صفحه 58 از 109 نخستنخست ... 8484950515253545556575859606162636465666768108 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 571 تا 580 , از مجموع 1090

موضوع: تقويت مهارت بخش Listening

پیش فرض پاسخ : Listening part of IELTS Exam

نقل قول نوشته اصلی توسط mahyark62 نمایش پست ها
    اقا من 2 بار الیتس امتحان دادم . به نظر من بهترین روش برای گرفتن نمره بالا در لیستنینگ اینکه همزمان با تست ایلتس تست های لیستنینگ تافل (ibt)رو هم برنید . این باعث میشه قدرت نوت تیکینگتون و حافظتون بالا بره . این روش که برای من خیلی جواب داد. من پارسال لیستنینگ 6.5 شدم .اما 4 ماه بعد که امتحان دادم 8 گرفتم با اینکه لیتنینگ دفعه دوم سخت تر بود.
    سلام
    تبريك بابت نمره خوبتون
    مگه اكسنت اي بي تي امريكايي نيست؟ پس چطور بهتون كمك كرده؟ اگه اينطور باشه كه من شخصا ليستنينگ با اكسنت امريكايي زياد دارم. يعني اونا رو گوش بدم يا اينكه متفاوته برا ايلتس خوندن؟

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط setareh2012 نمایش پست ها
    سلام
    تبريك بابت نمره خوبتون
    مگه اكسنت اي بي تي امريكايي نيست؟ پس چطور بهتون كمك كرده؟ اگه اينطور باشه كه من شخصا ليستنينگ با اكسنت امريكايي زياد دارم. يعني اونا رو گوش بدم يا اينكه متفاوته برا ايلتس خوندن؟
    منم کل عمرم آمریکایی خوندم ولی وقتی آمریکایی هم کار کردم برا لیسنینگم با لحجه بریتیش یا استرالیایی مشکلی نداشتم چون میفهمیدم چی میگن

Junior Member

سلام
    تبريك بابت نمره خوبتون
    شما باید تست تافل رو برنین نه اینکه فقط لیستنینگ با لحجه امریکایی گوش بدین .مهم اینه که شما این توانایی رو در تافل پیدا میکنی که در هنگام گوش کردن نوت هم بردارید .چون لیستنینگ تافل خیلی سخت تر از ایلتس هست و باعث میشه که شما در زمان گوش دادن به سوالات ایلتس دیگه دیسترکت نمیشین و خط رو گم نمیکنین .شما باید هم زمان هم لیستنینگ ایلتس رو برنید (برای اشنایی با لهجه بریتیش و نوع سوالات) هم ای بی تی رو بزنید .0هر چی ای بی تی بیشتر کار کنید بهتر است (باعث تقویت حافظه کوتاه مدتون میشه ).

سلام دوستان تجريه يكي از كساني كه نمره 8 در ليسنينگ گرفتند رو به اشتراك مي گذارم ، فكر كنم بتونه بعضي از سوالات دوستان رو هم پاسخ بده ، اميدوارم مفيد باشه‌

The important thing here is to listen consistently carefully – this might sound obvious but if you stop listening once you have found the answer to a question, the tape may go on to change the answer later! Do as many practice tests as possible to get used to the different accents you will hear. Read instructions for each question set carefully! Use the time before the start of each monologue/dialogue to familarise yourself with the associated questions. Write the answers in short hand in the question booklet while you are listening and review the following questions (just after) so you are on the look out for their answers. Keep in step with the tape all the time – it is okay if you couldn’t answer a question but if you spend time reflecting back you risk failing to hear the remaining answers
    از اوج قله تا زمانی که ادامه دارد لذت ببرو وقتی نوبت دره فرا رسید ، از دره لذت ببر. آن به معنی استراحت است.قله یعنی هیجان، و هیچ کس نمی تواند مدام در هیجان باشد...
    if you want to be truly great at what you do you need to love what you do and know why.

حالا اين كه گفته بود يعني چي؟

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrnazme نمایش پست ها
    سلام دوستان تجريه يكي از كساني كه نمره 8 در ليسنينگ گرفتند رو به اشتراك مي گذارم ، فكر كنم بتونه بعضي از سوالات دوستان رو هم پاسخ بده ، اميدوارم مفيد باشه‌

The important thing here is to listen consistently carefully – this might sound obvious but if you stop listening once you have found the answer to a question, the tape may go on to change the answer later! Do as many practice tests as possible to get used to the different accents you will hear. Read instructions for each question set carefully! Use the time before the start of each monologue/dialogue to familarise yourself with the associated questions. Write the answers in short hand in the question booklet while you are listening and review the following questions (just after) so you are on the look out for their answers. Keep in step with the tape all the time – it is okay if you couldn’t answer a question but if you spend time reflecting back you risk failing to hear the remaining answers

ApplyAbroad Veteran
    vahid.chem آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط hoomi_mcitp نمایش پست ها
    من برای این موضوع تحقیق کردم دیگه حروف و کوچک ملاک نیست تو جوابا شما اگه همه ی جواب ها را هم با حروف بزرگ بنویسید مشکلی نیست . تو لسنینگ و ریدینگ اینطوریه. البته جواب این Jeans میشد فکر کنم ولی در مورد Singular و Plural هم تا جایی که گرامری غلط نباشه غلط نمیگیرن
    ضمن احترام به تحقیقات شما، به نظر من این مسئله کاملا غلط هست و نمیتونه واقعیت داشته باشه. گرامر جزئی از زبان هست که قابل نادیده گرفته شدن نیست حتی در Listening. یه مثال میزنم تا شاید بهتر بتونم منظورم رو بیان کنم. همان طور که میدونین در بعضی از سوالات Listening اسم شخص و یا جایی مورد نظر هست. گوینده Spell اون اسم رو میگه. مثلا J--o--h--n. اینجا J حتما باید Capital Letter باشه وتنها منظور طراح سوال هم همینه و تنها نوشتن اسم بهر شکلی کفایت نمیکنه. john رو حتی کسی که فقط و فقط به حروف انگلیسی آشنایی داره میتونه بنویسه.
    این مسئله در مورد Singular/Plural و ...هم صادقه. از اونجایی که IELTS یه امتحان با اعتبار و کلاس جهانی هست نه هیچ سوالی بی منظور پرسیده میشه و نه نمره مفت هم به کسی داده میشه.

.Success is to get what you want,Luck is to keep what you get

Member marjan912 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Allameh Tabatabaei

در آزمون آیلتسی که خودم حضور داشتم، برگه های ردیف ما جمع شده بود و تا گرفتن برگه های ستون بعدی من فرصت داشتم به برگه کنار دستیم که در ستون بعدی بود نگاه کنم. منم در کمال تعجب دیدم که ایشون همه رو به صورت اختصاری نوشته:T/F/NG . و تمام کلمات رو هم با حروف بزرگ شروع کرده بود!
    حالا سر جلسه فرصت سوال کردن در مورد این مسئله نبود ولی بعد از امتحان ازش پرسیدم. ایشونم گفتن هیچ فرقی نمی کنه!
    شماره داوطلبیشو واسه خودم یاد داشت کردم( البته ازشون اجازه گرفتم) که ببینم واقعا مشکلی نداره.
    ایشون اورال 6.5 شدن. اگه پاسخاش حساب نمی شد که ایشون باید حداقل تو اون دو اسکیل لیسنینگ و ریدینگ باید خیلی خیلی کم می شدن.

بالاخره این چیزی بود که خودم شاهدش بودم. با اینکه بازم اگه امتحان بدم جرأت ندارم همین کارو تکرار کنم. از بس از اکثریت شنیدم که مخفف ننویسید با حرف بزرگ شروع نکنید مگر اسامی خاص و...

حالا اين كه گفته بود يعني چي؟
    به صورت خلاصه؟

نکته مهم در لیسنینگ، گوش کردن به صورت با ثباتی هست. این یک امر بدیهی است ولی اگر شما به محض اینکه جواب رو پیدا کردید از گوش کردن به بقیه متن خودداری کنید ممکنه در ادامه جواب تغییر کنه( که این چیزیه که در کتاب های کمبریج و پلاس زیاد نمونه داره ). تاجایی که می شه تمرین کنید تا با لهجه های مختلف آشنا بشید. دستورالعمل هر سوال رو بادقت بخونید. از زمان قبل از شروع هر متن استفاده کنید برای آشنایی بیشتر با سوالات مربوط به اون. موقع پخش لیسنینگ در دفترچه سوالات به صورت اختصاری جواب ها رو بنویسید. همگام با نوار جلو برید. اگر جواب سوال رو نمی دونید اشکالی نداره مهم اینه که زمان رو بیهوده از دست ندید و بتونید سوالات بعدی رو جواب بدید(ترجمه لغت به لغت نبودا، مفهوم کلی بود)
    البته انتظار می ره از کسی که می خواد امتحان بده این متن رو بتونه بخونه و ترجمه کنه
    موفق باشید
    از اوج قله تا زمانی که ادامه دارد لذت ببرو وقتی نوبت دره فرا رسید ، از دره لذت ببر. آن به معنی استراحت است.قله یعنی هیجان، و هیچ کس نمی تواند مدام در هیجان باشد...
    if you want to be truly great at what you do you need to love what you do and know why.

سلام دوستان عزيز
    اين لينك توصيه ها و روش هاي خوبي براي تقويت listening داره اميدوارم به كارتون بايد

http://www.uefap.com/listen/listfram.htm

من جواب بيشتر سوالات رو با حرف بزرگ شروع كردم مخصوصا TRUE/FALSE ها رو!!!!!!!!!
    حالا همش غلط حساب ميشه؟