صفحه 8 از 109 نخستنخست 12345678910111213141516171858108 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 71 تا 80 , از مجموع 1090

موضوع: تقويت مهارت بخش Listening

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Agr. Entomology-Isfahan University of Technology

پیش فرض پاسخ : Listening part of IELTS Exam

نقل قول نوشته اصلی توسط yakia نمایش پست ها
    سلام
    من 16سپتامبر امتحان آیلتس دادم. به نظرم لیسنینگش خیلی سخت اومد (نتونستم باهاش پیش برم تو متن و بیشتر سوالها رو miss کردم! گیج شده بودم که چی میخواد!) البته نمره ام همونجوری شد که تو خونه کمبریجها رو میزدم: 5.5.
    1ماه و نیم دیگه دوباره میخوام امتحان بدم و روزی 1ساعت میتونم برا لیسنینگ وقت بذارم (Vocabulary for IELTS رو هم دارم میخونم)، چه کتابی رو بهم توصیه میکنین(خوندم فرومو، به طور خاص میگم)؟ با 1کتاب پیش برم یا ترکیبی از کتابها؟ ممنون از راهنماییتون.
    چون وقتت محدوده زیاد از این شاخه به اون شاخه نپری بهتره. و استاد ما میگفت در کل وقتی واسه ielts میخونید فقط listening مربوط به ایلتس رو گوش بدید. الان بهترین مرجع برات همون کتابهای کمبریجه. بعد از اینکه هر تست listening رو امتحان دادی، با دقت با tapescript چکش کن. و بعد باز چندبار گوش کن. اینطوری گوشت با کلمه ای که بار اول متوجه نشدی آشنا میشه و اگه دفعه دیگه شنیدیش خیلی راحتتر میتونی بین کلمه های دیگه تشخیصش بدی. ایلتس فرمت خاص خودشو داره که یه کلمه هایی زیاد توش تکرار میشه. یا در مورد موضوعهای خاصی زیاد بحث میشه. بنابراین وقتی تستهای کمبریج رو تمرین کنی، از اونجا که خیلی به امتحان اصلی نزدیکه مسلما گوشت با کلمه هایی آشنا میشه که احتمال اومدنشون تو امتحان بیشتره. میتونی حین فعالیتهای روزانه مواقعی که نیاز به تمرکز روی کاری نداری یا قبل از خواب فایلها رو دوباره و دوباره گوش بدی. تا میتونی تمرین listening انجام بده، از خودت امتحان بگیر.
    موفق باشی

Junior Member gelarehai آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Turin......Italy

سلام بچه ها خسته نباشید از درسا

من قسمت LISTENINGکتاب IELTS PRACTICE TEST PLUS 2 را بین 13 تا 15-16 میزنم و خیلی نگرانم..
    1.میخواستم ببینم به نظر شما این تستا چقدر مشکلن؟و نمره من رو در امتحان اصلی چطور ارزیابی میکنید؟

2.در مورد کتاب IELTS PRACTICE TEST برای انتشارات TOMSON چیزی شنیدید و آیا توصیه میکنیدش؟

با تشکر

Junior Member
    رشته و دانشگاه

آره listening هاش یه مقدار سخت تره از یک نظر: معمولا توی تستهای کمبریج و امتحان اصلی جواب سوالها کلمه های خیلی متداولی هستن و اگر بخواد vocab رو مورد آزمایش قرار بده 1-2 سوال اینجوری میاره. اما تو listeningهای این کتاب شما ممکنه تو یه تست 5-6 جا به کلمه نسبتا سخت یا نا آشنا برخورد کنید. نمره شمابه احتمال زیاد خیلی به نمرتون از کتابهای کمبریج نزدیک خواهد بود. نگران نباشید.

Junior Member

سلام.
    دوستان من 13 آذر امتحان دارم.تست های کمبریج رو زدم همش 22 23 تا و نهایتا 25 تا رو میتونم درست بزنم.از اونجایی که احتیاج به نمره بیشتری دارم.ازتون راهنمایی می خواستم.section 1 واسم سخت نیست 2 هم همینجور ولی از 3 و 4 خیلی سختمه اصلا گم می کنم رشته کلام و با جای سوالات.
    ممنون می شم اگه راهکاری دارین بگین یا اینکه کتابی معرفی کنین واسه این قسمت .چون وقتم کمه استرس زیادی دارم واسه لیستنینگ.

ApplyAbroad Veteran
    Maya_hu آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Geology/ Uni of Tabriz

نقل قول نوشته اصلی توسط molamamad نمایش پست ها
    سلام.
    دوستان من 13 آذر امتحان دارم.تست های کمبریج رو زدم همش 22 23 تا و نهایتا 25 تا رو میتونم درست بزنم.از اونجایی که احتیاج به نمره بیشتری دارم.ازتون راهنمایی می خواستم.section 1 واسم سخت نیست 2 هم همینجور ولی از 3 و 4 خیلی سختمه اصلا گم می کنم رشته کلام و با جای سوالات.
    ممنون می شم اگه راهکاری دارین بگین یا اینکه کتابی معرفی کنین واسه این قسمت .چون وقتم کمه استرس زیادی دارم واسه لیستنینگ.
    از وقت اضافی که برای سکشن 1 و 2 میارید برای مطالعه سوالات سکشن 3 و به خصوص 4 استفاده کنید
    کل سوالات رو نخونید فقط ببینید key word چیه و چی ازتون می خواهد و وقتی به اون سکشن ها رسیدید حواستون رو جمع کنید تا حتی الامکان پاسخ اون سوال خاص رو بشنوید
    نت برداری هم در حین پخش شدن لیسینینگ بد نیست اما به نظر من خیلی باید کوتاه باشه مثل مقدار پول یا شماره تلفن و... وگرنه ممکن هستش که حواستون پرت بشه و یه قسمت مهمی از لیسینینگ رو از دست بدید

Junior Member

مرسی از راهنماییتون ولی خیلی سکشن 4 سریع رد می شه بعید می دونم بشه با key word کاری کرد.باید یه جورایی به نظرم متن رو فهمید.
    نت برداری هم باعث میشه عقب بیوفتم از متن.متاسفانه لیستنینگ های ساده کار کرده بودم وقتی که واسه آمادگی برای آیلتس می خوندم.حالا میبینم واقعا سخته آخرش.

مرسی از راهنماییتون ولی خیلی سکشن 4 سریع رد می شه بعید می دونم بشه با key word کاری کرد.باید یه جورایی به نظرم متن رو فهمید.
    نت برداری هم باعث میشه عقب بیوفتم از متن.متاسفانه لیستنینگ های ساده کار کرده بودم وقتی که واسه آمادگی برای آیلتس می خوندم.حالا میبینم واقعا سخته آخرش.
    ببینید مهم این نیست که روی همه بخش ها به یه اندازه تسلط داشته باشین! مهم اینه که نمره لازمتون رو بدست بیارید. توی لیسنینگ و ریدینگ همه سوال ها یه اندازه نمره دارن پس جواب دادن سوال های آسون تر (جایی که بهش مسلط تر هستید) منطقی تره. اینجوری جلو برید، استرس تون که کم شد از بابت نمره، می تونید قسمت چهارم رو با توضیحاتی که دوستان توی صفحه قبل همین تاپیک دادن جواب بدید.
    موفق باشید

Junior Member
    رشته و دانشگاه

وقتی که متنو داری میخونی غیر از اینکه سعی میکنی که سریع زیر کلماتی که فکر میکنی کلیدی هستن خط بکشی باید حدس بزنی تو جاخالی چه جور کلمه ای باید بذاری. مثلا تو جمله زیر:
    you should avoid ......... or touching rock art as it is so fragile
    شما می فهمید که این کلمه ای که اینجا باید بذاری یک فعل هست. چون میگه "باید از دست زدن و ...... خودداری کنید". پس حواست باشه که تو این جاخالی باید یه کاری رو که اون میگه نباید انجام بدی بذاری و از کلمه های rock art و fragile هم میتونی کمک بگیری که جوابتو پیدا کنی.
    یا مثلا تو این جمله:
    they were used to help ....... learn about tracking
    جمله رو که سریع بخونی می فهمی که باید اسم یک موجودی یا انسانی رو بشنوی که اونها بش در ردیابی کمک می کنن.

برای این کارا خیلی موثره که قبل از اینکه اینسکشن شروع بشه بتونی سریع تمام سوالا رو بخونی و سریع یک براورد کنی و حدس بزنی که جاهای مختلف چی باید بذاری. نترس اگه اول وقت کم آوردی. 4-3 بار که تمرین کنی راه می افتی.
    یه نکته دیگه اینه که کلا تو لیسنینگ اینقدر رو کلمه کلیدی فوکوس نکنی که رشته کلام از دستت خارج بشه. خیلی مهمه که سعی نکنی حتما تک تک کلمه ها رو متوجه بشی. باید کل جمله و متن رو بفهمی. ببین عین رانندگیه. وقتی فقط به جلوی ماشین خیره بشی و برونی هم سرعتت میاد پایین هم آخرش یکی میاد میزنه بت. اما وقتی سعی کنی دیدتو بازتر کنی و کل خیابون و اطرافت روبپایی پاتو میذاری رو گاز د برو که رفتیم D:

Member M.Rosa آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Biology(Cell development), Ferdowsi university

سلام دوستان
    این وقت اضافه ای که میگین کجاست؟ من تست کمبریج که میزنم تا سکشن یک تموم میشه بدون وقفه میره سکسن 2! البته تو کتاب پلاس اینطوری نبود و میگفت یکم وقت داریم که جوابمون رو چک کنیم. ممنون میشم راهنماییم کنید چون کمبود وقت برای اسکن کردن سوالات از معضلات ه !
    Life is too good to complain!

Junior Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط M.Rosa نمایش پست ها
    سلام دوستان
    این وقت اضافه ای که میگین کجاست؟ من تست کمبریج که میزنم تا سکشن یک تموم میشه بدون وقفه میره سکسن 2! البته تو کتاب پلاس اینطوری نبود و میگفت یکم وقت داریم که جوابمون رو چک کنیم. ممنون میشم راهنماییم کنید چون کمبود وقت برای اسکن کردن سوالات از معضلات ه !
    بعد از هر سکشن 30 ثانیه به شما وقت میده که جوابهاتون رو چک کنید. اگر نیازی به چک کردن احساس نکردید می تونید ازش برای خوندن سوالای بعدی استفاده کنید. تستهای کمبریج هم همینطورن. من هنوز دارم فایلها رو. احتمالا توی فایلهایی که شما داشتید اون قسمت که اعلام میکنه که وقت دارید چک کنید حذف شده.