صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 31

موضوع: برای پیدا کردن خانه در گوتنبرگ چه اقداماتی انجام داده اید؟

Member shad آواتار ها

پیش فرض پاسخ : برای پیدا کردن خانه در گوتنبرگ چه اقداماتی انجام داده اید؟

دوست عزیز کاربر maryam_m83m چون امکان تایپ فاسی نداشت این مطالب مفید و مفصل رو برای من به فینگلیش فرستاد.من هم با رعایت کپی رایت این مطالب رو به فارسی تایپ کردم و این جا می گذارم.
    صمیمانه تشکر می کنم بابت توجه و راهنماییش و از همه کسانی که این مطالب براشون خوندنیه می خوام که با زدن دکمه + (تشکر ) به ایشون امتیاز بدند.
    مطمئنم کسی که وقت می ذاره و صادقانه اطلاعاتشو توی فروم شر می کنه اثرش رو توی زندگی می بینه .
    -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

سلام به همگی

اول در مورد خونه صحبت کنیم:

1.SGS

سیستم sgs یک سیستم صفی هستش.اگه کسی may 2010 ثبت نام کرده باشه،احتمالش تقریبا 0 هست که بهش خونه برسه،من که خودم سال دوم هستم،هنوز نفر 11-6 در صف هستم.

راه حل:
    1.1 گرفتن از sgs اینه که یا دوستتون این جا باشه،جای مناسب در صف داشته باشه و نخواد از جاش استفاده کنه.
    تا وقتی که کپی ویزا رو براشون نفرستیدفکر نکنم بهتون user pass بدن.بعدش که user دار شدین لوگین کرده و به قسمت vacant apartments بروید،روی خونه ها که کلیک کنین خواهید دید که شکل خونه ها و اطلاعاتشون می یاد و اینکه صفتون رو می زنه 26 تا 50، یا +50.که این به معنی بی خود تلاش نکنید می باشد.

1.2
    sista minute

اگه دیده باشین کنار خونه های sgs اگه s گذاشته باشه به معنی sista هست،یعنی همونطور که یکی از بچه ها گفته بود می تونید زنگ بزنید و بگین که مایل هستید اون خونه رو بگیرید.

تعدا کمی sista روی سایت می زنن و برای اطلاع از sista باید آخر ماه یا اول ماه معمولا ایمیل بزنید یا زنگ بزنید.یا اگر می یاین این جا که برین دفترشون و بگید خونه ندارین و از sista ها بهتون بدن.یادتون نره sista هایی که می ذارن روی سایت تعدادشون خیلی کمتر از sista های واقعی هست.
    این آدرس sgs هست : http://www.sgsstudentbostader.se/en
    اینم page آفیسش هست که می تونین این جا زنگ بزنید:
    http://www.sgsstudentbostader.se/en/...housing-office

chalmersbostader.2

بچه هایی که از چالمرز پذیرش گرفتن نه گوتنبرگ یونیورسیتی(فقط چالمرز) در نامه ی admission یک کد دارن که ازون می تونن استفاده کنن.این سایتش هست:
    http://www.chalmersstudentbostader.se/en/

خب خونه گرفتن از این جا احتیاج به مهارت و سرعت عمل داره...باید برین در قسمت chalmers international بعد لوگین کنین با اون پسوردی که توی admission letter زدن.در صفحه هیچی نمی بینید به جز این که زده خونه فعلا موجود نیست.فوت کار این جاست.این سایت هفته اول هر ماه میلادی خونه می گذاره برای دو ماه آینده.یعنی هفته اول جولای برای september خونه می ذاره که گذشت.

برای این که بدونین چه روزی باید ایمیل بزنین و بپرسین،آدرس ایمیل رو دیگه از سایت پیدا کنین.
    بهتون معمولا 3 روز رو می گه.ساعت به هیچ وجه نمی گه خیلی لطف کنه بجای 3 روز یکم بگین ما کارو زندگی داریم،3روز رو به یک روز تبدیل می کنه.باید از 8 صبح به وقت sweden تا 4 بعد از ظهر بشینین پای کامپیوتری که به اینترنت بسیار پر سرعت وصل باشه.مثلا از ایران امیدی نیست که بتونین بگیرین.شاید 10% امید باشه.

از ساعت 8 صبح باید کلید F5 رو بزنین تا 4 بعدازظهر تا هی صفحه رفرش بشه،که بتونین خونه هارو که می ذاره ببینین و بعد باید با سرعت برق فقط خونه رو بگیرین.اگر page ارور داد بدونید یکی سریع تر از شما خونه رو گرفته.
    خب می بینین که اینم کار سختیه.

3.Boplats

Boplats دو مدل داره

3.1 user pass می سازین در Boplats

http://www.boplats.se

که باید بگم امیدی به این گزینه نیست.شاید بعد از پایان تحصیلات مستر یک فرجی بشه.

3.2 به این بخش سایت بروید:
    http://www.boplats.se/HSM/SubletObje...8b7d&suotype=1
    خب این جا مردم خونه هایی که می خوان اجاره بدن رو گذاشتن. می تونین زنگ بزنید یا میل بزنید و بگید که می خواین خونه رو بگیرید.امیدی نداشته باشین که که خونه های بزرگ رو به شما بدن.چون شما این جا درآمد ثابتی ندارید.اگر فامیلی دارید که این جا زندگی می کنه می تونین ازش بخواین که اون زنگ بزنه و بگه که خونه رو می خواد و این حرفا.چون کارتون بهتر راه می افته.

4.یادش به خیر ما از این جا خونه پیدا کردیم:
    http://www.blocket.se/goteborg?q=&cg...e=&ca=15&md=th

این سایت به swedish هست.پس گوگل ترنسلیت رو search کنین در گوگل،حسابی به کارتون می یاد.
    اونایی هم که toolbar translate دارن که نونشون دیگه تو روغنه.

شما باید از این جا گزینه ای رو انتخاب کنید که به معنی اجاره کردن خونه هست که می شه Uthyres.
    بعد می تونین اون بالا محله ای رو که می خواین خونه اونجا باشه،حداقل و حداکثر اتاق،و کرایه خانه و option های دیگه رو انتخاب کنین.
    خونه رو در Göteborgs stad انتخاب کنین یا دیگه خیلی دور partille.البته این پیشنهاد منه بازم خودتون می دونید.
    باز در Göteborgs stad من ارجحیت رو میدم به Innerstaden midam که به معنی مرکز شهره وبعد به جاهای دیگه.
    ببینین منظورم این نیست که سختگیر باشید که خونه گیر نیارین،بیفته گردن من.منظور اینه که اولویت ها برای من این طوریه با توجه به شناختی که از محله ها دارم.
    خب این فعلا ماجرای خونه.
    Inactive

Dear Shad,
    You have to ask her to send a contract on email. I do not know about SGS, but chalmersbostader does this for foreign students, and then u print ir, fill it, scan and send it back.
    And when you come here to get a key, you againg sign a paper and get the key.
    But I think SGS does the same. I mean remeber one person got a house from SGS, when she was in Iran. They just maybe want you to pay a rent in advance but they will send a contract I think.

Junior Member

یکی از دوستان می گفت برای تهیه مکان در سوئد، بهترین راه اینه که خودتون اونجا باشد، می گفت یکی دو هفته هزینه هتل دادن به یه خونه مناسب و مورد پسندتون می ارزه.

Junior Member

سلام دوستان
    من خواستم در سایت http://www.boplats.se عضو بشم. یک سوال داشتم از بین محله های زیر کدامیک نزدیک به دانشگاه چالمرز هستند؟ بهتر است کدام یک از این محله ها را انتخاب کنم؟
    Centrum, Hisingen, Kommuner nara Goteborg, Molndal, Norr, Partille, Vaster, Oster

Junior Member

سلام
    چالمرز در منطقه Centrum هست.
    آنهایی که مانده اند ازآن طرف مدینه فاضله می سازند و آنهایی که رفته اند به کشورشان با حسرت فکر می کنند.

Junior Member

سلام
    در این سایت دو محله را باید انتخاب کنیم بعد از Centrum کدام محله بهتر و نزدیکتر به Chalmers است؟
    یک سوال دیگه: در پستی دوستان گفته بودند که در ماه ششم خانه بهتر در گوتنبرگ پیدا میشه. من چون در این ماه به گوتنبرگ خواهم آمد به نظرتون بهتره از اینجا قبلش اقدام کنم یا اونجا که اومدم؟ چون به هر حال حضوری بهتر میشه خونه انتخاب کرد و گرفت؟
    ممنون از راهنماییتون

Junior Member

سلام کسی از دوستان اطلاع داره دانشگاه گوتنبرگ در کدام منطقه واقع شده و بهترین منطقه برای گرفتن خانه در گوتنبرگ برای دانشجوهای دانشگاه گوتنبرگ کجاست؟؟
    پیشاپیش از کمک شما سپاسگزارم.

Junior Member

[QUOTE=afaafa;356784]سلام کسی از دوستان اطلاع داره دانشگاه گوتنبرگ در کدام منطقه واقع شده و بهترین منطقه برای گرفتن خانه در گوتنبرگ برای دانشجوهای دانشگاه گوتنبرگ کجاست؟؟
    پیشاپیش از کمک شما سپاسگزارم.[/QUO

با سلام.

این منطقه ها همگی پیرامون دانشگاه گوتنبرگ قرار گرفتند. البته بستگی به دانشکده ای هم داره که آنجا می روید. ولی دانشکده ها هم خیلی از هم فاصله ندارند (نهایت 2 کیلومتر). راستی کی درخواست دادی و آفیسرت کی بوده؟؟؟

Haga, Lorensberg, Vasatan, Aschebergsgatan, Landala, Johanneberg,Inom Vallgraven

Junior Member

سلام.ممنون از پاسخ شما اسم آفیسر من
    joana browus و بیش از یک ماه پیش اقدام کردم.

Junior Member mohammadreza heidari آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Chalmers

منطقه Johanneberg نزدیکترین منطقه به چالمرز هست ...ولی خونه پیدا کردن تو Johanneberg کار سختیه ....در ضمن بهتره چند روزه اول رو برید هاستل ...تا بتونید خونه دلخو اه تون رو پیدا کنید ....این سایت واسه پیدا کردن خونه خیلی کمک کرد به ما : http://www.blocket.se/goteborg?ca=15 فقط باید از ترانسلیتور گوگل کروم استفاده کنید ..چون به سوائدی هست سایت.

نقل قول نوشته اصلی توسط narsi2010 نمایش پست ها
    سلام
    در این سایت دو محله را باید انتخاب کنیم بعد از Centrum کدام محله بهتر و نزدیکتر به Chalmers است؟
    یک سوال دیگه: در پستی دوستان گفته بودند که در ماه ششم خانه بهتر در گوتنبرگ پیدا میشه. من چون در این ماه به گوتنبرگ خواهم آمد به نظرتون بهتره از اینجا قبلش اقدام کنم یا اونجا که اومدم؟ چون به هر حال حضوری بهتر میشه خونه انتخاب کرد و گرفت؟
    ممنون از راهنماییتون

صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)