صفحه 1 از 104 123456789101151101 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 1038

موضوع: اسکان دانشجویی

Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی شیمی - Sahand University of Technology

پیش فرض اسکان دانشجویی

نقل قول نوشته اصلی توسط zizi84 نمایش پست ها
    ببینید توی شهر هایی بجز هلزینکی با 500 یورو در ماه زندگی متوسط (رو به خوب) خواهید داشت. 150 تا 200 یورو هزینه اجاره اتاق , 200 یورو خورد و خوراکه که من از یکی از دانشجوهای oulu پرسیدم و اون گفت ما نهار دانشگاه می خوریم که ماهی 50 یورو خرجمون. این دانشجو با ماهی 350 یورو زندگی می کنه

کلا سیستم تحصیلی فنلاند خیلی خوبه ولی راجع به مقایسه باید از رنک دانشگاه استفاده کنید. اینو مد نظر داشته باشین که فاند گرفتن یه اتفاق عالیه و مطمئن ام من اگه جای شما بودم جایی می رفتم که فاند داشته باشه
    بالاخره فاند فنلاند قطعی شد
    حالا دانشگاه یه سری خونه ها رو از طریق یه شرکتی پیشنهاد کرده از 20 متری تا 70 متری ....
    ولی در کل اگه خونه مستقل بگیرم نزدیک 300 یورو هزینشه
    دوستان در مورد خونه هایی که مشترکه نظری دارند. مثلا بین 3 نفر (تقریبا هزینه خونه نصف میشه!)
    200 یورو می مونه برام. واسه همین باید حداقل تا موقعی که یه کار پیدا کنم. یه خونه 200 یورویی بسنده کنیم
    راستی هزینه آب و برق و ... رو کرایه خونه حساب میشه ؟

فقط خوب ویزا میدن؟
    (اگه مهر یه سفارت دیگه تو پاسم بخوره قبل مصاحبه قنلاند) تاثیر منفی داره ؟
    ممنون
    ویرایش توسط izak : May 28th, 2010 در ساعت 12:44 PM

پیش فرض اسکان دانشجویی

کسی می دونه اوضاع Accomodation در Tampere چطوره ؟

پیش فرض پاسخ : Accomodation in Tampere

تا اونجا که من خبر دارم TOAS خوابگاه می ده و هزینه ها هم مناسبه نمی دونین کیفیتش چطوره ؟

Junior Member

من از طریق TOAS یه خونه رزرو کردم ولی حالا برنامم کنسل شده نمیرم فنلاند اگه کسی می خواد میل بزنه بهم تا اگه بشه منتقلش کنم
    ویرایش توسط silence scream : December 31st, 2010 در ساعت 07:24 AM دلیل: لطفا از طریق پیغام خصوصی اقدام کنید

Junior Member

Question پاسخ : سوالات در مورد زندگی در فنلاند

نقل قول نوشته اصلی توسط Ashymashy نمایش پست ها
    Hi.
    Unfortunately I didn't have Farsi fonts on my PC but in any way the price that i wrote in forum is for tampere.and I believe that cost of rental home in helsinki is more than Tampere.Also as location regard I can say that there are not much different between them.for example there are some student house in tampere which are far from university and should take a bus for them from university and cost of them is about 200 EU whereas there are some apartment which are located in near of university and cost of them are vary between 220-260 EU.
    all of them are single room.
    سلام اشي مشي عزيز
    اقا من از TUT پذيرش دارم ولي TOAS ميگه خوابگاهام پر شده. من چه جوري مي تونم يه اطاق كوچك توي tampere بگيرم(حوالي200-250 يورو)؟ حالا كه خوابگاه به هم نرسيده،اگه فكر مي كنيد جايي نمي شه پيدا كرد يا دردسر زياد داره لطفا راهنمايي كنيد تا defer كنم.متشكرم.

Member
    رشته و دانشگاه

پیش فرض پاسخ : سوالات در مورد زندگی در فنلاند

تو این وب سایت. از منوی بقلش می تونید لیست تمام خوابگاه های دانشجویی رو پیدا کنید. (خونه های مشترک طبق معمول ارزونتر از مستقل ها هستند)
    http://www.soa.fi/en/studenthousing

در بعضی موارد خوابگاه ها می گن مثلا تا فلان تاریخ خونه نداریم و بعدش جا وا میشه. در این صورت اگه که این زمان چند هفتهای باشه می تونید از لینک زیر هم استفاده کنید که میشه گفت ارزونترین نوع مسافرخونست (گرچه برای زمان کوتاه مدت چند هفته ای تا یه خونه مناسب پیدا کنید!) قیمت خوابگاهی (چند نفر یه جا. نفری 12 یورو هست شبش و اتاق در بست تک نفره 25 یورو که مثلا برای دو هفته ارزونتر هم تموم میشه 20 یورو شبی

http://www.hihostels.com/web/index.en.htm

موفق باشید

Junior Member ...Mohammad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    TUT

یه شرکت دیگه هم در تامپره هست که خونه دانشجویی اجاره میده.ولی اینکه مراحلش چطوره یا معتبر هست یا نه رو بی خبرم.(برای بچه هایی که از طریق TOAS موفق نشدند بد نیست سر بزنند.)

آدرسش این هست: http://www.opintanner.net/index.php

Member
    رشته و دانشگاه

این لینکی که شماگذاشتید در واقع همن شبکه خوابگاهی دانشگاه های فنلانده
    در قسمت سوالات مربوط به زندگی در فنلاند که لینک دیگه هم گذاشتم که میتونه مفید باشه برا بچه ها

Junior Member

پیش فرض پاسخ : سوالات در مورد زندگی در فنلاند

نقل قول نوشته اصلی توسط izak نمایش پست ها
    سلام
    امروز از فنلاند یه ایمیل داشتم مبنی بر اینکه همون خونه ای که می خواستم رو می تونم با پرداخت پول پیش (300 یورو) رزرو کنم.
    کمی خیالم راحتتر شد. چون هم به دانشگاه نزدیکه- هم ارزونه (269 یورو)- مبله هستش (تخت- میز - کمد و مبل که البته ماهی 17 یورو اضافه میشه به اجاره خونه) . آشپز خونه- حموم و دستشویی هم داخل سویته
    در کل خونه جمع جوریه و میشه گفت کوچولو موچولو (15 متره) فعلا برای یه سال خونه مستقل گرفتم و احتمالا سال بعدش خونه مشترک بگیرم ( که هزینه خونه حتی کمتر هم میشه)
    البته هر اتاق اینترنتش جداست ک برای استفاده از اون هم باید ماهی 20 یورو داد.
    پوله آب و برق و حرارت هم رو همون کرایه خونه قبلا حساب شده
    31 آگوست کلید ها رو می گیرم و چون 24 می رسم تقریبا یه هفته ای رو مسافرخونه رزرو کردم که اتاق تک نفری روزی 25 یورو شد.
    به امید خدا ویزا هم حل میشه. جالبه من امسال 1 شهریور (بعد از یک بار تمدید) تاریخ اعزام سربازیم بود و دقیقا همون روز بلیط پرواز دارم
    به هر حال 11 ام ماه رمضون می رسم فنلاند. که از قراره معلوم روزها درازه درازه.... تا قبل این حس شرارتمون گل کرده بود که طول روز 40 دقیقست و ما همه نماز روزه ها رو همون 40 دقیقه حل و فصل می کنیم
    گرچه ممکنه نظرات متفاوت باشه ولی میشه با ساعت مناطق معتدله میزون کردش

یه سوالی برام پیش اومده. (البته گلاب به روتون ...) انگاری خبری از شیلنگ و اینا ... نیست تو دستشویی
    چند ماه پیش که با یه فرانسوی بودم اون داشت از دستشویی های ما گله می کرد و من می خندیدم و حالا کار بر عکس شده

طبق گفته دانشگاه هفته اول با یکی از برو بچ فنلاندی هماهنگ می شیم که هم شهر رو نشون میده و برای باز کردن حساب بانکی ، ثبت نام، خریدها و... (کلا امورات زندگی) با هامونه تا روال دستمون بیاد (به اصطلاح Tutor) بعدشم که دوره Orientation هستش که 3 روزه و در نهایت شروع کلاسها

ولی نکته ای که برام جالب بود اینه که حضور در کلاس اجباری نیست و بیشتر دانشجو محوره (تحقیق و ...) آخه 21 اکتبر باید برای کنفرانسی برم فرانسه و از این نگران بودم که چون با کلاسهام تداخل داره نتونم برم که مسئوله پذیرش گفت اینم حله و جای نگرانی نیست

اون طور که دیدم انگاری میشه چندین بار امتحان داد تا اگه مثلا درسی افتادید یا قصد دارید نمرتون رو بهبود ببخشید؟ (ما که شاگرد زرنگیم و همون دفه اول 5 می گیریم.... البته دیگه نه از 20)

تابستونا بورسیه مخارج رو پوشش نمیده (یعنی فقط 10 ماه از سال) ولی عوضش کار آزمایشگاهی به عنوان جزیی از واحدهای درسی داریم که این خلا رو جبران می کنه
    در حین کار بر روی پروژه ارشد هم طبق گفته دانشگاه میشه از خود استاد کمک هزینه دریافت کرد.
    فعلا که با یه حساب سر انگشتی و بعد از غلبه بر هزینه های اولیه 300 یورو جیرینگی می ره بابت پول خونه و 200 یورو می مونه از 500 یورو در ماه
    حالا نمی دونم برای خورد و خوراک دانشجویی کافیه یا نه
    (دانشگاه ناهار میده که قیمتش بین 1.8 یورو هست تا 4 یورو) خونه هم 7 دقیقه پیاده راه تا دانشگاه و هزینه ایاب ذهاب دیگه ندارم. دوچرخه هم که رو بورسه ...

فعلا همینا ...
    خوشحالم که مشکل مسکنتون حل شده.شما از طریق TOAS اقدام کردید؟به من تو pawolla خونه دادن که یه سوییت سه خوابست.که با دو نفر دیگه share می شه.من از این موضوع خیلی ناراحتم.دوست دارم یه خونه کوچیک اما دربست داشته باشم.

Member
    رشته و دانشگاه

Thumbs up پاسخ : سوالات در مورد زندگی در فنلاند

نقل قول نوشته اصلی توسط mores1365 نمایش پست ها
    شما از طریق TOAS اقدام کردید؟.
    منم از طریق این سایتی که زیر هست اقدام کردم و البته همون جا شهر ها تفکیک شده و سایت خودشون هست.
    http://www.soa.fi/en/studenthousing
    برای تمپر همون TOAS هستش
    البته من سال دوم باید جامو عوض کنم
    موفق باشید