صفحه 83 از 109 نخستنخست ... 33737475767778798081828384858687888990919293 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 821 تا 830 , از مجموع 1090

موضوع: تقويت مهارت بخش Listening

Member
    رشته و دانشگاه
    IR

پیش فرض پاسخ : تقويت مهارت بخش Listening

نقل قول نوشته اصلی توسط starry eyed نمایش پست ها
    شما یه تیکه از لیسینیگ رو گوش میکنی و بعد پاز میکنی و تیکه ای که شنیدی رو روی کاغذ مینویسی. همینطور تا آخر لیسینینگ پیش میرید. کم کم مقداری که گوش میکنید و بعد پاز میکنید افزایش پیدا میکنه یعنی به تدریج باید بتونید مقدار بیشتری از لیسینیگ رو به خاطر بسپارید. در ضمن هر تیکه ای که متوجه نشدید رو باید تکرار کنید.در نهایت متنی که نوشتید رو با متن اصلی مقایسه و اشکالاتتون رو بررسی میکنید. من از این روش خیلی استفاده نکردم و نمیدونم اثرش چطوریه ولی تعریفشو شنیدم فقط زمانبر هست.
    حقیر ترنسکرایب رو توی صفحات اول این تاپیک توضیح داده بودم. برای بهره وری بیشتر سعنی کنید استوپ نکنید فایل رو و بدون ایست یک تکه هرچی رو که می شنوید بنویسید، این کار رو چند بار تکرار کنید تا بلاخره نوشتتون کامل بشه. اگر پاز کنید به خوتون قشنگ فرصت فکر کردن به این که چی شنیدید رو می دید و حالا می نویسید، اما اگر بدون پاز بنویسید شما هم باید به نوشتن فکر کنید و هم به گوش دادن ادامه ی ماجرا. لیستنینگ ایلتس مثل اف.سی.ای و سی.ای.ای نیست که دو بار پخش بشه، پس هرچی می تونید باید توانایی خود را در فهم و شنیدن در همون بار اول به دست بیارید، که به نظر حقیر و نتایجی که از شاگرد هام دیدم اگر پاز نکنید در نهایت نتیجه ی بهتری حاصل می شه، هر چند سخت تر است

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط SirousFUM نمایش پست ها
    حقیر ترنسکرایب رو توی صفحات اول این تاپیک توضیح داده بودم. برای بهره وری بیشتر سعنی کنید استوپ نکنید فایل رو و بدون ایست یک تکه هرچی رو که می شنوید بنویسید، این کار رو چند بار تکرار کنید تا بلاخره نوشتتون کامل بشه. اگر پاز کنید به خوتون قشنگ فرصت فکر کردن به این که چی شنیدید رو می دید و حالا می نویسید، اما اگر بدون پاز بنویسید شما هم باید به نوشتن فکر کنید و هم به گوش دادن ادامه ی ماجرا. لیستنینگ ایلتس مثل اف.سی.ای و سی.ای.ای نیست که دو بار پخش بشه، پس هرچی می تونید باید توانایی خود را در فهم و شنیدن در همون بار اول به دست بیارید، که به نظر حقیر و نتایجی که از شاگرد هام دیدم اگر پاز نکنید در نهایت نتیجه ی بهتری حاصل می شه، هر چند سخت تر است
    ضمن تشکر از شما بابت توضیحات
    یک سوال : اگر مثلا یک فایلی ۲ دقیقه هست .باید ۲ دقیق رو پخش کرد و این کار رو انجام داد یا تقسیم به قسمت های مثلا ۳۰ ثانیه ای کرد ؟
    و اینکه این کار رو با فایل هایی انجام بدیم که تسلط نسبی داریم یا فایل هایی که جدید هستن ؟

Member
    رشته و دانشگاه
    IR

نقل قول نوشته اصلی توسط tormoz نمایش پست ها
    ضمن تشکر از شما بابت توضیحات
    یک سوال : اگر مثلا یک فایلی ۲ دقیقه هست .باید ۲ دقیق رو پخش کرد و این کار رو انجام داد یا تقسیم به قسمت های مثلا ۳۰ ثانیه ای کرد ؟
    و اینکه این کار رو با فایل هایی انجام بدیم که تسلط نسبی داریم یا فایل هایی که جدید هستن ؟
    البته زمانی که من کار می کردم برای بچه ها قایل های 5 6 دقیقه ای استفاده می کردم، اما زمانش مهم نیست، از اول تا اخرش گوش کنید و هرچی رو که می تونید بنویسید، بعد استراحت کنید و مثلا با یک زنگ دیگه خودکار متن رو کامل کنید، این روند رو ادامه بدید تا کامل همه رو نوشته باشید. نه فایل های جدید، چون فایل هایی که تسلط داشته باشید رو شاید بدون گوش کردن هم بشه از حفظ نوشت

نقل قول نوشته اصلی توسط SirousFUM نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز . مرسی از اینکه دوباره توضیح دادید .

فقط بدون pause واقعاً سخته .
    یعنی دفعه اول که پخش میکنیم فایل و ، اصلاً pause نکنیم و شروع کنیم کلمه به کلمه بنویسیم ؟ یا اینکه وقتی پلی میشه ، کلمات کلیدی و برداریم و به اصطلاح note taking کنیم ؟ ( به جای کلمه به کلمه نوشتن؟) و بار دوم که پخش میکنیم کاملش کنیم ؟ چون اگه بخواهیم دفعه اول که پخش میشه شروع کنیم کلمه به کلمه اول بنویسیم 4 کلمه بنویسیم طرف 4 تا جمله گفته و ما بقیش و از دست میدیم و از متن عقب میمونیم و گم می کنیم . فکر کنم یه فایل فارسی هم پخش کنیم نشه همزمان کلمه به کبمه باهاهش بنویسیم .

پس سوال من اینه : دفعه اول که بدون pause پخش میشه
    1 ، باید شروع کنیم از اولین کلمه واو به واو بنویسیم و در پخش های دفعات بعد کاملش کنیم ؟
    یا
    2 ، باید شروع کنیم کلمات کلیدی و بنویسیم تا حد امکان و در پخش های بعدی کاملش کنیم ؟

یک سوال دیگه : دقعه دوم باید با pause باشه یا بدون pause؟ ( برای تکمیل کردن script؟ )

مرسی

Junior Member

سلام

این سایت کلی audio book مجانی برای دانلود داره
    http://www.librophile.com

Junior Member

با سلام
    امیدوارم پستم پاک نشه نمیدونم اینجا جاش هست که میپرسم 4تا سوال دارم لطفا اگه کسی میدونه واضح و کامل واسم توضیح بده
    1. من سوالهای multiple choice همون چند گزینه ای ها رو تو listening شدیدا مشکل دارم لطفا کمکم کنین چکار کنم؟ (من از روشهایی که در این بخش گفته شده رفتم یعنی روش نت برداری که اصلا در مورد من جواب نمیده چون بدتر میشه بهتر نمیشه، روش فارسی نوشتن کنار سوال و جواب هم نمیتونم نمیرسم فکرکنم یه دونه رو که بنویسم وقتم تموم شده، تنها روشی که برام یه کمی جواب داده روش خواندن سوالات که اگه سوالات چندگزینه ای زیاد باشن فقط سوال رو میخونم و بعد که شروع میشه خط میبرم و بهترین گرینه رو انتخاب میکنم و اگه سوالات چندگزینه ای کم باشن دو سوال اول رو با جواب میخونم و بقیه فقط سوالات رو میخونم چون زمانم تموم میشه) حالا دقیقا مشکلم اینه که وقتی section پخش میشه خیلی کم میتونم تمرکز کنم که هم خط ببرم و هم گزینه ها رو بخونم و این باعث میشه که نتونم به listening خوب گوش کنم. (مثلا همین الان من کتاب cambridge8 تست 2 رو الان زدم و در سوالات نوشتنی مشکل ندارم این تست که شامل 19 سوال جای خالی هست من 15 درست زدم ولی این تست 21 سوال چندگزینه ای داره که من 6 تا درست زدم. لطفا در این مورد منو راهنمایی کنین.
    2. این سوالات listening ها رو از کجا درمیارن؟ (مثلا کمبریج 8، تست 2، section 4) از کجا درآوردن؟ (حداقل من برم اونا رو گوش کنم(
    3. کتاب cambridge 10 اومده؟
    4. چرا listening پایگاه داده نداره؟ الان listeningهای کشورهای دیگر رو (tapescript & Audio) میخوام از کجا میتونم پیدا کنم؟ اگه دارین لطفا برام بذارین مخصوصا سال 2013 و 2014
    واقعا ممنون میشم کسی دقیق منو راهنمایی کنه. چون من 27 اردیبهشت امتحان دارم.

ApplyAbroad Veteran
    sahar8564 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    North Dakota State University

نقل قول نوشته اصلی توسط Anne62 نمایش پست ها
    با سلام
    امیدوارم پستم پاک نشه نمیدونم اینجا جاش هست که میپرسم 4تا سوال دارم لطفا اگه کسی میدونه واضح و کامل واسم توضیح بده
    1. من سوالهای multiple choice همون چند گزینه ای ها رو تو listening شدیدا مشکل دارم لطفا کمکم کنین چکار کنم؟ (من از روشهایی که در این بخش گفته شده رفتم یعنی روش نت برداری که اصلا در مورد من جواب نمیده چون بدتر میشه بهتر نمیشه، روش فارسی نوشتن کنار سوال و جواب هم نمیتونم نمیرسم فکرکنم یه دونه رو که بنویسم وقتم تموم شده، تنها روشی که برام یه کمی جواب داده روش خواندن سوالات که اگه سوالات چندگزینه ای زیاد باشن فقط سوال رو میخونم و بعد که شروع میشه خط میبرم و بهترین گرینه رو انتخاب میکنم و اگه سوالات چندگزینه ای کم باشن دو سوال اول رو با جواب میخونم و بقیه فقط سوالات رو میخونم چون زمانم تموم میشه) حالا دقیقا مشکلم اینه که وقتی section پخش میشه خیلی کم میتونم تمرکز کنم که هم خط ببرم و هم گزینه ها رو بخونم و این باعث میشه که نتونم به listening خوب گوش کنم. (مثلا همین الان من کتاب cambridge8 تست 2 رو الان زدم و در سوالات نوشتنی مشکل ندارم این تست که شامل 19 سوال جای خالی هست من 15 درست زدم ولی این تست 21 سوال چندگزینه ای داره که من 6 تا درست زدم. لطفا در این مورد منو راهنمایی کنین.
    2. این سوالات listening ها رو از کجا درمیارن؟ (مثلا کمبریج 8، تست 2، section 4) از کجا درآوردن؟ (حداقل من برم اونا رو گوش کنم(
    3. کتاب cambridge 10 اومده؟
    4. چرا listening پایگاه داده نداره؟ الان listeningهای کشورهای دیگر رو (tapescript & Audio) میخوام از کجا میتونم پیدا کنم؟ اگه دارین لطفا برام بذارین مخصوصا سال 2013 و 2014
    واقعا ممنون میشم کسی دقیق منو راهنمایی کنه. چون من 27 اردیبهشت امتحان دارم.
    سلام

درمورد سوال یک باید بهترین روش که خودتون باهاش راحتترین را پیدا کنید مثلا من فارسی نویسی خیلی کمکم میکنه . اگر لیسنینگتون خیلی قوی نیست مثل من باید انقدر سریع سوالات و جواب ها رو بخونید از قبل و یه نتی به فارسی یا انگلیسی بردارید که وقتی رسیدید سر اون سوال بدونید چی قراره بشنوید وگرنه ممکنه خیلی هاشو از دست بدید چون اکثرا مثلا از بین 3 گزینه جواب 2 تا رو اول رد میکنه و سومی را اشاره (مثلا سینونیم میگه ) می کنه بهش.اما در مورد تمرکز باید بگم لیستنینگ فقط تمرین تمرین تمرین هست و باید خیلی تست بزنید خیلی! مثلا قسمت اول داره مثال را میگه و شما باید جلو جلو بخونید سوال هارو و صدارو هم حواستون باشه که گفت برگردید برگردید. اینا فقط با تمرین درست میشه
    سوال 2 را نمی دونم اما به نظرم انقدر تمرین و کتاب تو بازار زیاده که همونارم کامل وقت نمی کنید گوش کنید تو این زمان!
    برای سوال 3 هم باید بگم هنوز نیومده
    جواب سوال 4 رو هم نمی دونم.

موفق باشید
    از پاسخگویی به سوالاتی که قابلیت مطرح شدن در فروم را دارند، معذورم!
    آدمها وقتی نا امید می شوند به خیلی کمتر از آنچه لیاقتش را دارند راضی می شوند! این دلیلی ست برای وجود افراد نالایق در زندگیمان...! پروفسور مجید سمیعی

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sahar8564 نمایش پست ها
    سلام

درمورد سوال یک باید بهترین روش که خودتون باهاش راحتترین را پیدا کنید مثلا من فارسی نویسی خیلی کمکم میکنه . اگر لیسنینگتون خیلی قوی نیست مثل من باید انقدر سریع سوالات و جواب ها رو بخونید از قبل و یه نتی به فارسی یا انگلیسی بردارید که وقتی رسیدید سر اون سوال بدونید چی قراره بشنوید وگرنه ممکنه خیلی هاشو از دست بدید چون اکثرا مثلا از بین 3 گزینه جواب 2 تا رو اول رد میکنه و سومی را اشاره (مثلا سینونیم میگه ) می کنه بهش.اما در مورد تمرکز باید بگم لیستنینگ فقط تمرین تمرین تمرین هست و باید خیلی تست بزنید خیلی! مثلا قسمت اول داره مثال را میگه و شما باید جلو جلو بخونید سوال هارو و صدارو هم حواستون باشه که گفت برگردید برگردید. اینا فقط با تمرین درست میشه
    سوال 2 را نمی دونم اما به نظرم انقدر تمرین و کتاب تو بازار زیاده که همونارم کامل وقت نمی کنید گوش کنید تو این زمان!
    برای سوال 3 هم باید بگم هنوز نیومده
    جواب سوال 4 رو هم نمی دونم.

موفق باشید
    ممنونم بابت راهنماییتون. ولی من section1 رو اصلا مشکل ندارم و بخوبی 9 یا 10 تا درست میزنم. من فقط مشکلم چند گزینه ای هاست. حالا یه سوال: شما مطمئنید در همه سوال های Multiple choice اول، تاکید میکنم اول، 2تا رو رد میکنه و سومی قطعا درسته؟ اگه اینطوری باشه که فکر کنم تقریبا مشکلم حل میشه

ApplyAbroad Veteran
    sahar8564 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    North Dakota State University

نقل قول نوشته اصلی توسط Anne62 نمایش پست ها
    ممنونم بابت راهنماییتون. ولی من section1 رو اصلا مشکل ندارم و بخوبی 9 یا 10 تا درست میزنم. من فقط مشکلم چند گزینه ای هاست. حالا یه سوال: شما مطمئنید در همه سوال های Multiple choice اول، تاکید میکنم اول، 2تا رو رد میکنه و سومی قطعا درسته؟ اگه اینطوری باشه که فکر کنم تقریبا مشکلم حل میشه
    سلام
    منم می دونم پارت 1 را مشکل ندارید. می گم انقدر سریع باید بخونید که وقتی به multiple choice رسیدید یک بار قبلا خونده باشیدش و بدونید چی قراره بشنوید. میشه گفت از 10 تا سوالش حد اقل 6-7 تاش دو گزینه را رد می کنه.

موفق باشید
    از پاسخگویی به سوالاتی که قابلیت مطرح شدن در فروم را دارند، معذورم!
    آدمها وقتی نا امید می شوند به خیلی کمتر از آنچه لیاقتش را دارند راضی می شوند! این دلیلی ست برای وجود افراد نالایق در زندگیمان...! پروفسور مجید سمیعی

Junior Member

سلام
    یک توصیه برای شما که مثل من پایتون تو این مهارت ضعیفه: این مهارتم خیلی ضعیف بود امتحان اولی که دادم (1 ماه قبل از این امتحان) این مهارت رو 5 شده بودم. من نصف کتاب 95 تست آیلتس رو خوندم. سعی می کردم از ترنسکریپت اشکالام رو برطرف کنم. حتی بعضی از تست ها رو چند بار گوش می دادم. بعد از یک ماه تونستم 6.5 بگیرم. به نظرم این کتاب خیلی عالی بود.

شاد باشید و سلامت