صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 11

موضوع: Affidavit form - Bank Statement - I- 20 form ???

پیش فرض Affidavit form - Bank Statement - I- 20 form ???

سلام،

پس از پذيرش از دانشگاه، ايميلي برام اومده: "Affidavit Form " + " ليست هزينه هاي سالانه هر رشته " ضميمه اون هست از طرف بخش بين الملل دانشگاه.
    در ايميل ذكر شده كه براي صدور I-20 اين فرم رو بايد بفرستي تا فرآيند Admission‌ نهايي بشه.

تو فرم Affidavit اينطور اومده كه:
    يكي از اين بخش ها بايد پر بشه: "Self Support"،" Parents or other individuals support"، "Government or other agencies support " و "گزينه 4" !
    تو قسمت هاي بالا بايد مشخص بشه كه هزينه سال اول دانشگاه چگونه پوشش داده ميشه؟
    اما "گزينه 4" ميگه:
    " I am unable to attend X university without a graduate associateship"
    با ذكر اين نكته در پايينش كه:
    " Please note: This form will not be reviewed for fiancial aid consideration. It is only used in support of preparing the I-20 or DS-2019 "

اما سوال من:
    ؟ من شايد بتونم Bank Statement رو جور كنم و ضميمه كنم و زودتر بفرستم اما، اين "گزينه 4" رو چه كنم؟؟ 1. آيا Bank Statement رو بگيرم و اون گزينه رو تيك بزنم؟ (كه يك پارادوكسه) و يا 2. اصلا اونو تيك نزنم و Bank Statement بفرستم؟؟ 3. و يا فقط اون "گزينه 4" رو تيك بزنم و بدون Bank Statement بفرستم؟؟

هر نظر، توصيه، هم فكري، پيشنهاد و تجربه ي مشابهي در اين خصوص حتما كمك خواهد كرد.
    مجيد.
    ThinK DifferenT

ApplyAbroad Champion

پیش فرض پاسخ : Affidavit form - Bank Statement - I- 20 form ???

اگر گزینه‌ی ۴ رو انتخاب کنید، احتمالا برای شما I-20 فرستاده نمی‌شه و دانشگاه منتظر می‌شه تا ببینه که آیا دپارتمان شما به شما ساپورت مالی خواهد داد یا خیر. اگر ساپورت نده، به احتمال زیاد کلاً رد خواهید شد. واضحه که اگر هر گزینه‌ی دیگه‌ای غیر از گزینه‌ی ۴ رو علامت بزنید، باید bank statement هم بفرستید.
    شما اگر حتی گزینه‌ی ۲ یا ۳ رو هم انتخاب کنید و bank statement بفرستید، باز هم احتمال این وجود داره که به شما ساپورت مالی تعلق بگیره، اما چون I-20 قبل از گرفتن ساپورت مالی صادر شده، ساپورت مالی شما در I-20 ذکر نمی‌شه و این ممکنه برای ویزا گرفتن مشکل‌ساز بشه.

بابك جان ممنون،

شما كلا نظرت اينه كه اگر كمك هزينه GA به من بدن، تو فرم I-20 ذكر نميشه؟ و كلا با شرايطي كه من دارم اين اعتقاد رو داري كه در هر صورت من با مشكل صدور ويزا مواجه هستم؟ اونجوري كه ذكر شده بود هنوز I-20 صادر نشده.

ThinK DifferenT

ApplyAbroad Champion

من نگفتم که اگر به شما فاند بدهند در I-20 ذکر نمی‌شه، ولی واضحه اگر شما خودتون bank statement بفرستید و اونا برای شما I-20 صادر کنند و شما بعدش کمک هزینه بگیری، طبیعیه که چون I-20 شما قبلا صادر شده، کمک هزینه‌ی شما درش ذکر نشده و این مساله ممکنه برای ویزا مشکل درست کنه.
    نداشتن ساپورت مالی از طرف دانشگاه معمولا برای گرفتن ویزا مشکل درست می‌کنه. در نتیجه به نظر من سعی کن که از دانشگاه یک جور ساپورت مالی بگیری. مثلا partial fund اگر بتونی بگیری باز احتمال ویزا گرفتن رو خیلی زیاد می‌کنه.

Senior Member saeedsharif آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-UNC Charlotte

سلام بابک ، من یک سئوالی دارم . من مابالتفاوت پولی که دانشگاه به من میده با پولی که دانشگاه از من انتظار داره که داشته باشم یه چیزی در حدود 5000 دلاره . من می خوام بگم که باقی اش رو خودم می دم . حالا با فرض این که این مسئله توی آی-بیست من بیاد من باید برای اظهار نامه بانکی با فرض پنج سال دوره دکترا 25000 دلار اظهار نامه داشته باشم ؟؟؟ یا اینکه فقط برای دو سال اول اظهار نامه بانکی ببرم کافیه ؟؟

ApplyAbroad Guru Sunrise آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط saeedsharif نمایش پست ها
    سلام بابک ، من یک سئوالی دارم . من مابالتفاوت پولی که دانشگاه به من میده با پولی که دانشگاه از من انتظار داره که داشته باشم یه چیزی در حدود 5000 دلاره . من می خوام بگم که باقی اش رو خودم می دم . حالا با فرض این که این مسئله توی آی-بیست من بیاد من باید برای اظهار نامه بانکی با فرض پنج سال دوره دکترا 25000 دلار اظهار نامه داشته باشم ؟؟؟ یا اینکه فقط برای دو سال اول اظهار نامه بانکی ببرم کافیه ؟؟
    اظهارنامه بانکی به اندازه نیازی که سال اول داری کافیه و لازم نیست برای تمام دوره تحصیل باشه.

اگر میتونی ۲۵ هزار دلار اظهارنامه بانکی جور کنی به نظرم صرف نظر از تفاوت فاند و خرج‌ات، همین ۲۵k رو نشون بده. چون پیش آمده که حتی برای کسانی که فاند کامل هم دارن باز BS میخوان، به این دلیل که آفیسر ممکنه بگه اگر فاندت قطع شد چکار میکنی، و با نشون دادن ۲۵k دیگه حرف و بهانه‌ای نخواهد داشت. برای همین مطمئن ترین راه اینه که صرف نظر از داشتن فاند یا نداشتنش، حدودا هزینه یک سالت رو در اظهارنامه داشته باشی. در هر دو حالت فقط برای یک سال باشه کافیه.

Junior Member

با عرض سلام
    من پذیرش بدون فاند برای پاییز 2012 گرفتم و برای صدور فرم I20 هم یه BS حدود 40000 دلاری براشون فرستادم. امروز یه ایمیل زدن با این مضمون که شما توی آمریکا به حسابتون توی ایران دسترسی ندارین پس چطور می خاین شهریه رو پرداخت کنین. می خاستم بپرسم چه جوابی باید به این نامه بدم؟ مرسی
    متن ایمیلی که گرفتم رو هم می ذترم اینجا:

I do have once concern that I wanted to discuss with you. It’s my understanding that you will be unable to access the funds from your bank in Iran once you are in the United States. With that in mind I’m wondering what your plan is to pay for your schooling once you’re here?

Member
    رشته و دانشگاه
    Industrial Engineering

سلام
    من تاپیکی پیدا نکردم که این سوال رو بپرسم، اگه راهنماییم کنید ممنون میشم
    دانشگاه ازم خواسته یک فرم confidential financial statement رو برای I20 براشون پر کنم و بفرستم. که من چند جاش رو نمی دونم چی بنویسم بهتره
    هزینه یک سال 25800 که یک bank Statement از حساب خودم براش گرفتم
    فایلش رو پیوست کردم،میشه جاهایی که هایلات شده رو راهنماییم کنید که جوابی که دادم مناسبه یا نه؟!!
    ممنو
    تصاویر پیوست فایل‌های پیوست

Junior Member

سلام به همه دوستان
    سوالی در مورد نامه BS داشتم. توی فروم نتوستم مشابهش رو پیدا کنم.
    من و همسرم هر دو برای دانشگاه های آمریکا اپلای کردیم برای دوره دکتری.
    اگر من یا همسرم (یکیمون) پذیرش با فاند کامل بگیره و اون یکی بخواد به عنوان همراه درنظر گرفته بشه (یعنی فعلا بره اونجا بدون اینکه بخواد از دانشگاه پذیرش بگیره تا سال بعد اقدام کنه برای فاند کامل)، معمولا تو سایت دانشگاه ها یه مبلغی رو گفتن که اگر مثلا با یک نفر دیگه هستی مثلا $$$ دلار هزینه نفر اضافه میشه که باید در مستندات بانکی که از بانک میگیری قید بشه

حالا میخوام بدونم در این صورت من باید برای فرم آی 20 مستندات بانکی رو براساس رقمی که اونا برای نفر اضافه گفتن تهیه کنم (با توجه به اینکه اون یکی دیگه فاند داره و همچنین فرض بر اینکه توی فرمش قید شده باشه که بهش فاند تعلق گرفته) یا باید کل رقمی رو که اونا برای زندگی و تحصیل طرف اول به اضافه نفر همراهش گفتن بگیرم
    البته هنوز آی 20 برامون صادر نشده و نمیدونم که توش برای نفر همراه چی قید میشه.
    ممنون

ApplyAbroad Superstar Heisenberg7 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط k_kh نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان
    سوالی در مورد نامه BS داشتم. توی فروم نتوستم مشابهش رو پیدا کنم.
    من و همسرم هر دو برای دانشگاه های آمریکا اپلای کردیم برای دوره دکتری.
    اگر من یا همسرم (یکیمون) پذیرش با فاند کامل بگیره و اون یکی بخواد به عنوان همراه درنظر گرفته بشه (یعنی فعلا بره اونجا بدون اینکه بخواد از دانشگاه پذیرش بگیره تا سال بعد اقدام کنه برای فاند کامل)، معمولا تو سایت دانشگاه ها یه مبلغی رو گفتن که اگر مثلا با یک نفر دیگه هستی مثلا $$$ دلار هزینه نفر اضافه میشه که باید در مستندات بانکی که از بانک میگیری قید بشه

حالا میخوام بدونم در این صورت من باید برای فرم آی 20 مستندات بانکی رو براساس رقمی که اونا برای نفر اضافه گفتن تهیه کنم (با توجه به اینکه اون یکی دیگه فاند داره و همچنین فرض بر اینکه توی فرمش قید شده باشه که بهش فاند تعلق گرفته) یا باید کل رقمی رو که اونا برای زندگی و تحصیل طرف اول به اضافه نفر همراهش گفتن بگیرم
    البته هنوز آی 20 برامون صادر نشده و نمیدونم که توش برای نفر همراه چی قید میشه.
    ممنون
    خیلی واضح نگفتید علی رغم این که زیاد گفتید!

4 حالت پیش میاد:

1. جفتتون فول فاند میرید که هیچی لازم نیست! اینطوری هر دوتاتون با F1 میرید!

2. جفتتون بدون فاند میرید که برای هر کدومش باید BS بدید.. حالا میشه هر دو تا مبلغ I-20 رو جمع بزنید و یه BS بدید... ولی بهترین حالتش اینه که شما از مادر پدر خودت و همسرت هم از مادر پدر خودش BS بده! اینطوری هر دوتاتون با F1 میرید!

3. حالت بعدی... اینه که شما یا همسرتون با فول فاند میرید ولی اون یکی با این که تحصیلی میره فول فاند نیست!... در این حالت اونی که فاند داری BS نمی خواد اونی که فاند نداری BS می خواد... تاکیید می کنم.. جفتتون در این حالت دارید دانشجویی میرید! اینطوری هر دوتاتون با F1 میرید!

4. حالت آخر اینه که یکی فول فانده ... دومی دانشجویی اقدام نمی کنه و به عنوان همسر هست! ممکنه از همون دانشگاه پذیرش داشته باشه ... ولی لزومی نداره که اعلام کنه که دانشجو هست فعلاً! میتونه بره اونجا تغییر وضعیت بده که دردسر های خودش رو داره!! در این حالت اونی که فاند داره F1 و اونی که فاند نداره و دیگه نمی خواد دانشجویی بره (در مرحله اول) به عنوان F2 اقدام میکنه!

تاپیک بسیار کامل تر و بهتری وجود داره برای Bank Statement چه برای I-20 چه برای ویزا:

اینجا
    ویرایش توسط shabgard66 : March 10th, 2014 در ساعت 11:10 AM
    کمک فوری به کودک با مشکل قلبی اینجا. از جواب دادن سوالاتی که امکان مطرح شدن در فُرِم رو دارند... در پیام خصوصی معذورم!

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)