صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 20

موضوع: آیا دانشگاه آزاد اعضا هیئت علمی خودش رو بورس میکنه؟ شرایطش چی جوریه؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Civil Eng

Question آیا دانشگاه آزاد اعضا هیئت علمی خودش رو بورس میکنه؟ شرایطش چی جوریه؟

سلام
    یه سئوال خیلی مهمی داشتم که نمی دونستم کجا باید مطرح کنم و هر چه تو فروم سرچ دادم چیزی پیدا نکردم. از اونجا که این سئوال میتونه واسه خیلی از دوستان مطرح باشه، یه موضوع جدید ایجاد کردم تا دوستانی که مطلعند و یا خودشون از همچین شرایطی استفاده کردند لطف کنند و تجربیات خودشون رو در اختیار بقیه قرار بدند:

1- آیا دانشگاه آزاد اعضای هیئت علمی خودش رو بورس میکنه؟
    2- شرایطش چی جوریه؟ آیا به سابقه و مرتبه علمی بستگی داره؟ آیا واسه کشورهای خاصی بورس میکنه؟
    3- این بورس شامل چه چیزی میشه؟ فقط شهریه دانشگاه رو میده یا کمک هزینه هم میده؟ اگه کمک هزینه میده میزانش چقدره؟
    4- آیا مدت تحصیل جزء سابقه حساب میشه؟ آیا حقوق ماهیانه قطع میشه؟
    5- متاهل بودن چه معایب و یا مزایایی در استفاده از این بورس میتونه داشته باشه؟
    6- افرادی که هم خودشون و هم همسرشون عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد هستند چه شرایطی در استفاده از بورس خواهند داشت؟

متشکرم
    ویرایش توسط khodadadi83 : May 28th, 2010 در ساعت 01:47 AM

ApplyAbroad Superstar Countdown آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical-Georgia Inst. of Technology

پیش فرض پاسخ : آیا دانشگاه آزاد اعضا هیئت علمی خودش رو بورس میکنه؟ شرایطش چی جوریه؟

سلام
    این سوال خیلی خوووب بود و من از مدیرها میخوام این موضوع رو نگه دارند چون خیلی ها همچین سوالاتی رو دارند
    ما یه 7 -6سال اونجا بودیم
    شرایطی داره که میتونی بورس بشید- اما نه بورس کامل- اونم نه به هر کشوری
    تا اون موقع که من اونجا بودم (تمام وقت -ه-ع-)-سال 81-87-همش حرفهایی بود-اما عملی نشد خیلی- یه سری رفتند اما دانشگاه ها وکشور هایی که زیاد با نرفتنش فرقی نداشت-بعدشم نفهمیدم خودشون رفتند یا دانشگاه فرستاد- مرد مومن اگه میخوای بعدش هیات علمیت رو ادامه بدی تو همون ازاد-این چه کاریه-بروهمون ایران بمون بخون-مثلا علوم تحقیقات که بسادگی میتونی بری بخونی-بعدشم اقای دکتری- چون این دکترا فقط بدرد همونجا میخوره (همون تدریس تو ازاد)- چون نه تنها تعهد داری-بلکه .....
    ادعا میشد حدود 30% هزینه ها رو میدند- اما بدیش تعهد خدمت هست
    به سوابق هم بستگی داره وکلی چیزای دیگه-مثل سابقه مدیریت گرووه ها و کارهای اجرایی- زبان-مقالات-و .....

واسه ادامه سوالات- برو از کارگزینی هیات علمی و شورای بورس و یا معاون اموزشی اون دانشگاه بپرس
    در مورد حقوق بستگی داره- میتونی مرخصی بدون حقوق بگیری یا با حقوق-که بدیهی همه اینها در مدت زمان تعهد تاثیر گذاره

سرانجام خود من با دونستن اینها تصمیم گرفتم نه من اویزون کسی باشم نه کسی اویزونه من-خودم پذیرش و بورس گرفتم -و وضعیت فعلیم در دانشگاه مورد تدریسم فعلا اینه: مرخصی بدون حقوق
    اگه بر گشتم میرم ادامه میدم-البته من تعهدی ندارم -و فوقش اینه که اگه مرخصی بدون حقوقم طول کشید شاید بگند خب بروهمونجا که بودی -دیگه ما تو رو دوست نداریم
    سوالی داشتی ما در خدمت

Junior Member

پیش فرض پاسخ : آیا دانشگاه آزاد اعضا هیئت علمی خودش رو بورس میکنه؟ شرایطش چی جوریه؟

من میتونم از بورسیه وزارت علوم استفاده کنم. آیا این جور بورسیه ها رو که از طرف ایرانن توصیه میکنید؟ چه تعهداتی باید بدیم؟ تا چه حد هزینه ها رو تامین میکنن؟ پذیرش رو خودشون میگیرن یا ما باید بگیریم؟
    (اگر این سوال قبلا پرسیده شده بگید کجا برم)

ApplyAbroad Champion
    Pink Floyd آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    این حساب کاربری غیر فعال می باشد.

Dear County
    I have never heard of that
    I think Azad uni only takes responsibility about one who wants to keep studying inside the country
    by the way the best way is to consult with uni's staff
    این حساب کاربری غیر فعال می باشد.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Civil Eng

فکر میکنم بورس میکنن چون تعدادی از همکارانم واسه هند و مالزی بورس گرفتند و حتی شنیدم که یه زن وشوهر که هر دو تاشون تو گروه معماری دانشگاهمون بودند از دانشگاه هاروارد پذیرش گرفتند و دانشگاه هم بورسشون کرد. بیشتر دنبال جزئیات چگونگی بورس هستم و دارم سعی میکنم تو این زمینه اطلاعات بدست بیارم.
    بیشتر به این دلیل این بحث رو راه انداختم تا از تجربیات دوستانی که بورس گرفتن استفاده کنیم چون تو ایران باید قانون رو تجربه کرده باشی و تنها دونستن قانون فایده نداره.
    ویرایش توسط khodadadi83 : May 29th, 2010 در ساعت 01:07 AM

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Civil Eng

نقل قول نوشته اصلی توسط nimamf نمایش پست ها
    من میتونم از بورسیه وزارت علوم استفاده کنم. آیا این جور بورسیه ها رو که از طرف ایرانن توصیه میکنید؟ چه تعهداتی باید بدیم؟ تا چه حد هزینه ها رو تامین میکنن؟ پذیرش رو خودشون میگیرن یا ما باید بگیریم؟
    (اگر این سوال قبلا پرسیده شده بگید کجا برم)
    سلام دوست عزیز
    شرایط وزارت علوم کاملا متفاوت با دانشگاه آزاده، شما میتونید بطور مجزا یه بحث مشابه در مورد بورسیه وزارت علوم تو فروم ایجاد کنید.
    یه سری به سایت وزارت علوم و قسمت اداره کل بورس و دانشجویان خارج بزنید. یادمه قبلا که دیده بودم یه چیزایی در مورد بورسیه نوشته بود:
    http://www.iranscholarship.msrt.ir/r...studying-aboad

رشته و دانشگاه

سلام
    علی:
    نه-همچین چیزی هست- اما حدود 30-40% هزینه ها رو میدند- بازم حالت های مختلفی داره- که باید باهاشون صحبت کرد که چگونه کنار میاند
    و بستگی به نیاز اون دانشگاه و گروه اموزشی خاص هم داره

- من بیشترین برد (مسافت )که دانشگاه اونا رو نیمه بورس کرد همانا سنگاپور و مالزی بود-
    شرایط جدید دانشگاه رو از 2 سال پیش به این طرف نمیدونم-اما یه چیز و میدونم-اینکه بعید میدونم واسه هاوراد یا کانادا یا امریکا با این هزینه ها فول بورس شده باشند-هزینه هاش سر به جهنم میگذاره و اینکه دانشگاه ازاد این کارو بکنه واقعا باید گفت افرین-اگه همچین چیزی باشه باید تمام معادلاتم رو در مورد دانشگاه ازاد خط بزنم-دوباره بنویسم-چون این موضوع مهمیه
    حالا شما واسه همون مالزی اینا با کارگزینی هیات علمی صحبت کنید-ببینید چی میگند-باید پرونده بره سازمان مرکزی و اونجا تصمیم گیری بشه- بعد یه دو سه ماه جوابش میاد-باید پذیرشت رو بری با یه سری مدارک بدی به دانشگاه از طریق گروه و پله پله با اعلام نیاز گروه
    من رو با تمام سوابقم و رزومه ام که خیلی ضایع بود ولی از تمام متقاضی ها بهتر بود و در حالیکه نمرات بالای زبان هم داشتم واسه ناتینگهام انگلیس سازمان مرکزی رد کرد-که دستشون هم درد نکنه یه نمه

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Civil Eng

مهدی:
    امکانش هست کل مراحلی رو که واسه بورس شدن از دانشگاه واحد خودت اقدام کرده بودی بطور خلاصه بگی؟ اینکه از کدوم قسمت شروع کردی و تا کجا پیش رفتی و اینکه گیر کار کجا بود؟
    خیلی ممنون

Junior Member

سلام
    همسر من عضو هیئت علمی دانشگاه پرند هست. دیروز رفت سازمان مرکزی دانشگاه آزاد تو پاسداران از مسئول بورس سوال کرد راجع به شرایط بورسیه. گفته بودند که ما در طول تحصیلتون هر ماه حقوقی رو که به عنوان هیئت علمی می گرفتید براتون واریز می کنیم به مدت 4 سال یعنی یکدفعه کل پول رو نمیدن. همسر من برای کانادا سوال کرده بود ولی فکر نمی کنم محدودیت کشوری داشته باشه. بعد هم گفته بودند اگر برنگردی سه برابر کل هزینه ای که برات کردیم باید پس بدی اگر هم برگردی یادم نیست فکرکنم دوبرابر سالهای بورس باید خدمت کنی. به نظرم بدرد کسایی میخوره که مطمئنن برمی گردن. در ضمن اینطور که معلومه این میتونه یک کمک بورس باشه و مثلا در مورد شهریه های سرسام آور دانشگاههای آمریکا خیلی کمه. به هرحال امیدوارم مفید بوده باشه.

رشته و دانشگاه

KHodadadi:
    باید مدارک پذیرش ازون دانشگاه روبا یه نامه درخواست بدی به گروه-
    گروه موافقت میکنه
    بعد میره دانشکده
    بعدش معاون اموزشی
    و بعدش رییس دانشگاه امضا وتایید که ما به ایشون واین تخصص نیاز داریم و یه چند خطی مینویسه
    اون نامه ها ومدارک میره سازمان مرکزی و تصمیم گیری میشه

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)