صفحه 717 از 1371 نخستنخست ... 2176176677077087097107117127137147157167177187197207217227237247257267277678171217 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 7,161 تا 7,170 , از مجموع 13709

موضوع: نظرسنجی در مورد ایمیل های دریافتی از اساتید

Member ashkan_mc آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    آلمان

پیش فرض پاسخ : نظرسنجی در مورد ایمیل های دریافتی از اساتید

درود ..

من به یک استاد خانوم در Maryland ایمیل زدم ... ایشون این جواب رو داد به من خیلی سریع

Thank you very much for your interest in my research group and in the X Department at the University of Maryland. Before I can consider you to be in my group you have to be admitted by the admissions committee of the department. Have you received notification of admission?

بعد من این رو گفتم :

Dear Professor X,

Thank you very much for your early reply,

Actually no, I have not received any news from university regarding my application yet.

I was hoping that if you are interested in my CV and have an open position in your group,
    maybe you would recommend me for admission, since I have seen such cases about other
    students.

But if it is not possible for you, I really appreciate your Email and as soon as I hear
    from university, I will inform you about it.

Have a nice day,
    Kind regards,

به نظر شما بد گفتم ؟ نمره GRE خوبی ندارم و واسه همین زدم به سیم آخر دیگه ...

ApplyAbroad Veteran
    vahid.chem آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط tannazsh نمایش پست ها
    دوستان لطفا بنده رو راهنمایی کنید من واقعا سر در گمم!- از شهریور پارسال من در حال جمع و جور کردن رزومه و افزایش مقاله و ... بودم دو در کنارش با اساتید 7-8 تا دانشگاه کانادایی در تماس. نقطه عجیب و نارحت کننده اینجاس که الان با تافل و آیلتس بالای 100 و بالای 7و چند تا مقاله ISI ایمپکت بالا ی 2 و معدل بالای 19 همچنان همه می گن تو خوب- آفرین، ولی ما نمی خایم کسیو! یعنی اصولا در صورتی که جواب بدن اینو می گن!

1) فکر می کنید علت اینکه بنده مکررا جواب منفی می گیرم چیه؟کلا فرقش چیه وقتی داشتن مقاله و معدل بالا و زبان و ... با من که اونموقع اینا رو نداشتم ؟
    2) بدون استاد اپلای کردن از نظرتون اتلاف هزینه و وقت و انگیزه هست تو کانادا؟ یدونه هم پیدا نکردم !
    3) پیشنهاد جدیدی اگر به نظرتون می رسه ممنون می شم؟ (دوستان بحث بنده فقط در خصوص کانادا هست)
    ممنون می شم جواب کلیشه نگیرم (امیدواری و ادامه راه و تو می تونی و ...!)- ببخشید طولانی شد- ممنون از وقت و راهنمایی ارزنده شما
    دوست گرامی،
    1- کانادا سیستمش همین طوریه. استاد ها سخت جواب OK میدن ولی اگه جواب مثبت بدن، شانش گرفتن ادمیشن و فاند بالاست. اگه از عواملی که خارج از کنترل شماست (مثل نداشتن پوزیشن خالی و یا فاند واسه استاد) بگذزیم، اشکال عمده کار شما اینه که داری واسه 1 کشور اپلای میکنی.
    2- بعضی از موارد جواب داده. شما که تابحال جواب مناسبی دریافت نکردی حتما بدون استاد واسه چند جا اقدام کن چون زمان داره از دست میره. جدا از این مسئله، تو بعضی از دانشگاه ها مثل آلبرتا، باید اول پذیرش بگیری و بعد که رفتی اونجا، با صحبت کردن face to face با استاد ها، supervisor پیدا کنی (حداقل دپارتمان شیمی که این طوریه).
    3- تغییراتی در متن ایمیل و CV خود ایجاد کنید.
    اون مطالبی که شما "کلیشه ای" خوندیش، واقعیت محض پروسه اپلای کردن و موفق شدن در این راه هستن.
    با آرزوی شنیدن خبرای خوش از شما

.Success is to get what you want,Luck is to keep what you get

ApplyAbroad Veteran
    vahid.chem آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط ashkan_mc نمایش پست ها
    درود ..

من به یک استاد خانوم در Maryland ایمیل زدم ... ایشون این جواب رو داد به من خیلی سریع
    .
    .
    .
    آرش جان، خیالت راحت باشه که کار بدی نکردی. موفق باشی

.Success is to get what you want,Luck is to keep what you get

نقل قول نوشته اصلی توسط ashkan_mc نمایش پست ها
    درود ..

Thank you very much for your interest in my research group and in the X Department at the University of Maryland. Before I can consider you to be in my group you have to be admitted by the admissions committee of the department. Have you received notification of admission?

بعد من این رو گفتم :

Dear Professor X,

Thank you very much for your early reply,

Actually no, I have not received any news from university regarding my application yet.

I was hoping that if you are interested in my CV and have an open position in your group,
    maybe you would recommend me for admission, since I have seen such cases about other
    students.

But if it is not possible for you, I really appreciate your Email and as soon as I hear
    from university, I will inform you about it.

Have a nice day,
    Kind regards,

نه دوست من خیلی خوب گفتی! استاد اگه فاند داشته باشه به این حرفا نیست! کاش فقط یه بحثی می کردی که واقعا به کارش علاقه داری و هدف فقط گرفتن پوزیشن استاد نیست!

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    EE/University of South Florida

دوستان لطفا بنده رو راهنمایی کنید من واقعا سر در گمم!- از شهریور پارسال من در حال جمع و جور کردن رزومه و افزایش مقاله و ... بودم دو در کنارش با اساتید 7-8 تا دانشگاه کانادایی در تماس. نقطه عجیب و نارحت کننده اینجاس که الان با تافل و آیلتس بالای 100 و بالای 7و چند تا مقاله ISI ایمپکت بالا ی 2 و معدل بالای 19 همچنان همه می گن تو خوب- آفرین، ولی ما نمی خایم کسیو! یعنی اصولا در صورتی که جواب بدن اینو می گن!

1) فکر می کنید علت اینکه بنده مکررا جواب منفی می گیرم چیه؟کلا فرقش چیه وقتی داشتن مقاله و معدل بالا و زبان و ... با من که اونموقع اینا رو نداشتم ؟
    2) بدون استاد اپلای کردن از نظرتون اتلاف هزینه و وقت و انگیزه هست تو کانادا؟ یدونه هم پیدا نکردم !
    3) پیشنهاد جدیدی اگر به نظرتون می رسه ممنون می شم؟ (دوستان بحث بنده فقط در خصوص کانادا هست)
    ممنون می شم جواب کلیشه نگیرم (امیدواری و ادامه راه و تو می تونی و ...!)- ببخشید طولانی شد- ممنون از وقت و راهنمایی ارزنده شما
    دوست من سلام
    من فکر میکنم شما نحوه ی نگارش ایمیل و رزومتون باعث شده جواب نگیرید. یه نگاهی به این پست من بندازین. چند نمونه ایمیل گذاشتم. معمولا ایمیل رو اینطوری شروع میکنن که من به فلان زمینه ای که شما الان داری کار میکنی علاقه مندم و مثلا این مقالات شما رو مطالعه کردم. دارم دنبال پوزیشنی برای Ph.D میگردم مثلا. تو قسمت بعدی میای یه مختصری از رزومه و نمرات زبانت میگی و مقالات مرتبط با زمینه کاری استاد رو هم ذکر میکنی. تو قسمت آخر هم میگی که CV اتچ کردیو خیلی دوست داری به گروهشون ملحق شی و نظرش رو در مورد اپلای برای فلان ترم می پرسی.
    در مورد Resume و CV هم دارم چند تا فایل اتچ میکنم که نمونه CV هست. یه نگاهی به اونجا هم بندازین تو قسمت Resume.
    موفق باشی.
    ویرایش توسط pouya_shahi : March 21st, 2013 در ساعت 12:37 AM
    “Sometimes people are beautiful.
    Not in looks.
    Not in what they say.
    Just in what they are.”

Senior Member

دوست عزیز
    اگه برداشت من از حرف های شما درست باشه گویا شما با 7-8 تا استاد در تماس بودید و جواب منفی گرفتید
    خوب حقیقتش اینه که این تعداد، خیلی کمه. اگر واقعا نتونستید اساتید دیگه ای رو پیدا کنید که به زمینه کاریشون علاقه مند هستید باید همونطور که دوستان گفتن جاهای دیگه رو هم در نظر بگیرید
    خیلی از دوستان حداقل 50 تا و بعضی بالغ بر 100 ایمیل هم میفرستن و با وجود رزومه خوب و حتی عالی از تعداد کمی از اساتید جواب مثبت میگیرن
    مثلما هر چی انتخاب های شما بیشتر باشه، شانس بیشتری خواهید داشت
    اگر کانادا خیلی براتون مهمه، پیشنهاد میکنم یه لیست طویلی از اساتید تهیه کنید و با توجه به اولویت خودتون به اونها ایمیل بزنید

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    EE/University of South Florida

نقل قول نوشته اصلی توسط baharsama نمایش پست ها
    دوست عزیز
    اگه برداشت من از حرف های شما درست باشه گویا شما با 7-8 تا استاد در تماس بودید و جواب منفی گرفتید
    خوب حقیقتش اینه که این تعداد، خیلی کمه. اگر واقعا نتونستید اساتید دیگه ای رو پیدا کنید که به زمینه کاریشون علاقه مند هستید باید همونطور که دوستان گفتن جاهای دیگه رو هم در نظر بگیرید
    خیلی از دوستان حداقل 50 تا و بعضی بالغ بر 100 ایمیل هم میفرستن و با وجود رزومه خوب و حتی عالی از تعداد کمی از اساتید جواب مثبت میگیرن
    مثلما هر چی انتخاب های شما بیشتر باشه، شانس بیشتری خواهید داشت
    اگر کانادا خیلی براتون مهمه، پیشنهاد میکنم یه لیست طویلی از اساتید تهیه کنید و با توجه به اولویت خودتون به اونها ایمیل بزنید
    منم موافقم
    من یکی از دوستام از آلبرتا پذیرش گرفته بود. با اینکه شرایطش خیلی خوب بود اما 1200 تا ایمیل زده بود. خودم هم نزدیک به 1000 تا ایمیل زدم تا چند تا جواب درست و حسابی گرفتم.
    “Sometimes people are beautiful.
    Not in looks.
    Not in what they say.
    Just in what they are.”

با سلام
    چند سوال برام مطرح هست و دوستانی که تجربه دارن راهنمایی کنن خوشحال می شم (اگه سوالام تکراری هست عذر خواهی می کنم)
    1- می خواستم بدونم در حال حاضر که تقریباً ددلاین Fall 2013 گذشته، از الان مکاتبه کردن با استادا برای Spring یا حتی Fall سال 2014 خیلی زود هستش یا می شه این کار رو انجام داد؟ (یعنی اگه زمان خاصی برای مکاتبات با استاد مرسوم هست برای ترم های پیش رو لطفاً بفرمایید)
    2- تماس تلفنی با استاد روشی هست که بشه ازش نتیجه بهتری گرفت یا ممکن تاثیر منفی داشته باشه و توصیه نمی کنین؟ (در شرایطی که استاد ایرانی پیدا کنیم و زمینه کاری ما خیلی به استاد نزدیک باشه)

Banned
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering Of UOT

نقل قول نوشته اصلی توسط darianian نمایش پست ها
    با سلام
    چند سوال برام مطرح هست و دوستانی که تجربه دارن راهنمایی کنن خوشحال می شم (اگه سوالام تکراری هست عذر خواهی می کنم)
    1- می خواستم بدونم در حال حاضر که تقریباً ددلاین Fall 2013 گذشته، از الان مکاتبه کردن با استادا برای Spring یا حتی Fall سال 2014 خیلی زود هستش یا می شه این کار رو انجام داد؟ (یعنی اگه زمان خاصی برای مکاتبات با استاد مرسوم هست برای ترم های پیش رو لطفاً بفرمایید)
    2- تماس تلفنی با استاد روشی هست که بشه ازش نتیجه بهتری گرفت یا ممکن تاثیر منفی داشته باشه و توصیه نمی کنین؟ (در شرایطی که استاد ایرانی پیدا کنیم و زمینه کاری ما خیلی به استاد نزدیک باشه)
    دوست من همیشه زمان محدوده
    شما از هر موقع شروع به مکاتبه کنی دیره!!
    جماعت 1000تا ایمیل میزنه 5 تاجواب درس میگیره.
    مصاحبه تلفنی هم زمانی عملی است که با ایمیل در ارتباط بوده باشید و زمینه رو فراهم
    و در نهایت من اصلا به ایران فک نمیکنم چه برسه به استادای ایرانی(یه اشتباه رو دو بار تکرار نکنیم)
    قرمز باشین

Banned
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering Of UOT

دوست من اگه سال قبل 100تا ایمیل میزدی 5 تا ایمیل میگرفتی ولی حالا اگه 500تا بزنی 2 تا میگیری
    قرمز باشی

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)