صفحه 3 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 48

موضوع: مراحل معافیت یا کسر خدمت به خاطر حضور پدر در منطقه عملیاتی

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مکانیک، علم و صنعت

پیش فرض پاسخ : مراحل معافیت یا کسر خدمت به خاطر حضور پدر در منطقه عملیاتی

سلام
    من پدرم 5ماه و خورده ای از طرف ژاندارمری و 5ماه خورده ای هم از طرف بسیج جبهه داره ! ایا من می تونم از تجمیع اینا استفاده برای کسری ؟! :S

عرضه سلام و خسته نباشید
    من سوالی خدمت دوستان عزیز داشتم
    پدر بنده از ساله ۷۵.۷.۱ تا ۷۸.۷.۱ در مریوان سنندج در منطق عملیاتی حضور داشتند اما من از چند نفر شنیدم مریوان تا سال ۷۷ جزو منطقه عملیاتی بوده البته بعدها اینو مثل اینکه اعلام کردن
    سوال من اینه که اول از همه از کجا می‌تونم بفهمم که تا چه سالی‌ اونجا منطقه عملیاتی بوده؟...و ۲دوم اینکه اگر تا سال ۷۷ بوده یعنی‌ پدر بنده ۲۴ ماه منطقه عملیاتی بوده که اگه اشتباه نکنم ۷ماه به من کسری میدن..
    می‌خوام بدونم که مدارک لازم رو باید از کجا تهیه کنم و کلا به چه چیز‌هایی‌ احتیاج هست؟چون پدر من کارت ایثارگری نداره و اصلا دنبالش نرفته
    ببخشید طولانی‌ شد ممنون میشم از اساتید پاسخ بدن و منو راهنمایی‌ کنن

Junior Member

سلام توروخدا جواب بدید ببخشید من پدرم 27 ماه جبهه داره که 24 ماهش به عنوان خدمت سربازی بوده و 10 درصدم جانبازی داره حالا امروز رفتیم سپاه گفتن سربازیت 3 ماهه به جای 24 ماه در صورتی که پدرم همه ی این 24 ماه رو تو مناطق عملیاتی بوده، حالا باید چیکار کنم لطفا راهنماییم کنید متولد سال 1372 هم هستم

نقل قول نوشته اصلی توسط aref1372 نمایش پست ها
    سلام توروخدا جواب بدید ببخشید من پدرم 27 ماه جبهه داره که 24 ماهش به عنوان خدمت سربازی بوده و 10 درصدم جانبازی داره حالا امروز رفتیم سپاه گفتن سربازیت 3 ماهه به جای 24 ماه در صورتی که پدرم همه ی این 24 ماه رو تو مناطق عملیاتی بوده، حالا باید چیکار کنم لطفا راهنماییم کنید متولد سال 1372 هم هستم
    دوست عزیزم
    1. با حرف افراد ناامید نشو، راهی بسیار سخت و طولانی در پیش رو داری
    2. در مورد سال تولدت، قانون فرزندان ایثارگران (یعنی شما) برای مدتی لغو شد و بعد فقط برای یک گروه از متولدین (یعنی مثلا دقت کن مثال دارم میزنم: فقط برای متولدین تا سال 71 و ماقبل) من خاطرم نیست شامل تو میشه یا نه. پس از اینترنت/پلیس+10/نظام وظیفه مطمئن شو که این قانون شامل سال تولد تو میشه. پیشنهادم اینه که بری نظام وظیفه. مسئول ایثارگران (اسم قسمتش معافیت موارد خاص هست معمولا). برخورد فوق العاده خوبی دارن!
    3. و اما اصل سوالت: متاسفانه بنده تجربه روی موردهایی که به عنوان سرباز در جنگ خدمت کردن نداشتم ولی
    3.1 منظورشون چی بوده ازین حرف؟ یعنی منطقه عملیاتی نبوده محل خدمتشون؟
    3.2 منظورشون چی بوده ازین حرف؟ یعنی سربازی پدرتون ضریب بهش میخوره چون به صورت سرباز بوده؟
    3.2 منظورشون چی بوده ازین حرف؟ یعنی سربازی پدرتون سابقه جبهه اصلا محسوب نمیشه و فقط 3 ماه داوطلبانه محسوب میشه؟ (اگر اینجوره که متاسفانه کاریش نمیشه کرد)
    3.3 منظورشون چی بوده ازین حرف؟ یعنی مدارک حضورشون در جبهه رو ندارن؟ و فقط مدارک 3 ماه رو دارن؟ (بسیار محتمل!!!)
    3.4 سپاه سرباز میگرفته اون زمان؟ مطمئنی جای درستی رفتی؟ (شاید اون 3 ماه همون 3 ماه غیر سربازیش بوده که احتمالا بسیجی بوده برا همین دارنش! و 24 ماه دیگر رو باید پادگانی بروی که اعزام شدن و جایی جز سپاه هست)

من امروز از یک سرباز در نیرونی انسانی (بسیج) سپاه شنیدم که مدت سربازی پدر برای کسری فرزند قابل محاسبه نیست

سلام به همه
    من جریان خودم رو بطور کلی تعریف میکنم و خواهشم اینه که هر کدوم ار دوستان تجربه ای داره و راهی به نظرش میرسه کمکم کنه.
    من تازه مدرک فوق لیسانسو گرفتم و تو 1 سال معافیت بعد از تحصیلم هستم.ساکن آبادان هستم و 28 سالمه
    زمان جنگ ما به اصفهان شفر کردیم ولی چون پدر من شاغل بهداری در آبادان بود موند آبادان و هر ماه چند روز به اصفهان میومد.پدر من حدود 5 سال و 4 ماهتو منطقه جنگی بوده. قانونی وجود داره که اگر فردی تو زمان جنگ تو مناطق جنگی شاغل باشه(البته بعضی از شغلهای دولتی) میتونه ار مزایای کسر خدمت برای فرزندانش استفاده کنه. البته نصف مدت حضور در جبهه برای طرق محاسبه میشه.مثلا برای پدر من که حدود 64 حضور داشته 32 ماهش موثره.اما قاعدتا چون هر 30 ماه باعث معافیت یک فرزند میشه پس من باید معاف بشم.
    حالا اقدامی که تا حالا انجام دادم:
    من سال 92 که در حین تحصیل هم بودم برای اینکار اقدام کردم.پدرم از ارگان مربوطه(نیمارستان تامین اجتماعی) نامه ای مبنی بر مدت حضورش در منطقه جنگی رو گرفت، بعد بردیم اهواز (سازمان تامین اجتماعی کل استان خوزستان) یه نامه بما داد برای سازمان تامین اجنماعی کل کشور. خودم شخصا نامه رو گرفتم و اونجا بردم. کارشناس تامین اجنماعی گفت نامه شما ارجاع میشه به سازمان بسیج مستضعفان بعد یه نماینده از سازمان تامین اجنماعی میره اونجا و یه جلسه برگزار میشه و تصمیم گیری میشه.
    خب بعد ار یک ماه پیگیر شدیم و باز شخصا رفتم سازمان تامین اجتماعی که کارشناسش گفت جوابتون امده.جواب ما منفی بود.دلیلشون هم این بود که این تبصره شامل افرادی میشه که بصورت ماموریتی از شهر دیگه امدن مناطق جنگی/یعنی افرادی که حکم کارگزینیشون مال شهرهای واقع در مناطق جنگی نباشه. خب پدر من خمون اول شاعل آبادان بود و بقول اونها ماموریتی آبادان نیومده بود.
    حالا سوالم اینه که آیا راهی هست که من بتونم برم و به نتیجه برسم؟؟؟ آیا این وسط نبصره ای وجود داده؟ آخه چه فرقی وجود داره بین کسی که خود آبادان بوده وتمام خونه و زندگیش خراب شده و خانوادشسو برده شهر دیگه ای و خودش مونده تو شهرش و کسی که از شهر دیگه ای امده بصورت ماموریتی؟ ما تو آبادان خونه و زندگیمونو ول کردیم و جنگ زده شدیم و پدرم موند و به مجروحهای جنگی رسیدگی میکرد.

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmadabaddd نمایش پست ها
    سلام به همه
    من جریان خودم رو بطور کلی تعریف میکنم و خواهشم اینه که هر کدوم ار دوستان تجربه ای داره و راهی به نظرش میرسه کمکم کنه.
    من تازه مدرک فوق لیسانسو گرفتم و تو 1 سال معافیت بعد از تحصیلم هستم.ساکن آبادان هستم و 28 سالمه
    زمان جنگ ما به اصفهان شفر کردیم ولی چون پدر من شاغل بهداری در آبادان بود موند آبادان و هر ماه چند روز به اصفهان میومد.پدر من حدود 5 سال و 4 ماهتو منطقه جنگی بوده. قانونی وجود داره که اگر فردی تو زمان جنگ تو مناطق جنگی شاغل باشه(البته بعضی از شغلهای دولتی) میتونه ار مزایای کسر خدمت برای فرزندانش استفاده کنه. البته نصف مدت حضور در جبهه برای طرق محاسبه میشه.مثلا برای پدر من که حدود 64 حضور داشته 32 ماهش موثره.اما قاعدتا چون هر 30 ماه باعث معافیت یک فرزند میشه پس من باید معاف بشم.
    حالا اقدامی که تا حالا انجام دادم:
    من سال 92 که در حین تحصیل هم بودم برای اینکار اقدام کردم.پدرم از ارگان مربوطه(نیمارستان تامین اجتماعی) نامه ای مبنی بر مدت حضورش در منطقه جنگی رو گرفت، بعد بردیم اهواز (سازمان تامین اجتماعی کل استان خوزستان) یه نامه بما داد برای سازمان تامین اجنماعی کل کشور. خودم شخصا نامه رو گرفتم و اونجا بردم. کارشناس تامین اجنماعی گفت نامه شما ارجاع میشه به سازمان بسیج مستضعفان بعد یه نماینده از سازمان تامین اجنماعی میره اونجا و یه جلسه برگزار میشه و تصمیم گیری میشه.
    خب بعد ار یک ماه پیگیر شدیم و باز شخصا رفتم سازمان تامین اجتماعی که کارشناسش گفت جوابتون امده.جواب ما منفی بود.دلیلشون هم این بود که این تبصره شامل افرادی میشه که بصورت ماموریتی از شهر دیگه امدن مناطق جنگی/یعنی افرادی که حکم کارگزینیشون مال شهرهای واقع در مناطق جنگی نباشه. خب پدر من خمون اول شاعل آبادان بود و بقول اونها ماموریتی آبادان نیومده بود.
    حالا سوالم اینه که آیا راهی هست که من بتونم برم و به نتیجه برسم؟؟؟ آیا این وسط نبصره ای وجود داده؟ آخه چه فرقی وجود داره بین کسی که خود آبادان بوده وتمام خونه و زندگیش خراب شده و خانوادشسو برده شهر دیگه ای و خودش مونده تو شهرش و کسی که از شهر دیگه ای امده بصورت ماموریتی؟ ما تو آبادان خونه و زندگیمونو ول کردیم و جنگ زده شدیم و پدرم موند و به مجروحهای جنگی رسیدگی میکرد.
    دوست عزيز. منم دوستم شرايطش مثل تو بود. ولي قصر شيرين اون معاف شد پارسال فقد يک سوال پدرت کارته ايثارگرى ياجانبازى نداره بعنوان مدرک ببريکميسيون معافي صد درصد شايد مدرکي که نشون دادىين معتبر نبوده

کارت ایثارگری نداره.میگم که اونجا کار میکرده.مدرکشم نامه تاییدیه سازمان تامین اجنماعی و برگه های مربوط به اون زمان بود که من همشونو پیوست کردم به نامه تامین اجتماعی.

دقیقا تو نامه تامین اجتماعی و برگه های اون زمانش مدت زمان حضورش تو منطقه هست.ولی نه زیر نظر سپاه بوده نه بسیج و نه ارتش.اونجا کار میکرده و زیر نظر بهداری بوده. واسه همینم میزان نصف مدت حضورش تو منطقه محاسبه میشه.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    bauingenieurwesen

سلام دوستان
    من اخیرا به نظام وظیفه مراجعه کردم و راجع به کسری خدمت پرسیدم چون پدرم حدود 20 ماه جبهه داره.(که حدود 5 ماهی کسری میخورم) چیزی که اونا گفتن این بود که قانون کسری برای متولدین 73 به بعد لغو شده مگر پدر بیش از 30 ماه جبهه داشته باشه.
    اول میخواستم بدونم این قانون درسته؟ دایمیه یا موقتی؟
    دوم اینکه پدرم دنبال کارهای ایثارگری بره یا کلا بی خیال بشم و بی فایده است؟!!
    لطفا راهنمایی کنید!! خیلی سردرگم و گیج شدم!!!

صفحه 3 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)