صفحه 5 از 109 نخستنخست 12345678910111213141555105 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 1090

موضوع: تقويت مهارت بخش Listening

ApplyAbroad Champion
    فراز آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Essex, Econometrics

پیش فرض پاسخ : Listening part of IELTS Exam

نقل قول نوشته اصلی توسط silence scream نمایش پست ها
    خیلی ممنون فراز جان.
    الان داشتم آیلتس 5 کمبریج رو میزدم تستاشو، قبل از این از روی یه تک فایل ام پی تری برا هر تست تمرین می کردم (دو تا کتاب رو پرینت داشتم) حالا از سی دی توی همین کتاب استفاده کردم، یه تفاوت عمده و بدی داره:
    تو اون قبلیا (پی دی اف و فایل صوتی) بعد هر بخش یه نیم دقیقه ای فرصت می داد واسه بررسی جوابهای همون بخش بعد میگفت turn to section 2 مثلاً و بعد بخش بعدی رو شروع میکرد و این خیلی خوب بود، اما الان این سی دی که همراه کتاب بود سریعاً میره سراغ بخش بعدی، تو امتحان واقعی کدوم شیوه بکار میره؟
    ۳۰ ثانیه فرصت واسه مرور یادمه میدادن
    Some dance to remember, some dance to forget

ApplyAbroad Veteran
    silence scream آواتار ها

توی کتاب CAMBRIDGE ITELTS 5 تست 4، بخش اول، سوال دوم، جوابش میشه از ساعت 9 تا 9 و نیم.
    من هم به این صورت نوشتم:
    9 - 9.5
    همونطور که در ویکی آیلتس قسمت لیستنینگ هم مثال زده شده، اما در پاسخنامه پاسخ قابل قبول این بود:
    9 - 9.30
    حالا یا ویکی باید ترمیم بشه، یا اینکه (به نظر خودم) اینطوری که من نوشتم هم درست بوده، چون خب پنج دهم میشه یک دوم و یعنی نیم ساعت، اما از طرفی آلترناتیوی که این رو قبول کنه در پاسخنامه نبود، در کل من کتابهای قبل از 5 رو که زدم، انگار خیلی راحتتر کنار میومدند (منظورم اونطوریه که از پاسخنامه بر میومد)، اما الان مثلاً 4 5 تا جواب رو یه غلطای املایی این چنینی دارم، یا مثلاً یه s جمع، کم میذارم، یا اضافه!

حالا نمیدونم، کتاب کمبریج آیلتس رو عاری از خطا بدونم یا...
    اراده ی مصممی که آرزوی بزرگی را همراهی می کند و ذهنی که شکست را نمی پذیرد، راه خود را از میان مشکلات پیدا خواهد نمود
    با دادن امتیاز + به دوستانی که به ما کمک میکنند ، روحیه همکاری و دوستی را در فروم ترویج کنیم
    آیا می دانستید می توانید حتی بصورت ناشناس، نتایج پذیرش خود را وارد نمایید!؟ دریغ نفرمایید که از شما دریغ نکردند

سلام
    من تقریبا 1 ماه دیگه امتحان دارم. الان تست های کمبریج و 24-25 تا رو درست می زنم . ام این واسه نمره ای که می خوام خیلی کم. لطفا راهنمایی کنید که توی مدت باقی مونده چی کار کنم که بتونم 7 بگیرم.
    راستش مشکلم بیشتر تو فهم سوال توی زمان داده شده است و یه لحظه می بینم که tape رد شده.

ApplyAbroad Champion
    فراز آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Essex, Econometrics

نقل قول نوشته اصلی توسط marzie mousavi نمایش پست ها
    سلام
    من تقریبا 1 ماه دیگه امتحان دارم. الان تست های کمبریج و 24-25 تا رو درست می زنم . ام این واسه نمره ای که می خوام خیلی کم. لطفا راهنمایی کنید که توی مدت باقی مونده چی کار کنم که بتونم 7 بگیرم.
    راستش مشکلم بیشتر تو فهم سوال توی زمان داده شده است و یه لحظه می بینم که tape رد شده.
    مشکلی که شما می فرمایید فقط به خاطر تمرین و تجربه کم است.تنها کاری که می توانید بکنید چند ساعت در روز وقت بزارید و فقط تست نزنید بلکه هر امتحان رو چندین بار گوش کنید و بنویسید.کم کم یاد می گیرید هم گوش کنید هم بخونید.یه پیشنهاد دیگه هم اینه که در حین پخش مکالمه شما هم همزمان سعی کنید حرفاشو تکرار کنید تا یاد بگیرید هم زمان هم به کلمات بعدی توجه کنید هم یک کار دیگه انجام بدین:-)
    Some dance to remember, some dance to forget

Junior Member Moody آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Dentistry Teh Uni

با سلام من 11th Sep امتحان IELTS(Iran-IELTS) دارم. کسی اطلاع داره که این چند ماه اخیر:1-درباره Listening , دقیقا کی میشه Booklet رو باز کرد و سوالات رو دید؟ فقط بعد ازاینکه Tape شروع می کنه به پخش شدن ؟ 2- درباره Speaking ,اخیرا examiners معمولا British بودن,ایرانی یا...؟ متشکرم.
    Yours Faithfully
    مدارك در سيدنى ١٢ اكتبر ٢٠١٠ - مدارك در ورشو ٣٠ مارچ ٢٠١١ - in process شدن در ١٢ ژوئن٢٠١١-مديكال ٧ سپتامبر ٢٠١١-مدارك تكميلى و كپى پاسپورت ١٢ ژوئن ٢٠١٢- پاس ريكوئست ٢٧ جولاى ٢٠١٢- دريافت ويزا ١٦ اگوست ٢٠١٢-لندينگ ١١ سپتامبر ٢٠١٢

Member shad آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Moody نمایش پست ها
    با سلام من 11th Sep امتحان IELTS(Iran-IELTS) دارم. کسی اطلاع داره که این چند ماه اخیر:1-درباره Listening , دقیقا کی میشه Booklet رو باز کرد و سوالات رو دید؟ فقط بعد ازاینکه Tape شروع می کنه به پخش شدن ؟ 2- درباره Speaking ,اخیرا examiners معمولا British بودن,ایرانی یا...؟ متشکرم.
    Yours Faithfully
    Moody گرامی

لطفا مقررات رو رعایت کنید و هر سوال رو فقط یک بار و در مرتبط ترین موضوع مطرح کنید.
    این تاپیک مربوط به بخش listening امتحان آیلتس هست و شما نمی تونید این جا سوالات مربوط به Speaking رو بپرسید.

و اما جواب سوالتون:

همه ی مراحل از بلندگو اعلام می شه و زمان باز کردن دفترچه رو به شما اعلام می کنند.قبلش کیفیت صدا رو چک می کنند براتون تا مشکلی نباشه.اگر قبل از اعلام اون ها به سوالات نگاه کنید تقلب محسوب می شه.

موفق باشید.
    Inactive

Junior Member

من به طور وحشتناکی distract می شم در حین گوش دادن. یعنی از چند دقیقه که بیشتر بشه من حواسم پرت می شه. یه دفعه فکرم می ره سمت این که وای چند تاشو درست می زنم یا حواسم پرت می شه به شکل ها و مثال ها. معضلی شده. یعنی اگه گوش بدم می تونم تست ها رو بزنم ولی هر کاری می کنم بالای 2 دقیقه می ره من همین طور هر چند ثانیه یه بار distract می شم. چی کار باید بکنم؟

Member shad آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط mad نمایش پست ها
    من به طور وحشتناکی distract می شم در حین گوش دادن. یعنی از چند دقیقه که بیشتر بشه من حواسم پرت می شه. یه دفعه فکرم می ره سمت این که وای چند تاشو درست می زنم یا حواسم پرت می شه به شکل ها و مثال ها. معضلی شده. یعنی اگه گوش بدم می تونم تست ها رو بزنم ولی هر کاری می کنم بالای 2 دقیقه می ره من همین طور هر چند ثانیه یه بار distract می شم. چی کار باید بکنم؟
    سعی کنید یک دفعه ای نرید سراغ تست زدن...من قبل از زدن تست ها سعی می کردم چند دقیقه ای تمرکز کنم و از لحاظ ذهنی خودمو آماده کنم.
    کلا در طول زمان و با تمرین کردن، نگرانی و حواس پرتی جاشو می ده به اعتماد به نفس و تمرکز.

موفق باشید
    Inactive

Junior Member

سلام دوستان

من یه سوال داشتم نمی دونم کسی میدونه یا نه !

در بخش لیسنینگ و در پاسخنامه مثلا برای سوالی که جوابش water هست و در پاسخنامه نوشته (lots of) water حالا اگر بنوسیسم there is water اشکالی ایجاد می کنه (البته در بهپخشی که می تونیم 3 کلمه بنویسیم ) چون فقط چواب رو به شکل دیگری نوشتیم !؟!

با تشکر

ApplyAbroad Veteran
    m.a.a آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط aliii878 نمایش پست ها
    سلام دوستان

من یه سوال داشتم نمی دونم کسی میدونه یا نه !

در بخش لیسنینگ و در پاسخنامه مثلا برای سوالی که جوابش water هست و در پاسخنامه نوشته (lots of) water حالا اگر بنوسیسم there is water اشکالی ایجاد می کنه (البته در بهپخشی که می تونیم 3 کلمه بنویسیم ) چون فقط چواب رو به شکل دیگری نوشتیم !؟!

با تشکر
    البته سوال به سوال فرق میکنه، ولی معمولا سوالایی که امکان دادن چند پاسخ داشته باشند، در کلید سوالات مشخص شده و هرکدام رو که بنویسید قبول میکنند.