صفحه 4 از 104 نخستنخست 123456789101112131454 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 1038

موضوع: اسکان دانشجویی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : اسکان دانشجویی

اين فقط يك ايده است ، لطفا نظر دهيد. براي اونهايي كه مثل من مشكل مالي دارند بنظر مرسه خيلي خيلي بهتر كه 4 يا 5 نفري يك خانه كرايه كنيم. حتي اگر نشد با اثباب اثاثيه كرايه كنيم ، توي هر شهري فروشگاه هاي recycle وجود داره كه خود فنلانديها طبق سبك زندگي شان عادت دارند حتي از اينجا هم خريد كنند ، ما ميتوانيم يك خانه كرايه كنيم، و با قيمت بسيار خوبي ، وسايل دست دوم مورد نياز را يك روزه از همين نوع فروشگاه خريد كنيم . فقط كمي حوصله مي خواهد.

ApplyAbroad Veteran
    mic_makarti آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Tampere, Bioinformatics

نقل قول نوشته اصلی توسط alibaba2 نمایش پست ها
    اين فقط يك ايده است ، لطفا نظر دهيد. براي اونهايي كه مثل من مشكل مالي دارند بنظر مرسه خيلي خيلي بهتر كه 4 يا 5 نفري يك خانه كرايه كنيم. حتي اگر نشد با اثباب اثاثيه كرايه كنيم ، توي هر شهري فروشگاه هاي recycle وجود داره كه خود فنلانديها طبق سبك زندگي شان عادت دارند حتي از اينجا هم خريد كنند ، ما ميتوانيم يك خانه كرايه كنيم، و با قيمت بسيار خوبي ، وسايل دست دوم مورد نياز را يك روزه از همين نوع فروشگاه خريد كنيم . فقط كمي حوصله مي خواهد.
    با سلام،

اگر منظورتون کرایه خونه از جایی غیر مسئول کرایه خوابگاه به دانشجویان هست (مثل LOAS یا TOAS)، توجه داشته باشید که پیدا کردن خونه کمی سخت خواهد بود.
    من فکر میکنم که خود این شرکتها بهترین قیمت موجود را به دانشجویان میدهند. شما میتونید توی Shared Flat اتاق داشته باشید که خوب از نظر هزینه بسیار بصرفه هست و مبله هم بهتون میدند.

گرفتن وسائل هم در روز های اول کمی براتون سخت خواهد بود.

موفق باشید.

Junior Member

يك ايده ديگر كه كمي در ابتدا عجيب بنظر ميرسد يا شايد اصلا غير ممكن : خريد خانه

فرض كنيد 4 دا نشجو مثلا براي دوره 4 ساله ليسانس دارن ميرن ، اجاره بطور ميانگين در طول چهار سال 250 يورو باشد، انها در طي 4 سال بايد 48000 يورو اجاره بدهند، من بعضي سايتهاي معاملات املاك را سرچ كردم ، اكنون مساله اينجاست ايا ميشود خانه خريد ؟
    اينجا خانه هاي با قيمت 8000 يورو وجود دارند ، البته شايد من اشتباه ميكنم. شايد مثلا رفت و امد تا دانشگاه يا ديگر مسايل در بين باشد ، من دارم تازه شروع ميكنم در اين باره وبگردي. لطفا نظر بدهيد .

راستي ، يك راه ديگه هم هست ، اصطلاحش ياد نيست ، اما ميري چترت توي يه خونه فنلاندي باز ميكني تا مثلا هم اونها با فرهنگ شما اشنا بشن هم شما با انها.

ApplyAbroad Veteran
    mic_makarti آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Tampere, Bioinformatics

نقل قول نوشته اصلی توسط alibaba2 نمایش پست ها
    يك ايده ديگر كه كمي در ابتدا عجيب بنظر ميرسد يا شايد اصلا غير ممكن : خريد خانه

فرض كنيد 4 دا نشجو مثلا براي دوره 4 ساله ليسانس دارن ميرن ، اجاره بطور ميانگين در طول چهار سال 250 يورو باشد، انها در طي 4 سال بايد 48000 يورو اجاره بدهند، من بعضي سايتهاي معاملات املاك را سرچ كردم ، اكنون مساله اينجاست ايا ميشود خانه خريد ؟
    اينجا خانه هاي با قيمت 8000 يورو وجود دارند ، البته شايد من اشتباه ميكنم. شايد مثلا رفت و امد تا دانشگاه يا ديگر مسايل در بين باشد ، من دارم تازه شروع ميكنم در اين باره وبگردي. لطفا نظر بدهيد .

راستي ، يك راه ديگه هم هست ، اصطلاحش ياد نيست ، اما ميري چترت توي يه خونه فنلاندي باز ميكني تا مثلا هم اونها با فرهنگ شما اشنا بشن هم شما با انها.
    با سلام،

خرید خانه در فنلاند بصرفه نیست، اول اینکه اونچیزی که من پرسیدم و جستجو کردم، خانه ای با قیمت 8000 یورو ندیدم ! نه اینکه ملکی با این قیمت نبود ولی زمین خالی بود !!!

شما باید به فروشش هنگام بازگشت هم فکر کنید، همچنین مالیات زیادی که در فنلاند وجود داره.
    به نظر من این گذینه کاملا منتفی هست مگر اینکه اونجا موندگار بشین و کاری چیزی داشته باشید.

در مورد دوم فکر میکنم شما Host family را میفرمایید که خب من جایی ندیدم کسی برای مثلا 4 سال هاست فامیلی بشه !! معمولا برای یک دوره کوتاه این گذینه وجود داره و مربوط به کلاس های زبان میشه. در ضمن تا الان در سایت هیچ یک از دانشگاه ها ندیدم که چنین پیشنهادی وجود داشته باشه.

شک نکنید که برای اول کار گرفتن خوابگاه از شرکت های موجود بهترین و بصرفه ترین راه زندگی و تحصیل هست اگر که در فنلاند موندگار شدین شاید بهتر باشه به فکر یک مکان جایگزین باشید.

موفق باشید.

Member

من مشکلم با خوابگاه این هست که درسته شخص بک اتاق بر ای خودش داره ولی آشپزخانه و حمام و سرویس بهداشتی اشتراکی هست. (البته این ممکنه برای دیگران مشکل محسوب نشه ولی برای من هست).جدا بر اون بخاطر کمی اختلاف سنی با سن بقیه دانشجویان (من سی و یک سالمه) ممکن زیاد قدرت سازش برای زندگی اشتراکی نداشته باشم. بخصوص با افرادی که ظرفیت زندگی در محیط های آزادتر از ایران رو ندارن.( از این که اینقدر رک خودم رو توصیف کردن معذرت میخوام ولی صحبت یه زندگیه ) اینه که ترجیح میدم در جو غیردانشجویی زندگی کنم. میخواستم ببینم شانس دارم یه فضای بین 15 تا 25 متری که سرویس بهداشتی و آشپزخانه داشته باشه گیر بیارم. برای این کار باید از کجا شروع کنم. چون من اصلا هیچگونه اطلاعانی ندارم. قیمتها رو از کجا باید چک کنم.( مقصد من شهر تامپر و دانشگاه من دانشگاه تکنولوژی تامپر هست).و همچنین چه زمانی خونه رو رزرو کنم بهتر است؟؟؟؟

ApplyAbroad Veteran
    biscuitpolo آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Business Administration

نقل قول نوشته اصلی توسط arvin-1980 نمایش پست ها
    من مشکلم با خوابگاه این هست که درسته شخص بک اتاق بر ای خودش داره ولی آشپزخانه و حمام و سرویس بهداشتی اشتراکی هست. (البته این ممکنه برای دیگران مشکل محسوب نشه ولی برای من هست).جدا بر اون بخاطر کمی اختلاف سنی با سن بقیه دانشجویان (من سی و یک سالمه) ممکن زیاد قدرت سازش برای زندگی اشتراکی نداشته باشم. بخصوص با افرادی که ظرفیت زندگی در محیط های آزادتر از ایران رو ندارن.( از این که اینقدر رک خودم رو توصیف کردن معذرت میخوام ولی صحبت یه زندگیه ) اینه که ترجیح میدم در جو غیردانشجویی زندگی کنم. میخواستم ببینم شانس دارم یه فضای بین 15 تا 25 متری که سرویس بهداشتی و آشپزخانه داشته باشه گیر بیارم. برای این کار باید از کجا شروع کنم. چون من اصلا هیچگونه اطلاعانی ندارم. قیمتها رو از کجا باید چک کنم.( مقصد من شهر تامپر و دانشگاه من دانشگاه تکنولوژی تامپر هست).و همچنین چه زمانی خونه رو رزرو کنم بهتر است؟؟؟؟
    در فنلاند شما این انتخاب رو هم دارید که خوابگاه های مستقل با آشپزخونه و سرویس بهداشتی مستقل داشته باشید. البته قیمت کمی بالاتر هست (معمولاً از حدود 320 یورو شروع میشه، بسته به متراژ، محل و امکانات)...
    Winners are simply willing to do what losers won't

بچه ها کسی میدونه فرم اپلیکیشن TOAS رو باید پست کرد یا ایمیل یا فکس؟

Junior Member irtakweb آواتار ها

من ایمیل زدم ، گفتن شما که ورودی جدید هستین باید تا 16 می صبر کنید تا به صورت آنلاین ثبت نام کنید توی سایت toas هم همین موضوع را نوشته

Junior Member

توی سایت TOAS وقتی نوشتهن
    Studios
    1 room(s), kitchen, rank.balcony
    یعنی آپارتمان یک نفره با آشپزخانه و سرویس بهداشتی share هست درسته؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : دانشگاه TUT

حالا ما برای TOAS
    IBAN and BIC codes
    رو از کجا بیاریم؟