صفحه 101 از 109 نخستنخست ... 51919293949596979899100101102103104105106107108109 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,001 تا 1,010 , از مجموع 1090

موضوع: تقويت مهارت بخش Listening

Junior Member Martine آواتار ها

پیش فرض پاسخ : تقويت مهارت بخش Listening

سلام دوستان
    من تقریبا 13-14 روز دیگه امتحان آیلتس دارم. پارسال بدون رفتن به کلاس لیسنینگ 5.5 شدم بعد یک کلاس نیمه خصوصی 6ماهه رفتم و حس کردم خیلی چیزا یاد گرفتم ولی الان که دارم کمبریج کار میکنم میبینم بازم نمرم 5.5 میشه. واقعا نمیدونم کجای کارم اشتباست که به حالت اول برگشتم! لطفا اگر کسی میتونه منو راهنمایی کنه. پیشاپیش ممنون

Moderator
    amirfriendship آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی عمران- ارشد مدیریت و انرژی های تجدیدپذیر-دکترای

بزرگترین مشکل من در لیسنینگ اون قسمت تستهای 3 گزینه ای است. 6 تا سوال هم هست. خیلی مهمه. ولی همیشه بین 2 گزینه می مونم.

Member moshirfar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Former Early Stage Researcher in Paleoclimate

نقل قول نوشته اصلی توسط Martine نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من تقریبا 13-14 روز دیگه امتحان آیلتس دارم. پارسال بدون رفتن به کلاس لیسنینگ 5.5 شدم بعد یک کلاس نیمه خصوصی 6ماهه رفتم و حس کردم خیلی چیزا یاد گرفتم ولی الان که دارم کمبریج کار میکنم میبینم بازم نمرم 5.5 میشه. واقعا نمیدونم کجای کارم اشتباست که به حالت اول برگشتم! لطفا اگر کسی میتونه منو راهنمایی کنه. پیشاپیش ممنون
    اولا امتحان آیلتس رو اصلا جدی نگیرید. این امتحان فقط بستگی به تکنیک های گوش دادن داره و نه دانستن زبان.

دوما خودتون رو نبازید. اگر وقتی فایل انگلیسی پخش می شه یا مثلا یه انگلیسی زبان داره حرف میزنه و شما بدون نیاز به هیچ نوع فکر کردن یا فشار آوردنی به خودتون میتونید بیشترشو بگیرید، پس مطمئن باشید که مهارتتون خوبه و میتونید حداقل 6.5 بگیرید.

سوما هیچ کسی به اندازه خود شما از توانایی و ضعفتان آگاه نیست.

چهارما شاید باورتان نشود که من هم هیچ وقت هیچ کلاسی نرفتم ولی همان دفعه اول 6.5 گرفتم.
    به دلیل آنچه که آن را که به تشخیص و مدل ذهنی من «برخورد سلیقه ای مدیران با قانون فروم» میدانم، از تاریخ 7 دی ماه 1395، مطابق با 27 دسامبر 2016 هیچ گونه فعالیتی در اپلای آبرود نخواهم داشت.

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط amirfriendship نمایش پست ها
    بزرگترین مشکل من در لیسنینگ اون قسمت تستهای 3 گزینه ای است. 6 تا سوال هم هست. خیلی مهمه. ولی همیشه بین 2 گزینه می مونم.
    نظر شخصی من این است که شما روی تقویت بخش های دیگر کار کنید تا با اطمینان از نمره آن بخش ها، بتوانید بدون دغدغه از صحت و سقم این 6 سؤال نمره مورد نظر خود را بگیرید. البته اگر مایل به اخذ درجه C2 باشید، آن وقت باید حداقل نمره 8.5 در این بخش بگیرید که یعنی باید این بخش را هم کاملا صحیح پاسخ دهید. در غیر این صورت اگر با دریافت C1 ( در مجموع 7.0) کارتان را می افتد، زیاد نگرانش نباشید.
    به دلیل آنچه که آن را که به تشخیص و مدل ذهنی من «برخورد سلیقه ای مدیران با قانون فروم» میدانم، از تاریخ 7 دی ماه 1395، مطابق با 27 دسامبر 2016 هیچ گونه فعالیتی در اپلای آبرود نخواهم داشت.

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط Niiloofar نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان
    اگه کسی مثل من بزرگترین ضعف زبانش همین بخش لیسنینگ باشه باید چکار کنه؟؟؟؟؟؟
    لطفا کتابهای خوبی را به من معرفی کنید تا بتونم ازین قسمت نمره خوبی بگیرم
    و لطفا اگه پیشنهادی برای تقویت دارید بگید
    بسیار بسیار سپاس
    مهم ترین بخش آموزش هر زبانی بخش Listening است، شما در این بخش توانایی "برقراری ارتباط" را به دست می آورید.
    برای تقویت این بخش اولا از پادکست هایی که در پست پیشین معرفی کردم استفاده کنیدو از هر دو روش اکتیو و پسیو بهره ببرید. و اساسا بیشتر روی بخش پسیو متمرکز شوید.

در Google play به دنبال اپ هایی نظیر Uk Radio یا BBC radio podcasts بگردید. برنامه را به دو صورت زنده و پادکست میتوانید دریافت و گوش کنید. پیشنهاد من برنامه زنده است. سعی کنید هر روز وقت مشخصی (نظیر نیم ساعت) برای این کار اختصاص دهید. یادتان باشد که آموزش و تقویت مهارت زمان بر و حوصله بر است و باید ثبات و پشتکار داشته باشید. بدون برنامه منظم نمیتوانید این مهارت را تقویت کنید.

بهترین زمان بنا به تجربه شخصی من، صبح هاست. روزی حدود یک ساعت و البته این کار دو فایده دارد: اولا بخش زبان و گوش دادن تقویت می شود و ثانیا دریافت اخبار زنده اول صبح (ساعت 9:30 به وقت ایران، 6:00 صبح به وقت لندن است،) این ساعت را برای شنیدن بخش اصلی اخبار و اولین بخش اخبار انگلیس میتوانید انتخاب کنید و به این ترتیب روز را با اشراف کامل بر اخبار جهان و با روحیه ای بهتر آغاز می کنید.

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط rezaheidari770 نمایش پست ها
    سلام
    دوستان برای اینکه تو یک ماه بتونیم نمره لیستنینگ رو از 6 به 6.5 برسونیم چه پیشنهاد میکنید؟
    با تشکر
    حداقل زمان استاندارد برای کار تقویت و افزایش یک نمره "سه ماه" است. اگر فشرده کار کنید و فقط نیم نمره مشکل دارید، یک برنامه منسجم شامل هر دو روش اکتیو و پسیو که قبلا معرفی کرده ام و بستگی به توانایی و وقت شما از روزی یک ساعت تا سه ساعت میتواند به شما کمک کند. البته بیشترین کمک را خودتان به خودتان با داشتن روحیه و پشتکار و باور به این که در این مدت خواهید توانست نیم نمره بیشتر بیاورید، می کنید.

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط amirfriendship نمایش پست ها
    یکی از مشکلات لیسنینگ اینه که استرس زیاد داره و آدم هول میشه. شما در سایر اسکیل ها امکان باز بینی و تصحیح داری. حتی تو اسپیکینگ. اما اینجا 1 بار می گه و میره...
    همه اش نگرانی یک وقت 1 سوال از دستت نره و نفهمی
    نگرانی شما بی مورد است دوست گرامی. در ضمن باور داشته باشید که نمیتوانید به هیچ کسی در هیچ جای دنیا بگویید: May you repeat هیچ کسی حرفش را به خاطر ضعف مهارت گوش دادن شما دوبار تکرار نمی کند.

برای رفع این نقیصه یک برنامه زمانی منسجم بریزید و این مهارت را تقویت کنید. آن قدر قوی اش کنید که مانند زبان مادریتان اگر در خواب هم جلمه ای انگلیسی شنیدید، یا اگر در فرودگاه، ترمینال و در مکان های شلوغ هم جمله یا واژه انگلیسی شنیدید، مغزتان واکنش نشان دهد. رفع نگرانی شما فقط از طریق تمرین منسجم و منظم و هدف دار است. اگر در تمریناتتان جدی باشید، بعضی وقت ها صدای گوینده آن قدر آرام و آهسته می شود که خودتان کلافه می شوید که چرا این قدر آهسته صحبت می کنند و یا چرا این قدر سؤالاتشان ساده است، حتما ما را مسخره کرده اند.

اعتماد به نفس داشته باشید و اساسا در نظر بگیرید که شما در حال رقابت با خودتان هستید، پس هر روز یک قدم بیشتر از توانتان بردارید. در مدت طولانی این یک قدم ها، کیلومترها راه می شوند.

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط vahid881215 نمایش پست ها
    بچه ها منم این مشکل رو دارم. لطفا اگه کسی تجربه ای در این زمینه داره راهنمایی کنه. ممنون.
    نوشته اصلی توسط
    edaphic
    سلام دوستان میخواستم ببینم اینکه منابعی که دارم رو چندین بار گوش بدم بهتره یا اینکه به منابع مختلفی گوش بدم.

مثلا من الان دارم هر کتابی که در مورد ایلتس دارم به بخش های لیسنینگش گوش میدم (حس میکنم همین ها هم هنوز برام کامل جا نیوفتاده) حالا روی همین ها تمرکز کنم بهتره یا اینکه برم به رادیو و منابع دیگه هم گوش بدم.
    هر چقدر می توانید منابع متنوع تر و بیشتری گوش دهید. بگذارید گوش و مغزتان به انواع لهجه ها، لحن ها، صحبت های غیر رسمی، صحبت های خیلی رسمی، سخنرانی های علمی، سخنرانی های سیاسی، سخنرانی های مذهبی، مصاحبه با خوانندگان و سلبریتی ها، مصاحبه با فیلسوفان و .... عادت کند. هر چقدر بیشتر گوش بدهید و متنوع تر، آمادگی ذهنیتان برای درک طرف مقابل بیشتر و بهتر می شود.

سلام
    من مشکلم در این بخش املاست، بعضی وقت ها تو تست ها اسم خاص مثل هتل و ... میاد ولی من متوجه نمیشم دقیقا و همون هم به عنوان پاسخ باید نوشته شود. اغلب هم اون اسم دیگه تکرار نمیشه، کلا برای رفع مشکل چه پیشنهادی دارین؟

Moderator
    amirfriendship آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی عمران- ارشد مدیریت و انرژی های تجدیدپذیر-دکترای

دوستان به نظرم میاد لیسنینگ آفیشال گاید سخت تر از خود امتحان و کیمبریج ها است. درسته؟
    یعنی اگر این و 23 تا درست بزنیم تو امتحان عادی وضعمون بهتره؟
    ---------------------------------------------------------------------------------------------
    من مفهوم لکچری که گفته میشه می فهمم اما نمی تونم دقیق همون کلمه را در بیارم
    ویرایش توسط amirfriendship : November 13th, 2015 در ساعت 12:46 PM