صفحه 75 از 109 نخستنخست ... 25656667686970717273747576777879808182838485 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 741 تا 750 , از مجموع 1090

موضوع: تقويت مهارت بخش Listening

ApplyAbroad Superstar

پیش فرض پاسخ : Listening part of IELTS Exam

نقل قول نوشته اصلی توسط amirabbas نمایش پست ها
    سلام به همه.
    راستش لیسنینگم خوبه و برای بالا کشیدن نمره واقعا بهش احتیاج دارم . آیا تکنیک خاصی هست که بتونم از پس تستاش بر بیام ؟ بخصوص اونهایی که طولانی تر هستند را در اون مدت زمان کم کافی نیست برای خواندن، فهمیدن. چی کار کنم بهتره ؟

مرسی از همه اساتید
    دوست عزیز من این کار را انجام می دادم حدود 15 ثانیه از یک فیلم یا کلیپ را می دیدم بعد پاز می کردم برای خودم خلاصه نویسی می کردم بعد دقت می کردم کجا ها را کامل نفهمیدم دو باره پلی می کردم باز همین کار را می کردم خلاصه انقدر اینکار را کردم که کم کم گوشم تیز شد. بنظر من این کار را میشه برای تستها هم شما انجام بدی بخش 3 تستهای لسنینگ را پاز و پلی کنی تا گوشت تیز بشه البته یک برنامه کامپیوتری هم در اینباره هست که روی فیلم ها در لغات سخت پاز می کنه و ازت میپرسه فهمیدی چی گفت یا نه اونم می گرفتم بهم کمک کرد دانشگاه شهید بهشتی تولیدش کرده.
    ولی بهترین کار زیاد گوش دادن حتی با زیر نویس فیلم دیدن - نت برداری و تکرار می باشد.
    An investment in knowledge used to pays the best interest
    لطفا سوالات خود را در فروم مطرح نمایید حتی شما دوست عزیز! لطفا بجای ارسال پست تشکر از گزینه "اضافه کردن به امتیاز کاربر". استفاده نمایید!

Junior Member

دوست گرامی در 90 درصد مواقع عددی که می شنوید 8 است نه 9. علت این شبیه بودن این هست که در این اعداد کلمه and قبل از eight تلفظ میشه و حرف n به ابتدای eithy یا eiteen میچسبه و شما 19 یا 90 می شنوید. راه حل: هر زمان که نَیتی یا نِیتی شنیدید %100 مطمئن باشید که 8 است و فقط در صورتی عدد شما 9 است که به طور کاملا واضح نایتی رو بشنوید. این تفاوت تلفظ کاملا قابل تشخیص هست. حتی در صورتی که متوجه نشدید، به احتمال 90% عدد مورد نظر 8 هست.
    نقل قول نوشته اصلی توسط mitra86n نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من تو لیسنینگ ها در تشخیص سالهای 1982،1992، 1882،1892 و همچین اعدادی مثل 298 و 288 مشکل دارم((
    مثلا تو Cambridge ها همه رو اشتباه می زنم. کسی این مشکل رو داره؟ من نمی تونم 8 و 9 رو تشخیص بدم خیلی وقتا
    چی کار کنم؟؟؟؟

پیش فرض نحوه ترانسکریپت ( Transcript ) کردن فایل های آموزشی Listening

سلام دوستان،

من یک سوال در مورد نحوه ترانسکریپ های کردن فایل های آموزشی Listening داشتم، کلیات تاپیک مشخص هست، من دنبال جزییات هستم،

1 - مثلا توصیه می شود هر چند ثانیه به چند ثانیه Pause شود ؟
    2- توصیه میکنید که تکنیک ترانسکریپت رو بر روی تمام منابع آموزشی بکار ببریم یا مثلا کتاب Test Your Listening را بدون این تکنیک زود تر تمام کرده و این تکنیک را بر روی پاد کست ها بکار بریم ؟

ApplyAbroad Superstar

پیش فرض پاسخ : نحوه ترانسکریپت ( Transcript ) کردن فایل های آموزشی Listening

نقل قول نوشته اصلی توسط Lightmoon نمایش پست ها
    سلام دوستان،

من یک سوال در مورد نحوه ترانسکریپ های کردن فایل های آموزشی Listening داشتم، کلیات تاپیک مشخص هست، من دنبال جزییات هستم،

1 - مثلا توصیه می شود هر چند ثانیه به چند ثانیه Pause شود ؟
    2- توصیه میکنید که تکنیک ترانسکریپت رو بر روی تمام منابع آموزشی بکار ببریم یا مثلا کتاب Test Your Listening را بدون این تکنیک زود تر تمام کرده و این تکنیک را بر روی پاد کست ها بکار بریم ؟
    والا دوست خوب استادم میگفت ما حداکثر می توانیم 7 ثانیه از مطالبی که شنیدیم را گوش بدیم و بعد پاز کنیم و بنویسم در 7 ثانیه راحت 2 جمله میشه البته نه کوتاه!
    و بنظر من کتاب که فرمودین برای شروع خوبه من هم با اون شروع کرده بودم هم حجمش کمه و هم تاپیک محور هست
    لطفا سوالات خود را در فروم مطرح نمایید حتی شما دوست عزیز! لطفا بجای ارسال پست تشکر از گزینه "اضافه کردن به امتیاز کاربر". استفاده نمایید!

پیش فرض پاسخ : نحوه ترانسکریپت ( Transcript ) کردن فایل های آموزشی Listening

نقل قول نوشته اصلی توسط Saaaaam نمایش پست ها
    والا دوست خوب استادم میگفت ما حداکثر می توانیم 7 ثانیه از مطالبی که شنیدیم را گوش بدیم و بعد پاز کنیم و بنویسم در 7 ثانیه راحت 2 جمله میشه البته نه کوتاه!
    و بنظر من کتاب که فرمودین برای شروع خوبه من هم با اون شروع کرده بودم هم حجمش کمه و هم تاپیک محور هست
    سلام بر سام گرامی دوست خوبم،

7 ثانیه مدت خوبیه، ولی من هنوز به این رکورد نرسیدم، الان من تقریبا هر یک جمله به یک جمله ( 3.5 ~ ثانیه ) باید پاز کنم جمله رو ترانسکریپت کنم، البته بخوام 7 ثانیه به 7 ثانیه برم جلو در شرایط حال حاضر فقط میتونم نمایی کلی از اون 7 ثانیه رو بنویسم...، نمی دونم این خیلی بَدِه ؟ یا شما دوستان هم مثل من هستید ؟! یا این مورد کم کم حل می شود ؟!

از طرفی هنوز من یک سوال در ذهنم برای تکنیک مطالعه کتاب های لیسینگ هست، اونم اینکه شیوه مطاله این کتاب ها معمولا چگونه است ؟ یعنی اگر بخواهم دقیق اشاره کنم اینکه ما قبل از شروع اول باید یک دور سوالات را بخونیم بعد بدون توقف به فایل صوتی گوش داده و در انتها شروع به جواب دادن سوالات کنیم ؟

یا کاملا متفاوت ابتدا سوالات را بخونیم ، و سپس فایل صوتی را با پاز کردن و ترنسکریپ کردن گوش بدیم و سپس در آخر از روی ترنسکریپ ای که تهیه کردیم بریم سر وقت جواب دادن به سوالات ؟

یک سوال حاشیه ای :
    بعد از این کتاب، می خواهم کتاب Listen Here رو شروع کنم به نظرتان گزینه ی خوبی ایست ؟

ApplyAbroad Superstar

Cool پاسخ : نحوه ترانسکریپت ( Transcript ) کردن فایل های آموزشی Listening

نقل قول نوشته اصلی توسط Lightmoon نمایش پست ها
    سلام بر سام گرامی دوست خوبم،

7 ثانیه مدت خوبیه، ولی من هنوز به این رکورد نرسیدم، الان من تقریبا هر یک جمله به یک جمله ( 3.5 ~ ثانیه ) باید پاز کنم جمله رو ترانسکریپت کنم، البته بخوام 7 ثانیه به 7 ثانیه برم جلو در شرایط حال حاضر فقط میتونم نمایی کلی از اون 7 ثانیه رو بنویسم...، نمی دونم این خیلی بَدِه ؟ یا شما دوستان هم مثل من هستید ؟! یا این مورد کم کم حل می شود ؟!

از طرفی هنوز من یک سوال در ذهنم برای تکنیک مطالعه کتاب های لیسینگ هست، اونم اینکه شیوه مطاله این کتاب ها معمولا چگونه است ؟ یعنی اگر بخواهم دقیق اشاره کنم اینکه ما قبل از شروع اول باید یک دور سوالات را بخونیم بعد بدون توقف به فایل صوتی گوش داده و در انتها شروع به جواب دادن سوالات کنیم ؟

یا کاملا متفاوت ابتدا سوالات را بخونیم ، و سپس فایل صوتی را با پاز کردن و ترنسکریپ کردن گوش بدیم و سپس در آخر از روی ترنسکریپ ای که تهیه کردیم بریم سر وقت جواب دادن به سوالات ؟

یک سوال حاشیه ای :
    بعد از این کتاب، می خواهم کتاب Listen Here رو شروع کنم به نظرتان گزینه ی خوبی ایست ؟
    دوست خوب برای شما 3.5 ثانیه خیلی هم خوبه استادم میگفت 7 ثانیه برای کسانی هست که سطح بالایی از لسنینگ قرار دارند پس شما نصف راه را رفتید. در مورد تغییر کتاب بنظر من اول این کتاب را تموم کنید بعد عوض کنید وقتی همه لغات و نکات را یادگرفتید.
    والا روش من این بود یکبار بدون پاز سوال و جواب را گوش می دادم بعد پاسخ می دادم اون سوالاتی که اشتباه زده بودم را ترنسکرایب می کردم چون کل کتاب را ترنسکرایب کردن خیلی وقتگیر هست . کتاب لسن هیر را بعد از این کتاب شروع کنید و بتظر من نصفه کتاب خوندن و رها کردن بزرگترین اشتباه است.

Junior Member

پیش فرض تاریخ

سلام برای تاریخ ها من سردرگم شده ام مسشه راهنمایی بکنین

مثلا گاهی تو پاسخ نامه
    28th August هست و گاهی
    28 August
    در صورتی که th معلوم نیس کی میاد کی نمیاد

Junior Member misha12347 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    master of architectural design - politecnico di milano

سلام بچه ها

میشه بگید فرق PODCAST ها و Documentary های BBCچیه؟ من یه لینک میدم بگید این podcast هه یا documentary؟ آخه اسم لینکش پادکسته ولی تو صفحه نوشته documentary!! لطفا لینکه مستندهاشو میدین؟ و اینکه من توی فهم لغات مشکلی ندارم ولی درک مطلب این فایلا یک کم سخته برام.بنظرتون تو این یه ماه چی کار کنم با این فایلا؟ترنسکریپت بنویسم واسشون مفیده ؟
    http://www.bbc.co.uk/podcasts/series/arc2010
    خدایان ، عاشق فاتحان جنگند!

Junior Member misha12347 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    master of architectural design - politecnico di milano

بچه ها کسی فایلی داره یا میشناسه با لهجه استرالیایی؟ ممنون میشم لینک بده
    خدایان ، عاشق فاتحان جنگند!

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط misha12347 نمایش پست ها
    بچه ها کسی فایلی داره یا میشناسه با لهجه استرالیایی؟ ممنون میشم لینک بده
    دوست عزیز منابع مورد نیاز شما در لینک زیر وجود دارد:
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...A8%D8%B7/page2