صفحه 30 از 109 نخستنخست ... 20212223242526272829303132333435363738394080 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 291 تا 300 , از مجموع 1090

موضوع: تقويت مهارت بخش Listening

ApplyAbroad Veteran
    salehifar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Law PhD, Canterbury

پیش فرض پاسخ : Listening part of IELTS Exam

در لیستنینگ تا حدی که معنای کلمه عوض نشه، اشکال نمیگیرن، اگر یک s اضافه بزارید ایراد نداره ولی اکر مثلاً wash رو watch بنویسی غلط میگیرن چون معنا عوض میشه .
    مطمئن باشید...
    قوانین سایت را رعایت کنیم

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی فناوری اطلاعات

نقل قول نوشته اصلی توسط salehifar نمایش پست ها
    در لیستنینگ تا حدی که معنای کلمه عوض نشه، اشکال نمیگیرن، اگر یک s اضافه بزارید ایراد نداره ولی اکر مثلاً wash رو watch بنویسی غلط میگیرن چون معنا عوض میشه .
    مطمئن باشید...
    خیر اینطور نیست. هر چیز اضافه یا کم نمره آیتم رو از بین میبره. چه s جمع باشه چه حرف a

ApplyAbroad Veteran
    salehifar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Law PhD, Canterbury

نقل قول نوشته اصلی توسط Beatrisen نمایش پست ها
    خیر اینطور نیست. هر چیز اضافه یا کم نمره آیتم رو از بین میبره. چه s جمع باشه چه حرف a
    سلام دوست عزیزم
    من از یکی از کسانی که در ایران آیلتس اوراق رو تصحیح میکنه شنیدم که گفت اخیرا در جلسه ای به ما ابلاغ کردند که تا حدی که معنای کلمه عوض نشه، اشکالی نداره، چون شخص درست شنیده منتها یک اشتباه جزیی داشته که اصل قدرت شنیداریش رو زیر سوال نمیبره.
    دیگه نمیدونم والله، من دقیقا از ایشان شنیدم. منتها شما باید همیشه سعی کنی درست بنویسی .دیگه جواب این سوال چه تاثیری میتونه داشته باشه؟
    موفق باشید
    ویرایش توسط salehifar : December 6th, 2011 در ساعت 12:50 AM

Member s_milad_kh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    لیسانس عمران آزاد تهران جنوب/ارشد شهرسازی دانشگاه تهرا

مطمئن باشید...
    نقل قول نوشته اصلی توسط Beatrisen نمایش پست ها
    Beatrisen کاملا درست می گن.
    بی خودی توی این گتاب های آموزشی که تاکیید نکردن می گن خوب توجه کنید به جمع بودن یا نبودنش. یا حتی گاهی تو پاسخ انتهایی کتاب ها از جمله کمبریج، کلمه مفرد و جمع رو با هم آورده بدین معنا که هرکدوم رو بنویسید ایرادی نداره. اما در اکثر موارد یکی از این دو رو آورده که یعنی بارشون s جمع مهمه.

جواب سوال ها باید دقیقا مانند جواب انتهایی باشه. اگر مصححی هم نادیده بگیره اشتباه کرده.
    اگر اینجوری نباشه اعتبار آیلتس زیر سوال می ره.

ApplyAbroad Veteran
    salehifar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Law PhD, Canterbury

نقل قول نوشته اصلی توسط s_milad_kh نمایش پست ها
    Beatrisen کاملا درست می گن.
    بی خودی توی این گتاب های آموزشی که تاکیید نکردن می گن خوب توجه کنید به جمع بودن یا نبودنش. یا حتی گاهی تو پاسخ انتهایی کتاب ها از جمله کمبریج، کلمه مفرد و جمع رو با هم آورده بدین معنا که هرکدوم رو بنویسید ایرادی نداره. اما در اکثر موارد یکی از این دو رو آورده که یعنی بارشون s جمع مهمه.

جواب سوال ها باید دقیقا مانند جواب انتهایی باشه. اگر مصححی هم نادیده بگیره اشتباه کرده.
    اگر اینجوری نباشه اعتبار آیلتس زیر سوال می ره.
    امتحان لیستنینگه نه دیکته، این فلسفه آزمون لیستنینگه، اون چه که شما میفرمایید برای ردینگ و رایتینگ مصداق داره. من تاکید میکنم که اشتباه در حدی که جزیی باشه قابل اغماضه.

Banned
    رشته و دانشگاه
    Electeronic engineering

امتحان لیستنینگه نه دیکته، این فلسفه آزمون لیستنینگه، اون چه که شما میفرمایید برای ردینگ و رایتینگ مصداق داره. من تاکید میکنم که اشتباه در حدی که جزیی باشه قابل اغماضه.
    1-لیستنینگ اشتباهه،لیسنینگ درسته! (شوخی)
    2-اگه شما درست ننویسین مصحح از کجا بفهمه که شما درست شنیدین؟!

ApplyAbroad Veteran
    salehifar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Law PhD, Canterbury

نقل قول نوشته اصلی توسط AghaMashalla نمایش پست ها
    1-لیستنینگ اشتباهه،لیسنینگ درسته! (شوخی)
    2-اگه شما درست ننویسین مصحح از کجا بفهمه که شما درست شنیدین؟!
    ببین آقا ماشاالله این نکته انحرافی داره شما در رسم الخط فارسی هم نباید ت رو توی این کلمه تلفظ میکردی، لیستنینگ می نویسی (برای رعایت رسم امانت در برگرداندن کلمه) و لیسنینگ تلفظ میکنی! شما که نمی نویسی lisening می نویسی listening درسته؟؟!
    من آنچه میدانستم گفتم.در لیستنینگ تا حدی که معنای کلمه عوض نشه، اشکال نمیگیرن

متاسفانه دوست عزیز، شما حتی یک s کم یا زیاد بزارین اشتباه محسوب میشه. تصحیح اوراق ربطی به محل آزمون نداره چون کلید سوالات مستقیما از cambridge همراه با سوالات فرستاده میشه و دستوالعملی برای تصحیح اوراق وجوده داره. من خودم موقع تصحیح واقعا ناراحت میشم که بچه ها به این راحتی نمره از دست میدن در حالیکه اصل موضوع رو متوجه شدن. توصیه میکنم حتی اگه به جواب سوالی شک داشتین به هیچ وجه داخل پرانتز نزارین، مثلا اگه جواب roads باشه و شما بنویسین (road (s غلط محسوب میشه. در مورد تاریخها اگه به spelling شک کردین ساده بنویسین، مثلا کلمه February رو 90% کاندیداها اشتباه مینویسن در حالیه شما Feb هم بنویسین جواب درسته یا عدد مربوط به اون ماه که در این مورد 2 هست هم بنویسین درسته.
    موفق باشین

نقل قول نوشته اصلی توسط mojt نمایش پست ها
    متاسفانه دوست عزیز، شما حتی یک s کم یا زیاد بزارین اشتباه محسوب میشه. تصحیح اوراق ربطی به محل آزمون نداره چون کلید سوالات مستقیما از cambridge همراه با سوالات فرستاده میشه و دستوالعملی برای تصحیح اوراق وجوده داره. من خودم موقع تصحیح واقعا ناراحت میشم که بچه ها به این راحتی نمره از دست میدن در حالیکه اصل موضوع رو متوجه شدن. توصیه میکنم حتی اگه به جواب سوالی شک داشتین به هیچ وجه داخل پرانتز نزارین، مثلا اگه جواب roads باشه و شما بنویسین (road (s غلط محسوب میشه. در مورد تاریخها اگه به spelling شک کردین ساده بنویسین، مثلا کلمه February رو 90% کاندیداها اشتباه مینویسن در حالیه شما Feb هم بنویسین جواب درسته یا عدد مربوط به اون ماه که در این مورد 2 هست هم بنویسین درسته.
    موفق باشین
    کاملاً صحیح می فرمایید. دوستان باید دقت کنن در امتحان Listening علاوه بر توجه به کلمه تلفظ شده، Dictation کلمات از اهمیت خیلی زیادی برخوردار است.
    آقای صالحی فر عزیز دقت بفرمایید اگه در امتحان آیلتس این موارد رعایت نشود پس استاندارد بودن آزمون زیر سوال می رود. شما اگر برای بخش شنیداری آزمون کلاس رفته باشین یا از روی کتابهای مرتبط به آزمون تمرین داشته باشید متوجه می شین که مسئله نوشتن صحیح همیشه تاکید شده است.

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Ghazal1361 نمایش پست ها
    کاملاً صحیح می فرمایید. دوستان باید دقت کنن در امتحان Listening علاوه بر توجه به کلمه تلفظ شده، Dictation کلمات از اهمیت خیلی زیادی برخوردار است.
    آقای صالحی فر عزیز دقت بفرمایید اگه در امتحان آیلتس این موارد رعایت نشود پس استاندارد بودن آزمون زیر سوال می رود. شما اگر برای بخش شنیداری آزمون کلاس رفته باشین یا از روی کتابهای مرتبط به آزمون تمرین داشته باشید متوجه می شین که مسئله نوشتن صحیح همیشه تاکید شده است.
    من یک سوال دارم مثلا در همین listening اگر حرف تعریف the یا a رو ننویسیم اشکال داره؟
    چون معمولا اینا خوب شنیده نمیشن!

یک سوال دیگه در مورد نوشتن تاریخ ها لطفا اگر کسی میدونه راهنماییم کنه چون من تجربه ای ندارم. مثلا گاهی دیدم تاریخ رو به این شکل مینویسن که عدد بعد از ماه میاد مثل April 18th و گاهی به صورت برعکس یعنی عدد پشت ماه میاد البته بدون th . من نمی دونم هر دو درسته ؟
    میشه لطف کنید شکل صحیح تاریخ نوشتن رو برام بگید. کدوم یکی صحیح تره؟
    ویرایش توسط choclate : December 6th, 2011 در ساعت 01:46 PM