صفحه 76 از 109 نخستنخست ... 26666768697071727374757677787980818283848586 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 751 تا 760 , از مجموع 1090

موضوع: تقويت مهارت بخش Listening

Member Ordijahandam آواتار ها

پیش فرض پاسخ : Listening part of IELTS Exam

سلام. من مشکلم با پارت یک و مخصوصا دو هستش! و سه و چهار رو همیشه بهتر می زنم. در کل میانگین نمره لیسنینگم الان 28 از 40. فکر می کنید مشکل از کجاست من دو پارت اول رو مشکل دارم اما دوتای بعدی رو راحتترم باهاشون! من 7 می خوام از لیسنینگ حداقل. الان مثل اینکه 6.5 هستم حدودن. یک ماه وقت دارم. کمبریج ها رو تقریبا زدم. کتاب listen here رو هم کار می کنم. بنظرتون چی کار کنم حداقل 7 بگیرم؟ خیلی مهمه برام.ممنوننننن

Member Po0yan آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

سلام
    دوستان لطفا نحوه Transcript کردن رو بگید که باید چیکار کنیم؟ یعنی یه فایل 5 دقیقه ای رو تا آخر گوش بدیم و همینجور هر چی میفهمیم بنویسیم و چند بار این کار رو انجام بدیم؟ یا اینکه وسطش پاز کنیم، بنویسیم، دوباره پلی کنیم؟ لطفا هر کسی میدونه کدوم روش بهتره توضیح بده...
    ممنون
    Not Everything iS aS iT Seems

Member Po0yan آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط Ordijahandam نمایش پست ها
    سلام. من مشکلم با پارت یک و مخصوصا دو هستش! و سه و چهار رو همیشه بهتر می زنم. در کل میانگین نمره لیسنینگم الان 28 از 40. فکر می کنید مشکل از کجاست من دو پارت اول رو مشکل دارم اما دوتای بعدی رو راحتترم باهاشون! من 7 می خوام از لیسنینگ حداقل. الان مثل اینکه 6.5 هستم حدودن. یک ماه وقت دارم. کمبریج ها رو تقریبا زدم. کتاب listen here رو هم کار می کنم. بنظرتون چی کار کنم حداقل 7 بگیرم؟ خیلی مهمه برام.ممنوننننن
    سلام
    به نظرم بشین Transcript کن جواب میگیری!!
    Not Everything iS aS iT Seems

Global Moderator

Simon آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Po0yan نمایش پست ها
    سلام
    دوستان لطفا نحوه Transcript کردن رو بگید که باید چیکار کنیم؟ یعنی یه فایل 5 دقیقه ای رو تا آخر گوش بدیم و همینجور هر چی میفهمیم بنویسیم و چند بار این کار رو انجام بدیم؟ یا اینکه وسطش پاز کنیم، بنویسیم، دوباره پلی کنیم؟ لطفا هر کسی میدونه کدوم روش بهتره توضیح بده...
    ممنون
    اگر به نوعي تازه كار هستي بايد بعد از هر چند كلمه نگه داري تا بتوني يادداشت كني. اون روشي كه تا آخر گوش ميدي هر چي رو ميشنوي يادداشت ميكني بهش Transcript نميگن. بهش ميگن Note taking. شما در ترنسكريپت نبايد چيزي رو جا بندازي اما در نت برداري بايد فقط نكات مهم رو يادداشت كني. اول با ترنسكريپت شروع كن و حتي شده بارها گوش بده تا همه ي لغات ور بفهمي اما از يه حدي به بعد ديگه گوشت بيشتر از مثلا 80 درصد رو متوجه نميشه وبايد به انتهاي كتاب مراجعه از روي ترنسكريپت متن بخوني كه متوجه بشي چي رو نميشينيدي يا متوجه نشدي. بعد از مدتي كه دستت و گوشت راه افتاد روي نت برداري تمرين كن.
    شادزي
    اطلاعیه مهم در بخش آمریکا
    اطلاعیه مهم در بخش کانادا

شبیه ساز آزمون تافل را از کجا دانلود کنیم؟
    از پاسخ دادن به پیام خصوصی یا پیام بازدید کننده ایی که در سطح انجمن قابل مطرح کردن است معذورم.

دوست عزیز یک کتاب هست به اسم95 تست لیسنینگ که همه تست های لیسنینگ رو یک جا جمع کرده تا میتونی تمرین کن با این کتاب
    اسم اصلیش اینه:
    a collection of 95 ILETS listening practice test
    یک کتاب بزرگ با جلد زرد رنگ هست

نقل قول نوشته اصلی توسط Ordijahandam نمایش پست ها

بچه ها من توی multiple choice مشکل دارم زمانی که میده واسه خوندن سوالا خیلی برام کمه و وقتی دارم گوش می کنم نمی تونم سوال رو هم همزمان بخونم و از جواب جا می مونم. تکنیک خاصی داره یا چاره اش فقط تمرینه؟ در ضمن این لهجه نیوزیلندی خیلی وحشتناکه اصلا نمی فهمم چی میگه!امکانش توی امتحان زیاده؟
    مرسی دوستان

Member s_milad_kh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    لیسانس عمران آزاد تهران جنوب/ارشد شهرسازی دانشگاه تهرا

نقل قول نوشته اصلی توسط metozella نمایش پست ها
    بچه ها من توی multiple choice مشکل دارم زمانی که میده واسه خوندن سوالا خیلی برام کمه و وقتی دارم گوش می کنم نمی تونم سوال رو هم همزمان بخونم و از جواب جا می مونم. تکنیک خاصی داره یا چاره اش فقط تمرینه؟ در ضمن این لهجه نیوزیلندی خیلی وحشتناکه اصلا نمی فهمم چی میگه!امکانش توی امتحان زیاده؟
    مرسی دوستان
    در این باره یک پاسخ قبلا داده ام، خوندش خالی از لطف نیست: http://www.applyabroad.org/forum/sho...=1#post1141788
    نمی تونم بگم پاسخ به این سوال ها تکنیک نداره! اما با اطمینان می تونم بگم تکنیک رو با تمرین پیدا خواهید کرد.
    شما اول باید بدونید این تیپ سوالات بر چه چیز هایی مانور می کند، شما باید از 1 دقیقه وقتی که دارید استفاده کنید و سوال ها رو بخونید (با فرض اینکه 10 سوال 4 گزینه ای دارید). مطمئن هم باشید که مکالمه در حدی هست که بتوانید فوری به سوالهای بعدی برید.
    اگر متوجه نشدید بگید بیشتر توضیح بدهم.

لهجه که همه جوره اش در امتحان میاد. امتحان آیلتس مبتنی بر واقعیت هست: شما در کلاس دانشگاه که هستید هم همکلاسی چینی دارید، هم عرب، هم مکزیکی، هم انگلیسی، هم استرالیایی و ... که همه به زبان انگلیسی صحبت می کنند. پس در امتحان باید انتظار رویارویی با هر لهجه ای رو داشته باشید.
    شما وقتی تا یک حدی به لیستنینگ مسلط می شوید، قادر خواهید بود سوالات آیلتس رو به هر لهجه ای پاسخ بدهید. تمرین می خواهد.
    " Show me a good loser, and I'll show you a loser "VINCE LOMBARD

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط misha12347 نمایش پست ها
    بچه ها کسی فایلی داره یا میشناسه با لهجه استرالیایی؟ ممنون میشم لینک بده
    سلام دوست من. این لینک هم برای لیسنینگ خیلی خوبه و هم برای رایتینگ. من خودم اخیرا امتحان ایلتش دادم و موضوع رایتینگم چند هفته بعد تو این سایت مورد بحث قرار گرفته بود.
    http://www.abc.net.au/radionational/...past-programs/

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط kk111 نمایش پست ها
    سلام دوست من. این لینک هم برای لیسنینگ خیلی خوبه و هم برای رایتینگ. من خودم اخیرا امتحان ایلتش دادم و موضوع رایتینگم چند هفته بعد تو این سایت مورد بحث قرار گرفته بود.
    سلام. میشه لطفا بگید موضوع رایتینگ شما چی بوده و لینک صفحه رایتینگ می دید. می خوام بدونم چه جوری از این سایت می تونم استفاده کنم. ممنون

Member
    رشته و دانشگاه
    MA student

نقل قول نوشته اصلی توسط kk111 نمایش پست ها
    چرا این سایت *****ه؟