صفحه 36 از 109 نخستنخست ... 26272829303132333435363738394041424344454686 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 351 تا 360 , از مجموع 1090

موضوع: تقويت مهارت بخش Listening

ApplyAbroad Senior Veteran
    ariaie آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    CS @ UGA

پیش فرض پاسخ : Listening part of IELTS Exam

نقل قول نوشته اصلی توسط nima_AA نمایش پست ها
    بسیار ممنون از دوستان مطالب همگی بسیار اموزنده بود

حالا چند سوال جدید :

1- اغلب اشتباهات شما ناشی از چیه ؟ و در چه بخش هایی؟

2- آیا زیر کلمات خط می کشید؟ آیا زیر نویسی به فارسی یا انگلیسی میکنید؟(نوشتن کلمه کلیدی یا سوال)

3- آیا به نظر شما با تمرین کتابهای کمبریج کامل میتوان به مسائل مفهومی و یا تله های لیسنینگ مسلط شد یا نه حتما باید زبان قوی داشته باشیم؟
    دورود بر تمامی دوستان

1- تو لیسنسنگ حواس پرتی!من آزمون میدادم خودم عموما 9 میزدم گاها 8.5 ولی مثلا اشتباهام اینجوری بود که مثلا یه سوال رو رد میکرد نوار من میگشتم دنبال گزینه صحیح!متاسفانه جون زیاد وثت نزاشم برای آزمون نشد برسونم 9 تمام هنوز اینجوری برام پیش میومد!با اینکه مثلا کلمات نردیک به ه رو اشتبا میکردم برای مثال 17و70 رو یه بار اشتباه کردم انقد اصابم خرابببب شدددددد..... ولی خدایی با دقت و تمرکز میشه ردیفش کرد!

2- فی الیوم استفاده از زیان فارسی در آموزش انگلیسی به ای نحوِن کان مساوی با مبارزه با امام زمان میباشد!اینم فتوای بنده در استقاده از زبان فارسی!به دلایل بسیار!
    2.1 - افزایش زمان
    2.2 - به سلامتی رفتی از ایران به مشکل حاد بر خواهی خورد اکه بخوای عادت به تبدیل فارسی داشته باشی
    2.3 - اگه سعی کنی عادت کنی به انگلیسی فهمیدن و انگلیسی فکر کردن شاهد رشد سریعی در زبانت خواهی بود!و این امر جز با تمرین بدست می نآید.
    2.4 - بهترین راه تمرین و تمرین و تمرین هست!مطمن باش ضرر نمیکنی چون بلاخره اکثر ماهایی که اینجا هستیم قصد ادامه تحصیل خارج از ایران رو داریم و بجز بحث امتحان باید اونجا درس بخونیم و حداقل دوسال با ملت انگلیسی زبان اونجا زندگانی کنیم!پس به نظر من آموزش زیان را جدی بگیرید نه جهت آزمون فقط!

3- اون کتابها رو کامل بخونی زبانت خودش قوی میشه تا حد خوبی برادر البته اگه کامل دقت داشته باشی چون بیشتر برا آشنایی برای آزمونن!البته همین تکرارا باعث تقویت میشه

4- فرمایش آقا میلاد رو هم کاملا درباره شانس قبول دارم!هرکسی کبمات یک زمینه ای رو بهتر میشناسه و به گوشش آشنا هستن اگه لیسنینگ اونجوری به پستش بخوره خوش به حالشه

همگان پیروز بادند و فردایشان بهتر از امروز باد
    به دلیل مشغله زیاد از پاسخ به پیامهای خصوصیِ غیرخصوصی اکیدا معذورم....
    ضمن پوزش تاخیر تاپیک Verbal@Advantage کامل شد.
    پروژه آپلود پادکستهای
    انگلیش پاد شروع شد. به همگان توصیه میشود گوش کنند.
    امضا کنید اینجا رو لطفا

نقل قول نوشته اصلی توسط mi.ost نمایش پست ها
    جواب شما کامله
    از دست دادن تمرکز و دقت که مهترین دلیل هست. بخش سوم تمرکز خیلی بالایی می خواد. بخش اول راحت تره معمولا. چون 10 تا سوال رو لازم نیست پشت سرهم بخونی و جواب بدی. البته بچه ها گاهی اشتباه هایی دارند مثل بزرگ ننوشتن حرف اول اسم های خاص. نکته دیگه دقت زیاد در مورد اعداد هست. مثل شماره تلفن یا شماره پلاک که خیلی سریع گفته میشه و باید خیلی دقت کرد. تمرین و گوش دادن به لهجه های انگلیسی و استرالیایی و هندی مفیده. (خدا نکنه هندی شماره تلفن رو بگه!)
    من خط میکشم ولی زیر نویسی نمیکنم. یعنی وقت نمیشه. فقط با دقت سوال رو می خونم.
    اصولا به نظر من کسی که زبانش قوی نیست اول باید زبانش رو قوی کنه یا حداقل به سطح متوسط برسونه بعد بره سراغ تست زدن. با زبان ضعیف فایده نداره. قوی کردن زبان هم کار سختی نیست. تمرین میخواد. بالاخره ما هممون از دبیرستان تا حالا زبان خوندیم یا حتی چندین کلاس رفتیم. فیلم دیدن، گوش کردن به خبرها، حتی خوندن مجلات خارجی خیلی مفیده. زبانی که به صورت اجباری نباشه و حالات تفریح داشته باشه خیلی بهتره یاد آدم می مونه. من خیلی از کلمات سخت انگلیسی رو که از فیلم ها یاد گرفتم هیچ وقت یادم نمیره.
    بعد از اینکه به حد متوسط رسیدین تست های کمبریج رو از ابتدا شروع کنین. به تدریج میبینین که اشتباهاتتون کمتر میشه.
    یه نکته دیگه اینکه من اخیرا دو تا پشت سر هم آیلتس دادم در هر دو بخش اول یک کمی سخت تر از حد انتظار بود و این باعث شده که خیلی از بچه ها هول بشن بقیه رو هم خراب کنند

ariaie آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    CS @ UGA

نقل قول نوشته اصلی توسط mi.ost نمایش پست ها
    جواب شما کامله
    از دست دادن تمرکز و دقت که مهترین دلیل هست. بخش سوم تمرکز خیلی بالایی می خواد. بخش اول راحت تره معمولا. چون 10 تا سوال رو لازم نیست پشت سرهم بخونی و جواب بدی. البته بچه ها گاهی اشتباه هایی دارند مثل بزرگ ننوشتن حرف اول اسم های خاص. نکته دیگه دقت زیاد در مورد اعداد هست. مثل شماره تلفن یا شماره پلاک که خیلی سریع گفته میشه و باید خیلی دقت کرد. تمرین و گوش دادن به لهجه های انگلیسی و استرالیایی و هندی مفیده. (خدا نکنه هندی شماره تلفن رو بگه!)
    من خط میکشم ولی زیر نویسی نمیکنم. یعنی وقت نمیشه. فقط با دقت سوال رو می خونم.
    اصولا به نظر من کسی که زبانش قوی نیست اول باید زبانش رو قوی کنه یا حداقل به سطح متوسط برسونه بعد بره سراغ تست زدن. با زبان ضعیف فایده نداره. قوی کردن زبان هم کار سختی نیست. تمرین میخواد. بالاخره ما هممون از دبیرستان تا حالا زبان خوندیم یا حتی چندین کلاس رفتیم. فیلم دیدن، گوش کردن به خبرها، حتی خوندن مجلات خارجی خیلی مفیده. زبانی که به صورت اجباری نباشه و حالات تفریح داشته باشه خیلی بهتره یاد آدم می مونه. من خیلی از کلمات سخت انگلیسی رو که از فیلم ها یاد گرفتم هیچ وقت یادم نمیره.
    بعد از اینکه به حد متوسط رسیدین تست های کمبریج رو از ابتدا شروع کنین. به تدریج میبینین که اشتباهاتتون کمتر میشه.
    بسیار بسیار اشتباهات اینجوری پیش میاد!کاملا موافقم و البته اینا تارف که ندارن برا یه حرف بزرگ کوچیک نمرو از دست میدید!من خودم سر آزمون یه دونش میدونم کلمه رو با کلمه مشابهی استبا گرفتم و آن دیگری اختمالا یا s جمعیه یا حرف اولی که غلط دارم
    پروژه آپلود پادکستهای
    امضا کنید اینجا رو لطفا

Senior Member nima_AA آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط ariaie نمایش پست ها
    بسیار بسیار اشتباهات اینجوری پیش میاد!کاملا موافقم و البته اینا تارف که ندارن برا یه حرف بزرگ کوچیک نمرو از دست میدید!من خودم سر آزمون یه دونش میدونم کلمه رو با کلمه مشابهی استبا گرفتم و آن دیگری اختمالا یا s جمعیه یا حرف اولی که غلط دارم
    دم همتون گرم که دارین خوب پیش میرین : ( دوستان میتونن مثل من جلسه پرسش پاسخ بذارن که همه از تجربیات هم استفاده کنیم )

حالا سوالهای جدید

1- یک کلمه خاص منتظرشین میدونین جواب شماست, صدا پخش میشه میشنوین ولی انگار هنگ کردین...........هیچی از کلمه را نفهمیدین.....گنگه کاملا براتون پیش اومده ؟ دلیل چیه؟

2- چگالی غلط های شما از چه بخش هایی هستش مثلا من بخش اول 10% دوم 30% و سوم 60% ایا اصلا اعتقاد دارین نباید قسمت اول غلط داشت یا نه بستگی به سختی داره؟

3- در مورد سوالات خاص ایا استراتژی مخصوصی دارید؟

مثلا : در سوالهای پلان و مکان یابی

(من هر موقع پیچیده میشه یهو وسط پلان گم میشم)
    زندگی یک هدیه است به ما حق ویژه، فرصت و مسؤولیت می‌دهد.
    باید به ازای آن، چیزی بازگردانیم و آن « خود اصلاح‌شده » ماست
    . « آنتونی رابینز »

ApplyAbroad Hero hassanrouhi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

دم همتون گرم که دارین خوب پیش میرین : ( دوستان میتونن مثل من جلسه پرسش پاسخ بذارن که همه از تجربیات هم استفاده کنیم )

حالا سوالهای جدید

1- یک کلمه خاص منتظرشین میدونین جواب شماست, صدا پخش میشه میشنوین ولی انگار هنگ کردین...........هیچی از کلمه را نفهمیدین.....گنگه کاملا براتون پیش اومده ؟ دلیل چیه؟

2- چگالی غلط های شما از چه بخش هایی هستش مثلا من بخش اول 10% دوم 30% و سوم 60% ایا اصلا اعتقاد دارین نباید قسمت اول غلط داشت یا نه بستگی به سختی داره؟

سلام
    1-تو قسمت 1و2 شاید این جور مواردپیشبیاد.چون معمولا جواب دقیقا تو صحبت ها هست.امادر قسمت3و4 اگر سوال جدولی نباشه و اگر چندگزینه ای باشه بعید میدونم این روش جواب بده.توصیه میکنم تو قسمت اول و دوم از Key wordsاستفاده کنی.اما تو قسمت سوم و چهارم بیشتر دقت کن که چی بحث میکنن.کاربرد کلمات خاص کمتر میشه
    2-به نظر من اگر میخواتی نمره بالایی بگیری تو قسمت اول و دوم بایدبه حداقل برسونی غلط هاتو.مثلا از 20تا سوال 19تا یا دیگه حداقل 18تا صحیح داشته باشی.چون 3 و 4 یه خورده بالاتره احتمال خطا
    3-جدول: دقیقا به جدول نگاه کن.چون کاملا مشخص جواب هر سوال کجاست.مثلا سوال 21تو یه ستون از جدول هست و سوال 22تو ستون دوم.مثل بقیه نیست.مثلا سوالات چند گزینه ای چندبار برای خودم پیش اومده بود که من هنوز منتظر جواب سوال مثلا دوم بودم.اما یه دفعه میدیدم که تموم شده !!خوبیه جدول ها تواینه!
    چند گزینه ای: به نظر من فقط و فقط تمرکز کن و ببین چی میگه و تا جایی که امکان داره دنبال کلمه خاص نباش.مخصوصاتو دو قسمت اخر باشد چند جمله رو درک کنی و بعدش جواب رو تشخیص بدی.وقتی هم که یه جمله ای شنیده که فکر کردی جواب هست.عجله نکن.چ.ن احیانا جملات تکمیلی هم پشتشمیاد.گاهی اوقاق هم پیش میاد مثلا Notگفته میشه.اما چون سریع میگن نمیفهمیم و در نتیجه جواب رو کاملا معکوس میزنیم.یه چیز دیگه ای هم هست اینه که در قسمتهای اول و دوم وقتی سوال چندگزینه ای میاد معمولا یکی از گزینه ها فقط در صحبت های گوینده میاد و بقیه اصلا حرفی ازش زده نمیشه.اما در قسمت سوم مخصوصا همه ی گزینه ها رو بررسی میکنه!پس فقط راهش اینه که کل جمله رو بفهمی!در ضمن اینم در نظر بگیر که شیاد نتونی تمام سوالات رو درطی 30ثانیه بخوانی!!دراین صورت که سخت تر هم میشه!!
    مکان یابی که به نظرم جز اسون ترین مدل سوال هاست!!معمولا پشت سرهم هستندواگه دقت کنی فکر نکنم گم شی!!!تواون سی ثانیه هم حتما کاملا نقشه رو نگاه کن و حتی حفظش کن!!
    واقعا خوشحالم!! يكي از بهترين خبر هاي سال 92 بود برام. تبريك ميگم به همه ي فوتبال دوستان انتخاب CR7 مقدس رو به عناون بهترين بازيكن جهان.اشكهاش بيانگر اراده و پشتكار غيرقابل توصيفش بود.واقعا تبريك به اسطوره ي صبر و پشتكار. بالاخره مسي نفرت انگيز رو پشت سر گذاشت

ariaie آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    CS @ UGA

حالا سوالهای جدید

با درود مجدد
    به نظر من اگر نمره بالا بخوای قاعدتن باید خودتو به اندازه نمره بالا تقویت کرده باشبی => حود به خود تو دوتای اول غلط نمیزنی مگر اتفاق هاصی بیفته!
    از دید کامپیوتری عرض کنم خدمتت که هرچی هنگ کرد سریع ریستش کن شک نکن تا حس کردی موندی بیخیال سوال شو احتمالش وجود داره که بعد که بقیه سوالارو زدی جواب این سوال به ذهنت برسه!ولی اگه تو هنگ بمونی مطمنا سوالای دیگه رو هم از دست میدی!

درباره استراتژی پیشنهاد من اینه که کلن دنبال استراتژی خیلی خاص نگردیم و بجاش قشنگ بشینیم زبانمونو تقویت کنیم!من فکر میکنم ربان شوخی نیست فک میکنم آدم به مشکل اساسی میخوره با زبان ضعیف سر کلاسای اونجا
    من در سوالای پلان هرچی میگقت از گزینه های غلط حذف میکردم میموند جواب!کلن اگه عادت کنی چشمت همرمان به همه گزینه ها باشه اهتره!ضمیر ناخوآکاهت کمک میکنه گاها!
    پروژه آپلود پادکستهای
    امضا کنید اینجا رو لطفا

Member s_milad_kh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    لیسانس عمران آزاد تهران جنوب/ارشد شهرسازی دانشگاه تهرا

حالا سوالهای جدید

بله برای خیلی پیش اومده شبیه این اتفاق رو.
    همونطور که دوستان گفتن معمولا غلط ها در دو بخش آخر هستن. اما امکان هرگونه غلط سهوی در 2 بخش اول وجود داره.
    در مورد انواع سوال ها بیشتر خود فرد مهمه. اینکه چه جوری بتونه با اون تیپ سوال کنار بیاد. در این مورد کتاب Tips for IELTS از Sam McCarter راهنمایی های خوبی داره. Top Tips for IELTS هم که از Cambridge هست مفیده می تونه باشه.

پلان اوایلش سخته اما وقتی روشش رو دربیارید ساده میشه. شما باید حتما جهت ها رو اعم از راست و چپ و همینطور جغرافیایی خوب بلد باشید. خوبی این نقشه ها اینه که شما می دونید کی باید جواب رو بشنوید.
    در مورد یک سری سوال های چند انتخابی که معمولا قسمت سوم مطرح می شه من واسه خودم یه روش گیرآوردم. یه سری سوال هست که می گه کدوم از گزین های زیر رو Jack میگه کدوم رو Michael کدوم رو هردو. بعد شما باید A، B یا C بگذارید. این تبدیل Jack به A هنگام گوش دادن سوال وقت گیره. پس بهتره اول J رو بگذارید. بعد تبدیل کنید.
    گاهی هم مثلا سوال به این ترتیبه که کدوم از گزینه های زیر مطرح می شن یا فرضا هرکدوم از قسمت های زیر در چه مرحله ای هست. اینجا من بعضی اوقات با توجه به متن نمیام 2 قسمت رو هی سرچ کنم به هم وصل کنم. میام هرچی می گه رو می نویسم. مثلا میگه سینما افزایش ظرفیت پیدا کرده سقفش کوتاه شده رنگ کردن. من همه رو جلوش می نویسم (با کلمات کلیدی خودم). بعد تو اون یک دقیقه انتهایی همه رو با جملاتی که در ابتدا داده شده match می کنم. درضمن این کار خیلی ریسک داره.
    " Show me a good loser, and I'll show you a loser "VINCE LOMBARD

Junior Member

با سلام و ممنون از لطفتون( mahjoon و ماشین لباسشویی) که این podcast ها رو گذاشتید خواستم بدونم واسه text این لینک ها ( englishpod.com باید چه کرد؟ آیا متن دارند؟؟ اگر ندارند چه راهی رو پیشنهاد می کنید
    ویرایش توسط karoun7 : December 27th, 2011 در ساعت 12:12 PM

Junior Member

میلاد جان ممنون می تونم بپرسم این سایت( british library ) متن هم داره؟
    ویرایش توسط karoun7 : December 27th, 2011 در ساعت 12:11 PM

ariaie آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    CS @ UGA

نقل قول نوشته اصلی توسط karoun7 نمایش پست ها
    با سلام و ممنون از لطفتون( mahjoon و ماشین لباسشویی) که این podcast ها رو گذاشتید خواستم بدونم واسه text این لینک ها ( englishpod.com باید چه کرد؟ آیا متن دارند؟؟ اگر ندارند چه راهی رو پیشنهاد می کنید
    خوب شد یادم آمد! علاوه بر لیریک درون فایل ها که گفتم برای هر پادکست یه فایل PDF شامل متن دیالوگ، کلمات جدید و برخی توضیحات بخش Fluency builder وجود داره
    پروژه آپلود پادکستهای
    امضا کنید اینجا رو لطفا