صفحه 4 از 44 نخستنخست 1234567891011121314 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 437

موضوع: گرفتن مشاوره جهت GRE Subject

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    ریاضی محض - صنعتی شریف

پیش فرض سردرگمی (چند سوال در مورد GRE)

با سلام خدمت تمامی دوستان عزیز،

من چند تا سوال دارم که با توجه به اینکه زیاد توی سایت گشتم ولی جواب قطعیش رو پیدا نکردم. خیلی ممنون میشم اگر بنده رو از سردرگمی در بیارید.

۱) من از پاییز ترم اول کارشناسی ارشدم شروع میشه و میخوام برای پاییز سال ۲۰۱۱ اپلای کنم.
    میدونم که باید تا اوایل زمستون سال بعد، مدارکم رو ارسال کنم.
    اما اولین سوالم اینه که در چه تاریخی باید امتحانات GRE Subject و GRE General رو بدم؟ و از چه زمانی ثبت نام آغاز میشه در ایران؟
    در فروم زیاد گشتم ولی به جوابهای متفاوتی بر خوردم.

۲) نحوه ارسال نمرات این دو امتحان به دانشگاه هایی که میخوام اپلای کنم به چه شکل هستش؟ آیا خود ETS این کار رو انجام میده؟ اگر این چنین هستش، به چه شکل این کار باید انجام بشه؟

با سپاس فراوان.

پیش فرض پاسخ : سردرگمی (چند سوال در مورد GRE)

سلام دوست عزیز
    1-شما برای 2 سال دیگه می خوای اپلای کنی. پس سال دیگه توی خرداد که سازمان سنجش اعلام کرد باید بری ثبت نام کنی. می نونی از امسال شروع کنی به خوندن. ولی فرجه ثبت نام تمام شده.
    2-خود ETS به ازای هر امتحانی که می دید 4 تا ریپورت مجانی براتون در نظر می گیره. اگه بیشتر بخواهید برای هر دانشگاه باید 20 دلار پرداخت کنید. دانشگاه ها فقط ریپورت خود ETS قبول دارند.
    امیدوارم از سردرگمی درومده باشید.

(تمام اینا توی فروم هست، خوب نگشته بودید)

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    ریاضی محض - صنعتی شریف

سلام دوست عزیز،

بسیار ممنونم از لطفتون.

آقا خود تاریخ امتحانات زیاد روشن نیست در فروم.
    یک سریها گفتن مهر ماه و یک سریها گفتند آبان ماه.

آیا هر دو تا تو آبان هستش؟

و اینکه چجوری باید به ETS بگیم که چه زمانی ارسال کنه نمره ها رو؟ و چه زمانی باید این کار رو بکنیم؟ همون موقع ثبت نام؟
    یعنی ETS از کجا میفهمه که من کی مدارکم رو واسه دانشگاه ها میفرستم که همون موقع نمره ام رو به اونجا ارسال کنه؟ یا اینکه نمره ها زودتر ارسال میشه و تو دانشگاه ها آرشیو میشه؟

شرمنده که انقدر سوال میپرسم

با سپاس فراوان.

Member alibme-1362 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    BME

سلام، این سوال و جواب ها توی این فروم خیلی تکرار شده و اگه مدیر فروم سر برسه این تاپیک رو قفل می کنه ولی خوب چون یکی از دوستان جواب داد من در تکمیل جواب ایشون و جواب بقیه سوالات شما توضیح میدم. تاریخ دقیق امتحان ها رو فقط از تو سایت ETS قسمت GRE ببینید که شبهه ای ایجاد نشه، آدرسش: http://ets.org/gre، من تاریخ های امتحان های پائیز امسال رو میگم، امتحان General در تاریخ 24 اکتبر یعنی آبان و Subject در تاریخ 10 اکتبر یعنی مهر برگزار میشه، تاریخ های دیگه رو از سایت ETS ببینید. یه نکته ای که احساس میکنم هنوز براتون جا نیفتاده اینه که شما یا باید General امتحان بدید یا Subject نه هردوش، بستگی داره به اینکه چه رشته ای بخواید پذیرش بگیرید و دانشگاه چی ازتون بخواد، این رو قبل از شروع به خوندن برای امتحان مشخص کنید. در مورد ریپورت نمره هم بگم که زمانش دست شما نیست، به محض اینکه نمره آماده بشه ETS میفرسته، شما نهایتا تا روز امتحان فرصت دارید که کد 4 تا دانشگاه رو برای ارسال رایگان به ETS اعلام کنید و برای ریپورت های بیشتر باید جداگانه پول بپردازید. نمره امتحان بر اساس تجربه حدودا 50 روز بعد از امتحان میرسه سازمان سنجش که باید برید تحویل بگیرید. برای ثبت نام هم سایت سازمان سنجش قسمت GRE اطلاعات لازم رو ارائه میده. فکر کنم ابهامات برطرف شده باشه
    آینده از آن کسانی است که به استقبالش می روند . . .

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    ریاضی محض - صنعتی شریف

با سلام،

بسیار ممنونم دوست عزیز.

من میخوام برای دانشگاه نیویورک اقدام کنم و آنها هر دو تا GRE رو میخوان. (شما مطمئنید که همیشه باید فقط یکیش داده بشه؟)
    رشتم هم ریاضی محض هستش.

من سایت GRE رو چک کردم ولی اونا تاریخهای امتحان رو تا تابستون سال بعد اعلام کرده اند.
    مشکل اصلی من در زمینهٔ ریپورت نمره هام، گزارش به دانشگاهها هستش.
    میخوام بدونم که ETS نمرهٔ من رو گزارش میکنه به اون دانشگاهی که من میخوام و اونها نمرهٔ من رو نگاه میدارن تا مدارک من برسه به اونا؟

یا اینکه باید به ETS بگیم که چه زمانی نمره هام رو گزارش کنه به اون دانشگاه؟

من کلا این پروسه ارسال نمره هام به دانشگاه هایی که میخوام رو درک نمیکنم. یعنی نحوه ارسال نمره ها توسط ETS به دانشگاه ها.
    یعنی نمره من تا وقتی که مدارکم رو میفرستم به اون دانشگاه ها، اونجا آرشیو میشه؟
    میدونم که سوالم رو نمیتونم خوب بپرسم.

با سپاس فراوان.

Junior Member

سلام من می خوام برای Ph.D ریاضی apply کنم. کسی میدونه کدوم کشورها یا دانشگاهها GRE می خواهند؟
    بعبارتی کسی تابحال لیستی از دانشگاههایی که به GRE نیاز دارند تهیه کرده؟

رشته و دانشگاه
    BME

نقل قول نوشته اصلی توسط S.Malekzadeh
    با سلام،

بسیار ممنونم دوست عزیز.

من میخوام برای دانشگاه نیویورک اقدام کنم و آنها هر دو تا GRE رو میخوان. (شما مطمئنید که همیشه باید فقط یکیش داده بشه؟)
    رشتم هم ریاضی محض هستش.

من سایت GRE رو چک کردم ولی اونا تاریخهای امتحان رو تا تابستون سال بعد اعلام کرده اند.
    مشکل اصلی من در زمینهٔ ریپورت نمره هام، گزارش به دانشگاهها هستش.
    میخوام بدونم که ETS نمرهٔ من رو گزارش میکنه به اون دانشگاهی که من میخوام و اونها نمرهٔ من رو نگاه میدارن تا مدارک من برسه به اونا؟

یا اینکه باید به ETS بگیم که چه زمانی نمره هام رو گزارش کنه به اون دانشگاه؟

من کلا این پروسه ارسال نمره هام به دانشگاه هایی که میخوام رو درک نمیکنم. یعنی نحوه ارسال نمره ها توسط ETS به دانشگاه ها.
    یعنی نمره من تا وقتی که مدارکم رو میفرستم به اون دانشگاه ها، اونجا آرشیو میشه؟
    میدونم که سوالم رو نمیتونم خوب بپرسم.

با سپاس فراوان.
    حقیقتا من تا حالا ندیدم کسی هر دو تا امتحان GRE رو بده و هر دو رو برای یک Application یک دانشگاه بفرسته، ولی خوب اگه دانشگاه نیویورک اکیدا گفته که باید هر دو تا نمره فرستاده بشه، هر دو رو امتحان بدید. رشته های محض مثل ریاضی همونجور که تو سایت ETS هم زده، Subject امتحان میدن و General معمولا برای بچه های فنی مهندسی هست.
    در مورد زمان ریپورت همونطور که گفتم، زمانش دست شما نیست و هر موقع نمره آماده بشه، ETS بلافاصله میفرسته به دانشگاه مقصد و این نمره شما اونجا میمونه تا شما اپلای کنی، ظاهرا بعضی از دانشگاه ها تا 1 سال بعد از دریافت نمره اونو نگه میدارند و بعضی دیگه فقط برای یک ترم، این رو باید از خود دانشگاه بپرسید که ببینید تا چه موقع نمرتونو نگه میدارن و بهترین زمان برای امتحان دادن شما کیه که زمان فرستادن Application حتما نمرتون اونجا باشه، یعنی اینکه دقیقا تا چه زمانی نمره شما رو موجود دارند رو باید از خود دانشگاه پرسید، ولی خوب معمولا فاصله رسیدن نمره تا اپلای کردن اینقدر زیاد نمیشه و مشکلی از این بابت پیش نمیاد.
    تاریخ های امتحان رو هم باید تو سایت ETS و سنجش مرتبا چک کنید تا به محض باز شدن، بتونید ثبت نام کنید

رشته و دانشگاه
    BME

نقل قول نوشته اصلی توسط Amir Azad
    سلام من می خوام برای Ph.D ریاضی apply کنم. کسی میدونه کدوم کشورها یا دانشگاهها GRE می خواهند؟
    بعبارتی کسی تابحال لیستی از دانشگاههایی که به GRE نیاز دارند تهیه کرده؟
    بعضی دانشگاه ها تو بعضی رشته های خاص هست که GRE نمی خوان و تقریبا میشه گفت همه دانشگاه های آمریکا برای پذیرش فوق لیسانس به بالا نمره GRE میخوان. البته شما چون رشتت ریاضی هست احتمالا باید Subject امتحان بدی. بهترین منبع برای اینکه ببینی GRE میخوان یا نه، مراجعه به بخش Application for Admission خود دانشگاه هاست که در اکثر موارد حداقل نمره ای که باید بگیرید رو هم ذکر کرده و کامل توضیح داده در این موارد. لیست بعضی از دانشگاه هائی که GRE General نمی خوان رو یکی از دوستان تو این لینک آورده: http://www.applyabroad.org/forum/ind...?topic=29655.0

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Comp. Eng

لیست مشخصی برای دانشگاه های بدون GRE وجود نداره. تو فروم یه پست راجع بهش هست. چند تا رشته هم تو این لینک می تونید پیدا کنید:

http://www.achieverspoint.com/gre/grewithout.htm

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    ریاضی محض - صنعتی شریف

آقا در مورد General GRE و Subject GRE، مثلا دانشگاه نیویورک اینو گفته:

General GRE (Graduate Record Examination) scores are required of all applicants (except non-degree); applicants for the Ph.D. program must also provide the subject GRE score, preferably in mathematics, but accepted in other relevant sciences.
    فکر کنم واضح باشه که هر دو تا رو اکیدا میخوان واسه PhD دیگه. یا من همچنان دارم یه چیزی رو اشتباه میکنم؟

با سپاس.