صفحه 22 از 109 نخستنخست ... 12131415161718192021222324252627282930313272 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 211 تا 220 , از مجموع 1090

موضوع: تقويت مهارت بخش Listening

پیش فرض پاسخ : Listening part of IELTS Exam

سلام
    سطح امتحان چقدر به کتاب های کمبریج 7 و 8 نزدیکه؟ من 4 و 5 رو که تمرین میکنم نمرم تو سطح خوبه ولی به 8 که میرسم در سطح متوسطه.

ApplyAbroad Editor
    amirmousavi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

تا چه حد به اسپلینگ اهمیت می دن ؟
    مثلا به s جمع آخر کلمه حساسن ؟؟؟ مثل resource که توی پاسخنامه نوشته resources
    یا مثلا اگه یک حرف رو جا بزاریم ... مثل embassy که بنویسیم embasy

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط amirmousavi نمایش پست ها
    تا چه حد به اسپلینگ اهمیت می دن ؟
    مثلا به s جمع آخر کلمه حساسن ؟؟؟ مثل resource که توی پاسخنامه نوشته resources
    یا مثلا اگه یک حرف رو جا بزاریم ... مثل embassy که بنویسیم embasy
    خیلی اهمیت میدن. هر دو موردی که شما اشاره کردین غلط به حساب میاد و شما نمره از دست میدین. در مورد s جمع در بعضی از موارد هر دو صحیح هستند. اما این موارد خیلی کم پیش میاد. در پاسخ نامه کتاب های کمبریج اگر نوشتن دو حالت قابل قبول باشه، دو پاسخ به عنوان گزینه درست نوشته میشه. کم یا زیاد نوشتن s جمع رو به حساب درست نشنیدن شما می گذارند نه غلط املایی.
    مورد دومی هم که اشاره کردین کاملا غلط بشمار میاد.
    ! If you don't have it, It's a treasure

نقل قول نوشته اصلی توسط minoo.shahriar نمایش پست ها
    خیر. شما اجازه ندارید برگه رو برگردونید.
    تمام سالن پر از ممتحن هست و هرگونه تکونی رو زیر نظر دارن. شما دستت رو ببری سمت جیبت، بهت اخطار میدن و روش دقیق میشن.
    اول هم اعلام میکنن که از موعد هر بخش که گذشت، اجازه ندارید برگردونید برگه رو.
    موافقم. من حتی دیدم کسی رو که وقتی زمان writing تموم شد بازم می نوشت و یه نیم دقیقه بعد خواهر های مراقب ازش خواهش کردند!!! که ننویسه و ایشون هم با اکراه !!! پذیرفتند که حالا اینبار رو کوتاه بیان D:

ولی در کل اصلا به ریسکش نمی ارزه. چیز دندون گیری هم نصیب آدم نمیشه که بخواد کاری بکنه

ApplyAbroad Hero minoo.shahriar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Master of Business

نقل قول نوشته اصلی توسط mi.ost نمایش پست ها
    سلام
    سطح امتحان چقدر به کتاب های کمبریج 7 و 8 نزدیکه؟ من 4 و 5 رو که تمرین میکنم نمرم تو سطح خوبه ولی به 8 که میرسم در سطح متوسطه.
    امتحانای مختلف فرق میکنه.
    ولی به نظر من، با توجه به امتحانی که خودم دادم، Listening در همون سطحه یا آسونتر.
    Reading هم مثل reading های سخت کمبریج بود.
    Writing هم به نسبت آسونتر بود.

به صورت کلی، کمبریج 6 و 7 و 8 بیشتر شبیه امتحانای الان هستن.
    Never Stop Dreaming Of A Better Tomorrow

Junior Member afy آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Folklore Studies. WKU

نقل قول نوشته اصلی توسط amirmousavi نمایش پست ها
    یک سوال... روش شما در multiple choice توی listening چطوریه ؟ چون بعضی از سوالات گزینه هاش (A,B,C) طولانی هستن و قبل از پخش مکالمه اون تایمی که میده میگه you have some times to look at questions... فقط وقت میشه سریع خود سوالات رو خوند ، پس در حین پخش نوار باید گزینه ها رو خوند که به این ترتیب هم خود مکالمه رو متوجه نمیشیم چون داریم گزینه ها رو میبینیم !!!چه
    میشه کرد ؟

به نظر من بهترین راه اینه که از 30 ثانیه ای که آخر هر section برای مرور کردن جوابا میده استفاده کنی. اگه از section 1 این کارو شروع کنی خیلی تاثیر داره. من همیشه همین کارو می کردم، و وقتی به section آخر می رسیدم وقت اضافی هم می آوردم! البته به سطح زبانت هم بستگی داره که بتونی سریع سوالا را مرور کنی و متوجه بشی یا اینکه وقت بیشتری براش لازم داشته باشی.. ولی در کل استراتژی خوبیه!

ApplyAbroad Editor
    amirmousavi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط afy نمایش پست ها
    به نظر من بهترین راه اینه که از 30 ثانیه ای که آخر هر section برای مرور کردن جوابا میده استفاده کنی. اگه از section 1 این کارو شروع کنی خیلی تاثیر داره. من همیشه همین کارو می کردم، و وقتی به section آخر می رسیدم وقت اضافی هم می آوردم! البته به سطح زبانت هم بستگی داره که بتونی سریع سوالا را مرور کنی و متوجه بشی یا اینکه وقت بیشتری براش لازم داشته باشی.. ولی در کل استراتژی خوبیه!
    سلام
    مبارک باشه ... نمره ی شیرین 8 رو گرفتین ...
    یک سوال ... از چه موقع میتونیم سوالات listening رو نگاه کنیم ... اون وقتی که اول میده تا به سوالات section1 نگاه کنیم قبلش چقدر وقت داریم ؟ چون تصمیم دارم سوالات section4 یا multiple choice ها رو خوب بخونم اون اول ...
    من درباره ریدینگ سوال دارم.... تو قسمت ریدینگ بپرسم ؟

Junior Member afy آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Folklore Studies. WKU

از لحظه ای که تست شروع بشه می تونی تا آخر دفترچه سوال رو نگاه کنی! ولی من توصیه نمی کنم که اول بری سراغ section 4! همینطوری به ترتیب پیش بری بهتره، چون در غیر این صورت احتمال اینکه تمرکزت به هم بخوره زیاده. زمانی که برای section 1 داده میشه تا جایی که من میدونم به اندازه ی بقیه قسمت هاست، ولی خوب قسمت اول نیازی به خوندن زیاد نداره و با یه نگاه مختصر میتونی بفهمی چی به چیه. به اضافه اینکه یه بخشی از ابتدای listening رو که خودش جوابش رو داده دو بار پخش می کنه، و این میتونه فرصت خوبی باشه واسه اینکه یه نگاهی به section 2 بندازی.
    ولی بازم تاکید می کنم، باید مواظب باشی حواست پرت نشه! اگه تا حالا این کارو نکردی قبل از امتحان حتما تمرین کن.
    ریدینگ رو تو پیام خصوصی جواب میدم.

دوستان لطف می کنن به من بگن که برای من که تازه می خوام لیستنینگ رو شروع کنم کدوم روش بهتره
    1 - سوالات شبیه آیلتس رو بخونم و مثل امتحان تست بزنم و برم جلو؟
    2 - شروع کنم اول همینطوری لیستنینگ گوش کنم و تکست هاش رو بنویسم تا گوشم راه بیفته؟
    به طور کلی توصیه می کنید مستیم برم سراغ تست یا اینکه قبلش گوشم را تقویت کنم بعد برم سراغ تست ؟

ApplyAbroad Hero minoo.shahriar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Master of Business

نقل قول نوشته اصلی توسط immi نمایش پست ها
    دوستان لطف می کنن به من بگن که برای من که تازه می خوام لیستنینگ رو شروع کنم کدوم روش بهتره
    1 - سوالات شبیه آیلتس رو بخونم و مثل امتحان تست بزنم و برم جلو؟
    2 - شروع کنم اول همینطوری لیستنینگ گوش کنم و تکست هاش رو بنویسم تا گوشم راه بیفته؟
    به طور کلی توصیه می کنید مستیم برم سراغ تست یا اینکه قبلش گوشم را تقویت کنم بعد برم سراغ تست ؟
    نظر شخصی من این هست که اول نرید سراغ تست.
    اول یک سری listening گوش بدید تا گوشتون آشنا بشه با لهجه و لغات و . . .
    بعدا برید سراغ تست زدن و قلق های تست زنی برای این بخش.
    Never Stop Dreaming Of A Better Tomorrow