صفحه 23 از 109 نخستنخست ... 13141516171819202122232425262728293031323373 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 221 تا 230 , از مجموع 1090

موضوع: تقويت مهارت بخش Listening

Junior Member

پیش فرض پاسخ : Listening part of IELTS Exam

نقل قول نوشته اصلی توسط mi.ost نمایش پست ها
    سلام
    سطح امتحان چقدر به کتاب های کمبریج 7 و 8 نزدیکه؟ من 4 و 5 رو که تمرین میکنم نمرم تو سطح خوبه ولی به 8 که میرسم در سطح متوسطه.

من هم مشکل این دوستمونو دارم همه کمبریجها به غیر از کمبریج 8 رو خیلی خوب می زنم ولی لیسنینگ رو تو این کتاب خیلی کم می زنم دوستانی که اخیرا امتحان دادن لطفا بگن امتحان بشتر شبیه کدوم کتابه.

Member s_milad_kh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    لیسانس عمران آزاد تهران جنوب/ارشد شهرسازی دانشگاه تهرا

نقل قول نوشته اصلی توسط shahinsc نمایش پست ها
    من هم مشکل این دوستمونو دارم همه کمبریجها به غیر از کمبریج 8 رو خیلی خوب می زنم ولی لیسنینگ رو تو این کتاب خیلی کم می زنم دوستانی که اخیرا امتحان دادن لطفا بگن امتحان بشتر شبیه کدوم کتابه.
    والا من 17 سپتامبر بودم. نمی تونم دقیق شبیه 8 بود. من 8 رو فقط زده بودم.
    می دونید کلا سبک امتحان اینجوری نیست که شبیه باشه. شما وقتی واقعا بتونید مطالب رو بفهمید هر آزمونی رو راحت 7 می گیرید. بی خودی استرس نگیرید. شخصا فکر می کنم گاهی Listening (یا هر قسمت دیگری) هر بار یک حالتیه. یک بار کمی سخت تر یک بار هم کمی راحت تره. ولی در به گفته خودشون تمام امتحان ها در یک سطح استاندارد سازی شده اند. پس نگران چیزی نباشید.
    اما اگر بخواهید بدونید واقعا Listening یک امتحان چجوریه Official IELTS Practice Materials 1&2 نمونه های خود امتحان هستند که حتما بزنیدشون.

Member Elnino آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    کشاورزی- دانشگاه تهران

سبک کلی امتحان ما 16 جولای مشابه کتاب 8 بود. به نظرم لیسنینگ آیلتس قدری از سابق سخت تر شده. به خصوص مالتیپل چیسها که یه سکشن کامل این سوالات بود و تشخیص گزینه صحیح سخت. البته من 6.5 گرفتم خوشبختانه. دوستان برای تقویت لیسنینگ ترانسکریپت معجزه میکنه و ضمنا به مالتیپل چیسها توجه خاص داشته باشید.

Junior Member

سلام
    من امروز 16 مهر تهران آیلتس امتحان دادم متاسفانه کیفیت صدا خیلی خیلی بد بود چون امتحان تو تالار عروسی هتل پارسیان انقلاب برگزار شد و اغلب بچه ها از کیفیت صدا و اکو نالان بودن!!!

رشته و دانشگاه

سلام
    من امروز 16 مهر تهران آیلتس امتحان دادم متاسفانه کیفیت صدا خیلی خیلی بد بود چون امتحان تو تالار عروسی هتل پارسیان انقلاب برگزار شد و اغلب بچه ها از کیفیت صدا و اکو نالان بودن!!!
    آره، متاسفانه صدا زیاد اونجا مناسب نیست. واسه ما هم اونجا بود. (اما نسبت به پیش فرضی که داشتم بهتر بود).

خسته نباشی در هر صورت. حالا ایشالله نتیجه کافی رو بگیری.

Junior Member

من دو سال پیش همین تهران آیلتس امتحان دادم و 7 تو لیسینیگ گرفتم تو این چند روز هم اغلب دور و بر 8-9 می زدم ولی فکر کنم این امتحان رو 5-6 بیشتر نشم خیلی خیلی بد بود و اکو داشت خیلی ها اعتراض داشتن احتمالا باید یه بار دیگه امتحان بدم من چهار تا 7 می خوام!! اگه اینجور باشه باید سنجش شرکت کنم.

سلام
    من یک سوال دارم اگه کسی میدونه ممنون میشم جواب بده، اگه مثلا یک کلمه دوقسمتی باشه مثلا اسم یک مکان مثل: Red Flag و اون رو اینطوری بنویسیم: Red flag یعنی حرف اول کلمه دوم رو capital ننویسیم غلط به حساب میاد؟
    تو کتاب های کمریج از این مورد ها خیلی هست، مثلا یکی دیگه این که جواب یک کلمه هست مثل dentist که تو پاسخ ها با حرف کوچک نوشته حالا اگر ما بنویسیم Dentist غلطه؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mi.ost نمایش پست ها
    سلام
    من یک سوال دارم اگه کسی میدونه ممنون میشم جواب بده، اگه مثلا یک کلمه دوقسمتی باشه مثلا اسم یک مکان مثل: Red Flag و اون رو اینطوری بنویسیم: Red flag یعنی حرف اول کلمه دوم رو capital ننویسیم غلط به حساب میاد؟
    تو کتاب های کمریج از این مورد ها خیلی هست، مثلا یکی دیگه این که جواب یک کلمه هست مثل dentist که تو پاسخ ها با حرف کوچک نوشته حالا اگر ما بنویسیم Dentist غلطه؟
    شما می تونید تمامیه جواب هارو با حرف بزرگ شروع کنید. صرف نظر از اینکه پاسخ چی هست، و چند کلمه ای، چون شما دارید عباراتی رو در یک فرم (اینجا پاسخ نامه) می نویسید (اصلا خاج از بحث امتحان)، این کاملا عرف هست که عبارت رو با حرف بزرگ شروع کنند. من هم همه رو با بزرگ شروع می کردم که درگیر فکر کردن به این موضوع نشم. اما برای عبارات چند کلمه ای باید دقت بشه. در اون سوال Red Flag به نظر من هر دو کلمه باید بزرگ نوشته شه. دلیل اینه که اون عبارت یک اسم خاص هست. مثلا شما اگر در فیلم ها دقت کرده باشین هیچ تابلوی مغازه ای نمیبینید که بخشی از کلماتش با حرف کوچک شروع شده باشه. یا همه حروف بصورت بزرگ نوشته می شن، و یا حروف اول تمامی کلمات بزرگ هستند.
    همین قانون در مورد تیتر ها صادق هست. مثلا عنوان یک نوشته یا یک پروسه .. ولی در مورد صفت موصوف های معمولی که وسط جمله میان نیازی به استفاده از حروف بزرگ نیست. مثل مثلا Outdoor activities.
    اینکه دقیقا باید از حروف کوچک یا بزرگ استفاده کرد بستگی به نقش عبارت مذکور داره. اسامی خاص، اسم شهر/کشور، محل خاص، عناوین و ... باید بزرگ نوشته شن. و همیشه بزرگ نوشتن اولین حرف از کلمه اول هم هیچ ایرادی نداره.

(شاید بهتر باشه به عین عبارتی که در کتاب های کمبریج استفاده شده مستقیما اشاره ای نشه. اینجوری دوستانی که هنوز تست های کمبریج رو نزدند با جواب صحیح برخی از سوالات مواجه می شن و نمی تونن در آینده ارزیابی درستی از خودشون داشته باشند. ممنون از توجه شما)
    ! If you don't have it, It's a treasure

نقل قول نوشته اصلی توسط parham_h نمایش پست ها
    شما می تونید تمامیه جواب هارو با حرف بزرگ شروع کنید. صرف نظر از اینکه پاسخ چی هست، و چند کلمه ای، چون شما دارید عباراتی رو در یک فرم (اینجا پاسخ نامه) می نویسید (اصلا خاج از بحث امتحان)، این کاملا عرف هست که عبارت رو با حرف بزرگ شروع کنند. من هم همه رو با بزرگ شروع می کردم که درگیر فکر کردن به این موضوع نشم. اما برای عبارات چند کلمه ای باید دقت بشه. در اون سوال Red Flag به نظر من هر دو کلمه باید بزرگ نوشته شه. دلیل اینه که اون عبارت یک اسم خاص هست. مثلا شما اگر در فیلم ها دقت کرده باشین هیچ تابلوی مغازه ای نمیبینید که بخشی از کلماتش با حرف کوچک شروع شده باشه. یا همه حروف بصورت بزرگ نوشته می شن، و یا حروف اول تمامی کلمات بزرگ هستند.
    همین قانون در مورد تیتر ها صادق هست. مثلا عنوان یک نوشته یا یک پروسه .. ولی در مورد صفت موصوف های معمولی که وسط جمله میان نیازی به استفاده از حروف بزرگ نیست. مثل مثلا Outdoor activities.
    اینکه دقیقا باید از حروف کوچک یا بزرگ استفاده کرد بستگی به نقش عبارت مذکور داره. اسامی خاص، اسم شهر/کشور، محل خاص، عناوین و ... باید بزرگ نوشته شن. و همیشه بزرگ نوشتن اولین حرف از کلمه اول هم هیچ ایرادی نداره.

(شاید بهتر باشه به عین عبارتی که در کتاب های کمبریج استفاده شده مستقیما اشاره ای نشه. اینجوری دوستانی که هنوز تست های کمبریج رو نزدند با جواب صحیح برخی از سوالات مواجه می شن و نمی تونن در آینده ارزیابی درستی از خودشون داشته باشند. ممنون از توجه شما)
    سلام. ممنون از جوابتون این سوال منم بود.
    حالا اگه اصلا با حروف بزرگ شروع نکنیم ایرادی داره؟ یعنی فقط همون اسامی خاص رو با حروف بزرگ بنویسیم و بقیه رو با حروف کوچیک شروع کنیم(مثل پاسخ های کمبریج) ایرادی نداره یا باید در پاسخ نامه همه جواب ها با حروف بزرگ شروع بشن؟
    ممنون

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali2011 نمایش پست ها
    سلام. ممنون از جوابتون این سوال منم بود.
    حالا اگه اصلا با حروف بزرگ شروع نکنیم ایرادی داره؟ یعنی فقط همون اسامی خاص رو با حروف بزرگ بنویسیم و بقیه رو با حروف کوچیک شروع کنیم(مثل پاسخ های کمبریج) ایرادی نداره یا باید در پاسخ نامه همه جواب ها با حروف بزرگ شروع بشن؟
    ممنون
    ببین کتاب Official IELTS Practice Materials 2 رو تهیه کن که مال خود آیلتس هست. انتهای کتاب کامل توضیح داده. یک نمونه هم چند صفحه بعد ترش آورده. این جوری کاملا مطمئن میشی و از اضطرابت کم می شه.
    اما برای اینکه سوالت بی جواب نمونه: می تونی با حروف کوچیک بنویسی. حتی نیازی نیست YES رو بزرگ بنویسی. yes / not given / true / false همه این ها همینطوری با حروف کوچیک هم قبوله.