صفحه 55 از 169 نخستنخست ... 5454647484950515253545556575859606162636465105155 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 541 تا 550 , از مجموع 1684

موضوع: آرشیو شده : تحصيل در اسپانیا (تا ابتدای سال 2013)

پیش فرض پاسخ : تحصيل در اسپانیا

نقل قول نوشته اصلی توسط Elibell نمایش پست ها
    سلام. من یه چندتا سوال داشتم...
    من میخوام برای یه کالج دیزاین در بارسلونا (ESDI) اقدام کنم. با کالج که مکاتبه کردم، گفت مدرکش مستر نیس ولی معادل لیسانسه!
    من رشته م تو دانشگاه، زبان اسپانیایی بوده، برای همینم میخوام برای کلاسای به زبون اسپانیس اقدام کنم. بنابرین اگه هم تو سفارت باهام اسپانیایی صحبت کردن، فکر کنم به مشکل نخورم. میخوام بدونم با شرایط من، ممکنه که سفارت بهم ویزا نده؟
    یه سوال دیگه اینکه، متوجه شدم که باید به ازای هر ماه 901 یورو در حساب بانکی داشته باشیم. یعنی به عبارتی 15 میلیون. آیا این مبلغ باید حتما به اسم خودمون باشه؟ و چه مدت باید در حساب بانکی بمونه و دست نخوره؟
    وضعیت کار در اسپانیا چه جوریه؟ میشه از پس مخارج خورد و خوراک، پوشاک، اجاره خونه اینا براومد؟
    ممنون

با این اوضاع ویزا ، 15 میلیون خیلی کمه
    وضعیت کار خراب ، 20 درصد ضریب رشد بیکاری

سلام. من جديدا براي دكتري Computingاز دانشگاه UPC پذيرش گرفتم. اما من الان يه بچه يك ساله دارم كه اگر بخوام برم بايد حتما با خودم ببرمش.
    شنيدم ويزا نميدن. با شرايط من چطور؟ البته همسرم فعلا قصد اومدن نداره.
    حساب بانكي هم خيلي زياد ندارم. اما با توجه به اينكه همسرم اينجاست و هزينه هاي ما رو تامين مي‌كنه آيا باز هم نياز به حساب بانكي پر و پيمون هست؟
    آيا ميشه بعد از رفتن به اونجا تغيير رشته داد؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : پذیرش اسپانیا

سلام به همه
    من بارسلونا درس می خونم.
    بهم یه بورس 22000 تا دادن که 16000 تا واسه شهریه رفته
    الان از 6000 تا باقیمونده میگن که 24 درصد واسه مالیات ازم کم می کنن!!!!!!!!!!!
    کسی هست که بتونه به من راهنمائی بده؟
    به نظرم خیلی غیر منطقی هست

سلام صبا جان. من نميتونم كمكت كنم.
    اما چون اونجا زندگي مي‌كني؛ ميخوان چند تا سئوال بپرسم اگر لطف كني و كمكم كني ممنون ميشم

كسي ميدونه كه در دانشگاه UPC چقدر احتمال داره آدم بتونه براي دكتري Computing فاند بگيره؟ و حداقل و حداكثرش چقدره؟
    2- كسي اونجا از شرايط مهدكودكهاش خبرداره؟ هزينه، امكانات، ساعات كاري و ...
    3- آيا ميشه بعد از رفتن به اونجا تغيير رشته داد؟
    4- به نظرتون ميتونم اونجا به يه بچه يك ساله كه ميخوام مهد بزارمش و همسرم هم باهام نمياد زندگي كنم؟
    5- ميگن بايد يه سري درسها رو هم قبل از دوره Research بگذرونيم. اين درسها به زبان اسپانياييه؟ يا انگليسيه؟
    ترو خدا اگه كسي اونجا هست يا اطلاعاتي داره كمكم كنه.

نقل قول نوشته اصلی توسط يونيك نمایش پست ها
    كسي ميدونه كه در دانشگاه UPC چقدر احتمال داره آدم بتونه براي دكتري Computing فاند بگيره؟ و حداقل و حداكثرش چقدره؟
    2- كسي اونجا از شرايط مهدكودكهاش خبرداره؟ هزينه، امكانات، ساعات كاري و ...
    3- آيا ميشه بعد از رفتن به اونجا تغيير رشته داد؟
    4- به نظرتون ميتونم اونجا به يه بچه يك ساله كه ميخوام مهد بزارمش و همسرم هم باهام نمياد زندگي كنم؟
    5- ميگن بايد يه سري درسها رو هم قبل از دوره Research بگذرونيم. اين درسها به زبان اسپانياييه؟ يا انگليسيه؟
    ترو خدا اگه كسي اونجا هست يا اطلاعاتي داره كمكم كنه.
    1. خب بستگی به شرایطتون داره و اینکه یه استادی بخواد با شما کار کنه. حدود 1000تا
    3. اگه خیلی نامرتبط نباشه فک نکنم مشکلی باشه.
    5. بستگی به دوره داره. هر دوش هست.
    به جای اینهمه نگرانی یه سر به سایتاشون بزنید.
    به نظر من ادامه تحصیل اصلا ارزش اینهمه سختی رو نداره اونم با بچه یه ساله! حتی تو ایران! چه برسه به خارج که هیچکس رو ندارید. چند ماه هم باید واسه ویزاش استرس بکشید که معلوم نیس بدن. قسمت ویزا رو حتما بخونید.

مرسي ZADA از اينكه جواب داديد.
    ميدونم كه ارزش اينهمه سختي رو نداره. اما ميترسم كه ديگه فرصت ادامه تحصيل به دست نيارم. سايتش و قسمت ويزا رو هم خوندم. اما در مورد نگهداري از كودك هيچ اطلاعاتي نيست و اين بزرگترين نگراني منه. انگار كسي به اندازه من حاضر به ريسك كردن نيست.

سلام، من فاغ التحصیل رشته ریاضی کاربردی هستم، معدلم زیاد خوب نیست 15.5 ولی معدل لیسانسم 16.5 و دوتا مقاله کنفرانسی دارم و یه isi سابمیت کردم. به نظرتون برا کدوم دانشگاه اسپانیا میتونم برا دکتری با زبان انگلیسی پذیرش همراه با فاند بگیرم؟ اگه الان که مهر ماه هست اقدام کنم برا کی میتونم پذیرش بگیرم؟
    ممنونم

Junior Member

لطفا خودتون رو الاف اسپانیا نکنید اصلا نمیتونید ویزا بگیرید. 99999/99 درصد دانشجوها رو ریجکت کردن. همه ناراحت. بعد از 1 سال تلاش وانتظار و کلی هزینه ترجمه همه ریجکت شدن.
    ببینید:
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...نیا/page66
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...نیا/page65
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...نیا/page64

با این وضعیت باید اسپانیا را بی خیال بشم. ایا راهی هست که سفارت سیاست هایش را عوض کنه؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)