صفحه 1 از 8 12345678 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 74

موضوع: مشاوره در جهت Self-study

Member sitdong آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Information Technology

نوشته شده توسط sitdong :
    دوستان تجربیات خود رو در مورد self-study بیان کنید خواهشا هر یک از دوستان که نظراتش رو اعلام می کنه روی موارد زیر تاکید داشته باشه:
    1-در زمان شروع در چه سطحی بوده(کتاب هایی که قبلا خوانده بوده مثلا Interchange سطح pre-intermediate , و یا کتاب top notch و .....)

2-چه کتابی برای شروع انتخاب و در چه مدت زمانی مطالعه کرده ایا متد خاصی داشته؟

3-در کل چه کتاب هایی رو خونده و هر کدام در چه بازه ی زمانی. و ایا از متد خاصی استفاده کرده مثلا هر چهار اسکیل رو با هم کار کرده و یا برای لغات از لایتنر و یا برای ریدینگ روزنامه یا مقاله. در کل هر کاری که انجام دادید و فکر می کنید که خاص و تاثیر گذار بوده رو قید کنید

4-در روز چقدر زمان برای مطالعه می گذاشتید و در چند ماه اماده شدید؟

5-ایا برای یک skill خاص کلاس خصوصی رفتید یا نه؟

6-برای اخذ چه نمره ای مطالعه کردید و اگر امتحان دادید چه نمره ای اخذ کردید و نمره هر مهارت رو قید کنید.

و در اخر توصیه ی گران بهای خود رو بگید که این هم مهمه
    .

نوشته شده توسط SIG :
    من کلا بدليل مسائلي... بدون استفاده از هيچ گونه کلاس، معلم خصوصي يا ... براي امتحان آيلتس خوندم و 7 شدم. اينم بگم سطح زبانم متوسط بود و بيشتر در speaking مشکل داشتم که اونم مربوط به همين self study بودنم و عدم حضور در کلاس يا تمرين حضوري با بقيه بود.در هر صورت اين تجاربمه :
    writing: بهترين توصيه من به شما اينه که حدود 1 تا 2 ماه مونده به امتحان سعي کنيد هر روز يه متن از task1 ويکي از task2 بنوسيد. (البته task2 مهمتره).تو کتاباي مختلف از جمله کمبريج ها و ... نمونه هاي خيلي خوبي هست. زمان بگيريد و بنويسيد. شايد اوايل نتونيد يه پاراگراف هم بنويسيد اما کم کم پيشرفتتونو مي بينيد.بعد از نوشتن اگه تو کتابا درباره همون موضوع sample خوبي باشه اونو بخونيد و با مال خودتون مقايسه کنيد و از نکات مثبتش ياد بگيريد.حتي جمله هاي کلي مفيدشو يادداشت کنيد. کلمات مفيد ياد بگيريد خيلي ساده يا پيچيده ننويسيد. شما مي تونيد از يادداشت جمله هاي خوب بعد از تغييرات لازم براي مقدمه و نتيجه گيري در متن خودتون استفاده کنيد.دقت: آيلتس بخش جدا براي امتحان گرامر نداره. بلکه در رايتينگ و اسپيکينگ گرامر شمارو مي سنجند پس به گرامر خيلي دقت کنيد. مثلا بجاي اينکه همه جملاتتون زمان حال و ساده باشه سعي کنيد در بعضي جاها از مجهول و حال يا گذشته کامل استفاده کنيد. اين براتون امتيازآوره. البته زياده روي نکنيد که مثلا همه افعالو مجهول بگين. از همه زمان ها بموقع استفاده کنيد.
    reading: اين بخش فقط نياز به تمرين زياد داره.روزي حداقل يکي و اگه وقتتون زياده يا امتحان نزديکه تا 3 تا رايتينگ از کتاباي مختلف مربوط به آيلتس تست بزنيد (منظورم همون گزينه هاشه).دقت کنيد تو ريدينگ
    اصلا لازم نيست متنو بخونيد و از همش سر در بياريد که وقت گير مي شه. من بشخصه اول عنوانو مي خوندم و بعد مي رفتم سراغ سوالا و دنبال جواب سوالا تو متن مي گشتم. البته اين تکنيک من بود و شايد شما نتونيد اينجوري کار کنيد و راحتتر باشيد که اول يه نگاه به متن بندازيد (scan, skim)
    listening: از اونجائيکه غلط املايي تو جواباي اين بخش گزينه غلط محسوب مي شه حتما موقع تمرين به املاها توجه کنيد. معمولا استرس و عجله در امتحان باعث مي شه بعضي املاهارو غلط بنويسيد حتي اگه راحت باشن. پس حواستونو جمع کنيد. بهتره يه دفترچه داشته باشيد که لغات مهم و تکراري رو اونجا بنويسيد و مرور کنيد. اين تو امتحان هم کمکتون مي کنه. مثلا مي تونيد لغتايي مثل روزاي هفته، ماه ها، بعضي ورزش ها مثل tenis/golf/ hockey يا بعضي اسامي مهم حيوانات مثل lion/ swan/ sheep تفريحات و سرگرمي ها، مطالب مربوط به دانشگاه و تحصيل مثل tutor/ college/ project/ lecture و ... که خيلي تو ليسنينگ ها تکرار مي شن اونجا بنويسيد. تا مي تونيد ليسنينگ مربوط به آيلتس گوش کنيد. سعي کنيد کمبريج هارو چندين بار گوش کنيد چون لغات مشابه تو متناشون زياده و اينطوري تو حافظتون موندگار مي شه. اگه فرصتتون محدوده اصلا وقتتونو رو گوش کردن به اخبار انگليسي، فيلم يا داستان تلف نکنيد و فقط مکالمه هاي ويژه آيلتس گوش کنيد. گوش دادن به فيلم و اخبارو بذاريد براي بعد امتحان.
    speaking: بهترين راه داشتن يه پارتنره، مثل يه دوست که اونم امتحان داشته باشه و با هم تمرين کنيد. کتاب هاي اسپيکينگ آناهيتا رمضاني و دکتر ايرواني هم مفيدند. مهمتر از همه چي اينه که تو امتحان قيافه يه آدم وحشت زده و نااميدو بخودتون نگيريد و با لبخند، آرامش و اعتماد بنفس با مصاحبه کننده حرف بزنيد. توجه کنيد که غير از مطالب آزمون حرف ديگه اي با مصاحبه کننده نزنيد مثلا اينکه استرس داشتيد وگرنه بهتر عمل مي کرديد يا هر چيز ديگه. چون اين حرف ها بيشتر اثز منفي داره. فقط بعد آزمون تشکر کنيد و اتاقو ترک کنيد. مصاحبه راحتتر از اونه که فکرشو مي کنيد و نمرش هم کاملا عادلانست. حتي اگه لهجه مصاحبه کننده رو نفهميد نگران نباشيد چون اون درکتون مي کنه .

نقل قول نوشته اصلی توسط esmaeeljam نمایش پست ها
    سلام ،
    راه خوندن شما راه جالبیه ، من هم می خوام بدون کلاس بخونم
    میشه لطفا بگین از چه کتابایی استفاده کردین؟
    نوشته شده توسط SIG :
    سلام. به کتاباي speaking در متن قبلي اشاره کرده ام. در مورد reading هم مي تونيد به تاپيک تقويت reading مراجعه کنيد که اونجا اسم کتابارو نوشتم. 7 جلد کتاب IELTS Cambridge اصلي رو هم حتما بايد داشته باشيد.
    اما رايتينگ: اين کتابو من فقط بخش اول و چهارمشو خوندم:Academic writing practice for IELTS تاليف Sam McCarter
    از اين يکي کتاب chapter3/4 رو خوندم: Writing for IELTS تاليف فريد قائمي و سعيد رسولي
    ليسنينگ: Listening and speaking skills تاليف Barry Cusack و Sam McCarter
    يه کتاب گرامر هم هست که اگه علاقه مند بودين يا وقت داشتين مي تونين همش يا بخشي از اونو بخونيد: Grammar for IELTS تاليف Diana Hopkins و Pauline Cullen
    درمورد ليسينينگ بهتون توصيه مي کنم هر کتابي که درباره IELTS گيرتون اومد تمرين کنيد. هر چقدر تمرين هاي کتابي به تست هاي کتاباي کمبريج نزديک تر باشه بهتر و استانداردتره.
    موفق باشيد.
    ویرایش توسط omid88 : July 28th, 2011 در ساعت 01:53 PM

Member
    رشته و دانشگاه
    تربیت مدرس

پیش فرض پاسخ : مشاوره در جهت Self-study

نقل قول نوشته اصلی توسط sitdong نمایش پست ها
    دوستان تجربیات خود رو در مورد self-study بیان کنید خواهشا هر یک از دوستان که نظراتش رو اعلام می کنه روی موارد زیر تاکید داشته باشه:
    1-در زمان شروع در چه سطحی بوده(کتاب هایی که قبلا خوانده بوده مثلا Interchange سطح pre-intermediate , و یا کتاب top notch و .....)

2-چه کتابی برای شروع انتخاب و در چه مدت زمانی مطالعه کرده ایا متد خاصی داشته؟

3-در کل چه کتاب هایی رو خونده و هر کدام در چه بازه ی زمانی. و ایا از متد خاصی استفاده کرده مثلا هر چهار اسکیل رو با هم کار کرده و یا برای لغات از لایتنر و یا برای ریدینگ روزنامه یا مقاله. در کل هر کاری که انجام دادید و فکر می کنید که خاص و تاثیر گذار بوده رو قید کنید

4-در روز چقدر زمان برای مطالعه می گذاشتید و در چند ماه اماده شدید؟

5-ایا برای یک skill خاص کلاس خصوصی رفتید یا نه؟

6-برای اخذ چه نمره ای مطالعه کردید و اگر امتحان دادید چه نمره ای اخذ کردید و نمره هر مهارت رو قید کنید.

و در اخر توصیه ی گران بهای خود رو بگید که این هم مهمه
    .
    1- کلاس زبان نرفتم ولی سطحم نسبتا بالا بود.
    2 و 3- کتاب بارونز رو کامل کار کردم (1 ماه) و پس از اون، کمبریج 3 تا 5. یک هفته قبل امتحان هم در مجتمع فنی تهران امتحان آزمایشی دادم.
    4- روزی 4 تا 5 ساعت
    5- خیر. هیچ کلاسی
    6- برای 7 آکادمیک خوندم و همون رو هم گرفتم. listeninig-6 writing-6 speaking-7.5 reading-8

در آخرم اینکه برای رایتینگ باید خیلی محتاط بود تا برای نوشتن جملات پیچیده،ترجمه اونچه که به فارسی در ذهن هست رو ننوشت. ساختار و idiom ها باید به در چارچوب استاندارد زبان انگلیسی باشه وگرنه مصححین خیلی راحت به این نکته پی می برن و شدیدا نمره کم می کنن. من خودم این اشتباه رو داشتم و بعدا برای تافل آی.بی.تی این نقیصه رو با درگیرشدن بیشتر با متون تخصصی انگلیسی برطرف کردم.

Junior Member Aphrodite آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Building Engineer

من هم کلاس زبان نرفتم اما سطحم تقریبا اینترمدیت بود ..قبل از اینکه شروع به خوندن کنم یکی از تست های کتاب 5 کمبریج رو از خودم گرفتم لیسنینگ رو 6 و ریدینگ رو هم همین حدود زدم درست یادم نیست ..
    اول بگم از دو ماه قبل امتحان روزی 4 ساعت فقط بی بی سی گوش میکردم ..که کم کم کمش کردم تا دو هفته آخر به نیم ساعت رسیده بود .
    وقتی برای امتحان شروع کردم کتاب آبی و سبز اینترچنج رو خریدم و دو هفته ای خوندم و به همراه اونها 504 رو تقریبا خوردم !:-)
    بعد کتابهای insight رو خوندم و همزمان با اون با کتابهای crash into ielts task 1 و sam maccarter academic روی writing کار کردم
    و بعد تستهای کمبریج رو شروع کردم و با توجه به نتیجه تستها روی مهارتهام کار میکردم ..
    ریدینگم ضعیف بود که به خاطر تقویتش شروع کردم به مطالعه آزاد و تایم گرفتن از خودم و تمرین مهارتهای ریدینگ ..هر چی دستم میرسید میخوندم ..
    فقط برای اسپیکینگ دو جلسه خصوصی گرفتم که قبل امتحان یه کم با یه نفر صحبت کنم !
    نمره 7 آکادمیک لازم داشتم و موفق شدم بگیرم :listening:6.5,reading:7.5,writing:6.5 , speaking :7
    اشتباهی که من کردم این بود که نمونه های writing رو به کسی نشونم ندادم و خیلی پشیمونم چون اگه اشکال گیری میکردم نمره ام بهتر می شد ..
    listening رو هم نمیدونم امتحان سخت بود یا من خراب کردم چون توی تست های قبل امتحان بهتر میزدم .

امیدوارم موفق باشید ..

سلام دوستان عزیز.
    من کتاب vocabulary for IELTS تازه تمام کردم و حالا درس13 grammar for Ielts hastam و همراه آن مشغول خوندن 504 هستم که تمام تمریناتش رو انجام دادم و به درس 11 رسیدم.در کل چون هزینه کلاسهای خصوصی خیلی برام زیاده و استاد خوبی هم نمیشناسم که حداقل در قبال پول داده شده احساس اطمینان خاطر پیدا کنم روش self study رو انتخاب کردم.من خودم رو از حد 0 رسوندم در این حد که در listening and reading نصف سوالها رو جواب بدم.گاهی اوقات ناامید هم میشم و حتی خیلی از اصطلاحات رو بعد از کلی جستجو در اینترنت پیدا میکنم.این خیلی وقت گیر هست اما تا حدی پیشرفت دتشتم.خواهش میکنم در زمینه speaking and writing کتابهایی به من معرفی کنید که واقعا خود آموز باشن و از پسش بر بیام.من تا آخر مهر این کتابها رو تموم میکنم.به نظر شما بعد از این کتابها چه کتابی شروع کنم؟؟؟؟؟؟؟دنبال کتابی هستم که همه این اصطلاحات به درد بخور برای speaking داشته باشه و اگه خود آموز باشه چه بهتر.به نظر شما من چقدر باید مطالعه داشته باشم تا به 6 برسم؟بعد از این دو کتاب grammar+ vocabulary for IELTS و 504 برم سراغ کمبریج ها یا کتاب بارونز یا IELTS plus
    من هیچ محدودیت زمانی ندارم و میخوام کاملا مسلط باشم و بعد از گرفتن نمره IELTS قصد دارم TTC شروع کنم دوست دارم با پایه خوب برم بالا .

Junior Member

با سلام خدمت دوستان گرامی.
    اینجانب تجربه ای در زمینه self study دارم که امیدوارم کمک کو چکی برای دوستانی باشد که شرایط مشابه مرا دارند.
    بنده شاغل بوده و باتوجه به اینکه ساعت 6 غروب به منزل میرسم و متاهل می باشم , هر روز فرصت بیشتر از 1.5 ساعت مطالعه را ندارم.
    داستان زبان خواندن من به شرح زیر میباشد:
    حدود 8 ماه پیش خواستم برای مهاجرت به استرالیا اقدام کنم که طبق بررسی های انجام شده مشخص گردید که به IELTS GENERAL با نمره 6 در هر اسکیل نیاز دارم.
    سراغ چند تا موسسه رفتم که با تعیین سطح در حد چند جمله (SPEAKING) یکی گفت 100 ساعت کلاس خصوصی و دیگری گفت باید از INTERCHANG 1شروع کنی و خلاصه هر کدام نظر متفاوت از دیگری می داد و فقط جهت منافع خود صحبت می کرد.با توجه به وضعیت فوق و جلوگیری از هزینه های گزاف و اضافی تصمیم گرفتم به صورت SELF STUDY کارکنم و حدود 5 ماهه که روزی 1.5 ساعت به صورت مستمر می خوانم و هفته پیش در موسسه افرینش امتحان MOCK داشتم و نمراتم به شرح زیر بود: L 6 - R 6 -W 5.5 -S 5
    نمره SPEAKING با توجه به عدم وجود پارتنر و اینکه در منزل برای خودم صحبت می کردم و نمره WRITING هم به دلیل عدم حضور استاد جهت تصحیح نوشته ها کم شد.
    این تجربه را طرح نمودم که کسانی که مثل بنده هستند , فریب برخی از موسسات را نخورند و پول اضافی بابت برخی از کلاس های عمومی با راندمان کم , پرداخت نکنند. البته همه ما می دانیم که کلاس خصوصی با استاد خوب به همراه تمرین کافی , به مراتب سریعتر هر کس را به نمره دلخواه خود خواهد رساند.البته باید هزینه انرا هم در نظر گرفت.
    منابعی هم که در این مدت استفاده کرده ام به شرح زیر می باشد:
    Readingو Listening: کمبریج - ace the ielts - plus 1 &2 - improve - new insight
    speaking: کتاب اباذر علیزاده و کتاب دکتر دکتر ایروانی(کتاب اقای علیزاده را میتوانید از سایت خوشان به صورت کاملا رایگان دانلود کنید. واقعا کتاب فوق العاده ایست)
    Writing: از کتاب ace the ielts
    لغت: vocab for IELTS
    گرامر: خلاصه کتاب grammar for IELTS و COMMON MISTAKE
    امیدوارم همه دوستان, موفق باشند و به ارزوی خود برسند
    پاینده و پیروز باشید.

نقل قول نوشته اصلی توسط matarlani نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان گرامی.
    اینجانب تجربه ای در زمینه self study دارم که امیدوارم کمک کو چکی برای دوستانی باشد که شرایط مشابه مرا دارند.
    بنده شاغل بوده و باتوجه به اینکه ساعت 6 غروب به منزل میرسم و متاهل می باشم , هر روز فرصت بیشتر از 1.5 ساعت مطالعه را ندارم.
    داستان زبان خواندن من به شرح زیر میباشد:
    حدود 8 ماه پیش خواستم برای مهاجرت به استرالیا اقدام کنم که طبق بررسی های انجام شده مشخص گردید که به IELTS GENERAL با نمره 6 در هر اسکیل نیاز دارم.
    سراغ چند تا موسسه رفتم که با تعیین سطح در حد چند جمله (SPEAKING) یکی گفت 100 ساعت کلاس خصوصی و دیگری گفت باید از INTERCHANG 1شروع کنی و خلاصه هر کدام نظر متفاوت از دیگری می داد و فقط جهت منافع خود صحبت می کرد.با توجه به وضعیت فوق و جلوگیری از هزینه های گزاف و اضافی تصمیم گرفتم به صورت SELF STUDY کارکنم و حدود 5 ماهه که روزی 1.5 ساعت به صورت مستمر می خوانم و هفته پیش در موسسه افرینش امتحان MOCK داشتم و نمراتم به شرح زیر بود: L 6 - R 6 -W 5.5 -S 5
    نمره SPEAKING با توجه به عدم وجود پارتنر و اینکه در منزل برای خودم صحبت می کردم و نمره WRITING هم به دلیل عدم حضور استاد جهت تصحیح نوشته ها کم شد.
    این تجربه را طرح نمودم که کسانی که مثل بنده هستند , فریب برخی از موسسات را نخورند و پول اضافی بابت برخی از کلاس های عمومی با راندمان کم , پرداخت نکنند. البته همه ما می دانیم که کلاس خصوصی با استاد خوب به همراه تمرین کافی , به مراتب سریعتر هر کس را به نمره دلخواه خود خواهد رساند.البته باید هزینه انرا هم در نظر گرفت.
    منابعی هم که در این مدت استفاده کرده ام به شرح زیر می باشد:
    Readingو Listening: کمبریج - ace the ielts - plus 1 &2 - improve - new insight
    speaking: کتاب اباذر علیزاده و کتاب دکتر دکتر ایروانی(کتاب اقای علیزاده را میتوانید از سایت خوشان به صورت کاملا رایگان دانلود کنید. واقعا کتاب فوق العاده ایست)
    Writing: از کتاب ace the ielts
    لغت: vocab for IELTS
    گرامر: خلاصه کتاب grammar for IELTS و COMMON MISTAKE
    امیدوارم همه دوستان, موفق باشند و به ارزوی خود برسند
    پاینده و پیروز باشید.
    سلام ببخشید با روزی 1/5 ساعت چقدر طول می کشد تا تمام این کتبها را خواند؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mahijoon نمایش پست ها
    سلام ببخشید با روزی 1/5 ساعت چقدر طول می کشد تا تمام این کتبها را خواند؟
    سلام خدمت دوست گرامی.
    درجواب سوالتان باید بگم که قبل از شروع کار پایه زبانم در حد pre inter بود و در این 5 الی6 ماه لغت و گرامر را در وقت مرده در سرکار می خواندم و حدود3 هفته اول تکنیکها را از new insight , ace خواندم و بعد از ان شروع به زدن تست کردم.
    کمبریج 1 تا 7 کلا 28 تست کامل listening دارد که اگر بخواهید 3 بار همه تستها را بررسی نمایید و هر زوز فقط 1تست انجام شود کلا 84 روز زمان می برد که کمتر از 3 ماه وقت می گیرد. و کتابهای plus 1 &2 - improve کلا 21 تست کامل دارد که اگر رد هر روز فقط 1 تست بررسی شود به 21 روز یا 3 هفته زمان نیاز می باشد. که با توجه به این موضوع برای listening کلا 4 ماه کفایت می کند و برای هر تست کامل 40 دقیقه زمان نیاز می باشد. البته شاید سری اول کمبریج برای رفع مشکلات زمان بیشتری نیاز باشد ولی در دوره کردن تستها زمان کمتر مورد نیاز می باشد.
    ولی در مورد reading چون من می خوام general انتحان بدم فقط تستهای جنرال کتابهای کمبریج 1 تا 7 و plus 1,2 را بررسی نمودم که 1 روز در میان 1 تست کامل را انجام می دادم.
    اما برای speaking 4 ماهه که هر روز روزی 45 دقیقه از کتاب اقای علیزاده استفاده می نمایم.
    برای writing هم 2 ماهه که شروع کردم که از ace (کتاب مخصوص جنرال) استفاده کردم که 1 روز در میان 1 نمونه می نویسم.
    در پایان باید عرض کنم سطح زبانم قبل از شروع pre inter بود و قبلا به صورت تفننی در اوقات بیکاری کتابهای select reading , concept را می خواندم و کتابهای tactic for listening , listen here را 3بار کارکرده بودم.
    مسلما هرکس زمان بیشتر و تلاش بیشتر به خرج دهد ,نتیجه بهتری خواهد گرفت ولی متاسفانه بنده بیشتر از این وقت اضافی نداشتم.

نقل قول نوشته اصلی توسط matarlani نمایش پست ها
    سلام خدمت دوست گرامی.
    درجواب سوالتان باید بگم که قبل از شروع کار پایه زبانم در حد pre inter بود و در این 5 الی6 ماه لغت و گرامر را در وقت مرده در سرکار می خواندم و حدود3 هفته اول تکنیکها را از new insight , ace خواندم و بعد از ان شروع به زدن تست کردم.
    کمبریج 1 تا 7 کلا 28 تست کامل listening دارد که اگر بخواهید 3 بار همه تستها را بررسی نمایید و هر زوز فقط 1تست انجام شود کلا 84 روز زمان می برد که کمتر از 3 ماه وقت می گیرد. و کتابهای plus 1 &2 - improve کلا 21 تست کامل دارد که اگر رد هر روز فقط 1 تست بررسی شود به 21 روز یا 3 هفته زمان نیاز می باشد. که با توجه به این موضوع برای listening کلا 4 ماه کفایت می کند و برای هر تست کامل 40 دقیقه زمان نیاز می باشد. البته شاید سری اول کمبریج برای رفع مشکلات زمان بیشتری نیاز باشد ولی در دوره کردن تستها زمان کمتر مورد نیاز می باشد.
    ولی در مورد reading چون من می خوام general انتحان بدم فقط تستهای جنرال کتابهای کمبریج 1 تا 7 و plus 1,2 را بررسی نمودم که 1 روز در میان 1 تست کامل را انجام می دادم.
    اما برای speaking 4 ماهه که هر روز روزی 45 دقیقه از کتاب اقای علیزاده استفاده می نمایم.
    برای writing هم 2 ماهه که شروع کردم که از ace (کتاب مخصوص جنرال) استفاده کردم که 1 روز در میان 1 نمونه می نویسم.
    در پایان باید عرض کنم سطح زبانم قبل از شروع pre inter بود و قبلا به صورت تفننی در اوقات بیکاری کتابهای select reading , concept را می خواندم و کتابهای tactic for listening , listen here را 3بار کارکرده بودم.
    مسلما هرکس زمان بیشتر و تلاش بیشتر به خرج دهد ,نتیجه بهتری خواهد گرفت ولی متاسفانه بنده بیشتر از این وقت اضافی نداشتم.
    oخیلی ممنون از توضیح کاملتون.من هم سلف استادی میخونم سطحم upper inter هستش و فعلا کتابهای grammar for ielts va 504 میخونم که تا شهریور تموم میشن قبلا هم vocab for ielts و common mistackes تمام کردم.اما هنوز سراغ کبریج ها نرفتم فکر میکردم 8 ماه زمان میبره تا تموم کنم.برنامه بعدیم این هست که step up to ielts و new insight بخونم تا یک سال هم وقت دارم.خیلی ممنون میشم از راهنماییتون برای برنامه ریزی.مشکل من در writing speaking هست که هیچ کتابی خود آموز به نظر نمیرسه

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mahijoon نمایش پست ها
    oخیلی ممنون از توضیح کاملتون.من هم سلف استادی میخونم سطحم upper inter هستش و فعلا کتابهای grammar for ielts va 504 میخونم که تا شهریور تموم میشن قبلا هم vocab for ielts و common mistackes تمام کردم.اما هنوز سراغ کبریج ها نرفتم فکر میکردم 8 ماه زمان میبره تا تموم کنم.برنامه بعدیم این هست که step up to ielts و new insight بخونم تا یک سال هم وقت دارم.خیلی ممنون میشم از راهنماییتون برای برنامه ریزی.مشکل من در writing speaking هست که هیچ کتابی خود آموز به نظر نمیرسه
    سلام خدمت دوست گرامی. در مورد کتاب 504 که چند سالی است خیلی مطرح شده و توی بازار انواع ان چاپ شده (با ترجمه - بدون ترجمه -جیبی و...) باید عرض کنم که بنا بر نظر چند تا استاد , کتاب فوق بدرده ایتلس نمی خوره و وقت خودتان را روی این کتاب نذارید . کتاب های بهتره دیگری هم هست . یک نکته دیگر اینکه قبل از شروع کمبریجها حتما تکنیکها را برای Listening . reading به طور کامل یاد بگیرید و بعد شروع به تست زدن نمایید. بهترین کتاب برای تکنیک target band7 , new insight میباشد.البته کتاب step هم خوبه مخصوصا تو reading نکته دیگر اینکه تستهای کمبریج را هر چند بار تونستی بررسی کن و کتاب دیگری به اسم official(قرمزرنگه) می باشد که 2جلده و 2 نمونه تست کامل بریتیش کانسیل را داره که سوالی های امتحان اصلی ایتلس در سالهای گذشته بودن. برای task1wrting کتاب target کتاب فوق العاده می باشدو انواع نمودارها به همراه جملات ولغات مورداستفاده را توضیح داده و از هر نوع نمودار یک نمونه کامل در ان می باشد که خیلی مفیده. کلا اگر می خواهی توی speaking . writing خوب پیشرفت کنی حتما از کلاس و استاد خوب استفاده کن که self study به نظرم خوب جواب نمیده. راستی دیروز توی میدان انقلاب , بازارچه کتاب (انتشارات کتابکده) یک کتاب دیدم به اسم ielts maximizer که فکر کنم برای اسپیکینگ کتاب بدی نیست موفق باشید.

Member sitdong آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Information Technology

کتاب Crack IELTS برای لیسینینگ با توجه به کمبود وجود منبع یکپارچه مناسب هست و مشتمل بر 45 تست هست. اونطوری که من شنیدم شیوه مطالعه به این صورت هست که هر بخش از لیسینیگ، مثلا بخش یک رو از تست اول شروع می کنی تا تست 30 و برای بخش 2 و 3 هم به همین صورت یعنی هر بخش جداگانه. و در 15 درس اخر هر تست رو کامل کار می کنی.

صفحه 1 از 8 12345678 آخرینآخرین