صفحه 837 از 1371 نخستنخست ... 3377377878278288298308318328338348358368378388398408418428438448458468478879371337 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 8,361 تا 8,370 , از مجموع 13709

موضوع: نظرسنجی در مورد ایمیل های دریافتی از اساتید

پیش فرض پاسخ : نظرسنجی در مورد ایمیل های دریافتی از اساتید

نقل قول نوشته اصلی توسط felertishia88 نمایش پست ها
    Dear Khanomeh xxx - salam hamvataneh aziz va gerami:

The admission process is a two-phase process: first, you will need to be
    admitted and then you would be considered for funding. Your qualifications
    seem to be strong and so I do encourage you to apply. Nothing would make
    me more proud and happy to see more Iranians at xxx.

I suggest that you take your GRE exam and Toefl (iBT) and then apply to xxx
    for admission. I will do my utmost best to have you admitted.

Eradatmand,
    xxx
    سلام دوستان،
    این اولین جوابیه که از یه استاده ایرانی گرفتم.
    بعد از این در جواب من تشکر کردم و گفتم که امتحان GRE دادم، تافل هم قصد ثبت نام دارم اما همه سنترها پر شده. آیا ممکنه من نمره تافلمو بعد ددلاین بفرستم؟ حدود 3 مین بعد این جواب رو داد:

Dear xxx

Salam - yes, you can provide the scores AFTER the deadline.
    I would then make sure that your application is processed in a timely
    manner after the deadline.

Thank you,
    xxx
    ممنون میشم ارزیابی تون رو بگین. آیا این گزینه ای هست که بتونم روش حساب کنم؟
    استاده ایرانی یه همچین جوابی بده احتمال زیاد خیلی حال کرده. البته استفاده از لغات فارسی به این صورت تو ایمیل یک کمی unprofessional هستش و از یه استاد بعیده.

Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی شیمی

سلام چندتا از استادای کانادا به من می گفتن از الان برای پاییز سال آینده زوده اقدام کنید

نظر دوستان چیه؟

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط farzady نمایش پست ها
    سلام چندتا از استادای کانادا به من می گفتن از الان برای پاییز سال آینده زوده اقدام کنید

نظر دوستان چیه؟
    نظر ما مهم نیست نظر همون استادا مهمه

به ددلاین دانشگاه نگاه کنید. ماکزیمم فاصلۀ زمانی ای میل زدن تا ددلاین، میتونه 6 ماه باشه. شاید اون استادا هنوز اوضاع فاندشون مشخص نبوده. کلاً زودترین موعد ددلاین توی کانادا فکر نمیکنم زودتر از آخر ژانویه باشه. به همین خاطر بهتره حوالی 2-3 ماه مونده به ددلاین ای میل بزنید که اوضاع جای خالی و فاند استادا معلوم شده باشه.

Junior Member

سلام دوستان
    من اخیرا چنین جوابی از یه استادی گرفتم، به نظرتون نظرش تا چه حد مثبته؟

Dear X

Thank you for your interest in joining my research group. I will be accepting 2 new students in the Fall 2014. All our studies involve xxx. You may apply to our PhD program at the University of XXX's Department of X and also Y to increase your chances. From your CV I see you will be coming to Florida in January for a conference. I encourage you to come to Houston and visit the lab at that time to meet students and discuss potential projects for you. I may be able to assist you with hotel expenses in Houston.

Best wishes

نقل قول نوشته اصلی توسط hasti_m نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من اخیرا چنین جوابی از یه استادی گرفتم، به نظرتون نظرش تا چه حد مثبته؟

Dear X

Thank you for your interest in joining my research group. I will be accepting 2 new students in the Fall 2014. All our studies involve xxx. You may apply to our PhD program at the University of XXX's Department of X and also Y to increase your chances. From your CV I see you will be coming to Florida in January for a conference. I encourage you to come to Houston and visit the lab at that time to meet students and discuss potential projects for you. I may be able to assist you with hotel expenses in Houston.

Best wishes
    از شما خوشش اومده اما مطمئن نیست. می خواد حضوری با شما ملاقات کنه. بهش جواب بدید و توی اون خودتون رو بسیار علاقه مند به بازدید و مصاحبه نشون بدید. اگه مصاحبه رو خوب انجام بدید شانس شما بسیار بالا خواهد بود.
    دوستان، سوالات شما و پاسخ های اون ها ممکنه به درد یکی دیگه هم بخوره. لطفا از ارسال سوال ها در پیام خصوصی جدا خودداری کنید. اگه واقعا واقعا عجله ای هست، سوال رو در فروم بپرسید و بعد لینکش رو برای من پیغام خصوصی بفرستید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط wot نمایش پست ها
    از شما خوشش اومده اما مطمئن نیست. می خواد حضوری با شما ملاقات کنه. بهش جواب بدید و توی اون خودتون رو بسیار علاقه مند به بازدید و مصاحبه نشون بدید. اگه مصاحبه رو خوب انجام بدید شانس شما بسیار بالا خواهد بود.
    آخه من خودم نمیتونم برم اون کنفرانس رو، استادم خودش میره این کنفرانس هارو به جای دانشجوهاش، چون واقعا هزینه اش زیاده! حالا من چه جوابی باید بدم به این استاد نامطمئن؟

Member yasser آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Pediatrics, Tehran University of Medical Sceinces

نقل قول نوشته اصلی توسط farzady نمایش پست ها

نظر دوستان چیه؟
    ددلاین اکثر دانشگاه های کانادا برای پاییز آینده تا نیمه ژانویه هست و سایت ادمیشن اونها هم بازه. از الان میتونید اقدام کنید.

آخه من خودم نمیتونم برم اون کنفرانس رو، استادم خودش میره این کنفرانس هارو به جای دانشجوهاش، چون واقعا هزینه اش زیاده! حالا من چه جوابی باید بدم به این استاد نامطمئن؟
    این هم از اون کارهای استاداس دیگه وقتی اسکایپ هست واسه چی باید حضوری مصاحبه کنه. اون هم همچین میگه از فلوریدا بیا هیستون که انگار تهران کرجه با مترو میشه رفت. البته بعد از تمام این فحش ها دانشجوی بدبخت هم چاره ای نداره اگه کنفرانس نمی ری خوب فقط برو هیستون یه سر دیدن یارو. من خودم یه بار یه استادی گفت که اگه نزدیکی یه سر پاشو بیا، من 12 ساعتیه اونجا بودم، بهش گفتم نه نزدیک نیستم اگه می شه اسکایپ بزنیم دیگه جواب نداد. کلا هم این مبهم حرف زدنشون خیلی جالبه یارو میگه I may assist you with hotel expenses خوب این یعنی چی ؟؟ یعنی چقدرش رو می دی؟؟ کلش، نصفش، ده درصد؟؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط amiroo0oo نمایش پست ها
    این هم از اون کارهای استاداس دیگه وقتی اسکایپ هست واسه چی باید حضوری مصاحبه کنه. اون هم همچین میگه از فلوریدا بیا هیستون که انگار تهران کرجه با مترو میشه رفت. البته بعد از تمام این فحش ها دانشجوی بدبخت هم چاره ای نداره اگه کنفرانس نمی ری خوب فقط برو هیستون یه سر دیدن یارو. من خودم یه بار یه استادی گفت که اگه نزدیکی یه سر پاشو بیا، من 12 ساعتیه اونجا بودم، بهش گفتم نه نزدیک نیستم اگه می شه اسکایپ بزنیم دیگه جواب نداد. کلا هم این مبهم حرف زدنشون خیلی جالبه یارو میگه I may assist you with hotel expenses خوب این یعنی چی ؟؟ یعنی چقدرش رو می دی؟؟ کلش، نصفش، ده درصد؟؟
    خیلی ممنون از جوابتون دوست عزیز
    خب من ایرانم، اگه میتونستم برم آمریکا که همین کنفرانسو میرفتم دیگه جدی شمایی که تجربه دارین راهنمایی کنین که الان چی بهش بگم.. اولین جواب نسبتا مثبتیه که یه استاد زحمت کشیده داده من الان هولم!

نقل قول نوشته اصلی توسط amiroo0oo نمایش پست ها
    خیلی ممنون از جوابتون دوست عزیز
    خب من ایرانم، اگه میتونستم برم آمریکا که همین کنفرانسو میرفتم دیگه جدی شمایی که تجربه دارین راهنمایی کنین که الان چی بهش بگم.. اولین جواب نسبتا مثبتیه که یه استاد زحمت کشیده داده من الان هولم!
    دوست عزیز. شما باید یک نکته رو در نظر داشته باشید و فراموش نکنید. اکثر دوستان وقتی دارند اپلای می کنند فکر می کنند که خودشون رو دارن به همه استادا نشون می دن تا یکی خوشش بیاد و بگیردشون.
    نه! این اشتباهه. یه مثال خنده دار واسه اینکه هیچ وفت یادتون نره، فرایند اپلای مثل خواستگاری هست. درسته که دختر توی خونه می شینه تا پسر از یه طریقی متوجهش بشه و بعد بپسنده و بیاد خواستگاریش اما در نهایت اون دختر هست که پسر رو می بینه و بر اساس شرایطش جواب نهایی رو میده.
    درسته که در درجه اول شما ایمیل می زنید و یا اپلای می کنید تا ببینید استاد شما رو قبول می کنه یا نه. اما درجه دوم شما هستید که باید استاد رو بپسندید. بنابراین اگه در این مرحله استاد مورد بحث اینقدر درکش پایین باشه که شرایط شما رو در نظر نگیره توصیه می کنم فکرش رو از سرتون بیرون کنید. فراموش نکنید که شما قرار هست که 4 سال ایشون رو به عنوان سوپروایزر داشته باشید. اونم کسی که شاهراه پول شما از اون هست و می تونه به راحتی شما رو بندازه بیرون یا فاند شما رو قطع کنه. پس شما هم هر استادی که اوکی داد خودتون رو نبازید و تصمیم عاقلانه و با شناخت بگیرید.

خول این مقدمه واسه جواب شما. دوست خوبم اساتید خارجی برخلاف اون چیزی که ما ایرانی ها هستیم، خیلی راحت و رک صحبت می کنند. بنابر توضیحات قبل توصیه می کنم راحت بگید که اون کنفرانس رو استاد شما قراره بره و برای شما هزینۀ زیادی خواهد داشت که بخواید برای یه مصاحبه بیاید تا آمریکا. در ادامه توضیح بدید که در صورتی که براش امکان داره یه مصاحبه مقدماتی از طریق اسکایپ با شما بزاره و در صورتی که اون هم رضایت مند بود و با احتمال زیادی شما قبول شدید، مصاحبه حضوری رو هم برنامه بریزه. این طوری شما می تونید میزان درک استادتون و منطقش رو هم بسنجید. در نهایت عرض کنم خدمتتون که جنبه احترام رو هم کاملا رعایت کنید. این هایی که من گفتم درسته اما حواستون باشه که لحن طلب کارانه هم درست نیست. به هر حال اون یه استاد دانشگاه هست. این رو هم فراموش نکنید.

در جواب اون دوست دیگرمون هم باید بگم متاسفانه ما اینقدر زیر فشار هستیم که زودتر یه جایی برای خودمون پیدا کنیم یادمون میره که اگه کسی که قراره باهاش کار کنیم آدم درستی نباشه آمریکا یا هرجای دیگه برامون از درس خوندن توی دانشگاه پیام نور واحد جزیرۀ موریس هم بدتر می شه و زندگی برامون جهنم خواهد بود و راه برگشتی هم نیست. از این مورد تجربه ها رو دستان کم نداشتن توی این فروم. اگه اون استاد بخواد برای درخواست اسکایپ به جای سفری حداقل 2000 دلاری جواب شما رو نده همون بهتر که هیچ وقت باهاش کار نکنید.
    در ضمن وقتی می گه Assist you یعنی پول هتل شما رو می ده. حداقل من ندیدم استادی بیاد بگه من فقط 70 درصدشو میدم. به نظرم هم واسه خودش زشته و هم یه جورایی عجیب. در ضمن حواستون باشه این آدم قرار نیست از جیبش بده. پول رو در حقیقت دانشگاه می ده.
    دوستان، سوالات شما و پاسخ های اون ها ممکنه به درد یکی دیگه هم بخوره. لطفا از ارسال سوال ها در پیام خصوصی جدا خودداری کنید. اگه واقعا واقعا عجله ای هست، سوال رو در فروم بپرسید و بعد لینکش رو برای من پیغام خصوصی بفرستید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)