صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 31

موضوع: برای پیدا کردن خانه در گوتنبرگ چه اقداماتی انجام داده اید؟

Member shad آواتار ها

پیش فرض برای پیدا کردن خانه در گوتنبرگ چه اقداماتی انجام داده اید؟

دوستان عزیز
    با توجه به این که شهر گوتنبرگ دارای دو دانشگاه بزرگ هست و پیدا کردن یک خونه مناسب کار آسونی نیست،این تاپیک رو ایجاد کردم تا با هم فکری و تبادل اطلاعات بتونیم کارهای لازم برای پیدا کردن خونه رو انجام بدیم.
    من اطلاعاتی که دارم رو این جا می گذارم:
    تا اونجایی که من می دونم 3 تا سایت برای خونه یابی هست:

1.http://www.boplatsgbg.se
    http://www.sgsstudentbostader.se.2
    http://www.studentlya.nu.3

من توی 3تا سایت بالا ثبت نام کردم و مورد 1 و2 براشون تاریخ ثبت نام مهمه و اگر هنوز ثبت نام نکردید زودتر این کارو انجام بدید.
    فکر کنم sgss مهمترین و بهترین سایتی هست که می شه از طریقش خونه پیدا کرد،مثلن من توی search ش که گزینه Chalmers,Lindholmen رو انتخاب کردم حدود 50 تا آپارتمان دانشجویی به فاصله 1 تا 3 کیلومتری تا دانشگاه پیدا کرد.ولی متاسفانه طبق ایمیلی که به من زدند به خاطر زیاد بودن تقاضا معمولا بعد 2 الی 3 ماه توی لیست انتظار موندن خونه پیدا میشه.

می دونم روش های دیگه ای هست از جمله آگهی دادن در رادیو و سایت های تبلیغی

اطلاع دارم که یکی از دوستان هم از طریق وکیل الان خونه پیدا کرده.

لطفا تجربیات خودتون رو درمیان بگذارید!

ApplyAbroad Champion
    فراز آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Essex, Econometrics

پیش فرض مسائل مربوط به یافتن خانه در شهر گوتنبرگ

این تاپیک به منظور کمک برای پیدا کردن خانه در شهر گوتنبرگ ایجاد شده است و دانشجویان دانشگاه های چالمرز و گوتنبرگ و سایر دانشگاه های این شهر در اینجا اطلاعات خود درباره مسائل مربوط به یافتن خانه را به اشتراک می گذارند
    Some dance to remember, some dance to forget

Member
    رشته و دانشگاه
    دانشگاه تهران

پیش فرض پاسخ : مسائل مربوط به یافتن خانه در شهر گوتنبرگ

سلام دوستان
    من اين مورد رو پيدا كردم.
    http://www.studentlya.nu/94884.adv
    باهاشون مكاتبه كردم و شرايطم روگفتم. اون آقا كه اتفاقا!!! ايراني هم بودن، اينطوري جواب منو دادن.
    "Hello, ....!
    We have two rooms available in our house for renting. If you wish to book the room now it is admissible. As a payment guarantee we would charge 3 months in advance. This deposition will not be refundable should you recall your booking .
    If you pay now or soon one room will be reserved for you to move into at the end of summer. As for other tenants our own daughter lives in one of the rooms and the third will of course be rented to another female student, so you dont have to worry about that.

Regards
    Keyvan"

مي خواستم نظرتون رو در اين مورد بدونم. يادمه پارسال تو همين فروم بچه ها يه مواردي داشتن كه طرف كلاهبرداربوده!!

Member shad آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط brown horse نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من اين مورد رو پيدا كردم.
    http://www.studentlya.nu/94884.adv
    باهاشون مكاتبه كردم و شرايطم روگفتم. اون آقا كه اتفاقا!!! ايراني هم بودن، اينطوري جواب منو دادن.
    "Hello, ....!
    We have two rooms available in our house for renting. If you wish to book the room now it is admissible. As a payment guarantee we would charge 3 months in advance. This deposition will not be refundable should you recall your booking .
    If you pay now or soon one room will be reserved for you to move into at the end of summer. As for other tenants our own daughter lives in one of the rooms and the third will of course be rented to another female student, so you dont have to worry about that.

Regards
    Keyvan"

مي خواستم نظرتون رو در اين مورد بدونم. يادمه پارسال تو همين فروم بچه ها يه مواردي داشتن كه طرف كلاهبرداربوده!!
    کلاهبرداریه.
    این توصیه رو از خود سایت studentlya براتون کپی می کنم:

Note that all trade with contracts of rented apartments is absolutely forbidden according to our rules. Please inform us if an advertiser disobeyes this.

Remember never to send money in advance to a person you do not trust - in exchange for keys to the apartment, for instance!

Member
    رشته و دانشگاه
    دانشگاه تهران

نقل قول نوشته اصلی توسط shad نمایش پست ها
    کلاهبرداریه.
    این توصیه رو از خود سایت studentlya براتون کپی می کنم:

Note that all trade with contracts of rented apartments is absolutely forbidden according to our rules. Please inform us if an advertiser disobeyes this.

Remember never to send money in advance to a person you do not trust - in exchange for keys to the apartment, for instance!

ممنون دوست عزيز... خودم هم احساس خوبي نداشتم. مخصوصا اينكه تاريخ اجاره هم گذشته بود.

دوستان گوتنبرگی

فقط از طریق سایتهایی که در بالا گفته شده اقدام کنید و از اشخاص متفرقه درخواست اجاره نکنید.متاسفانه تنها ملیتی هستیم که هموطن به هموطن خود گاها رحم نمی کند و اینچنین تقاضای سه ماه پیش پرداخت بلا عوض!!! می کند.واقعا شرم آور است...درضمن بهترین منبع همان لینکی است که دانشگاه به شما برای accommodation پیشنهاد داده است.سعی کنید محل زندگی تان نزدیک به دانشگاه باشد تا حتی المقدور مجبور نباشید برای استفاده از تراموا پول پرداخت کنید.هزینه استفاده از تراموا در شهر گوتنبرگ، بسته به سن شما بین 300 تا 450 کرون(بالای 26 سال) در ماه متغیر است.

موفق باشید
    You were born an original. Don't die as a copy

Member
    رشته و دانشگاه
    دانشگاه تهران

نقل قول نوشته اصلی توسط deymahe57 نمایش پست ها
    دوستان گوتنبرگی

فقط از طریق سایتهایی که در بالا گفته شده اقدام کنید و از اشخاص متفرقه درخواست اجاره نکنید.متاسفانه تنها ملیتی هستیم که هموطن به هموطن خود گاها رحم نمی کند و اینچنین تقاضای سه ماه پیش پرداخت بلا عوض!!! می کند.واقعا شرم آور است...درضمن بهترین منبع همان لینکی است که دانشگاه به شما برای accommodation پیشنهاد داده است.سعی کنید محل زندگی تان نزدیک به دانشگاه باشد تا حتی المقدور مجبور نباشید برای استفاده از تراموا پول پرداخت کنید.هزینه استفاده از تراموا در شهر گوتنبرگ، بسته به سن شما بین 300 تا 450 کرون(بالای 26 سال) در ماه متغیر است.

موفق باشید
    ممنون دوست عزيز
    شما از شرايط خريد آپارتمان در گوتنبرگ خبر داريد؟ قيمتها... ماليات... اينكه اصلا ما به عنوان دانشجو مي تونيم آپارتمان بخريم؟... اصلا خريد آپارتمان عاقلانه است؟

پیش فرض پاسخ : برای پیدا کردن خانه در گوتنبرگ چه اقداماتی انجام داده اید؟

نقل قول نوشته اصلی توسط shad نمایش پست ها
    دوستان عزیز
    با توجه به این که شهر گوتنبرگ دارای دو دانشگاه بزرگ هست و پیدا کردن یک خونه مناسب کار آسونی نیست،این تاپیک رو ایجاد کردم تا با هم فکری و تبادل اطلاعات بتونیم کارهای لازم برای پیدا کردن خونه رو انجام بدیم.
    من اطلاعاتی که دارم رو این جا می گذارم:
    تا اونجایی که من می دونم 3 تا سایت برای خونه یابی هست:

1.http://www.boplatsgbg.se
    http://www.sgsstudentbostader.se.2
    http://www.studentlya.nu.3

من توی 3تا سایت بالا ثبت نام کردم و مورد 1 و2 براشون تاریخ ثبت نام مهمه و اگر هنوز ثبت نام نکردید زودتر این کارو انجام بدید.
    فکر کنم sgss مهمترین و بهترین سایتی هست که می شه از طریقش خونه پیدا کرد،مثلن من توی search ش که گزینه Chalmers,Lindholmen رو انتخاب کردم حدود 50 تا آپارتمان دانشجویی به فاصله 1 تا 3 کیلومتری تا دانشگاه پیدا کرد.ولی متاسفانه طبق ایمیلی که به من زدند به خاطر زیاد بودن تقاضا معمولا بعد 2 الی 3 ماه توی لیست انتظار موندن خونه پیدا میشه.

می دونم روش های دیگه ای هست از جمله آگهی دادن در رادیو و سایت های تبلیغی

اطلاع دارم که یکی از دوستان هم از طریق وکیل الان خونه پیدا کرده.

لطفا تجربیات خودتون رو درمیان بگذارید!

تو سایت دومیه چطوری رجیستر کردی ؟ باید فرم دانلود کنیم بعد پر کنیم فکس کنیم ؟

Member shad آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط shaghayegh_1234 نمایش پست ها
    تو سایت دومیه چطوری رجیستر کردی ؟ باید فرم دانلود کنیم بعد پر کنیم فکس کنیم ؟

بعله.فرم رو دانلود و تکمیل کنید و بعد همراه بقیه مدارک(کپی پاسپورت،کپی نتیجه ی پذیرش،کپی ویزا) براشون فکس کنید.
    چون هنوز کسی ویزا نگرفته بقیه مدارک رو بفرستید و توی other information بنویسید که ویزا رو هم بزودی می فرستید.

خوبی این کار اینه که شما با وجود فرستادن مدارک ناقص می رید توی لیست انتظار.ولی متاسفانه تا زمانی که کپی ویزا رو نفرستاده بشید بهتون user name و password برای لوگین به سایت نمی دن.

دقت کنید که بعد فکس مدارک باید حتما ایمیل confirmation دریافت کنید

Member shad آواتار ها

من از صبح جلوی کامپیوتر بست نشسته بودم تا موردی آپدیت شد سریع زنگ بزنم. الان توی سایت sgs یک خونه که به صورت Sista minuten بود رو پسندیدم زنگ زدم که تلفنی رزروش کنم.روال کار هم این طوری نوشته بود توی سایت که قرارداد رو براتون پست می کنند.
    با اون خانوم صحبتمون خیلی خوب پیش رفت تا اون جایی که پرسید از کجایی؟گفتم ایران.گفت ما نمی تونیم به ایران پست کنیم چون خیلی طول می کشه!!سعی کردم قانعش کنم که گفت ما اصلا به ایران! پست نمی کنیم و فقط در صورتی می تونی این خونه رو اجاره کنی که کسی بیاد این جا به جات قراردادو امضا کنه.
    احتمالا برای اونایی مناسبه که اونجا وکیل دارند...
    خلاصه خیلی خودتون رو اذیت نکنید برای خونه پیدا کردن از طریق این سایت...
    Inactive

صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)