صفحه 91 از 1371 نخستنخست ... 41818283848586878889909192939495969798991001011411915911091 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 901 تا 910 , از مجموع 13709

موضوع: نظرسنجی در مورد ایمیل های دریافتی از اساتید

پیش فرض پاسخ : جواب این ایمیل استاد را چه باید داد؟ نظر شما در مورد این ایمیل چیست؟

سلام

من با یک استادی توی یه دانشگاه نسبتا تاپ در ارتباط بودم که e-mail که میزدم خیلی خوب برخورد میکرد و فورا جواب میداد، ولی بدبختانه هر مشکلی که بشه تصورش رو کرد (هم برای فایل من توی سیستم خود اونها و هم کسایی که داشتم اینجا ازشون recom میگرفتم ...) برای اپلیکیشنم پیش اومد که با اینکه مدام درگیرش بودم خیلی طول کشید تا حل شد.
    این استاد هم تا حدود 1 ماه بعد از ددلاین خیلی برخوردش خوب بود و میگفت مشکلی از لحاظ زمان نیست و منتظر میشم تا فایلت کامل شه،
    ولی به ایمیل آخری که زدم و گفتم که مشکل حل شده و فایلم تکمیله دیگه هیچ جوابی نداده (الان 10 روزه)

من یک پذیرش full fund از یک دانشگاه پایین تر دارم که داره expire میشه و با این وضعیت وحشتناک امسال نمیخوام راحت از دستش بدم.

به نظرتون میل بزم وضعیتم رو بپرسم و بگم من باید جواب بدم به یک دانشگاه دیگه؟ یا این کار تاثیر منفی میذاره؟ (به خصوص که اون دانشگاه دیگه رنکش خیلی پایین تره)

پیشاپیش ممنون از نظراتتون، بدجوری گیر کردم

Senior Member

پیش فرض پاسخ : جواب این ایمیل استاد را چه باید داد؟ نظر شما در مورد این ایمیل چیست؟

نقل قول نوشته اصلی توسط last1370
    سلام

من با یک استادی توی یه دانشگاه نسبتا تاپ در ارتباط بودم که e-mail که میزدم خیلی خوب برخورد میکرد و فورا جواب میداد، ولی بدبختانه هر مشکلی که بشه تصورش رو کرد (هم برای فایل من توی سیستم خود اونها و هم کسایی که داشتم اینجا ازشون recom میگرفتم ...) برای اپلیکیشنم پیش اومد که با اینکه مدام درگیرش بودم خیلی طول کشید تا حل شد.
    این استاد هم تا حدود 1 ماه بعد از ددلاین خیلی برخوردش خوب بود و میگفت مشکلی از لحاظ زمان نیست و منتظر میشم تا فایلت کامل شه،
    ولی به ایمیل آخری که زدم و گفتم که مشکل حل شده و فایلم تکمیله دیگه هیچ جوابی نداده (الان 10 روزه)

من یک پذیرش full fund از یک دانشگاه پایین تر دارم که داره expire میشه و با این وضعیت وحشتناک امسال نمیخوام راحت از دستش بدم.

به نظرتون میل بزم وضعیتم رو بپرسم و بگم من باید جواب بدم به یک دانشگاه دیگه؟ یا این کار تاثیر منفی میذاره؟ (به خصوص که اون دانشگاه دیگه رنکش خیلی پایین تره)

به نظر من مشکلی پیش نمی آره و شما باید وضعیت خودتون رو مشخص کنید. به نظر من ای میل بزنید و بپرسید ولی لازم نیست اسم دانشگاهی رو که پذیرش گرفتید بگید. فقط بگید از جای دیگه هم پذیرش دارم که باید جواب اونها رو هم بدم.

Senior Member

Congratulations my friend. It seems that you have taken the way of morality and you want to pass your other option to another student if you do not decide to go there..

سلام

In my idea you can explain the situation. they do know that you have offers from other universities. However I think you can emphasize your priority in your e-mail. In my idea, evaluate the FUNDING situation. Will this professor give you full financial support?

Best of luck for you,
    دوستان عزیز من متاسفانه نمی تونم خیلی منظم بیام فروم. پس در پاسخ به پیغامهای خصوصیتون تاخیر اگه دیدید پیشاپیش عذر میخوام.

مرسی از sysbiosys و ehsan99

این ایده جواب داد، من نوشتم که پیشنهاد فول فاند از جای دیگه ای دارم و باید جواب بدم ولی دانشگاه شما را ترجیح میدم، استاد محترم هم جواب داد که اینجا هم پذیرش گرفتی.

بچها معنی‌ این میل استاد چیه؟

My mail:
    I have already applied for a PHD position in your department and I was wondering if there could be any chance for my partnership in your research group. .

Professor responce:

If you get accepted to our program, I will be happy to talk to
    you about possible topics for your research work.

I think you should wait for the decision about your submission. I
    believe it is still not totally clear even how many new graduate
    students we will be allowed to admit. If hopefully you will be
    admitted, we can talk when you arrive here and start your term.

این یعنی‌ خوبه یا بده؟ با یک استاد دیگه از همین دپارتمان math تماس بگیرم یا نه؟

Senior Member

to rithk.s1982 :

این جواب نه خوبه و نه بده. این جور جوابها رو اکثر استادها می دن و نمی شه روش حساب باز کرد.

یعنی‌ به یکی‌ دیگه میل بزنم؟ دیر نیست؟ آخه جوابا تا هفتهٔ دیگه میاد

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط hrithk.s1982
    یعنی‌ به یکی‌ دیگه میل بزنم؟ دیر نیست؟ آخه جوابا تا هفتهٔ دیگه میاد
    گاهی پروسه همینه و بعد از اینکه Admission Committee تصمیم گرفت تماس با استاد مفید واقع می شه. من جای شما بودم صبر می کردم و بعد از هفته بعد به همین استاد باز ای میل می زدم . راستش اینجور مواقع دیگه نمی شه دقیق گفت بهترین کار چیه.
    یه تجربه من دارم بگم شاید کمکتون کنه: من با یک استاد تماس گرفتم و همچین جوابی داد به من اما گفته بود که اپلی کن و باید فلان مطالب رو بلد باشی تا بتونی با من کار کنم. منم گفتم باشه. بعد از اپلی دوباره ای میل زدم که من اپلی کردم. با کمال تعجب گفت من چند هفته پیش یه دانشجو گرفتم و امسال دیگه دانشجو نمی گیرم. خلاصه اینکه منم مطمون شدم که از این دانشگاه 100% ریجکت شدم. بیخیال شده بودم. چند ماه بعد همین استاده ای میل زد که Admission Committee شما رو انتخاب کرده و خوشحال می شم بیای با من کار کنی.
    تماس با اساتید پروسه قابل پیش بینی نیست. من از جاهایی ریجکت شدم که استادهاش قول فاند هم داده بودند. پس بهتره به تماس با استادها در روند پذیرش ادامه داد (به طور منطقی البته) اما رو هر جوابی هم نباید حساب منفی یا مثبت باز کرد.

یه مطلب دیگه ، ببینید من از یجای Master Computer Science پذیرش دارم ولی‌ فاند گفتن که شرمندند. به نظر شما با تماس با اساتید ممکنه فاند بهم تعلق بگیر؟

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط hrithk.s1982
    یه مطلب دیگه ، ببینید من از یجای Master Computer Science پذیرش دارم ولی‌ فاند گفتن که شرمندند. به نظر شما با تماس با اساتید ممکنه فاند بهم تعلق بگیر؟
    تماس گرفتن ضرر نداره. استادها ممکنه راهنمایی کنند که چه طور می شه فاند گرفت یا اینکه خیالت رو راحت کنند که از فاند خبری نیست.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)