صفحه 1 از 109 123456789101151101 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 1090

موضوع: تقويت مهارت بخش Listening

Member
    رشته و دانشگاه
    VIA University College

Lightbulb تقويت مهارت بخش Listening

با سلام

من 28 شهریور امتحان ielts آکادمیک دارم و نمره 5.5 کارمو به خوبی راه میندازه

نتیجه دو تا آزمون آزمایشی آخر که دادم تو آریانپور

listening 4 or 3.5
    reading 5 or 5.5
    writing 5 or 6

reading هارو هیچ کاری نمی کنم می شینم مثل بچه آدم متن رو می خونم و سواال هارو جواب می دم 7 یا 8 سوال رو هم نمی رسم !!!!

ولی در مورد listening باید بگم که زاییدم توش!!!

لطفآ منو کمک کنید !!! :'(
    هیچ می بینی نهاد و ریشه را ؟
    یا که داری لذت اندیشه را ؟

پیش فرض پاسخ : مشاوره به منظور برنامه ريزي براي امتحان IELTS

نقل قول نوشته اصلی توسط saman.davand
    با سلام

من 28 شهریور امتحان ielts آکادمیک دارم و نمره 5.5 کارمو به خوبی راه میندازه

نتیجه دو تا آزمون آزمایشی آخر که دادم تو آریانپور

listening 4 or 3.5
    reading 5 or 5.5
    writing 5 or 6

reading هارو هیچ کاری نمی کنم می شینم مثل بچه آدم متن رو می خونم و سواال هارو جواب می دم 7 یا 8 سوال رو هم نمی رسم !!!!

ولی در مورد listening باید بگم که زاییدم توش!!!

لطفآ منو کمک کنید !!! :'(
    درود
    دوست عزيز
    بهترين كار فقط تست زدنه
    بعد تست script را به همراه فايل صوتي بشين ببين هم باعث بهتر شدن listening و هم بهت نشون مي ده كه كجاها اشتباه كردي
    مثلا" وقتي جواب را مي بيني مي همي كه چگونه بايد keyword ها در بياري!!!!
    براي reading هم فقط keyword در آوردن هست و نشين همه را بخون!
    بدرود

Member
    رشته و دانشگاه
    M. Eng. Oil and Gas, MUN

پیش فرض پاسخ : مشاوره به منظور برنامه ريزي براي امتحان IELTS

یه نکته مهم در مورد listening .دوستان توجه داشته باشن که وقتی 30 ثانیه وقت می ده برید سوالهای بعد رو بخونید و زیر کلمات کلیدی خط بکشید. از همه مهمتر : ببینید سوال چی می خواد مثلا در مورد عدد ؛ پول ، اسم جائیه ، اسم خیابونه اینو از قبل حدس بزنید چیه. در ضمن در حین جواب دادن برای اینکه جا نمونید یه نیم نگاهی به سوال بعد داشته باشین تا جا نیوفتین! من خودم 3تا تست جا افتادم ! اما نگران نباشین جون برای امتیاز 7 می تونید 10 تا غلط داشته باشین!!! ;D
    وقتی به بیشترین نا امیدی رسیدم ,به هدفم هم رسیده بودم
    t

Junior Member amir12 آواتار ها

Lightbulb تقويت مهارت بخش Listening

برای تقویت listening باید تا میشه گوشتون رو عادت بدین اونم با گوش کردن عادی.بهتره لهجه بریتیش ( استرالیایی هم به اون نزدیکه) باشه و هر چی بتونین تمرکز کنین که بفهمین طرف چی میگه سریعتر پیشرفت میکنین. البته آزمونهای کتابهای cambridge و ... هم که حتما باید توی برنامتون باشه.
    دوستان listening از اون چیزهایی هستش که با اون میتونین راحت نمرتون رو بکشین بالا پس از دستش ندین!
    انسان نمیتواند به آسمان نیندیشد! چگونه میتواند؟!
    دکتر شریعتی

ApplyAbroad Veteran

پیش فرض Listening part of IELTS Exam

درود...
    با توجه به نیاز دوستان این تاپیک ایجاد شده...
    تک و توک اشاراتی در این مورد شده بود ولی از مدیر محترم خواهشمندم بگذارن این تاپیک پابرجا بمونه و اگر پست هایی رو صلاح دیدن به این تاپیک انتقال بدن...

روز خوش

ApplyAbroad Veteran

پیش فرض پاسخ : Listening part of IELTS Exam

نه خواهش میکنم، از نظر من موردی نداره و امیدوارم مرجع خوبی بشه، من فقط عنوان را به " Listening part of IELTS Exam " تغییر میدم که پست ها مرتبط تر باشه.

فقط کاربران سوال ها و درخواست هاشون را فقط برای اشکال و تقویت در زمینه Listening امتحان IELTS مطرح کنند و چنانچه کاربری قصد پاسخ داشت و مراجعی را معرفی کرد، لطف کنه و اون مراجع را در بخش منابع مطالعاتی هم قرار بده.

موفق باشید.
    .Great works are performed, not by strength, but by perseverance

بنام خداوند بخشنده مهربان
    با سلام اینها نکاتی هستند که دوستان به من لطف داشتند و طی پیام های خصوصی برای من ارسال کردند می خواستم از بقیه دوستان خواهش کنم اگه نکته را می دونند که در اینجا اشاره نشده دراختیار سایرین قرار دهند یا اگه در جاهای دیگه انجمن نکات مرتبط با لیستنیگ را دیدند زحمت انتقال آن را به اینجا بکشند تا بلکه بعد از مدت کوتاهی با همکاری شما این تاپیک هم مثل تاپیک تقویت ریدینگ، رایتینگ و اسپیکیگ انشالله پر بار بشود انشالله.
    فقط خواهشی که از دوستان داشتیم این است که مثل تاپیک ها نام برده در مورد کارایی نکات ارایه شده توسط دوستان مجادله نکنند این نکات هم مثل بقیه نکات مطلق نیستند بلکه نسبی هستند که قریب با 70-80 درصد احتمال کاربردشان وجود دارد و طبعا 20-30 درصد هم احتمال دارد در مورد خاصی کارایی نداشته باشند این مطلب را از این جهت در آغاز عنوان کردم که یادمان باشد بیشتر از انکه انرژیمون را صرف بحث و... کنیم صرف افزودن مطالب کارا و مفید و سازنده کنیم
    مجددا عرض می کنم این نکات را دوستان برای من فرستادند که برای من بسیار مفید و سازنده بودند لذا برخودم لازم میدانم با نام بردن از آنها تشکر کنم
    shad
    ;aminp30; soilman ; shp_com; vahidR tbooti;i_karimi;utm-wanted ; ;
    trytomakeit; amirkh; Mehdi_Abhar;flipflop1

1-شما قبل از هر قسمت لیسنینگ یک زمان کمی دارید برای نگاه کردن به سوال ها.از این زمان بیشترین استفاده رو ببرید.مثلن اگر سوال این هست Mary went to school at........am حالا باید دایره بکشید و ذهنتونو آماده می کنید که عدد بشنوید حالا اگه نفهمیدید مری با اتوبوس رفته مدرسه یا با دوچرخه مهم نیست.

2-من خیلی نگاه کردن به اسکریپتو توصیه نمی کنم.به نظرم آدمو تنبل می کنه.مثل زمان مدرسه که حل المسائل داشتیم موقع تمرین حل کردن یک خط خودمون می نوشتیم یک خط از رو اون کپ می زدیم.شما خوتو مجبور کن که بشنوی.اگر نفهمیدی ریپلی کن.شده 20 بار گوش کن تا بفهمی چی میگه.این طوری مهارت شنیداری قوی میشه

3-شما توی سوالات به حروف ربط خیلی توجه کن, واقعا تعیین کننده ست مثلن این of حرف ربطیه که سینونیمی نداره پس اگر دیدی قبل جاخالی یک حرف ربط هست فوری دورش خط بکش و توی اون سوال سعی کن گوشتو تیز کنی ببینی بعد فوری یادداشتش کنی.

3-یا مثلن خیلی دیدم توی متن سوال نوشته .... and.... ولی توی متن میگه as well asدر حالی که سینونیم as well as and هست.

4- یا مثلا کلمه but خیلی فریبکار است و کلا هر آنچه قبل از but آمده رو نفی می کنه
    I like to carry out a research about Family planningbut poverty line is a better topic
    یا

i liked swimming but now that i have a horse Jockey is better for me i really liked

همین بات اون وسط همه چیرو تغییر میده
    نیاری نست شما همه چیو بفهمی.فقط حواست به پارافریض ها هم باشه
    چون خیلی وقت ها دقیقا همونی که شنیدیو تو جوابا نیست و جمله رو می پیچونه اما معنی همونه

5- استادم چند تا نکته رو به من گفته بود اینارم می گم شاید به دردتون خورد: این نکته ها صد درصد نیست اما گاهی که شک داری جواب میده. .END ,STRESS,TWICE,SPELL
    END
    :یعنی اگر توی یک جمله دو تا عدد می گه معمولن اونی که آخره جمله ست جواب سواله مثلن مری می خواست ساعت 6 بره مدرسه اما ساعت 8 رفت.

STRESS
    :یعنی توی جمله داره چندتا چیزو نام می بره یکیشو با تاکید می گه اون احتمالن جواب سواله.
    TWICE
    : اگر یک کلمه توی یک جمله دوبار تکرار شه احتمال این که جواب باشه زیاده.
    spell
    :اگر کلمه ای رو داره اسپل می کنه احتمال این که جواب سوال باشه زیاده.

6.اینو من بعد امتحان فهمیدم.من توی خونه لیسنینگ هارو با صدای بلند گوش می کردم.این کار خوبی نیست.شما گوشتو عادت بده با صدای معمولی گوش کنی بعد که رفتی سر جلسه و صدا بلندتر از اون حد عادتت بود یک پوئن مثبت می شه برا بهتر فهمیدنت.

7-در مورد کتاب
    202 Useful Exercises for IELTS
    تستاش فله اي هست. يعني مثلا اگه تو نوشتن اسم يا شماره تلفن مشكل داري، اونقدر شماره پشت سرهم ميگه و مينويسي كه دستت راه ميوفته.

8- در مورد کتاب
    prepration and practice LISTENING AND SPEAKING
    يه نمه سطحش بالا بود (البته بعضي تمريناتش). به شرطي ازش استفاده كن كه آوردن امتياز كم روحيت رو خراب نكنه
    ضمنا لازم نيست دو تا كتاب بالا (202 و پريپريشن) رو كامل كار كني. هر نوع سوالي كه ضعف داشتي مستقيما برو همون قسمت.

9- در مورد 7 تا كمبريج، اگه فرصتت كمه بهتره 3 تاي اول رو بيخيال بشي. 4 تاي آخر رو حتما بذار براي يه ماه آخر تا قبل امتحان. اين سري كتابا (كمبريج ها)، كتاباي تمرين نيستن كه مثلا باهاشون ليسنينگت رو تقويت كني، بلكه فقط براي تست نهايي به خصوص تمرين زمان بندي به كار ميرن. البته ميتوني از 3 تاي اول به عنوان يه تمرين اضافه براي ليسنينگ استفاده كني ولي نه در يك ماه آخر.

10-تقريبا تو تمام كلاساي آيلتس، نيو اينسايت و تو كلاساي پري آيلتس، استپ آپ تو آيلتس رو به عنوان پيش نياز درس ميدن.

11-نمره 5 يعني اينكه ما تو شنيدن مشكلي نداريم ولي در سازماندهي مطالب شنيده شده در مدت زمان محدود ضعف داريم.
    خوشبختانه اين پيش زمينه رو ميشه طي يك مدت زمان محدود در شخص ايجاد كرد و بعد از حصول این نمره باید بیشتر تست زد برای ارزیابی اینکه حایز نمره 5 هستید یا نه باید یکی دو تا از آزمون های کمیریج را بالای 16-17 تا صحیح بزنید

وقتي از اين مرحله گذشتين (يعني نمره ليسنينگ 5 رو گرفتين)، ديگه فقط كافيه با قالب سوالات امتحان مربوطه (در اينجا، آيلتس) آشنا بشين. ميشه گفت از اينجا به بعد رو دوپينگي ميشه پيش برد.
    پس ميشه گفت ليسنينگ دو قسمت داره:
    شنيدن، كه يا پيش زمينه ش وجود داره يا ميشه واسش ايجاد كرد
    درك كردن، كه فقط با تمرين سوالات واقعي به مقدار زياد، ميشه به تكنيك ها پي برد (هرگز صرفا به تكنيك هاي حاضرو آماده موجود در كتابها تكيه نكنيد. اونها رو در نظر بگيرييد ولي در نهايت سعي كنيد هر طور راحتتر هستين به سوالات جواب بدين).

12-زیاد وسواس نداشته باشید ... هدف امتحان آیلتس هم این نیست که شما ۱۰۰ درصد همه چیز رو بفهمید . هدف اینه که کلمات کلیدی رو درک کنید كلا امتحان IELTS در بخش listening و reading بر اساس skimming و scanning هست نه 100% درك مطلب! یادتان باشد IELTS فقط امتحان زبان نيست بلكه سنجش هوش و مهارت! هم درش هست. آیلتس فقط و فقط تکنیکه! و کمی بلد بودن زبان !

13-یادتان باشد لیسنینگ ساده‌ترین بخش امتحان آیلتس است و امتحان اصلی‌ آیلتس هم خیلی‌ لیسنینگ روانی‌ داره خوشبختانه اين ماژول در IELTS جزء بخشهاي ساده‌تر و قابل پيش بيني هست. يعني اگر ميخواستن، قطعا ميتونستن از اين سخت‌تر بگيرن

14-دنبال اسکریپت نرو، سعی کن به خودت فشار بیاری
    من چند سال پیش یه استاد زبان داشتم که 25 سال آمریکا زندگی کرده بود، میگفت اگه میخواین زبان یاد بگیرین همین الان اون متن های قسمت های لیسنیگ کتاب اینترچینج رو پاره کنین، فقط من تو کلاس همون لحظه این کار رو کردم! این باعث میشه فقط به گوشهات اکتفا و اعتماد کنی.

15- کتاب های Target band 7 یا Focus on IELT تکنیک هار مربوط لیستنینگ را خوب مطرح کرده است

منتظر نکات و تکنیک های ارزنده و سازنده شما هستیم

Member
    رشته و دانشگاه
    IR

خوب.از اونجایی که حتما می دونید،ایلتس توسط بریتیش کانسیل و ای دی پی استرالیا برگذاز می شه،لذا لهجه های لیستنینگ ها بریتیش و آزی هشتن
    پس حتما سعی کنید به یه شناخت از لهجه ها برسین،مثلا حتما چند تا آدیو با لهجهی بریتیش و استرالیایی و نیو زیلندی گوش کنید،چون ازشون تو خود امتحان استفاده خواهد شد