صفحه 37 از 109 نخستنخست ... 27282930313233343536373839404142434445464787 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 361 تا 370 , از مجموع 1090

موضوع: تقويت مهارت بخش Listening

Senior Member nima_AA آواتار ها

پیش فرض پاسخ : Listening part of IELTS Exam

مثل اینکه دوباره باید خودم سوال طرح کنم ..........

1. جالب ترین تله ها و تغییر نظرهایی که تابه حال شنیده اید در لیسنینگ
    2. از چه روشی در نوشتن جواب نهایی استفاده می کنید؟ عین کلمه , مخفف آن ,فقط چند حرف اول یا....؟
    3. آیا اعتقاد به تمرین با شرایط سخت دارین؟ مثلا صدای با نویز یا تمرین با صدای کم؟
    4. تمرکز شما بیشتر بر روی چیست ؟ صحبتهای گوینده + جواب احتمالی..؟.....جای خالی..؟....مفهوم سوال.......؟
    5. تا حالا چقدر از تکنیک پیش بینی ادامه موضوع یا حتی جواب استفاده کرده اید؟
    زندگی یک هدیه است به ما حق ویژه، فرصت و مسؤولیت می‌دهد.
    باید به ازای آن، چیزی بازگردانیم و آن « خود اصلاح‌شده » ماست
    . « آنتونی رابینز »

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط nima_AA نمایش پست ها
    دوستان از تجربه امتحان واقعی هم بگن مثلا من خودم 10 روز پیش آزاد امتحان داشتم باورتون نمیشه اولین تست رو نتوستم اصلا بفهمم و کلی استرس وارد شد , چون میترسیدم جا بمونم البته به خیر گذشت اما جالب اینجاست بعد از امتحان تقریبا همه بچه ها گفتن سوال اول رو جواب ندادن یا شانسی زدن !!!

1-نظر شما چیه ؟ وقتی عقب میمونین چکار میکنین ؟

2-همزمان چند سوال رو می خونین ؟

3-چقدر اعتقاد دارین باید مفهوم رو فهمید در بخش های اخر نه اینکه دنبال کلمه کلیدی بود؟؟
    دوست عزیز ظاهرا هردو مون یکجا بودیم , هیچ کس سوال اول را جواب نداد ....فکر کنم دلیلش عدم حدس زدن گزینه جواب و عدم orientation بود مضافا , من شخصا توی قسمت دوم map رو گم کردم ....شدم 6 کلا ساده بود کیفیت صدا خوب بود ولی نمی دونم بعضی ها که اوضاع خوبی نداشتند از ترس از دست دادن مطلب موقع sound check همش می خواستند صدا بلند تر بشه فکر میکنند هرچی صدا بلند تر باشه بهتر می فهمند کاملا بر عکس... این باعث میشه بقیه که بهترند کیفیت صدا رو بم تر و نا مفهوم بشنوند ....به نظرم باید این نکته رو توجه داشت و سر جلسه نگذاریم کسی که در حد پایینی هستش نادانسته شرایط را به ضرر دیگران تغییر بده.....

ApplyAbroad Senior Veteran
    ariaie آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    CS @ UGA

مثل اینکه دوباره باید خودم سوال طرح کنم ..........

1. جالب ترین تله ها و تغییر نظرهایی که تابه حال شنیده اید در لیسنینگ
    2. از چه روشی در نوشتن جواب نهایی استفاده می کنید؟ عین کلمه , مخفف آن ,فقط چند حرف اول یا....؟
    3. آیا اعتقاد به تمرین با شرایط سخت دارین؟ مثلا صدای با نویز یا تمرین با صدای کم؟
    4. تمرکز شما بیشتر بر روی چیست ؟ صحبتهای گوینده + جواب احتمالی..؟.....جای خالی..؟....مفهوم سوال.......؟
    5. تا حالا چقدر از تکنیک پیش بینی ادامه موضوع یا حتی جواب استفاده کرده اید؟
    درود
    نیما جان برنامه داری از تو آیلتستم مقاله دراری؟!خیلی تمرکز کردی رو استراتژی!حواست باشه این استراتژی ها رو باید خودت تست کنی ها!تجربه دیگران ممکنه برای شما در این موارد جواب نده چون بلاخره هر کسی با یه روشایی بهتر جواب میگیره!
    تمرین در شرایط خیلی نویزی باعث اغتشاش در اصاب میشه!ولی با صدای کم از فواید بسیار برخوردار هست!و جواب میده!البته در نظرت باشه که تو سالن از صدای زیاد اذیت خواهی شد.(لدان و آگاه باش که صدا در سالن بسیار شفاف و بلند خواهد بود!)
    تمرکز روی جواب احتمالی رو توصیه نمیکنم زیاد راستش خودم خیلی نمونه هایی پیدا کردم که جواب کاملا برعکس احتمالی که بر اساس اطلاعات عمومیم دادم بوده!مخصوصا بخشایی که argument باشه که نظرات خیلی قابل پیشبینی نیست و حتی اگر بخوای روند فکری طرف رو در بیاری هم ممکنه سوال از دست بدی و در عین حال سوالای سختتر همون بخش های آخر هستند که یکیش argument هست عموما=> به نظر من درک مفهوم سوال و دقت به صحبت های گوینده مناسب تر هست
    بی مزه ترین تله ای که تو چنتا از آزمونا بش خوردم فامیل و شماره تلفنه که تو خیلی امتحانا تکرارش میکنن ولی تو بعضی سریع میگه رد میشه بد آدم دلش میسوزه!راه حل=> منتظر تکرارشون نباش!
    تله دیگه منفی حرف زدن درباره موضوع سوال بد رد کردن منفیه هست که به نظرم اومد!که اغلب داوطلب برای از دست ندادن زمان با شنیدن تیکه اول جواب رو وارد میکنه و گاها در حین وارد کردن جواب از بخش بعدیش غافل میشه!

پیروز باشی
    به دلیل مشغله زیاد از پاسخ به پیامهای خصوصیِ غیرخصوصی اکیدا معذورم....
    ضمن پوزش تاخیر تاپیک Verbal@Advantage کامل شد.
    پروژه آپلود پادکستهای
    انگلیش پاد شروع شد. به همگان توصیه میشود گوش کنند.
    امضا کنید اینجا رو لطفا

Senior Member nima_AA آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط ariaie نمایش پست ها
    درود
    نیما جان برنامه داری از تو آیلتستم مقاله دراری؟!خیلی تمرکز کردی رو استراتژی!حواست باشه این استراتژی ها رو باید خودت تست کنی ها!تجربه دیگران ممکنه برای شما در این موارد جواب نده چون بلاخره هر کسی با یه روشایی بهتر جواب میگیره!
    تمرین در شرایط خیلی نویزی باعث اغتشاش در اصاب میشه!ولی با صدای کم از فواید بسیار برخوردار هست!و جواب میده!البته در نظرت باشه که تو سالن از صدای زیاد اذیت خواهی شد.(لدان و آگاه باش که صدا در سالن بسیار شفاف و بلند خواهد بود!)
    تمرکز روی جواب احتمالی رو توصیه نمیکنم زیاد راستش خودم خیلی نمونه هایی پیدا کردم که جواب کاملا برعکس احتمالی که بر اساس اطلاعات عمومیم دادم بوده!مخصوصا بخشایی که argument باشه که نظرات خیلی قابل پیشبینی نیست و حتی اگر بخوای روند فکری طرف رو در بیاری هم ممکنه سوال از دست بدی و در عین حال سوالای سختتر همون بخش های آخر هستند که یکیش argument هست عموما=> به نظر من درک مفهوم
    پیروز باشی

شما سروری.......من لقب شما رو میزارم سلطان لیسنینگ...از نمرت خبر دارم..........ای اینکاره ( قابل توجه دوستان ایشون 8.5 شدن لیسنینگ )

در مورد صدای کم کاملا موافقم من همیشه خودم با صدای کم تمرین میکنم و خوب عادت کردم به کیفیت پایین جوری که صدای اطراف اصلا مزاحمت برام ایجاد نمیکنه

یک نکته به دوستان بگم در مواقعی که گوینده یک اسم سخت را اسپل میکنه بدترین چیز اینه که ذهنتون دنبال کامل کردن و بخاطر اوردن ان باشه...همین باعث مکث میشه و عقب میمونین...بدون توجه به معنی کلمه فقط بنوسین.چون کلمه تکرار نمیشه !!!!
    زندگی یک هدیه است به ما حق ویژه، فرصت و مسؤولیت می‌دهد.
    باید به ازای آن، چیزی بازگردانیم و آن « خود اصلاح‌شده » ماست
    . « آنتونی رابینز »

ariaie آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    CS @ UGA

در مورد صدای کم کاملا موافقم من همیشه خودم با صدای کم تمرین میکنم و خوب عادت کردم به کیفیت پایین جوری که صدای اطراف اصلا مزاحمت برام ایجاد نمیکنه

یک نکته به دوستان بگم در مواقعی که گوینده یک اسم سخت را اسپل میکنه بدترین چیز اینه که ذهنتون دنبال کامل کردن و بخاطر اوردن ان باشه...همین باعث مکث میشه و عقب میمونین...بدون توجه به معنی کلمه فقط بنوسین.چون کلمه تکرار نمیشه !!!!
    ضمن عرض نوکرتم خدمت نیما جان بزرگوار
    دقیقا نتیجش همینه عادت میکنی صداهای اضافه اتوماتک برات حذف میشن!بجز لیسنینگ کلن برا کار کردن و هر چیز دیگه ای که تمرکز بخاد هم جواب میده(بجز درس خوندن که کلن هرکاری کنم نمیتونم روش تمرکز کنم ) ) خودم خیلی وقتا برا کار کردن موزارت میزارم صداشو کم میکنم بد کار میکنم

کاملا موافق هستم بسیار نکته ی مهمی هست!حتما باید حرف حرف نوشته شه در غیر این صورت اختمال اشتباه بالا میره!
    پیروز باشید
    پروژه آپلود پادکستهای
    امضا کنید اینجا رو لطفا

Junior Member

عذر میخوام اگه سوالم تکراری یا خیلی سادس
    من میخواستم یکی از دوستان در مورد نوع سوالای لیسنینگ یک توضیح کامل و مرتب بده

کلیت موضوع را میدونم که 40 تا سواله در 4 بخش ،
    میخوام بدونم جزییات چطوریه و یا چطوری میتونه باشه

مثلا در بخش 1 : سوالا همیشه جای خالیه ؟ عددو اسم و تاریخه ؟ یا مثلا چهار گزینه ای هم ممکنه باشه یا...
    مثلا در بخش دیگه که بعضی وقتا نقشه هست ، چه مدل سوالای دیگه هم ممکنه باشه در اون بخش
    همینطور بخشهای دیگه

مرسی

Junior Member

سلام دوستان
    برای تقویت لیسنینگ کتاب test your list بهتره یا کتاب Active؟

ariaie آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    CS @ UGA

نقل قول نوشته اصلی توسط vahidhm نمایش پست ها
    عذر میخوام اگه سوالم تکراری یا خیلی سادس
    من میخواستم یکی از دوستان در مورد نوع سوالای لیسنینگ یک توضیح کامل و مرتب بده

کلیت موضوع را میدونم که 40 تا سواله در 4 بخش ،
    میخوام بدونم جزییات چطوریه و یا چطوری میتونه باشه

مثلا در بخش 1 : سوالا همیشه جای خالیه ؟ عددو اسم و تاریخه ؟ یا مثلا چهار گزینه ای هم ممکنه باشه یا...
    مثلا در بخش دیگه که بعضی وقتا نقشه هست ، چه مدل سوالای دیگه هم ممکنه باشه در اون بخش
    همینطور بخشهای دیگه

مرسی
    عزیز جان مواردی که میخواید متاسفانه خیلی ثابت نیست.ولی مثلا در دو بخش آخر معمولا دیاگرامی هست توش ولی در بخش های اول ندیدم!نقشه معمولا در بخش های اول و دوم هست، چهارگزینه ای در هر قسمتی ممکنه باشه!در کل هرچی میری جلو مفهومی تر میشن.یه نکته که هست پحششون هم ثابت نیست!مثلا 10و10و10و10 نیست!کلا یه کتابی که برا IELTS باشه رو اگر کار کنید بیشتر نمونه سوالات رو مسلط میشید کتاب خوب هم زیاد هست چنتا صفحه موضوع را بررسی کنید میبینیدمن خودم new insight into ielts رو خوندم
    پیروز باشی
    پروژه آپلود پادکستهای
    امضا کنید اینجا رو لطفا

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ariaie نمایش پست ها
    عزیز جان مواردی که میخواید متاسفانه خیلی ثابت نیست.ولی مثلا در دو بخش آخر معمولا دیاگرامی هست توش ولی در بخش های اول ندیدم!نقشه معمولا در بخش های اول و دوم هست، چهارگزینه ای در هر قسمتی ممکنه باشه!در کل هرچی میری جلو مفهومی تر میشن.یه نکته که هست پحششون هم ثابت نیست!مثلا 10و10و10و10 نیست!کلا یه کتابی که برا IELTS باشه رو اگر کار کنید بیشتر نمونه سوالات رو مسلط میشید کتاب خوب هم زیاد هست چنتا صفحه موضوع را بررسی کنید میبینیدمن خودم new insight into ielts رو خوندم
    پیروز باشی
    مرسی از لطفتون
    یک سوال دیگه هم داشتم
    این که کتابی در این زمینه هست که هرکدوم از این موارد را جدا جدا تمرین کرده باشه
    مثلا در مورد آدرس و عدد یک سری کامل تمرین داشته باشه یا چیزای دیگه
    من یکم مشکلم اینه که نمیرسم جوابو سریع بنویسم ( دستم کنده ) بعد دیگه رشته کلام از دستم در میره و چند تا سوال رد میشه یهو

مرسی

ariaie آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    CS @ UGA

نقل قول نوشته اصلی توسط vahidhm نمایش پست ها
    مرسی از لطفتون
    یک سوال دیگه هم داشتم
    این که کتابی در این زمینه هست که هرکدوم از این موارد را جدا جدا تمرین کرده باشه
    مثلا در مورد آدرس و عدد یک سری کامل تمرین داشته باشه یا چیزای دیگه
    من یکم مشکلم اینه که نمیرسم جوابو سریع بنویسم ( دستم کنده ) بعد دیگه رشته کلام از دستم در میره و چند تا سوال رد میشه یهو

مرسی
    خواهش میکنم وحید جان
    اون کتابی که من گقتم(new insight into IELTS) که اینجوری بود برای انواع نمونه ها روش حل داشت یه نمونشو میزارم خدمتت ببین!البته خوب خیلی توضیخ و تفصیر داره که چطور جواب بدی

رییس دوای مشکلت تمرین هست!تمرین با تمرکز البته!
    تصاویر پیوست فایل‌های پیوست
    ویرایش توسط ariaie : January 6th, 2012 در ساعت 03:59 PM دلیل: افزودن نام کتاب
    پروژه آپلود پادکستهای
    امضا کنید اینجا رو لطفا