صفحه 38 از 109 نخستنخست ... 28293031323334353637383940414243444546474888 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 371 تا 380 , از مجموع 1090

موضوع: تقويت مهارت بخش Listening

Junior Member

پیش فرض پاسخ : Listening part of IELTS Exam

نقل قول نوشته اصلی توسط vahidhm نمایش پست ها
    عذر میخوام اگه سوالم تکراری یا خیلی سادس
    من میخواستم یکی از دوستان در مورد نوع سوالای لیسنینگ یک توضیح کامل و مرتب بده

کلیت موضوع را میدونم که 40 تا سواله در 4 بخش ،
    میخوام بدونم جزییات چطوریه و یا چطوری میتونه باشه

مثلا در بخش 1 : سوالا همیشه جای خالیه ؟ عددو اسم و تاریخه ؟ یا مثلا چهار گزینه ای هم ممکنه باشه یا...
    مثلا در بخش دیگه که بعضی وقتا نقشه هست ، چه مدل سوالای دیگه هم ممکنه باشه در اون بخش
    همینطور بخشهای دیگه

مرسی
    You should get a book called : step up to IELTS ....It is is a must 4 u....

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    فوق لیسانس راه و ترابری از دانشگاه شهید چمران اهواز

سلام دوستان
    خواهشا منو راهنمایی کنید.
    من توی multiple chice ها به شدت مشکل دارم. خواهش می کنم روش هایی رو که می دونید بگید. من توی آخرین امتحانم لیستنینگ 5.5 شدم. بقیه اسکیل ها : ریدینگ 6 . رایتینگ 6.5 . اسپیکینگ 6.5
    ممنون می شوم راهنمای کنید.
    با تشکر

ApplyAbroad Senior Veteran
    ariaie آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    CS @ UGA

نقل قول نوشته اصلی توسط art804 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من توی multiple chice ها به شدت مشکل دارم. خواهش می کنم روش هایی رو که می دونید بگید. من توی آخرین امتحانم لیستنینگ 5.5 شدم. بقیه اسکیل ها : ریدینگ 6 . رایتینگ 6.5 . اسپیکینگ 6.5
    با تشکر
    سلام
    دوست عزیز ممکنه یکم بیشتر توضیح بدید؟یعنی متوجه موضوع میشد و با انتخاب گزینه صحیح مشکل دارید یا موضوع رو متوجه نمیشید؟+تو کدوم قسمت از آزمون مشکلتون بیشتره؟ 2 پارت اول یا آخر؟
    به دلیل مشغله زیاد از پاسخ به پیامهای خصوصیِ غیرخصوصی اکیدا معذورم....
    ضمن پوزش تاخیر تاپیک Verbal@Advantage کامل شد.
    پروژه آپلود پادکستهای
    انگلیش پاد شروع شد. به همگان توصیه میشود گوش کنند.
    امضا کنید اینجا رو لطفا

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    فوق لیسانس راه و ترابری از دانشگاه شهید چمران اهواز

مرسیی از توجه شما
    من بیشترین مشکلم توی پارت 3 است. توی انتخاب گزینه صحیح دچار مشکل می شم. قاطی می کنم گزینه هارو. من پارت 1 و 2 رو خوب جواب می دم توی پارت سه هم اگه جای خالی باشه می تونم جواب بدم اما امان از چند انتخابی ها. روش خودم اینه که اول یه نگاه به گزینه ها می ندازم و زیر کلمات کلیدی خط می کشم اما وقتی تست شروع می شه کاملا گیج می شم.
    می تونین بگین روش شما واسه این سوالا چیه؟
    ممنون
    نقل قول نوشته اصلی توسط ariaie نمایش پست ها
    سلام
    دوست عزیز ممکنه یکم بیشتر توضیح بدید؟یعنی متوجه موضوع میشد و با انتخاب گزینه صحیح مشکل دارید یا موضوع رو متوجه نمیشید؟+تو کدوم قسمت از آزمون مشکلتون بیشتره؟ 2 پارت اول یا آخر؟

ariaie آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    CS @ UGA

مرسیی از توجه شما
    من بیشترین مشکلم توی پارت 3 است. توی انتخاب گزینه صحیح دچار مشکل می شم. قاطی می کنم گزینه هارو. من پارت 1 و 2 رو خوب جواب می دم توی پارت سه هم اگه جای خالی باشه می تونم جواب بدم اما امان از چند انتخابی ها. روش خودم اینه که اول یه نگاه به گزینه ها می ندازم و زیر کلمات کلیدی خط می کشم اما وقتی تست شروع می شه کاملا گیج می شم.
    می تونین بگین روش شما واسه این سوالا چیه؟
    ممنون
    خواهش میکنم
    تو قسمت سوم عموما مشکل دارن همه چون اکثر مواقع جواب مستقیما توی دیالوگ نیست و مثلا یه سوال ممکنه نظر کلی یکی از گوینده ها باشه که این = عدم وجود اون کلمه کلیدی که دنبالش میگردید به صورت صریح در متن. به نظر ینده ی حقیر در این نوع آزمون ها چون وقت بسیار تنگ هست بهتره بجای خط کشیدن موارد کلیدی تو ذهنش مرتیشون کنه بسیار بهتره به چند دلیل : 1.ضمیر ناحود آگاه فعالتر میشه 2.زمانتون بیشتر میشه => استرس کمتر => آرامش و دقت بیشتر
    من تلاش میکردم شوال رو دقیق متوجه بشم در وحله اول و سپس گزسنه های موجودو بعد در طول دیالوگ دقت میکردم که دیالوگ رو خوب متوجه بشم بعد از روی برداشتم جواب میدادم!در ثورتی که بک سوال جا مموندم تلاش براش نمیکردم تا آخر تست!که تو زمانی که میدن سعی میکردم نزدیکترین جواب به برداشتم از دیالوگ رو انتخاب کنم. از جایی که امتیاز منقی نداره شاسی هم شده انتحاب کنید.
    در کل پیشنهاد اکید دارم بجای تمرکز روی روش حل سوالات روی متن دیالوگ تمرکز بفرمایید خودبخود جواب سوالات رو خواهید دانست.
    باز در خدمتتون هستم
    پیروز باشید.
    پ.ن. با تمرین زیاد روی این نمونه ها میتونید درکتون رو از دیالوگ بهتر کنید. خمچنین پیشنهاد میکنم عموما لیسنینگتون رو تقویت کنید(از طریق فیلم، پادکست، ....) و به این فکر کنید که آیتلس مهم نیس. توانایی ارتباط برقرار کردن و زندگی در یک دنیای انگلیسی زبان مهمه و تلاش کنید هوتون رو در همچین جوی قرار بدید.
    پروژه آپلود پادکستهای
    امضا کنید اینجا رو لطفا

Junior Member

دوستان سلام.
    دوستی می گفت نگارش جواب تست ها خودش فرمول خاصی دارد برای مثال اسامی خاص را باید حرف اولش رو بزرگ نوشت و ....
    ممنون می شم اگر نکات نگارشی لیستینینگ رو توضیح بدید.

ariaie آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    CS @ UGA

نقل قول نوشته اصلی توسط karoun7 نمایش پست ها
    دوستان سلام.
    دوستی می گفت نگارش جواب تست ها خودش فرمول خاصی دارد برای مثال اسامی خاص را باید حرف اولش رو بزرگ نوشت و ....
    دوست عزیز این قوانین در همه جا صادقه شما تو رایتینگ هم باید نام ها رو اولشو بزرگ بنویسی چیز اضفه ای نداره همیناست.اول اسم بزرگ، همچنین برای اسم خیایون کد پستی که باید بزرگ باشه و ...
    پروژه آپلود پادکستهای
    امضا کنید اینجا رو لطفا

Member s_milad_kh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    لیسانس عمران آزاد تهران جنوب/ارشد شهرسازی دانشگاه تهرا

نقل قول نوشته اصلی توسط karoun7 نمایش پست ها
    دوستان سلام.
    در تکمیل حرف دوست عزیزم ariaie :
    باید کلمه بعد اسامی خیابان ها، مکان ها، رود ها و ... رو نیز بزرگ بنویسید. یعنی Azadi Street یا Nofel Loshato Street , Mississippi River. اگر حروفی که زیرشان خط کشیده شده است رو کوچک بنویسید غلط محسوب می شود.
    اما در کل این قوانین در کتاب Official Materials for IELTS آمده که معتبرترین منبع هست.
    " Show me a good loser, and I'll show you a loser "VINCE LOMBARD

Member
    رشته و دانشگاه
    IR

یکی از نکات مهم اینکه یک مدل بنویسید،حالا یعنی چی؟می دونید که مثلا تاریخ رو توی انگلیسی به دو مدل می نویسن،مدل بریتیش و آمریکن
    2nd of july
    july 2nd.
    اگر یکی از این روش رو انتخاب می کنید سعی کنید تا آخر امتحان به همون شکل بنویسید
    نکته ی دیگه الگو برداریه،توی جدولا که معمولا بهضی قسمت ها پر شده هست،برای پر کردن بقیه قسمت ها از اونا الگو بگیرید و مثل اون ها بنویسید.

راجب قسمت 3.این قسمت معمولا طولانی تره از قسمت های دیگه،گاهی 30 ثانیه حرف غیر مرتبط می زنه تا بره سر سوال بعدی،برای استفاده از این زمان ها صورت سوال ها رو کی وردهاشون رو پیدا کنید،بعد یادتون باشه تا هروقت شروع کرد راجبشون صحبت کردید بدونید که جواب نزدیکه،و توی اون زمان خالی بین سوال ها قشنگ سوال بعدی و گزینه هاش رو بررسی کنید،چون توی اون تایم مطالعه اول سکشن وقت نمی شه همه رو معمولا بررسی کرد.

Member
    رشته و دانشگاه
    IR

سلام دوستان
    با تشکر
    البیه بقول دوستان بیشتر توضیح بدید بتتره،اما تجربه نشون داده دوستانی که توی چند گزینه ای ها مشکل داره تیو دام دیسترکتر ها می افتن و معمولا گزینه ها و متن سوال رو خیلی خوب مطالعه نکردن،اول که این بحث باز شده بود فکر کنم توضیح داده بودم راجب این مقوله.در هر صورت بگید مشکل کجاست راحت تر می شه نسخه نوشت:دی