صفحه 35 از 109 نخستنخست ... 25262728293031323334353637383940414243444585 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 341 تا 350 , از مجموع 1090

موضوع: تقويت مهارت بخش Listening

Junior Member

پیش فرض پاسخ : Listening part of IELTS Exam

دوستای عزیزم بهترین کار برای تقویت listening اینه که BBC نگاه کنین و کلمه به کلمه اون چیزی رو که میشنوید بنویسید ... باور کنین من دوستی داشتم که استادش باهاش این طوری کار کرد و 9 گرفت .

Banned
    رشته و دانشگاه
    Electeronic engineering

لیسنینگ از دو بخش تشکیل شده . یکی توانایی تفکیک لغات از همدیگه است و دیگری تواناییه درک لغات تفکیک شده و به دست آوردن معنی از کنار هم قرار دادن لغات.بخش اول رو به سادگی میشه با گوش دادن به لغات به صورت تک تک تقویت کرد. ولی تقویت کردن بخش دوم به همین سادگیا نیست. روشی که من پیش گرفتم و الان کلی توش پیشرفت داشتم اینه جمله ای که گوش میدم رو می نویسم و بعدش همون جمله رو می خونم و صدام رو ضبط میکنم و او جمله یا مونولوگ رو با صدای خودم گوش میدم.اینجوری مغزتون یواش یواش تواناییه به دست آوردن مفهوم از تعدادی لغت رو یاد میگیره.

ApplyAbroad Senior Veteran
    ariaie آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    CS @ UGA

نقل قول نوشته اصلی توسط AghaMashalla نمایش پست ها
    لیسنینگ از دو بخش تشکیل شده . یکی توانایی تفکیک لغات از همدیگه است و دیگری تواناییه درک لغات تفکیک شده و به دست آوردن معنی از کنار هم قرار دادن لغات.بخش اول رو به سادگی میشه با گوش دادن به لغات به صورت تک تک تقویت کرد. ولی تقویت کردن بخش دوم به همین سادگیا نیست. روشی که من پیش گرفتم و الان کلی توش پیشرفت داشتم اینه جمله ای که گوش میدم رو می نویسم و بعدش همون جمله رو می خونم و صدام رو ضبط میکنم و او جمله یا مونولوگ رو با صدای خودم گوش میدم.اینجوری مغزتون یواش یواش تواناییه به دست آوردن مفهوم از تعدادی لغت رو یاد میگیره.
    کاملا چیزی که فرمودن موثر است من خودم استفاده کردم از این روش و کاملا برای تمرین تمرکز و یادگیری زبان مفیده!
    در پاسخ eelinaz گرامی نکته اینه که هرکسی یه روشی براش بهتر جواب میده به نظر من آدم باید چند روش رو بررسی کنه کوتاه مدت تا ببینه کدوم باهاش سازگارتره!ولی خفن ترین تمرین لیسنینگ نوشتن آهنگهای انگلیسی به صورت RealTime هست به نظر من منتها مزیت مثلا englishpod اینه که علاوه بر Listening چیزای دیگه هم داره

در پاسخ S_milad_khan عزیز حرفه ای که هستن ولی برای تمرین برا حود امتحان پیشناهاد من اینه که خود لیسنینگهای IELTS روش گوش بدین نزدیک امتحان
    به دلیل مشغله زیاد از پاسخ به پیامهای خصوصیِ غیرخصوصی اکیدا معذورم....
    ضمن پوزش تاخیر تاپیک Verbal@Advantage کامل شد.
    پروژه آپلود پادکستهای
    انگلیش پاد شروع شد. به همگان توصیه میشود گوش کنند.
    امضا کنید اینجا رو لطفا

Senior Member nima_AA آواتار ها

دوستان از تجربه امتحان واقعی هم بگن مثلا من خودم 10 روز پیش آزاد امتحان داشتم باورتون نمیشه اولین تست رو نتوستم اصلا بفهمم و کلی استرس وارد شد , چون میترسیدم جا بمونم البته به خیر گذشت اما جالب اینجاست بعد از امتحان تقریبا همه بچه ها گفتن سوال اول رو جواب ندادن یا شانسی زدن !!!

1-نظر شما چیه ؟ وقتی عقب میمونین چکار میکنین ؟

2-همزمان چند سوال رو می خونین ؟

3-چقدر اعتقاد دارین باید مفهوم رو فهمید در بخش های اخر نه اینکه دنبال کلمه کلیدی بود؟؟
    زندگی یک هدیه است به ما حق ویژه، فرصت و مسؤولیت می‌دهد.
    باید به ازای آن، چیزی بازگردانیم و آن « خود اصلاح‌شده » ماست
    . « آنتونی رابینز »

من دفعه اول که امتحان دادم 6.5 شدم. ولی این دفعه 8 شدم. تنها کاری هم که کردم این بود که تست های کمبریج 7 و 8 رو کامل زدم. البته من کلا فیلم زیاد میبینم که خیلی تاثیر داره. سوال های آیلتس در امتحان به ترتیب میاد. اگر عقب موندین باید برین سراغ سوال بعدی نه این که هول کنین و بقیه اش هم خراب بشه. در کل اگر که مفهوم حرف ها رو فهمیده باشین ممکنه آخرش بتونین جواب اونی که ندادین رو حدس بزنین یا مثلا یادتون بیاد که چی بود. همزمان که چند سوال رو نمیشه خوند. از نظر من که در اول هر بخش که یک زمان برای خوندن سوال های اون بخش داده میشه یک نگاه سریع باید انداخت به سوال های همون بخش فقط و کلمات کلیدی رو پیدا کرد. بخش آخر سخت ترین بخشه به نظر من برای کسایی که زبانشون خوب نباشه. فهمیدنش هم خیلی مهمه (از نظر من البته) مثلا موضوع بخش آخره امتحان ما در مورد جدا کردن کلاس های دختر و پسرا در مدرسه بود و تاثیری که داشت رو سطح نمرات بچه ها. تو این بخش حتما باید در همون زمان کمی که هست سوال ها رو سریع خوند که متوجه بشین در مورد چیه موضوع. بعد دقت بسیار زیاد در موقع گوش کردن. اگر جا موندین برین سراغ سوال بعد. وقتی که تموم شد اگر مفهوم رو فهمیده باشین می تونین برگردین و یکی دو سوال رو جواب بدین. منم همین کارو کردم.

ApplyAbroad Senior Veteran
    ariaie آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    CS @ UGA

نقل قول نوشته اصلی توسط nima_AA نمایش پست ها
    دوستان از تجربه امتحان واقعی هم بگن مثلا من خودم 10 روز پیش آزاد امتحان داشتم باورتون نمیشه اولین تست رو نتوستم اصلا بفهمم و کلی استرس وارد شد , چون میترسیدم جا بمونم البته به خیر گذشت اما جالب اینجاست بعد از امتحان تقریبا همه بچه ها گفتن سوال اول رو جواب ندادن یا شانسی زدن !!!

3-چقدر اعتقاد دارین باید مفهوم رو فهمید در بخش های اخر نه اینکه دنبال کلمه کلیدی بود؟؟
    به نظر من بدترین اتفاقی که ممکنه سر جلسه آیلتس برا یه نقر بیفته اینه که برا ندونستن جواب یه سوال خودشو ببازه
    در ابتدای هر بخش سعی کنید قشنگ متوجه سوالا بشید که نیاز به خواندن و جواب دادن همزمنان رو تا حد خوبی کاهش میده

به نطز من در تمام بخش ها فهمیدن مفهوم بسیار مهمه ولی مقهوم باید دقیق برداشت بشه! دقت به کلمات کلیدی بسیار ممکنه آدم رو به اشتباه یندازه چون خیلی لیسنینگایی دیدم که از کبمات کلیدی جایی استفاده میکنه که مثلا مفهومی که بدش میگه دقیقا برعکس جوابی هست که باید بدید => مهمه که مفهوم دقیق رو برداشت کنید
    به دلیل مشغله زیاد از پاسخ به پیامهای خصوصیِ غیرخصوصی اکیدا معذورم....
    ضمن پوزش تاخیر تاپیک Verbal@Advantage کامل شد.
    پروژه آپلود پادکستهای
    انگلیش پاد شروع شد. به همگان توصیه میشود گوش کنند.
    امضا کنید اینجا رو لطفا

Member s_milad_kh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    لیسانس عمران آزاد تهران جنوب/ارشد شهرسازی دانشگاه تهرا

در تکمیل حرف های mi.ost و ariaie عزیز می گم،

1- اول حفظ خونسردی. خیلی بده که بخواهید تمرکزتون رو از دست بدید. بنظر من یکی از مهمترین المان های آیلتس تمرکز هست. با از دست دادن تمرکز برای یک لحظه یک سوال می پره. پس اصلا غم به دلتون راه ندید.

2- برای اینکه عقب موندگیتون رو جبران کنید شما باید همیشه یک سوال جلوتر باشید. یعنی چی؟ همونطور که دوستمون گفت، تو اون یک دقیقه ابتدایی باید "تمام" سوال ها رو چک کنید و زیر کلمات کلیدی خط بکشید. کلمات کلیدی اون هایی هستند که مشخص می کنند سوال راجع به چی هست. شما وقتی سوال 2 می رسید باید بدونید که سوال 3 در مورد چی هست. فرضا سوال 2 در مورد نوع خونه هست و سوال 3 قیمتش. وقتی می بینید داره قیمت رو میگه مطمئن باشید که نوع خونه رو جا موندید. پس باید فوری روی سوال 3 و 4 متمرکز بشید. (می دونیم که سوال ها هم حتما به ترتیب هستند). اینکار رو شما بر اساس تجربه بدست خواهید آورد. خیلی هم فکر نکنید مشکله. تنهار راهش "تمرین" هست. این مورد که در قسمت چهارم باید حتما رعایت بشه. من اینقدر تو این بخش عقب موندم که حد و مرز نداره. مخصوصا وقتی 4گزینه ای باشه. اینکار باعث می شد کن بجای 6 سوال 3 سوال رو از دست بدم.
    این راه که چشممون به سوال بعدی باشه برای ریدینگ هم باید استفاده بشه.

3- شما مجبورید که کلمات کلیدی رو دنبال کنید. تو بخش آخر باید درکتون در کل داستان خیلی بالا ببرید. در اصل در بخش آخر باید همه جانبه هوشیار باشید. که راهش هم باز هم تمرکزه هم تجربه.

-----------------------------------------
    نه ariaie جان، حرفه ای کجا بود. فقط تجربه های شخصیه.
    شما کاملا درست می گید. برای شب های امتحان هیچی بهتر از گوش دادن به لیسنینگ های خود آیلتس نیست. منظر اصلی من برای تقویت بیشتر بود. یعنی کسی که می خواد نمره اش رو از 7.5 ببره رو 8.
    " Show me a good loser, and I'll show you a loser "VINCE LOMBARD

Senior Member nima_AA آواتار ها

بسیار ممنون از دوستان مطالب همگی بسیار اموزنده بود

حالا چند سوال جدید :

1- اغلب اشتباهات شما ناشی از چیه ؟ و در چه بخش هایی؟

2- آیا زیر کلمات خط می کشید؟ آیا زیر نویسی به فارسی یا انگلیسی میکنید؟(نوشتن کلمه کلیدی یا سوال)

3- آیا به نظر شما با تمرین کتابهای کمبریج کامل میتوان به مسائل مفهومی و یا تله های لیسنینگ مسلط شد یا نه حتما باید زبان قوی داشته باشیم؟
    زندگی یک هدیه است به ما حق ویژه، فرصت و مسؤولیت می‌دهد.
    باید به ازای آن، چیزی بازگردانیم و آن « خود اصلاح‌شده » ماست
    . « آنتونی رابینز »

Member s_milad_kh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    لیسانس عمران آزاد تهران جنوب/ارشد شهرسازی دانشگاه تهرا

بسیار ممنون از دوستان مطالب همگی بسیار اموزنده بود

حالا چند سوال جدید :

1- اغلب اشتباهات شما ناشی از چیه ؟ و در چه بخش هایی؟

2- آیا زیر کلمات خط می کشید؟ آیا زیر نویسی به فارسی یا انگلیسی میکنید؟(نوشتن کلمه کلیدی یا سوال)

3- آیا به نظر شما با تمرین کتابهای کمبریج کامل میتوان به مسائل مفهومی و یا تله های لیسنینگ مسلط شد یا نه حتما باید زبان قوی داشته باشیم؟
    عین بازجویی یا نظرسنجی یا آمار گیری شده D:
    اتفاقا خوبه، اینجوری بچه ها نظر چند نفر رو باهم می بینن، راهنمایی بیشتری می شن.

1- شخصا اشتباه ها بخاطر از بین رفتن تمرکزه. من تو امتحان آخرم دو سوال خیلی ساده رو اینجوری از دست دادم. تو قسمت آخر اگر 4گزینه ای بشه واقعا ضعف پیدا می کنم. راه حلش رو پیش خوانی سریع تست ها دونستم. گاهی هم کیفیت صدا آزاردهنده می شه.
    تو قسمت آخر هم احتمال اینکه یک سوال رو نفهمم و عقب بمونم خیلی زیاد هست. که کمی مربوط می شه به سخت بودن مکالمه. البته گاهی اوقات کلمات رو اونقدر سریع و ناگهانی ادا می کنن که هرچقدر هم گوش بدید و می دونید این جوابه ها اما نمی تونید بفهمید چه کلمه ایه.

2- همی زیرش هم گاهی دورش خط می کشم. تو سوال ها وقتی می گه بیشتر از مثلا 2 کلمه نباشه دوره "2کلمه" خط می کشم. زیرنویسی یا کنار نویسی هم می کنم، مثلا به فارسی می نوسیم تاریخ یا وزن یا هر برداشتی که دارم. اگر عدد باشه علامت # رو می گذارم. اگر واحد نداشته باشه ذکر می کنم واحدش رو هم حتما بنویسم.

3- بله، با تمرین همون 8 جلد کتاب خیلی راحت می تونید 6.5 رو بیارید. و با دقت بیشتر و تمرین و اینها به 7.5-8 برسید. اما برای 8 به بالا فکر می کنم خیلی باید بیشتر زحمت کشید.

اما بطور کلی فکر می کنم کمی شانس هم دخیل هست. یه آزمون Listening راحت تر به نظر میاد یه آزمون سخت تر. اما این بالا پایین شدن در حد 1 نمره هست. می دونم باید استاندارد باشه و همه آزمون ها یکسانه. اما گاهی اینجوریه. (کاملا نظر شخصی)

حالا نوبت mi.ost و ariaie هست.
    " Show me a good loser, and I'll show you a loser "VINCE LOMBARD

جواب شما کامله
    از دست دادن تمرکز و دقت که مهترین دلیل هست. بخش سوم تمرکز خیلی بالایی می خواد. بخش اول راحت تره معمولا. چون 10 تا سوال رو لازم نیست پشت سرهم بخونی و جواب بدی. البته بچه ها گاهی اشتباه هایی دارند مثل بزرگ ننوشتن حرف اول اسم های خاص. نکته دیگه دقت زیاد در مورد اعداد هست. مثل شماره تلفن یا شماره پلاک که خیلی سریع گفته میشه و باید خیلی دقت کرد. تمرین و گوش دادن به لهجه های انگلیسی و استرالیایی و هندی مفیده. (خدا نکنه هندی شماره تلفن رو بگه!)
    من خط میکشم ولی زیر نویسی نمیکنم. یعنی وقت نمیشه. فقط با دقت سوال رو می خونم.
    اصولا به نظر من کسی که زبانش قوی نیست اول باید زبانش رو قوی کنه یا حداقل به سطح متوسط برسونه بعد بره سراغ تست زدن. با زبان ضعیف فایده نداره. قوی کردن زبان هم کار سختی نیست. تمرین میخواد. بالاخره ما هممون از دبیرستان تا حالا زبان خوندیم یا حتی چندین کلاس رفتیم. فیلم دیدن، گوش کردن به خبرها، حتی خوندن مجلات خارجی خیلی مفیده. زبانی که به صورت اجباری نباشه و حالات تفریح داشته باشه خیلی بهتره یاد آدم می مونه. من خیلی از کلمات سخت انگلیسی رو که از فیلم ها یاد گرفتم هیچ وقت یادم نمیره.
    بعد از اینکه به حد متوسط رسیدین تست های کمبریج رو از ابتدا شروع کنین. به تدریج میبینین که اشتباهاتتون کمتر میشه.