صفحه 61 از 169 نخستنخست ... 11515253545556575859606162636465666768697071111161 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 601 تا 610 , از مجموع 1684

موضوع: آرشیو شده : تحصيل در اسپانیا (تا ابتدای سال 2013)

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Business / UKM

پیش فرض تحصيل در اسپانیا

سلام
    من برای دندانپزشکی از اسپانیا دارم پذیرش میگیرم،گفتن 1سال اونجا زبان میخونم و بعد قبول شدن در امتحان DELE باید امتحان Selectividadرو بدم که اصلا نمیدونم در چه حدیه!! یعنی من اینو قبول بشم هر رشته ای بخوام میرم؟ کسی اطلاعاتی داره؟ایرانیا مخشون میکشه دیگه؟ )))))

Member Aranjuez آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    معماری شهید بهشتی

پیش فرض پاسخ : قضیه امتحان selectividadبرای ورود به دانشگاهای اسپانیا چیه؟

DELE خودش یه امتحان زبان اسپانیایی هست مثل آیلتس که 4 تا بخش مهارت های زبانی رو داره به علاوه یه بخش گرامر. من تا اونجایی که شنیدم (البته در مورد رشته ی خودم ) بعضی دانشگاههای اسپانیا به شما کورس های زبان ارائه می کنن و بعد در پایان کورس امتحان DELE باید بدید که اگه قبول شدید اجازه ی ادامه تحصیل توی اون رشته رو دارید. اما اینکه selectividad بخواد یه قسمتی از این امتحان باشه من تا به حال نشنیدم. اگر اسم و آدرس سایت دانشگاهتون رو بگید شاید بتونم کمکتون کنم.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Business / UKM

بله درسته! این 2تا امتحان جدا هستند! من از آزمون selectividad اطلاعاتی ندارم! به من گفتن توی شهر Malaga بعد 1سال زبان خوندن در یکی از دانشگاههای این شهر و قبولی در DELEوارد یه دوره 3ماهه میشم که شامل دروسی از قبیل biology/chemistry/envirement/spanish language/spanish hitory/second language هست و بعد قبولی در این امتحان(selectividad) میتونم وارد یکی از دانشگاههای دولتی اسپانیا در رشته دندانپزشکی بشم!!! اما اینارو من فقط از 1موسسه شنیدم و اصلا نمیدونم شانس قبولی چقدره یا سطح امتحان چجوریه!!!
    راستش میترسم برم بعد 1سال و3ماه دست از پا درازتر برگردم!!!
    مگر راه بهشت دشوارتر و مخوف تر از راه جهنم است؟چگونه ممكن است؟

Member Aranjuez آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    معماری شهید بهشتی

آهااااااان! در این صورت امتحان selectividad همون کنکور اسپانیاست که مثل ایران خودشون این امتحان رو میدن تا برن دانشگاه. راستش من نمیدونم شانس قبولی یه خارجی توی این امتحان چقدره اما چیزی که مشخصه اینه که وقتی از شما بخوان این امتحان رو بدین یعنی اینکه فرقی بین پذیرش به شما و خود اسپانیایی ها نمی خوان بذارن. این یه کمی کار رو سخت می کنه.

نقل قول نوشته اصلی توسط education نمایش پست ها
    سلام
    من برای دندانپزشکی از اسپانیا دارم پذیرش میگیرم،گفتن 1سال اونجا زبان میخونم و بعد قبول شدن در امتحان DELE باید امتحان Selectividadرو بدم که اصلا نمیدونم در چه حدیه!! یعنی من اینو قبول بشم هر رشته ای بخوام میرم؟ کسی اطلاعاتی داره؟ایرانیا مخشون میکشه دیگه؟ )))))
    ببخشید میتونم بپرسم از کودوم دانشگاه پذیرش گرفتید؟
    چه شرایطی داشتید ؟ و اینکه شهریه دانشگاه چقدر هست؟
    چون من خودم دنبال این رشته هستم. ممنون

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تحصيل در اسپانیا

نقل قول نوشته اصلی توسط SA2000 نمایش پست ها
    خیلی ممنون از اطلاعاتتون

ممنون میشم اگه توی موارد زیر هم راهنمایی کنید

1- اصل و فتوکپی مدرک مربوط به محل اقامت متقاضی در طول مدت تحصیل در اسپانیا ........ این مورد را از کجا میتونم تهیه کنم؟ دانشگاه توی نامه ادمیشن گفته در این مورد کمک میکنه ولی نگفته که خوابگاه در اختیار میگذازه

2- اصل و گواهی حساب به نام متقاضی در اسپانیا برای هر ماه اقامت با حداق موجودی 901.5 یورو ...... اسکولارشیپ من برای دو سال 20000 یورو است و 1636 یورو کمتر از حد اونهاست ..... چطور میتونم اونجا حساب باز کنم؟

3- غیر از بند بالا خواسته که گواهی گردش حساب متقاضی در سه ماه گذشته را بهشون بدم ... اگه یک بنک استیتمنت از حساب ایران براشون مثلا به مبلغ 5 میلیون تومان ببرم کافی است و این بنک استیتمنت به جای حسابی که توی اسپانیا خواستن کفایت میکنه؟

4- گواهی بهداشتی پزشکی را از کجا باید بگیرم .... توی سفارت هیچ توضیحی در موردش ندادن که آیا پزشک معتمد دارن یا من پیش هر شخصی میتونم برم و اینکه متن گواهی چی باید باشه

بسیار متشکرم از لطفتون
    سلام
    من هم در مرود گرفتن گواهی سلامت پزشکی مشکل دارم اگه در این مورد چیزی متوجه شدید میشه لطفا به من هم بگید.
    خیلی ممنون میشم

Banned

سلام دوستان عزیز
    من قصد ادامه تحصیل در مقطع دکترا در رشته علوم سیاسی رو دارم. تو اینترنت سرچ کردم یه آژانسی ادعا می کنه که می تونه بورسیه بگیره از اسپانیا و بعد از پذیرش کل هزینه مربوط به کارشو پس می گیره. من درباره اسپانیا هیچ اطلاعی ندارم ولی با کمی تحقیق بدم نمیاد اونجا ادامه تحصیل بدم. دانشجوی ممتاز دانشگاه آزاد هستم ، یه مقاله چاپ شده دارم و شش هفت تا مقاله علمی چاپ نشده. نمره آیلتسم هم 6 به بالاست. به نظرتون امکان بورس شدن برای من هست؟ بورسی که می کنن کل هزینه های زندگی رو هم تامین می کنه؟ اگه من توانایی تامین مالی رو نداشته باشم امکان کار هست؟ لطفا کمکم کنید.مرسی

Junior Member

سلام .ميسه بگين چقدر ميگيره ؟ و چه شرايطي بايد داشته باشه ؟

سلام
    منم برای یه دوره 3 ماه برام دعوت نامه فرستادن. برای سفارت که میرم بلیط هم باید بخرم یا رزرو کردنش کافیه؟

سلام و تشكر بابت اطلاعات بسيار مفيد اين سايت و كاربران عزيز آن

من براي دانشگاههاي مختلفي اقدام كردم و سال بعد قصد 100% ادامه تحصيل دارم.
    فوق ليسانس زمين شناسي مهندسي با معدل 18/88
    تافل 117 دارم
    سابقه كار 10 ساله دارم.
    وقصد ورود به رشته ذكر شده يا ژئوتكنيك در مقطع دكتري دارم. ممنون مي شوم از ارائه اطلاعات عزيزاني كه راجب به اين رشته و دانشگاهي كه اين رشته را ادامه مي دهد مرا در جريان بگذارند

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)