صفحه 7 از 1371 نخستنخست 1234567891011121314151617571075071007 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 13709

موضوع: نظرسنجی در مورد ایمیل های دریافتی از اساتید

Senior Member maryamf آواتار ها

پیش فرض I don't understand what does this professor mean?

Hi

I don't understand what does this professor mean?

I do not have any PhD positions vacant at
    the moment. Or are you interested in a stay as visitor on an iranian PhD
    program?

Thanks

ApplyAbroad Champion

پیش فرض پاسخ : I don't understand what does this professor mean?

من فكر مي كنم منظورش فرصت مطالعاتي دانشجوهاي دكترا ايرانه

پیش فرض پاسخ : اولين ايميل به استاد، اون هم دو سه ماه بعد از deadline !!!

سلام

1) یه استادی 1 ماه بعد از deadline این جوابو بهم داده و البته 10 روز بعد از اینکه بهش میل زدم، من نمی دونم چه کار کنم و چه جوابی بهش بدم! یا به admission office میل بزنم؟
    Dear Maryam,

I find your background interesting and am interested in the possibility of your joining my group. You will have to apply to the ... at the University of Pittsburgh to be considered for admission. They are currently evaluating applications, so please apply soon if you are interested,

ممنون

Junior Member

خوب پس چرا منتظري به نظر من زودتر بفرست مداركتو. البته مي توني بهش بگي كه تاريخ ارسال گذشته و مدارك رو مستقيما به خودش بفرستي تا اون خودش بده به دانشگاه اگه استاد بخواد مي دونم كه ميشه بعد از تاريخ هم كسيو بگيره!!!

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط maryamf
    سلام

1) یه استادی 1 ماه بعد از deadline این جوابو بهم داده و البته 10 روز بعد از اینکه بهش میل زدم، من نمی دونم چه کار کنم و چه جوابی بهش بدم! یا به admission office میل بزنم؟
    Dear Maryam,

I find your background interesting and am interested in the possibility of your joining my group. You will have to apply to the ... at the University of Pittsburgh to be considered for admission. They are currently evaluating applications, so please apply soon if you are interested,

ممنون
    حتما مدارکت رو بفرست. شانس داری. تو خیلی از دانشگاهها زیاد در مورد deadline سختگیر نیستند (خصوصا با این جواب از استاد).

Junior Member

پیش فرض پاسخ : جواب این ایمیل استاد را چه باید داد؟ نظر شما در مورد این ایمیل چیست؟

فکر کنم گرفتن TA واسه ترم اول در بعضی دانشکاه ها ممکن نیست! مثلا Texas A&M این طوری هست. می گه باید 6 واحد + امتحان زبان بدی بعدش می تونی TA بشی. اینو هم تحقیق کنی خوبه!

پیش فرض پاسخ : جواب این ایمیل استاد را چه باید داد؟ نظر شما در مورد این ایمیل چیست؟

سلام

یه استادی از من سوالاتی پرسیده که اگه بخوام کامل جوابشو بدم طولانی می شه. نمی دونم اگه طولانی بشه اصلا حوصله می کنه بخونه یا نه! چی کار کنم؟
    مثلا گفته تو فلان زمینه چه background ی دارم. واسه این باید بگم سر کلاس خاصی نشستم ولی چون مستمع آزاد بودم هیچ مدرکی براش نمی تونم بیارم. میشه از آموزش نامه ای گرفت؟ در مورد اینکه از وقتی دفاع کردم تا حالا چی کار کردم. اینکه بگم تو چند تا کنفرانس شرکت کردم و تدریس کردم و تافل دادم کمه؟ آخه یه وقت زیادی سر apply گذاشتم، اینو که نمی تونم بگم!!

مدل SoP بنویسم یا همونطوری جوابشو بدم؟

Senior Member

مطمئنا استاد مربوطه خودش منظورش جوابهای کوتاه و گویا بوده در حد email. این طوری بنویسید و آخر email بگید اگه اطلاعات دیگه ای خواست براش می تونید توضیح بهتری بدید.

به نظر من هم همینطوره. باید جوابها رو تو یه ایمیل طوری خلاصه بنویسی که کفش ببره. زیاد نگران نباش ولی سعی کن طفره زیاد نری و نیازی هم نیست کامل توضیح بدی. هر سوال رو در حد یه خط جواب بده. اگه هم نیازی به فایلی مثلا چکیده پروژه. میتونی به ایمیل attach کنی. کلا ایمیلت تو یک یا دو پاراگراف باشه وگرنه حوصله استاد سر میره از خوندن این ایمیل. خلاصه طوری بنویس فکش بیاد پایین

موفق باشی.
    اگر یک فلج مادرزاد قهرمان دو ماراتن نشود، مقصر خودش است. (سارتر)

ApplyAbroad Champion
    vahid1982 آواتار ها

ایمیل کوتاه و مختصر رو وقتی آدم میزنه که بخواد برای اولین بار با یک استاد تماس بگیره و برای همین باید طوری نوشته بشه که استاد حوصلش سر نره و سریع بتونه بخونه.
    ولی وقتی خود استاد سوال میکنه و میخواد چیزی رو بدونه باید کامل براش توضیح بدی تا در جریان کارهات باشه. اینجا دیگه از این نمیترسی که ایمیلت رو نخونه پس باید به سوالهاش در حد اینکه نکات مهم رو کامل بگی جواب بدی و نباید خلاصه نویسی باعث بشه نکات مهم رو ننویسی. من شده که واسه یک استاد 1 صفحه میل زدم و از جوابی که بهم داده کاملا مشخص بوده که کلمه به کلمه رو خونده پس به نظر من خلاصه نویسی اینجا نمیتونه چندان کمکی بکنه.
    البته اینا نظر من هست و کاری بوده که خودم انجام دادم
    فرومایگان، از خطاها و لغزشهای دیگران لذت میبرند.
    شوپنهاور

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)