صفحه 644 از 1371 نخستنخست ... 1445445946346356366376386396406416426436446456466476486496506516526536546947441144 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 6,431 تا 6,440 , از مجموع 13709

موضوع: نظرسنجی در مورد ایمیل های دریافتی از اساتید

پیش فرض پاسخ : نظرسنجی در مورد ایمیل های دریافتی از اساتید

نقل قول نوشته اصلی توسط amene jooon نمایش پست ها
    من فکر نمی کنم که جواب شما کلیت داشته باشه. یعنی استاد انقده بیکاره که تا 10 بار ای میل میل پاسخ می ده؟ یا رزومتون انقدر عالیه که اگه شما رو از دست بده پشیمون میشه؟! اصلا استاد کدوم دانشگاه؟ بعضی از این استادها روزی بیشتر از 100 تا email دریافت می کنن مگه می رسن به همه جواب بدن؟

بچه ها نظرهاتون تو پیگیری این email ها خیلی مهم و تاثیرگزاره، لطفا یه جور راهنمائی کنین که کسی هیچ شانسیو، حتی کمرنگ، از دست نده.
    مرسی.
    من هم با این موضوع موافقم. با توجه به جوابایی که امسال دیده میشه خیلی کم هستن استادایی که حتی دوتا میل بفرستن، چون فکر کنم دیگه همه متوجه شدن که بذارن تو پروسه پذیرش بهترین‌ها رو انتخاب کنن. 10 تا که واقعاً بعیده... حتی اگه استادی هم خیلی خوشش بیاد.. بنابراین به نظرم باید تا جایی که میشه این میل زدن هارو ادامه داد و تا حدود 3 هفته تا یک ماه قبل از ددلاین بر اساس جواب‌ها چندتا دانشگاه رو برای اپلای تصمیم گرفت. مثلاً ممکنه که یه استاد فقط گفته باشه اپلای کن، و یکی دیگه علاوه بر اون از رزومتم تعریف کرده باشه و... و البته علاوه بر جواب استادا باید به چیزای دیگه مثل تطابق رزومه با رنک دانشگاه و حداقل‌هاش هم توجه کرد.

ApplyAbroad Superstar amir110 آواتار ها

من با یه استادی که پایان نامه ی فوقم از کارش در سال 2007 الگو گرفته بوده و حداقل مقالاتم به بیست تا از مقالاتش شبیه چند ماهه در تماسم، بیش از 10-20 ایمیل هم فقط در مورد اپلای بینمون رد و بدل شده، از مدیر گروه هم اوکی گرفته(در مورد پذیرش و فاند) و بعد بهم گفته اپلای کن و من هم کردم.الان حدود یک ماهه که هیچ خبری ازش نیست. با اینکه بهم گفته تمام مدارکت به دست من رسیده. نمی دونم شاید داشتن استاد و تموم کردن با استاد هم خیلی قابل اتکا نباشه،شاید خیلی چیزها رو باید در نظر گرفت،ولی فکر نمی کنم در این اوضاع مالی هم بشه بدون اوکی دادن استاد اپلای کرد،واقعا هر کسی باید یه چیزهایی رو در نظر بگیره بعد اپلای کنه.من که خودم یکی یکی دارم میرم جلو.اگر یک دانشگاه جواب نگیرم به دیگری که بعد از دانشگاه ائل امیدم بیشتره اپلای میکنم(هر چند که این کارم خطرناکه و بعضی ها شاید به ددلاینشون نرسم)
    هر چی اینجا می نویسم نظر شخصیه و قابل تعمیم نیست

Member sorahi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Tehran Polytechnic

نقل قول نوشته اصلی توسط amene jooon نمایش پست ها
    من فکر نمی کنم که جواب شما کلیت داشته باشه. یعنی استاد انقده بیکاره که تا 10 بار ای میل میل پاسخ می ده؟ یا رزومتون انقدر عالیه که اگه شما رو از دست بده پشیمون میشه؟! اصلا استاد کدوم دانشگاه؟ بعضی از این استادها روزی بیشتر از 100 تا email دریافت می کنن مگه می رسن به همه جواب بدن؟

بچه ها نظرهاتون تو پیگیری این email ها خیلی مهم و تاثیرگزاره، لطفا یه جور راهنمائی کنین که کسی هیچ شانسیو، حتی کمرنگ، از دست نده.
    مرسی.
    ببین اگه یه استادی یه دانشجو رو واقعا بخواد باهاش ایمیل بازی میکنه..البته دکتری ها نه مستر..چون مستر خیلی به اندازه دکتری نمیتونه واسه استاد productive باشه..بعدشم حتما موضوع واسه مکالمه باشه دیگه..ببین هر کسی نظری داره منم نظرمو گفتم من هم امریکا اپلای کردم هم اروپا ..ببین من میگم یه استاد کارش چیه؟؟ کارش اینه که دانشچو بگیره دیگه پس واسش خیلی مهمه که دانشجوی خوب بگیره البته من بگم من کلا تاپ 10 اپلای کردم تو امریکا که اونم اتفاقا استاد های دانشگاه های high rank بهتر به ادم چواب میدن..و گفتم که بهتره همه یه page از Academia و Linkedin داشته باشن که وقتی کسی اسم شما رو google یا bing کنه بفهمین.. اینکه استادی 10 بار به شما میل بزنه شرط لازم نیست شرط کافیه..
    اینا همه هست دیگه ..یه نسخه کلی نمیشه واسه همه پیچید..مثلا واسه من خود استاد خیلی مهمتر از دانشگاه هستش چون تو دکتری درسته دانشگاه خیلی مهمه اما استاد خیلی مهمتره ...پروژه خیلی مهمه و از همه همه همه مهتر link های استاد هست که اینده شما رو میسازه..یه استادی لینک خوب داره دانشجو شو میفرسته post doc یه جای توپ یا یه پوزیشن عالی واسش تو صنعت گیر میاره ..واسه همین میگم تو ایمیل زدن خیلی دقت کنین و از همه مهمتربه این تریپ جواب ها که I encourage to apply میکنن و بعدش دیگه جواب ایمیل نمیدن اینا اعتماد نکنین.. البته صلاح مملکت خویش خسروان دانند..
    مثلا من همین اواخر یه استادی تو ایمیل دوم از امریکا اینو بهم داده به نظرم این جواب ارزش داره:

Thanks for your email. Your qualifications are very good and I believe your experiences will be a good fit for my research group. I would like to discuss with you further.

Are you available for a Skype interview next week? With the time difference between US (Central time) and Iran, I think scheduling an evening call (your time) will work out the best. I want to get a better understanding about your research experiences and future aspirations. I will also tell you some more detail about the research projects I have on offer.

Finally, for admission into the X program, it is a two-step process: You need to apply to the Graduate School at the X, and also to our department: X
    Please make sure you read all the instructions. Let me know if you have any questions.

Look forward to hearing from yo
    البته اینه همه الترنتیون واسه من اگه واسه ویزام خدای نکرده مشکلی پیش بیاد..
    البته یه چیزی یادم رفت بگم این نسخه ها در مورد دپارتمان هایی که استاد همه کارس درسته مثل دپارتمان materials science in JHU
    اما جایی که استاد هیج کارس و admission committee تصمیم میگیره این نسخه درست نیست مثل Biomedical Engineering UC Davis
    ویرایش توسط sorahi : November 3rd, 2012 در ساعت 03:05 PM
    If you really belive in things and stick to them, VERY LITTLE is IMPOSSIBLE
    پارسال همین موقع در انتظار ویزای آلمان امسال در انتظار ویزای آمریکا
    خدا سال دیگه رو بخیر کنه !!!!!

Global Moderator

Simon آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط amir110 نمایش پست ها
    من با یه استادی که پایان نامه ی فوقم از کارش در سال 2007 الگو گرفته بوده و حداقل مقالاتم به بیست تا از مقالاتش شبیه چند ماهه در تماسم، بیش از 10-20 ایمیل هم فقط در مورد اپلای بینمون رد و بدل شده، از مدیر گروه هم اوکی گرفته(در مورد پذیرش و فاند) و بعد بهم گفته اپلای کن و من هم کردم.الان حدود یک ماهه که هیچ خبری ازش نیست. با اینکه بهم گفته تمام مدارکت به دست من رسیده. نمی دونم شاید داشتن استاد و تموم کردن با استاد هم خیلی قابل اتکا نباشه،شاید خیلی چیزها رو باید در نظر گرفت،ولی فکر نمی کنم در این اوضاع مالی هم بشه بدون اوکی دادن استاد اپلای کرد،واقعا هر کسی باید یه چیزهایی رو در نظر بگیره بعد اپلای کنه.من که خودم یکی یکی دارم میرم جلو.اگر یک دانشگاه جواب نگیرم به دیگری که بعد از دانشگاه ائل امیدم بیشتره اپلای میکنم(هر چند که این کارم خطرناکه و بعضی ها شاید به ددلاینشون نرسم)
    دوست خوب حق با شماست. من دوستاني رو ميشناسم كه اكي قطعي داشتن و استاده ديگه جوابشون رو نداد چون حدس ميزنم گزينه ي بهتري يافتند. ايميل غير رسمي است و شما يا اونها رو ملزم به چيزي نميكنه اما اپلاي نشون ميده شما تصميمت جديه . بعد هم تعداد نفراتي كه اكي قطعي خواهند گرفت خيلي زياد نخواهد بود. اما اين نبايد باعث شه از ايميل زدن نا اميد شيد. ايميل زدن فقط دامنه تعداد دانشگاه هايي كه بايد اپلاي كنيد رو كمتر ميكنه. شما بايد با ايميل دنبال كمتر كردن تعداد دانشگاه هاي باشيد تا مقدار بهينه. شادزي
    اطلاعیه مهم در بخش آمریکا
    اطلاعیه مهم در بخش کانادا

شبیه ساز آزمون تافل را از کجا دانلود کنیم؟
    از پاسخ دادن به پیام خصوصی یا پیام بازدید کننده ایی که در سطح انجمن قابل مطرح کردن است معذورم.

Member
    رشته و دانشگاه
    Brigham Young University-PhD of Chemical Engineering

من به یک تناقض خوردم که من کمی دلسرد کرد در فرایند ایمیل زدن به اساتید.
    همونجور که سیمون عزیز گفت هدف از ایمیل narrow کردن انتخابمون واسه اپلای به صورت رسمی.
    من تا حالا ۱۰۰ تا ایمیل زدم و باور کنین بیشتر از این جا ندارم واسه ایمیل، چون رشتم اونقدرا گسترده نیست و کلان شاید ۱۰ دانشگاه در اروپا بتونم مکاتبه کنم که اگه جوابی از اروپا واسه شما اومد واسه منم اومد. این اروپا انگار از سیاره دیگری اومدن .
    من ۳ تا مقاله isi چاپ شده دارم که هر ۳ تاش اسم اولم . ترفندی که من به کار میبرم تا متوجه بشم استاد اصلا رزومه نگاه میکنه اینه که تنها مینویسم این مقالات دارم و تمایل به کار در این زمینه دارم، هیچی attach نمیکنم. بعد اونایی که خوششون میاد میگن رزومه بفرست واسمون. من معدلم ۱۷ جفتشون و تافل ۹۰ به همراه جی ارای ۳۰۲ که به ۳۱۰ میرسه در آزمون اخیر. ولی وقتی رزومه میفرستم اینا دیگه گم میشن. قبول دارم نمره زبانم کاملا معمولی ولی مینیمم که ارضا میکنه. هدف من از ایمیل اینه ک مخ استاد با مقالات بزنم تا تنها منو بعد اپلای رسمی حمایت کنه و انتظار ندارم که بهم جواب محکم بد
    ه چون کار ه ای نیست .اگه قرار که نمرات زبانم بالا باشه که دیگه رسمی اپلای میکنم میسپرم به کمیته پذیرش . این وسط من چرا دارم به استاد ایمیل میزنم؟

Member sorahi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Tehran Polytechnic

نقل قول نوشته اصلی توسط catapult نمایش پست ها
    من به یک تناقض خوردم که من کمی دلسرد کرد در فرایند ایمیل زدن به اساتید.
    همونجور که سیمون عزیز گفت هدف از ایمیل narrow کردن انتخابمون واسه اپلای به صورت رسمی.
    من تا حالا ۱۰۰ تا ایمیل زدم و باور کنین بیشتر از این جا ندارم واسه ایمیل، چون رشتم اونقدرا گسترده نیست و کلان شاید ۱۰ دانشگاه در اروپا بتونم مکاتبه کنم که اگه جوابی از اروپا واسه شما اومد واسه منم اومد. این اروپا انگار از سیاره دیگری اومدن .
    من ۳ تا مقاله isi چاپ شده دارم که هر ۳ تاش اسم اولم . ترفندی که من به کار میبرم تا متوجه بشم استاد اصلا رزومه نگاه میکنه اینه که تنها مینویسم این مقالات دارم و تمایل به کار در این زمینه دارم، هیچی attach نمیکنم. بعد اونایی که خوششون میاد میگن رزومه بفرست واسمون. من معدلم ۱۷ جفتشون و تافل ۹۰ به همراه جی ارای ۳۰۲ که به ۳۱۰ میرسه در آزمون اخیر. ولی وقتی رزومه میفرستم اینا دیگه گم میشن. قبول دارم نمره زبانم کاملا معمولی ولی مینیمم که ارضا میکنه. هدف من از ایمیل اینه ک مخ استاد با مقالات بزنم تا تنها منو بعد اپلای رسمی حمایت کنه و انتظار ندارم که بهم جواب محکم بد
    ه چون کار ه ای نیست .اگه قرار که نمرات زبانم بالا باشه که دیگه رسمی اپلای میکنم میسپرم به کمیته پذیرش . این وسط من چرا دارم به استاد ایمیل میزنم؟
    شما متن ایمیلت حتما یه مشکلی شده من شاید از 10% استاد های امریکا بودن که حتی به ایمیلم جواب ندادن اما از اروپا همیشه جواب میدن م..متن ایمیلتو چک کن و به نظر من رزومه اتچ کن یه اکانت academia and linkedin هم بساز که توش مقالاتتو بذاری

Senior Member blur آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Horticulture-Medicinal Plants (Urmia University)

نقل قول نوشته اصلی توسط sorahi نمایش پست ها
    شما متن ایمیلت حتما یه مشکلی شده من شاید از 10% استاد های امریکا بودن که حتی به ایمیلم جواب ندادن اما از اروپا همیشه جواب میدن م..متن ایمیلتو چک کن و به نظر من رزومه اتچ کن یه اکانت academia and linkedin هم بساز که توش مقالاتتو بذاری
    لطفا بگین متن ایمیل به نظر شما چطور باید باشه؟چون من تاپیک های مربوط به متن میل رو خوندم..
    اگر آهسته از بال اين دره‌ی برهنه بر پنجه‌ی پا بگذريم،
    می‌بينی که همه‌ی چکاوک‌ها با دو چشم بسته می‌خوانند،
    پس بی‌جهت به هر شب تاريک شک مکن!
    گاه با پلک بسته هم می‌توان از پل به چشمه رسيد. س.ع صالحی

Member sorahi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Tehran Polytechnic

نقل قول نوشته اصلی توسط blur نمایش پست ها
    لطفا بگین متن ایمیل به نظر شما چطور باید باشه؟چون من تاپیک های مربوط به متن میل رو خوندم..
    من یه سه تا پستی گذاشتم اونجا تو قسمت راهنمایی ها..اونا رو بخوان ببین شاید مشکل رو پیدا کردی.. اگه نکردی متن ایمیلتو بذار تا با هم اپدیت کنی..ببین شما چرا فکر میکنی چرا استاده باید تورو بگیره؟؟! همون دلیل یا حسی رو که داری باید تو ایمیلت بذاری و مطمن باش جواب میگیری..

ApplyAbroad Superstar amir110 آواتار ها

من به بیش از 500 استاد (در امریکا) در زمینه رشته ام ایمیل زدم و حدود 90 درصدشون جواب دادن با اینکه 90 درصد کسانی هم که جواب دادن جوابشون منفی بوده ولی به هر حال جواب دادن.شما باید یک متن بنویسی که به استاد نشون بدی عاشقی و مشتاق کار. بعضی استادها به من جواب نمیدادن،منم چند بار زنگ میزدم و پیغام میگذاشتم یا صحبت میکردم.شما باید به استاد نشون بدی واقعا مشتاقی و میشناسیش و نام چندتا مقاله اش رو که خوندی بیاری در ایمیلت، و الا خب اون هم میفهمه شما یه چیزی پروندی و جوابتو نمیده.
    هر چی اینجا می نویسم نظر شخصیه و قابل تعمیم نیست

Member
    رشته و دانشگاه
    Robotics (PhD) - University of Windsor

سلام
    یه سوال کلی داشتم، برای اساتیدی که درخواست ارائه مقالاتمون رو دارند و مقالات رو میفرستیم، بعد هیچ پاسخی نمیدن، باید چیکار کرد؟ باید بیخیال شد؟ یا به نوعی پیگیری کرد ؟ در این صورت چطوری باید پیگیری کرد ؟

با تشکر

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)