صفحه 6 از 109 نخستنخست 1234567891011121314151656106 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 1090

موضوع: تقويت مهارت بخش Listening

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    PhD Computer Science - University of Southampton

پیش فرض پاسخ : Listening part of IELTS Exam

نقل قول نوشته اصلی توسط aliii878 نمایش پست ها
    سلام دوستان

من یه سوال داشتم نمی دونم کسی میدونه یا نه !

در بخش لیسنینگ و در پاسخنامه مثلا برای سوالی که جوابش water هست و در پاسخنامه نوشته (lots of) water حالا اگر بنوسیسم there is water اشکالی ایجاد می کنه (البته در بهپخشی که می تونیم 3 کلمه بنویسیم ) چون فقط چواب رو به شکل دیگری نوشتیم !؟!

با تشکر
    سلام.
    دوست عزیز سوال‌هایی مثل مثالی که خودتون زدید غلط در نظر گرفته می‌شه. یک نکته مهمی که در این زمینه می‌تونه مفید باشه اینه که موقعی که می‌خواید سوالات رو در پاسخ نامه وارد کنید حتما پاسخ رو با سوال از نظر گرامری و منطقی چک بکنید. مثلا فرض کنید در همین مثال خودتون مشخصا نوشتن there is water به جای water به لحاظ منطقی غلطه و همچنین با توجه به سوال احتمالا گرامرش هم درست از کار در نیاد!

Junior Member

سوالاتی که نوشته no more than .. words, آیا حرف اضافه هایی مثل of یا article های the و a/an یک کلمه حساب می شه؟ مثلا the use of machines این 2 کلمه حساب می شه یا 4 تا؟
    این سوال رو در مورد reading هایی که محدودیت نوشتاری کلمه دارند رو هم دارم. قانونش یکیه؟

و این که کلمه prize givving دو کلمه است یا یک کلمه؟ آیا می شه به صورت prize-givving نوشتش و در این صورت آیا یک کلمه حساب می شه؟

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    PhD Computer Science - University of Southampton

نقل قول نوشته اصلی توسط mad نمایش پست ها
    سوالاتی که نوشته no more than .. words, آیا حرف اضافه هایی مثل of یا article های the و a/an یک کلمه حساب می شه؟ مثلا the use of machines این 2 کلمه حساب می شه یا 4 تا؟
    این سوال رو در مورد reading هایی که محدودیت نوشتاری کلمه دارند رو هم دارم. قانونش یکیه؟

و این که کلمه prize givving دو کلمه است یا یک کلمه؟ آیا می شه به صورت prize-givving نوشتش و در این صورت آیا یک کلمه حساب می شه؟
    بله! A, THE, OF و ... یک کلمه محسوب میشن و مثال شما 4 کلمه است. این قانون در ریدینگ و لیسنینگ یکی هست. برای جواب سوال دوم به دیکشنری مراجعه کنید! اگر - بین دو کلمه باشد فکر می‌کنم یک کلمه حساب می شود

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط dalvandi نمایش پست ها
    بله! A, THE, OF و ... یک کلمه محسوب میشن و مثال شما 4 کلمه است. این قانون در ریدینگ و لیسنینگ یکی هست. برای جواب سوال دوم به دیکشنری مراجعه کنید! اگر - بین دو کلمه باشد فکر می‌کنم یک کلمه حساب می شود
    ممنون. این قانون توی writing که می دونم صادقه ولی دوستی می گفت که استادشون گفته فقط and کلمه محسوب می شه و حرف اضافه ها و تعریف ها توی ریدینگ و لیسنینگ حساب نمی شوند!! شما از این بابت مطمئن هستید؟

ApplyAbroad Champion
    فراز آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Essex, Econometrics

نقل قول نوشته اصلی توسط dalvandi نمایش پست ها
    نقل قول نوشته اصلی توسط mad نمایش پست ها
    ممنون. این قانون توی writing که می دونم صادقه ولی دوستی می گفت که استادشون گفته فقط and کلمه محسوب می شه و حرف اضافه ها و تعریف ها توی ریدینگ و لیسنینگ حساب نمی شوند!! شما از این بابت مطمئن هستید؟
    من این موضوع رو با چند تا استاد خیلی‌ معتبر مطرح کردم و همه نظرشون این بود که تمام این حروف و کلمات به تنهایی‌ یک کلمه است
    موفق باشید
    Some dance to remember, some dance to forget

سلام دوستان .
    من یه سوال داشتم راجع به تمرین برای listening
    خواستم بدونم آیا transcribe کردن listening مفید هست یا نه ؟
    یعنی ارزشش رو داره آدم وقت بذاره و این کار رو انجام بده ؟

ApplyAbroad Champion
    فراز آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Essex, Econometrics

نقل قول نوشته اصلی توسط baran_bahar نمایش پست ها
    سلام دوستان .
    من یه سوال داشتم راجع به تمرین برای listening
    خواستم بدونم آیا transcribe کردن listening مفید هست یا نه ؟
    یعنی ارزشش رو داره آدم وقت بذاره و این کار رو انجام بده ؟
    اگر بیش از یک ماه به امتحانتون مونده شدیدا توصیه می شه و کاملا مفیده
    Some dance to remember, some dance to forget

یه سوال دیگه هم داشتم . اونم اینکه بهتر نیست به جای transcribe کردن listening بعد از هر جمله pause و repeat کنیم ؟
    کدوم مفید تر هستش ؟

Member shad آواتار ها

دوستان گرامی

لطفا سعی کنید وقت بگذارید و موضوعات رو مطاله کنید.خصوصا که این تاپیک 6 صفحه بیشتر نیست و همه ی نکات و تکنیک ها هم به صورت فشرده ذکر شده.

در صفحه 2و 4 همین تاپیک راجع به یادداشت کردن و نت برداری و همچنین تکرار جملات توضیح داده شده.در نتیجه سوال و پاسخ در این زمینه تخلف محسوب می شه.

ممنون از همکاریتون
    Inactive

Junior Member

یک سوال... من یک جورایی توی British accent مشکل دارم ولی خب اصلا مشکلی تو گویش آمریکایی ندارم. کتاب و سی دی و منبعی هست که بتونه واقعا بهم کمک بکنه؟ خیلی ممنون میشم اگه توضیح بدید. فقط برای همین امتحان آیلتس میخوام دیگه...