صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 16

موضوع: انجام معاینات پزشکی پیش از صدور ویزای دیدار (توریستی)

Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی شیمی-امیرکبیر(فوق لیسانس)_علم وصنعت(لیسانس)

Question انجام معاینات پزشکی پیش از صدور ویزای دیدار (توریستی)

سلام به همگی دوستان
    یک مشکلی برای من پیش اومده که اگر دوستان بتونند راهنمایی کنند ممنون میشم:
    مادر من دو هفته پیش برای ویزای دیدار، به سفارت کانادا درخواست داده بود. امروز پاسپورتش با فرم مدیکال و آدرس دکترهای معتمد برگشته (فکر کنم چون سنشون بالاست نیاز به معاینات پزشکی برای دادن ویزا هست)
    و یک برگه هم اومده که نوشته بعد از تماس و رفتن پیش یکی از این دکترها و انجام معاینات، دکتر نتیجه رو به سفارت کانادا در پاریس ارسال میکنه و ... بعد هم گفته 4 هفته بعد از اینکه دکتر مدارک رو برای سفارت فرستاد ما باید به شماره ... زنگ بزنیم و مشخصاتمون رو روی پیغامگیر بگذاریم تا با ما تماس بگیرن و بگن حالا چکار کنیم.
    کسی از دوستان میدونه که بعد از این تماس (در صورتیکه پاسخشون برای دادن ویزا مثبت باشه) چه مراحل دیگه ای باید طی بشه و چه مدت طول میکشه؟ چون ما باید تاریخ بلیتی که برای ایشون گرفتیم رو عوض کنیم و اصلا نمیدونیم تاریخ جدید رو (حتی حدودی) چه زمانی درنظر بگیریم!
    اگر کسی میتونه کمک کنه خیلی ممنون میشم.
    ویرایش توسط ssa : May 26th, 2010 در ساعت 03:34 PM
    کد NOC: 2145
    ارسال به سیدنی: 21-01-2010 ، فایل نامبر اول: 08-03-2010
    ارسال به دمشق: 19-04-2010 ، فایل نامبر دوم: 28-04-2010
    ارسال به ورشو: 12-12-2011 ، وضعیت: (13-03-2012) in process

پیش فرض پاسخ : انجام معاینات پزشکی پیش از صدور ویزای دیدار (توریستی)

معمولا يك روز بعد از اينكه نتايج مديكال شما از پاريس به سفارت برسه ويزا ميدن حداكثر چند روز.

Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی شیمی-امیرکبیر(فوق لیسانس)_علم وصنعت(لیسانس)

نقل قول نوشته اصلی توسط soha62 نمایش پست ها
    معمولا يك روز بعد از اينكه نتايج مديكال شما از پاريس به سفارت برسه ويزا ميدن حداكثر چند روز.
    ممنون از پاسختون. اگر جوابشون منفی باشه هم همون روزی که برای دادن پاسپورت میرم سفارت بهم میگن یا طول میکشه؟ من سه هفته بعد از مدیکال باید برم سفارت یا 4 هفته بعد؟ (توی نامه ای که داده بودند نوشته بود 4 هفته بعد ولی رفتم که دم در سفارت نگهبان دم در گفت 3 هفته دیگه)
    کد NOC: 2145
    ارسال به سیدنی: 21-01-2010 ، فایل نامبر اول: 08-03-2010
    ارسال به دمشق: 19-04-2010 ، فایل نامبر دوم: 28-04-2010
    ارسال به ورشو: 12-12-2011 ، وضعیت: (13-03-2012) in process

براي من از روزي كه مديكالو انجام دادم دو هفته كه گذشت سفارت e-mail زد كه مديكالتون اومده پاسپورتتونو بيارين و فرداش بعد از ظهر بياين جواب بگيرين.يك هفته طول كشيد تا مداركو دكتر پست كنه به پاريس و از روزي كه مدارك با پست به پاريس رسيده بود يك هفته طول كشيد تا سفارت ميل بزنه. به نظر من شما بعد از دو هفته يه سري به سفارت بزنين ضرر نمي كنين چون اين طور كه فهميدم اگه دكترتون سريع پست كرده باشه فقط يك هفته طول مي كشه كه نتايج از پاريس برسه به سفارت.
    اگه جوابشون منفي باشه نمي دونم.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    civil

سلام.من میخوام واسه study permit اقدام کنم ولی اول باید توی کالج ثبت نام کنم و اونجا هم تاریخ شروع کلاس ها رو از من میخوان .توی سایت اومده که 8 هفته واسه ویزا طول میکشه ولی معلوم نیست که معاینه پزشکی میخوان یا نه.اگه کسی بتونه در این مورد که معمولا از چه کسایی معاینه پزشکی میخوان و چه مدت طول میکشه تا جوابش بیاد کمکم کنه ممنون میشم.

نقل قول نوشته اصلی توسط kingcharli نمایش پست ها
    سلام.من میخوام واسه study permit اقدام کنم ولی اول باید توی کالج ثبت نام کنم و اونجا هم تاریخ شروع کلاس ها رو از من میخوان .توی سایت اومده که 8 هفته واسه ویزا طول میکشه ولی معلوم نیست که معاینه پزشکی میخوان یا نه.اگه کسی بتونه در این مورد که معمولا از چه کسایی معاینه پزشکی میخوان و چه مدت طول میکشه تا جوابش بیاد کمکم کنه ممنون میشم.
    معاینه پزشکی واسه محصلین حذف شده است.
    USA/Case creation date: Aug 2013
    Clearance Received: March 2014
    CANADA/CIO: Jan 2010
    Medical: Jan
    2014
    Issue Date: May 2014

نقل قول نوشته اصلی توسط kingcharli نمایش پست ها
    مدیکال (معاینات پزشکی) برای متقاضیان ویزای تحصیلی از سال قبل برداشته شده، ولی توجه داشته باشید که دیگه صدور ویزای تحصیلی ظرف مدت 8 هفته نیست و به دلیل شلوغی سفارت حدود 12-14 هفته طول میکشه! پس برای ارائۀ مدارکتون به سفارت عجله کنید.

دوستان این بخش مدیکال دقیقا چه معاینات و آزمایشاتی داره؟

Member __nikolas__ آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical engineering

دوستان سفارت برای من یه ایمیل زده که پدر و مادرم بایستی تست پزشکی انجام بدهند و همچنین نزد یه شرکت بیمه کانادایی بیمه شوند! من که درخواست temporary resident visa دادم و نه Super visa نمیدونم چرا اینا رو خواسته یعنی به خاطر سن بالاشونه؟ یا می خوان auper visa بدن؟! البته توی خود ایمیل نوشته "This refers to your application for a temporary resident visa for Canada" به هر حال نمی دونم این یعنی اینکه پذیرفته شدن و فقط بایستی تست پزشکی بدن؟ در مورد پزشکهای معتمد و نحوه وقت گرفت کسی اطلاعاتی داره؟ شیراز یا تهران

تازه دیدم که فقط برای پدرم فرم تست پزشکی فرستادن! یعنی مادرم رد شده؟! کسی تجربه ای در این زمینه داره؟ البته پدرم متقاضی اصلی بوده.
    CSQ & FFN: 11.4.20/UPDATE:13.5.7/SENT MED:13.10.5/PASS REQ:13.10.22/Landing Date:13.11.10
    برای من که در سرزمین خود غریب بوده ام از غم غربت مهاجرت قصه ساز مکن!
    می دانم هماره در همه این خاکستان غریبم ...

Junior Member

سلام دوستان, من جدولی رو تو google doc با استفاده از تجربه دوستان (ویزای دانشجویی) تهیه کرده ام. در صورتی که دوستان وضعیت درخواست ویزا توریستی خود را به روز کنند می تواند ابزار مناسبی برای رفع نگرانی یا پاسخ خیلی ها باشد.

جدول : https://docs.google.com/spreadsheet/...LYTZLU0E#gid=0

فرم جهت اپدیت جدول: https://docs.google.com/spreadsheet/...ZLU0E6MQ#gid=0

این اولین تجربه من در این زمینه می باشد. خواهشمندم پیشنهادات خود را با من در میان بگذارید.

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)