صفحه 109 از 109 نخستنخست ... 95999100101102103104105106107108109
نمایش نتایج: از شماره 1,081 تا 1,090 , از مجموع 1090

موضوع: تقويت مهارت بخش Listening

پیش فرض پاسخ : تقويت مهارت بخش Listening

نقل قول نوشته اصلی توسط sara bina نمایش پست ها
    شما چطور همزمان هم گوش میکنید و هم گزینه های سوال رو میخونید و تشخیص میدید کدوم درسته؟
    اخه حین لیسینیگ نمیتونم تشخیص بدم ایا سوال درست رو میخونم یا شاید به این سوال رسیده و رد شده و من از دستش دادم؟
    یا نمیتونم رو گزینه ها تمرکز کنم و هم دقیق گوش کنم.کسی هس مشکل منو داشته باشه؟
    چظور میشه حلش کرد؟؟؟
    سلام این مورد معمولا بیشتر در سوالهای چند گزینه ای (Multiple choice) رخ میده. معمولاً بیشتر از 5 سوال به این صورت پشت سر هم نمی یاد. من توصیه میکنم سوال رو دقیق درک کنید و از هر گزینه یک کلمه کلیدی رو انتخاب کنید. برای مثال:

کتاب کمبریج آیلتس 8 تست 2 سوال 32 (صفحه 39)

What types of people were included in the research

A)Young people in their first job
    B)Men who were working
    C)Women who were unemployed

همونطور که می بینید سوال درارای 3 گزینه هست. در این مورد گزینه درباره جوانان، گزینه دو درباره مردها و گزینه سه در مورد خانمهاست. دقت کنید که برای مثال گزینه درباره مردهای 30 ساله، مردهای بازنشسته و یا مردهای درارای اضافه وزن نیست. در واقع قصدم از این مثال این بود که خدمتتون بگم معمولاً در آیلتس گزینه ها جوری مطرح میشن که شباهت کلمات توشون وجود نداره برای مثال همه گزینه درباره مردها نیست برای همین در نظر گرفتن یک کلید واژه (مثلاً زن، مرد، جوان) از هر گزینه به جای در نظر داشتن کل مفهوم گزینه میتونه گاهی کمک زیادی کنه.

سلام دوستان
    لطفا شمایی که تجربه گافی دارید جوابم رو بدید
    توی بخش لیسنینگ که یه زمانی داده میشه سوالات رو بخونیم آیا فقط باید زیر کلمات کلیدی خود سوال خط بکشیم یا اینکه باید کلمات کلیدی داخل گزینه ها رو هم خط بکشیم؟ من با روش دوم که میرم ینی زیر کلمات گلیدی گزینه ها هم که خط میکشم این باعث میشه که اون وقتی که داده شده واسه سوال زود تموم بشه و دو سه سوال آخر رو نمیرسم بخونم. باید چیکار کنم؟ البته این درحالتی رخ میده که جملات آپشن ها طولانی هست.
    ممنون میشم کمک کنید

سلام دوستان
    منبع خوب واسه لیسنینگ چی پیشنهاد میکنید. من 18 آگوست امتحان دادم سطحش اصلا با سطح آزمون های کمبریج 1 تا 12 حتی نزدیک هم نبود. من تست های کمبریج رو که میزدم 7.5 و 8.5 میاوردم ولی این آزمون و آزمون قبلی که دادم خیلی سطحش بالاتر بود انقد تند حرف میزنن.
    من BBC 6 minutes رو دارم منتها به نظرم باید سطح بالاتری پیدا کنم ضمن این که این فایل های BBC همش اول و اخرش هی تبلیغ بی بی سی رو میکنه آدم خسته میشه ازش. اگه منبع مناسبی سراغ دارید معرفی کنید مخصوصا واسه پارت 2 و 3 که چند نفر صحبت میکنن.
    Junior Member

سلام دوستان
    من یه مشکلی دارم که متوجه میشم جواب چیه ولی این که چطور باید تغییرش بدم و بنویسم رو مشکل دارم
    همین باعث شده نمره ام بمونه رو 6.5-7
    هیچ جور بالاتر نمیره

Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical

سلام دوستان
    من دو بار امتحان دادم و دفعه ی آخر لیستنیک رو 7 شدم البته دو سال پیش بود.
    الان میخام حتما 8 بگیرم به نظرتون چه کارایی میتونم انجام بدم ؟ سطح سوالات نسبت به کتابای کمبریج آیا فرقی کرده؟
    و اینکه نظرتون در مورد این کتاب چیه؟ Revised A Collection of 95+4 IELTS Listening Practice Tests کسی اینو کار کرده!!
    قومی متفکرند اندر ره دین / قومی به گمان فتاده در راه یقین--میترسم از آن که بانگ آید روزی /کای بیخبران راه نه آنست و نه این>> (خیام)

Junior Member Koorosh9091 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Chemical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط sds_njf نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من دو بار امتحان دادم و دفعه ی آخر لیستنیک رو 7 شدم البته دو سال پیش بود.
    الان میخام حتما 8 بگیرم به نظرتون چه کارایی میتونم انجام بدم ؟ سطح سوالات نسبت به کتابای کمبریج آیا فرقی کرده؟
    و اینکه نظرتون در مورد این کتاب چیه؟ Revised A Collection of 95+4 IELTS Listening Practice Tests کسی اینو کار کرده!!
    سلام. من Listening رو 8 شدم. به نظر من بهترین منبع کتاب Listening Ultimate هست. فقط تست های مختلف آیلتس از Cambridge ها تا کتاب های دیگه جمع آوری کرده، همین. بهترین و تنها کار برای این مهارت زدن تست های مختلفه که این کتاب اکثر Listening های کتاب های موجود تو بازار رو یک جا جمع آوری کرده.

سلام دوستان
    برای افزایش تمرکز در لیسنیگ باید چیکار کنیم؟ من یعضی وقتا سر جلسه آزمون اصلی چندتا سوال از دستم میره.
    مثلا متن شروع میشه و من متوجه نمیشم چند جمله اول رو در حالی که سعی میکنم حواسم جمع باشه تا چیزی از دستم نره. کسی میدونه باید چیکار کنم؟
    هیچ آخرتی وجود نداره. در سراسر تاریخ حکومت ها با ابزاری به نام پرستش خدا بر مردم سواری کرده اند. بهشت و جهنم شما همین دنیا هست.

Member lionelmessi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Chem Eng

نقل قول نوشته اصلی توسط soubasa نمایش پست ها
    سلام دوستان
    برای افزایش تمرکز در لیسنیگ باید چیکار کنیم؟ من یعضی وقتا سر جلسه آزمون اصلی چندتا سوال از دستم میره.
    مثلا متن شروع میشه و من متوجه نمیشم چند جمله اول رو در حالی که سعی میکنم حواسم جمع باشه تا چیزی از دستم نره. کسی میدونه باید چیکار کنم؟
    دوست خوب به نظرم تمرین زیاد فقط نیاز داره، جای هیچ نگرانی نیست اصلا، فقط تمرین نیاز داره

Junior Member Koorosh9091 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Chemical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط soubasa نمایش پست ها
    سلام دوستان
    قبل از اینکه اون قسمت پخش بشه، زیر کلیدواژه های شاخص اون قسمت خط بکش. اینجوری با از دست دادن بخشی از فایل، احتمال پیدا کردن ادامه ش بیشتر میشه

دوستان من تو بخش لیسنینگ با اعداد به ویژه اگه وارد جزییات بشه مشکل دارم میخاسم پیشنهادتون رو برای این مشکل بدونم