صفحه 19 از 169 نخستنخست ... 9101112131415161718192021222324252627282969119 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 181 تا 190 , از مجموع 1684

موضوع: آرشیو شده : تحصيل در اسپانیا (تا ابتدای سال 2013)

Junior Member memol27 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : تحصيل در اسپانیا

من تو دانشگاه UPC یک استاد پیداا کردم که زمینه کاریشو دوس داشتم و اونم یک op داشت. بهش میل زدم و بهم گفت که داریم بررسی میکنیم و.... بعد از چند روز با عجله میل زد که تا چند روزه آینده بیشتر وقت نداری و برو تو سایت online اپلای کن (تمام لینک ها و فرمها رو واسم به انگلیسی ترجمه کرده بود!!) بعد هم میگه مدارکتو ببر سفارت که وقت نداریم!! من اصلن سر در نمیارم چه خبره!! نمیتونم هم ازش بپرسم. راستش اصلا نمیدونم چی باید بپرسم.. با خوندت همه پستها به نظرم اومد که مدرک بردن برای سفارت واسه ویزا گرفتنه؟! درسته؟! خوشحال میشم اگه کمکم کنید از این سردرگمی راحت شم. مرسی

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط saeidl79 نمایش پست ها
    سلام

من قبلا واسه یه موسسه مدارک فرستادم تو اسپانیا به اسمه IMDEA-materials که می دونم تو مادریده. امروز به من ایمیل زدن که پروسه انتخابشون تموم شده و من انتخاب شدم و باید بگم هنوز می خوام برم یا نه (که البته جواب بله است). گفتن باید زودتر بگم تا جزییات رو واسه همکاری هماهنگ کنن. دوره PhD است.

من فقط می دونم که این دوره تو مادریده و پول هم می دن. در مورده اسپانیا و مادرید هیچی نمی دونم.

و اینکه امیدم چقدر باشه؟ هزینه ها اونجا چطوریه؟

ممنون میشم راهنماییم کنید.
    سلام دوست عزیز

بهتون تبریک میگم، خوب من سعی می کنم تا حدودی بهتون دید مناسب رو بدم، اسپانیا کشور خوبی هست، از نظر راحتی زندگی ( فرهنگی ) تو اروپا میشه به عنوان بهترین نام برد. مردمش خون گرم و مهربون هستند، اگر هم اسپانیایی بلد باشید، براتون بهترین نقطه دنیا میشه.

در مورد مادرید، یک شرایط آب و هوایی خشن داره، یعنی زمستونها سرد و تابستون ها گرم هست، چون وسط بیابونه، به گفته ی خودشون.

منظورت رو از امید نمی فهمم، شما پذیرش دارید و بورس هستید، با هزینه ایکه می دهند ( معمولا 1275 یورو ) می تونید زندگی مناسب و مرفهی داشته باشید، البته اگر هر هفته بازی های ریال مادرید رو نرید اگر اتاق بگیرید از 200 تا 500 در نظر بگیرید برحسب کیفیت و امکانات ، مثلا 500 یوروی مجلل هست، اگر هم خونه بگیرید از 600 تا 1100 در نظر بگیرد یک خوابه. پس براحتی می تونید با اون مبلغ زندگی کنید.

مزایای دیگه هم در مورد کشورهای اروپایی هست، بهتون کارت اقامت می دهند می تونید براحتی هر چندبار خواستی از اروپا خارج بشید.

البته یک مساله ویزا گرفتنش سخت هست، که تاپیک ها را دنبال کنید متوجه می شوید.

بازهم سوالی بود در خدمتم
    می گن دو تا دنیای موازی داریم دنیای ما و دنیای تو آینه ها، باز می گن یه عدشون تونستند تو بین ما نفوذ کنند، باز می گن تنها تفاوتشون چپ دست بودنشونه.

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط memol27 نمایش پست ها
    من تو دانشگاه UPC یک استاد پیداا کردم که زمینه کاریشو دوس داشتم و اونم یک op داشت. بهش میل زدم و بهم گفت که داریم بررسی میکنیم و.... بعد از چند روز با عجله میل زد که تا چند روزه آینده بیشتر وقت نداری و برو تو سایت online اپلای کن (تمام لینک ها و فرمها رو واسم به انگلیسی ترجمه کرده بود!!) بعد هم میگه مدارکتو ببر سفارت که وقت نداریم!! من اصلن سر در نمیارم چه خبره!! نمیتونم هم ازش بپرسم. راستش اصلا نمیدونم چی باید بپرسم.. با خوندت همه پستها به نظرم اومد که مدرک بردن برای سفارت واسه ویزا گرفتنه؟! درسته؟! خوشحال میشم اگه کمکم کنید از این سردرگمی راحت شم. مرسی
    با سلام

من پیشنهاد می کینم، یک ایمیل بزنید و به بهانه اینکه سفارت ازتون نامه رسمی پذیرش می خواد، ( که این واقعیت هست. حتی برخی موارد بدون اون وقت هم نمی دهند ) می تونید سر دربیارید، موضوع چیه ولی بر اساس تجربه خودم که با همین دانشگاه برایم افتاد . به شما پذیرش دادند، فقط بدون رو دربایستی حتما سوال بفرمایید، اصلا هم اتفاقی نخواهد افتاد. در ضمن اگر خواستند براتون نامه پذیرش رسمی بفرستند بگید حتما با پست ویژه بفرستند.

موفق باشید.
    می گن دو تا دنیای موازی داریم دنیای ما و دنیای تو آینه ها، باز می گن یه عدشون تونستند تو بین ما نفوذ کنند، باز می گن تنها تفاوتشون چپ دست بودنشونه.

Junior Member

سلام

ممنون که جواب منو دادید و ممنون از تبریکتون.
    1- من از جمله این استاد هنوز برداشته پذیرش نکردم. من جمله اون رو دقیقا اینجا می آرم. منظورم از امید این بود که الان تا چه حد تو فراینده پذیرش با این ایمیل جلو رفتم.
    your application has been selected. If you are still interested in this position, please let me know as soon as possible to arrange the details of your incorporation to IMDEA-materials.
    2- می دونم هنوز واسه سوال در مورده ویزا زوده ولی می خوام بدونم اگه فاند بهم بدن باز هم سفارت سختگیری هایی رو که شما و دیگر دوستان توضیح دادین رو داره!؟
    3- من می خوام با همسرم واسه تحصیل برم، آیا اسپانیا در این مورد (داشتن همراه) سختگیری می کنه؟!

باز هم از لطف شما و دیگر دوستان ممنونم.

نقل قول نوشته اصلی توسط attanew نمایش پست ها
    با سلام

من پیشنهاد می کینم، یک ایمیل بزنید و به بهانه اینکه سفارت ازتون نامه رسمی پذیرش می خواد، ( که این واقعیت هست. حتی برخی موارد بدون اون وقت هم نمی دهند ) می تونید سر دربیارید، موضوع چیه ولی بر اساس تجربه خودم که با همین دانشگاه برایم افتاد . به شما پذیرش دادند، فقط بدون رو دربایستی حتما سوال بفرمایید، اصلا هم اتفاقی نخواهد افتاد. در ضمن اگر خواستند براتون نامه پذیرش رسمی بفرستند بگید حتما با پست ویژه بفرستند.

موفق باشید.
    خیلی ممنونم که چوابم رو دادید.... بله خود استاد میل زد که تا دو روز آینده نامه پذیزش رو برام می فرسته ولی اصلا در مورد پول و .... حرفی نزد.... من از Ruhr University of Bochum آلمان، هم پذیرش دارم ولی نمیدونم کدومشون بهتره... نمیدونم مقایسه تنهای رنکهای دانشگاه هاهم که به نظر غیر منطقی میاد.... اگه واستون ممکنه خوشحال میشم در این زمینه هم کمکم کنید.... خیلی خیلی ممنون
    دانشگاه ها هم

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط memol27 نمایش پست ها
    خیلی ممنونم که چوابم رو دادید.... بله خود استاد میل زد که تا دو روز آینده نامه پذیزش رو برام می فرسته ولی اصلا در مورد پول و .... حرفی نزد.... من از Ruhr University of Bochum آلمان، هم پذیرش دارم ولی نمیدونم کدومشون بهتره... نمیدونم مقایسه تنهای رنکهای دانشگاه هاهم که به نظر غیر منطقی میاد.... اگه واستون ممکنه خوشحال میشم در این زمینه هم کمکم کنید.... خیلی خیلی ممنون
    دانشگاه ها هم
    خوب، پس بدون رو دربایستی حتما بپرسید، شرایط رو ( این رو بگم هرچی سوال دارید بپرسید، اونها عادت دارند و برایشان چیز غیر معقولی نیست. و تماما توضیح خواهند داد، مبلغ فاند رو هم بپرسید!

درمورد سوالتون هم باید بگم، بهتره رشتتون رو هم بدونم، ولی در حالت کلی می گم:

1. اولا باید کشورها رو با هم مقایسه کنید. آلمان صتعتی تر، پیشرفته تر هست، ولی اسپانیا با صفاتر و یلخی تر.... آلمان دارای موقعیت های شغلی زیادی هست، . اسپانیا هنوز توی بحران اقتصادی هست .
    2. شهرها شهر بارسلونا، شهر بزرگی هست ولی قرون، آب و هوایی عالی داره، و ....
    3. دوتا دانشگاه در اون رشته .. ( ... اگر من رشتتون بدونم بیشتر می تونم کمک کنم. )

موفق باشید

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط saeidl79 نمایش پست ها
    سلام

ممنون که جواب منو دادید و ممنون از تبریکتون.
    1- من از جمله این استاد هنوز برداشته پذیرش نکردم. من جمله اون رو دقیقا اینجا می آرم. منظورم از امید این بود که الان تا چه حد تو فراینده پذیرش با این ایمیل جلو رفتم.
    your application has been selected. If you are still interested in this position, please let me know as soon as possible to arrange the details of your incorporation to IMDEA-materials.
    2- می دونم هنوز واسه سوال در مورده ویزا زوده ولی می خوام بدونم اگه فاند بهم بدن باز هم سفارت سختگیری هایی رو که شما و دیگر دوستان توضیح دادین رو داره!؟
    3- من می خوام با همسرم واسه تحصیل برم، آیا اسپانیا در این مورد (داشتن همراه) سختگیری می کنه؟!

باز هم از لطف شما و دیگر دوستان ممنونم.
    خواهش می کنم:

خوب قضیه فرق کرد، فعلا شما یک مرحله رو رد کردید ، که ازتون خواستند جواب بدید که آیا مایل هستید ادامه پیدا کنه، بعد از اون بررسی اصلی شروع می شه. در مورد ویزا هم بگم، الان قضیه ویزا تو سفارت اسپانیا مساله پول و فاند نیست، ( البته دارا بودن فاند بهتون کمک خواهد کرد.) ولی مساله مهم مصاحبه ای هست که دارند می کنند. و همچنین مسایل سیاسی و اوضاع ایران رو هم در بر می گیره. )

خوب وقتی همسرتون هم بخواد باهتون بیاد، شما باید بتونید متقاعد کنید که بر می گردید. البته کار سختی نیست، داشتن ملک و ... تو ایران یا تعهد شغلی و یا ....

موفق باشید.

نقل قول نوشته اصلی توسط attanew نمایش پست ها
    خوب، پس بدون رو دربایستی حتما بپرسید، شرایط رو ( این رو بگم هرچی سوال دارید بپرسید، اونها عادت دارند و برایشان چیز غیر معقولی نیست. و تماما توضیح خواهند داد، مبلغ فاند رو هم بپرسید!

درمورد سوالتون هم باید بگم، بهتره رشتتون رو هم بدونم، ولی در حالت کلی می گم:

1. اولا باید کشورها رو با هم مقایسه کنید. آلمان صتعتی تر، پیشرفته تر هست، ولی اسپانیا با صفاتر و یلخی تر.... آلمان دارای موقعیت های شغلی زیادی هست، . اسپانیا هنوز توی بحران اقتصادی هست .
    2. شهرها شهر بارسلونا، شهر بزرگی هست ولی قرون، آب و هوایی عالی داره، و ....
    3. دوتا دانشگاه در اون رشته .. ( ... اگر من رشتتون بدونم بیشتر می تونم کمک کنم. )

موفق باشید
    خیلی ممنونم از جواب سریعتون... من برای Electrical Enginerring پذیرش گرفتم. بازهم ممنونم از راهنماییتون

ApplyAbroad Hero

خواهش می کنم، تو این رشته دانشگاه upc رنگ خیلی مناسبی داره، و آزمایشگاهاش هم تجهیز شده اند، تعداد اساتید مهمان از دانشگاههای معتبر دنیا خیلی زیاد هست، ارتباط با صنعت مناسب دارند، (البته مساله زبان اسپانیای تو این مواقع میاد وسط.)

درباره خود دانشگاه ، چندین پردیس دارند، که اکثرا مرکز بارسلونا شما کلاس و آزمایشگاه دارید.

اما در مورد آلمان، این رو هم اضافه کنم که در مقایسه با اساتید اسپانیایی انگلیسی بهتر حرف می زنند.

بازهم سوالی بود حتما بپرسید
    موفق باشید

Junior Member

سلام

ممنون از جوابتون

این استاده به من میل زده که می خواد با من حرف بزنه و آدرسه Skype هم داده و گفته به وقته مادرید ساعت 10:30 صبح دوشنبه با هم حرف بزنیم

اصلا این یه فراینده معموله که بخواد با من اینطوری بحرفه و فکر می کنید که منظورش چی می تونه باشه!

راستش کمی استرس گرفتم

باید خودمو واسه چه جور سوالاتی آماده کنم؟
    کسی تجربه مشابه داشته؟

خلاصه یه کم راهنمایی کنید وامیدم رو زیاد کنید.

ممنون.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)