صفحه 2 از 109 نخستنخست 12345678910111252102 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 1090

موضوع: تقويت مهارت بخش Listening

Member
    رشته و دانشگاه
    IR

پیش فرض پاسخ : Listening part of IELTS Exam

می خواهم برای دوستان به یک موضوع کلی اشاره کنم
    خیلی مهمه که شما بتونین سر جلسه ی امتحان در ان واحد که دارین گوش می دید بتونید بنویسین
    برای بهبود این تکنیک یه تمرین رو بهتون پیشنهاد می کنم.
    یه مکالمه؛الذاما هم نباید مکالمه باشه،می تونه یه مونولگ باشه،رو بذارین و بدون هرگونه توقفی گوش کنید و همون لحظه هرچی می فهمین ازش رو بنویسین
    حالا بعد 10 دقیقه استراحت،دویاره همون رو گوش کنید و روی همون برگه که دفعه اول باز هم دریافتیتیون رو بنویسین؛اما اینبار با یه رنگ دیگه و در ادامه ی جمله های دفعه اول
    این کار رو تا 4 برا برای هر مکالمه تکرار کنید
    بعد از چندین هفته تمرین با این روش مطمئن باشید پیشرفت شگرفی رواحساس خواهسد کرد

Member
    رشته و دانشگاه
    IR

نقل قول نوشته اصلی توسط SirousFUM نمایش پست ها
    می خواهم برای دوستان به یک موضوع کلی اشاره کنم
    خیلی مهمه که شما بتونین سر جلسه ی امتحان در ان واحد که دارین گوش می دید بتونید بنویسین
    برای بهبود این تکنیک یه تمرین رو بهتون پیشنهاد می کنم.
    یه مکالمه؛الذاما هم نباید مکالمه باشه،می تونه یه مونولگ باشه،رو بذارین و بدون هرگونه توقفی گوش کنید و همون لحظه هرچی می فهمین ازش رو بنویسین
    حالا بعد 10 دقیقه استراحت،دویاره همون رو گوش کنید و روی همون برگه که دفعه اول باز هم دریافتیتیون رو بنویسین؛اما اینبار با یه رنگ دیگه و در ادامه ی جمله های دفعه اول
    این کار رو تا 4 برا برای هر مکالمه تکرار کنید
    بعد از چندین هفته تمرین با این روش مطمئن باشید پیشرفت شگرفی رواحساس خواهسد کرد
    یه چیزی یادم رفت
    هربار که می نویسین،حتما با رنگ های مختلف باشه تا بدوین و متوجه بشین که هر باز چقدر تونستید بنویسید
    و انتظار هم نداشته باشید که تمام و کمال همه چیش رو بتونید بنویسید
    گاماس گاماس

Member
    رشته و دانشگاه
    IR

بعنوان یک کتاب پایه و شروعی عالی
    tactic's for listening رو فراموش نکنید

از آنجایی که در صدر مطالب سهوا فراموش کردم از استاد ارجمندمون آقای بیسکوییت پلو بابت راهنمایی ها ی سازنده و توصیه های کاراشون تشکر و و قدردانی کنم از این فرصت استفاده می کنم و صمیمانه از لطف و محبتشون سپاسگزاری میکنم و براشون آرزوی صحت و سلامتی توام با توفیق دارم
    در زیر هم نکات جدیدی از خانم shad که اخیرا در پاسخ دوستان عنوان کرده اند را به حضورتان تقدیم میکنم

1-به نظر من گوش دادن به منابع آزاد خوبه توی دراز مدت.اما برای اثر چشمگیر ،روی کتاب های مخصوص لیسنینگ در قالب تست کار کنید.هر روز بیشتر از یک مجموعه تست نزنید تا تستاتون بیخودی نسوزه.هر تستی رو که می زنید بعد این که اشتباهاتونو متوجه شدید،تا شب چندین بار گوش کنید.روی اسپلینگ زیاد کار کنید.یک لیست از اسپل اسم تمام روزهای هفته ماه ها فصل ها رنگها و... درست کنید و دیکته ی درستشو حفظ کنید.

2-به موازات تقویت مهارت شنیداری،دامنه کلماتتونو زیاد کنید.معنی کلماتو به انگلیسی یاد بگیرید نه فارسی.چون مثلن توی متن سوال نوشته focus on ولی توی جمله ای که می خونه می گه concentrate.شما تا بییاید ترجمه کنید معنیش چی میشه tape خونده رفته جلو

3- در ضمن سوالات امتحان فقط به لهجه انگلیسی نیست باید گوشتون به تمام لهجه ها آشنا بشه.مثلن برای من سخت تر از همه فهمیدن لهجه استرالیایی بود فکر کنم توی کمبریج 6 بود یک خانم با صدای تودماغی.خوبی کتاب Test Your Listening برای من این بود که توش تنوع لهجه زیاد داشت.

Junior Member

می گم حالا چه اصراری دارید که همه لیسنینگ رو نفهمن ؟ اول از همه یادتون نره که برای چی دارید این امتحان رو می دید ( یا برای تحصیل یا مهاجرت ) در هر دو صورت چند روز دیگه توی کشور مقصدتون نیاز دارید به زبان , خیلیا توی این فروم شاید خارج رفته باشن یا با خارجی های روابط اقتصادی , علمی یا هر چیزه دیگه ای داشتن ( منظورم از خارجی ها انگلیسی زبان هاست البته به جز چینی ها ) در این صورت حتما می دونید که اونا سریعتر از اون چیزی که تو امتحان هست حرف میزنن و حتما صداشون خیلی کمتر از چیزیه که تو امتحانه و ممکن که لهجه های مختلف هم داشته باشن, خوب پس شما حساب کن می خوای بری فوق بخونی تو انگلستان یا اسکاتلند, اونجا می خوای چی کار کنی ؟ اگر زبانتون ضعیف باشه ممکن اونجا به مشکلات جدی در زمینه درس خوندن و زندگی کردن بر بخورید( چند نمونه اش رو من دیدم که بهتون می گم ) یا توی یکی از این تاپیک ها یه نفر پیشنهاد کرده بود که کنار هر پاراگراف ریدینگ یه خلاصه فارسی بنویسن که بعدا تو جواب دادن راحتتر باشن , آخه امتحان تست انگلیسیه ,بعد شما می گی فارسی بنویسن ؟

بجای اینکه دنبال تکنیک و ترفند و نمیدونم چی باشید که ضعفاتون رو بپوشونید بهتره یکم تمرینتون رو زیاد کنید که اون ضعف رو از بین ببرید , اینکه مثل شکارچی منتظر بمونی تا یه but بشنوی یا یه at بشنوی , مطمئن باشید فردا سر کلاس فوق یا دکترا براتون کار نمی کنه , یا حتی سر جلسه ممکنه یه اتفاقی بیوفته ( سرفه کردن پشت سریتون) که اون لحضه نشنوید .

یه مسئله دیگه ای هم که هست اینه که آقا سعی کنید واقع گرا باشید , با خودتون رو راست باشید , انقدر هم به این تبلیغات متد های مختلفی هم که داره تبلیغ می شه اهمیت ندید ( الان این بقالی سر کوچه ما هم تبلیغ آموزش IELTS کرده با متد نمی دونم چی چی و تضمین نمره 7) یه خاطره هم بگم جالبه , قبل از امتحان خودم ؛ رفته بودم مدرکم رو بگیرم یه بنده خدایی اونجا بود که می گفت تنها چیزی که از انگلیسی می دونه همون چیزایی که تو دانشگاه یاد گرفته و 4 ماه دیگه هم امتحان داره و برای نمره 8 داره می ره خوب این نشون می ده که اون بنده خدا هیچ تعریفی از این امتحان نداره .

در هر صورت به نظر من مشکل هر کسی که می خواد یه زبان خارجی یاد بگیره , اینه که هر متنی رو که می خونه یا می شنوه توی ذهنش به فارسی ترجمه اش می کنه که این باعث می شه سرعت خوندن و شنیدن کم بشه و در نتیجه از ریتم عقب بیوفته پس بهترین کار اینه که با تمرین این فاصله زمانی رو از بین ببرید , من بهتون همون podcast های که توی تاپیک IELTS SCORE DATA BASE معرف کردم پیشنهاد می کنم , مخصوصا BBC RADIO ها رو اگه دایره کلماتتون خوب باشه و فقط مشکل لیسنسنگ داشته باشید اینجوری مشکلتون حل می شه , پس سعی کنید متن رو ترجمه نکنید .

Junior Member

دوستان چند تا سوال دارم.
    1-کلا چند تا سوال listening هست توی ایمتحان آیلتس؟؟
    2-هر سوال غلط 1 نمره کم می کنه یا مثلا هر 3 تا 1 نمره؟؟
    3-آیا نمره منفی هم داره؟؟ بی جواب بذاریم سوالی رو یا نه؟
    4-و این که حدودا چند تا غلط بزنیم listening بین 6.5 تا 7.5 می گیریم؟
    5- و در آخر این که برای تمرین listening هر section رو چندبار گوش بدیم بهتره یا هر جمله ای که نفهمیدیم رو چند بار گوش بدیم؟؟ کلا می خوام بدونم اگر در کل listening چند جاشو نفهمیدیم برگردیم از اول خط به خط چند بار گوش بدیم یا از اول کل اون listening رو تا آخر 1بار دیگه گوش کنیم؟
    مرسی

Senior Member Saber آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    IT Management-UTM

نقل قول نوشته اصلی توسط mad نمایش پست ها
    دوستان چند تا سوال دارم.
    1-کلا چند تا سوال listening هست توی ایمتحان آیلتس؟؟
    2-هر سوال غلط 1 نمره کم می کنه یا مثلا هر 3 تا 1 نمره؟؟
    3-آیا نمره منفی هم داره؟؟ بی جواب بذاریم سوالی رو یا نه؟
    4-و این که حدودا چند تا غلط بزنیم listening بین 6.5 تا 7.5 می گیریم؟
    5- و در آخر این که برای تمرین listening هر section رو چندبار گوش بدیم بهتره یا هر جمله ای که نفهمیدیم رو چند بار گوش بدیم؟؟ کلا می خوام بدونم اگر در کل listening چند جاشو نفهمیدیم برگردیم از اول خط به خط چند بار گوش بدیم یا از اول کل اون listening رو تا آخر 1بار دیگه گوش کنیم؟
    مرسی
    کلا 40 تا سوال هست .
    نمره منفی وجود نداره .
    حتما همه سوالات رو جواب بده ، سوالی رو بدون جواب نگذار ، منفی نداره جواب غلط
    حدودش خیلی دقیق نیست رنج 1 نمره هم خیلی زیاد که شما گفتین اما بین 25 تا 34 تقریبا اونی میشه که شما گفتین .حالا باز میانگین ها متفاوت زیاد هست .
    اینکه لیسنینگ چند بار گوش بدید دیگه بسته به زمانتون تا امتحان و سطح خودتون داره دیگه !تکنیک خوندن واسه لیستنینگ هم دوستان توضیح دادن تو پشت های گذشته میتونی پیدا کنی

موفق باشی
    امضا

سلام به همه دوستان و تشکر بابت ایجاد این تاپیک خوب
    1. مشکل اصلی من قسمت چهارم لیسنینگه که اصولا وقتی برای مرور سوالاتش نمی مونه، شما چه تکنیکی براش استفاده می کنید؟
    2. غلط املایی رو تا چه حد جدی می گیرن؟ مثلا اگه جواب تست کلمه questionnaire باشه و یه n جا بیافته امتیاز تست رو از دست می دم؟ O:
    من دو هفته دیگه امتحان دارم!

Senior Member i_karimi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Construction Management and Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط Golnar نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان و تشکر بابت ایجاد این تاپیک خوب
    1. مشکل اصلی من قسمت چهارم لیسنینگه که اصولا وقتی برای مرور سوالاتش نمی مونه، شما چه تکنیکی براش استفاده می کنید؟
    2. غلط املایی رو تا چه حد جدی می گیرن؟ مثلا اگه جواب تست کلمه questionnaire باشه و یه n جا بیافته امتیاز تست رو از دست می دم؟ O:
    من دو هفته دیگه امتحان دارم!
    1-شما باید زودتر مثل بقیه قسمتها مرور کنید سوالات رو و زیر کلمات کلیدی خط بکشید
    2- فکر میکنم امتیاز سوال رو نمیگیرید
    Why So SeRiouS ??? ----------------------------(I cannot answer private msg)-------------- iM@n

نقل قول نوشته اصلی توسط i_karimi نمایش پست ها
    1-شما باید زودتر مثل بقیه قسمتها مرور کنید سوالات رو و زیر کلمات کلیدی خط بکشید
    2- فکر میکنم امتیاز سوال رو نمیگیرید
    1. متوجه هستم که باید این کارو بکنم، اما وقت نمی شه، اصولا تمام وقت های اضافی لابه لای سوالات، اینجا دیگه تموم شده یا حداقلش برای من اینجوریه!
    2. مطمئنید؟ چه بد!