نقل قول نوشته اصلی توسط ahmadabaddd نمایش پست ها
سلام به همه
من جریان خودم رو بطور کلی تعریف میکنم و خواهشم اینه که هر کدوم ار دوستان تجربه ای داره و راهی به نظرش میرسه کمکم کنه.
من تازه مدرک فوق لیسانسو گرفتم و تو 1 سال معافیت بعد از تحصیلم هستم.ساکن آبادان هستم و 28 سالمه
زمان جنگ ما به اصفهان شفر کردیم ولی چون پدر من شاغل بهداری در آبادان بود موند آبادان و هر ماه چند روز به اصفهان میومد.پدر من حدود 5 سال و 4 ماهتو منطقه جنگی بوده. قانونی وجود داره که اگر فردی تو زمان جنگ تو مناطق جنگی شاغل باشه(البته بعضی از شغلهای دولتی) میتونه ار مزایای کسر خدمت برای فرزندانش استفاده کنه. البته نصف مدت حضور در جبهه برای طرق محاسبه میشه.مثلا برای پدر من که حدود 64 حضور داشته 32 ماهش موثره.اما قاعدتا چون هر 30 ماه باعث معافیت یک فرزند میشه پس من باید معاف بشم.
حالا اقدامی که تا حالا انجام دادم:
من سال 92 که در حین تحصیل هم بودم برای اینکار اقدام کردم.پدرم از ارگان مربوطه(نیمارستان تامین اجتماعی) نامه ای مبنی بر مدت حضورش در منطقه جنگی رو گرفت، بعد بردیم اهواز (سازمان تامین اجتماعی کل استان خوزستان) یه نامه بما داد برای سازمان تامین اجنماعی کل کشور. خودم شخصا نامه رو گرفتم و اونجا بردم. کارشناس تامین اجنماعی گفت نامه شما ارجاع میشه به سازمان بسیج مستضعفان بعد یه نماینده از سازمان تامین اجنماعی میره اونجا و یه جلسه برگزار میشه و تصمیم گیری میشه.
خب بعد ار یک ماه پیگیر شدیم و باز شخصا رفتم سازمان تامین اجتماعی که کارشناسش گفت جوابتون امده.جواب ما منفی بود.دلیلشون هم این بود که این تبصره شامل افرادی میشه که بصورت ماموریتی از شهر دیگه امدن مناطق جنگی/یعنی افرادی که حکم کارگزینیشون مال شهرهای واقع در مناطق جنگی نباشه. خب پدر من خمون اول شاعل آبادان بود و بقول اونها ماموریتی آبادان نیومده بود.
حالا سوالم اینه که آیا راهی هست که من بتونم برم و به نتیجه برسم؟؟؟ آیا این وسط نبصره ای وجود داده؟ آخه چه فرقی وجود داره بین کسی که خود آبادان بوده وتمام خونه و زندگیش خراب شده و خانوادشسو برده شهر دیگه ای و خودش مونده تو شهرش و کسی که از شهر دیگه ای امده بصورت ماموریتی؟ ما تو آبادان خونه و زندگیمونو ول کردیم و جنگ زده شدیم و پدرم موند و به مجروحهای جنگی رسیدگی میکرد.
دوست عزيز. منم دوستم شرايطش مثل تو بود. ولي قصر شيرين اون معاف شد پارسال فقد يک سوال پدرت کارته ايثارگرى ياجانبازى نداره بعنوان مدرک ببريکميسيون معافي صد درصد شايد مدرکي که نشون دادىين معتبر نبوده