صفحه 5 از 5 نخستنخست 12345
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 49 , از مجموع 49

موضوع: مراحل معافیت یا کسر خدمت به خاطر حضور پدر در منطقه عملیاتی

پیش فرض پاسخ : مراحل معافیت یا کسر خدمت به خاطر حضور پدر در منطقه عملیاتی

نقل قول نوشته اصلی توسط Hoseinshz نمایش پست ها
    با سلام،

دوستان در حین تحصیل که ما در حال استفاده از معافیت تحصیلی هستیم میشه برای گرفتن معافی از طریق جبهه ی پدر اقدام کرد؟ آخه قدیم میگفتن معافیت پزشکی رو حین تحصیل نمی دادن و باید حتماً مشمول می بودی. خواستم ببینم در این مورد قانون چطوره؟ مرسی
    با سلام بهترین منبع برای پاسخ گویی به سوالات تخصصی نظام وظیفه مشاوران تلفنی نظام وظیفه تهران هستن. من چند بار سوالات تخصصی داشتم که کامل جوابمو گرفتم. خیلی مودب بودن اصلا باورم نمیشد. لطفا تماس بگیرید

096480

نقل قول نوشته اصلی توسط hossein_2015 نمایش پست ها
    نوشته اصلی توسط pouria007
    خیر صرفاً چون موقع جنگ سرباز بودین که رزمنده نیستین! ولی اگه پدرتون سرباز وظیف بوده و موقع جنگ، در مناطق عملیاتی بوده، شما از این معافیت میتونین استفاده کنین
    لزومی نداره حتما خط مقدم باشه! پدر بنده در یکی از شهرهای مرزی سرباز ژاندارمری بودن! ولی منطقه عملیاتی محسوب میشده

با سلام
    آها. از کجا میشه فهمید اون منطقه که پدرم خدمت کرده زمان جنگ (خرم آباد که شهر مرزی نیست)، منطقه عملیاتی بوده؟
    پدر بنده سرباز ژاندارمری کردستان بوده ایا شامل کسری خدمت میشم من.... خواهش میکنم یکی جواب بده

Junior Member

با سلام، پدر بنده دوران خدمت سربازیش رو از سال 59-61 به مدت 20 ماه در ژاندارمری ماهشهر گذرانده است. سوال اول اینکه ماهشهر منطقه عملیاتی محسوب میشه؟ از چه طریقی میتونم منطقه عملیاتی بودن یا نبودن این شهر رو مطمئن شوم؟ سوال دوم: آیا کسری خدمت شامل خدمت سربازی در مناطق عملیاتی هم میشود؟ ممنون میشم اگه راهنماییم کنین.

Junior Member

سلام دوستان
    کسی میدونه میشه حین تحصیل از معافیت ایثارگری استفاده کرد؟

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmadabaddd نمایش پست ها
    سلام به همه
    من جریان خودم رو بطور کلی تعریف میکنم و خواهشم اینه که هر کدوم ار دوستان تجربه ای داره و راهی به نظرش میرسه کمکم کنه.
    من تازه مدرک فوق لیسانسو گرفتم و تو 1 سال معافیت بعد از تحصیلم هستم.ساکن آبادان هستم و 28 سالمه
    زمان جنگ ما به اصفهان شفر کردیم ولی چون پدر من شاغل بهداری در آبادان بود موند آبادان و هر ماه چند روز به اصفهان میومد.پدر من حدود 5 سال و 4 ماهتو منطقه جنگی بوده. قانونی وجود داره که اگر فردی تو زمان جنگ تو مناطق جنگی شاغل باشه(البته بعضی از شغلهای دولتی) میتونه ار مزایای کسر خدمت برای فرزندانش استفاده کنه. البته نصف مدت حضور در جبهه برای طرق محاسبه میشه.مثلا برای پدر من که حدود 64 حضور داشته 32 ماهش موثره.اما قاعدتا چون هر 30 ماه باعث معافیت یک فرزند میشه پس من باید معاف بشم.
    حالا اقدامی که تا حالا انجام دادم:
    من سال 92 که در حین تحصیل هم بودم برای اینکار اقدام کردم.پدرم از ارگان مربوطه(نیمارستان تامین اجتماعی) نامه ای مبنی بر مدت حضورش در منطقه جنگی رو گرفت، بعد بردیم اهواز (سازمان تامین اجتماعی کل استان خوزستان) یه نامه بما داد برای سازمان تامین اجنماعی کل کشور. خودم شخصا نامه رو گرفتم و اونجا بردم. کارشناس تامین اجنماعی گفت نامه شما ارجاع میشه به سازمان بسیج مستضعفان بعد یه نماینده از سازمان تامین اجنماعی میره اونجا و یه جلسه برگزار میشه و تصمیم گیری میشه.
    خب بعد ار یک ماه پیگیر شدیم و باز شخصا رفتم سازمان تامین اجتماعی که کارشناسش گفت جوابتون امده.جواب ما منفی بود.دلیلشون هم این بود که این تبصره شامل افرادی میشه که بصورت ماموریتی از شهر دیگه امدن مناطق جنگی/یعنی افرادی که حکم کارگزینیشون مال شهرهای واقع در مناطق جنگی نباشه. خب پدر من خمون اول شاعل آبادان بود و بقول اونها ماموریتی آبادان نیومده بود.
    حالا سوالم اینه که آیا راهی هست که من بتونم برم و به نتیجه برسم؟؟؟ آیا این وسط نبصره ای وجود داده؟ آخه چه فرقی وجود داره بین کسی که خود آبادان بوده وتمام خونه و زندگیش خراب شده و خانوادشسو برده شهر دیگه ای و خودش مونده تو شهرش و کسی که از شهر دیگه ای امده بصورت ماموریتی؟ ما تو آبادان خونه و زندگیمونو ول کردیم و جنگ زده شدیم و پدرم موند و به مجروحهای جنگی رسیدگی میکرد.
    سلام دوست عزیز.منم شرایظم دقیقا مثه خودته.اگه امکان داره یه بیام بهم بده باهات تماس بگیرم 09034442749

نقل قول نوشته اصلی توسط faraz_flh نمایش پست ها
    دوست عزيز. منم دوستم شرايطش مثل تو بود. ولي قصر شيرين اون معاف شد پارسال فقد يک سوال پدرت کارته ايثارگرى ياجانبازى نداره بعنوان مدرک ببريکميسيون معافي صد درصد شايد مدرکي که نشون دادىين معتبر نبوده
    سلام دوست عزیز. منم بدرم توو زمان جنگ توو شرکت نفت کار میکرده و نصف اش جز سابقه جبهه اش حساب میشه..ولی نمیدونم از کجا شروع کنم و چیکار کنم.اگه میشه ی بیام بده باهات تماس بگیرم 09034442749

Junior Member

سلام دوستان پدر من سال 65 عضو بسیج بوده و سابقه حضور اون زمان در مناطق جنگی رو داشته آیا من میتونم از مدارکش استفاده کنم و کسری بگیرم؟

Junior Member

من پدرم خدمتش مناطق جنگی بوده مناطق نفتی هم کار می کرده. این طوری منم معاف ائم شدم. موقع مصاحبه سفاارت اگر بپرسه خدمتم رو و اینها رو بگم اینکه پدرم کارش مرتبط به نفته مشکل ساز نمیشه؟

Junior Member

سلام میخواستم بپرسم که میزان کسری مناطق جنگی باهم فرق داره یا تمام مناطق جنگی رو ماهی ۹روز میدن لطفا پاسخ بدید

صفحه 5 از 5 نخستنخست 12345

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)