صفحه 7 از 104 نخستنخست 123456789101112131415161757 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 1038

موضوع: اسکان دانشجویی

پیش فرض پاسخ : دانشگاه TUT

نقل قول نوشته اصلی توسط raymound نمایش پست ها
    خیلی بد شد
    حالا وقتشه رو بقییه گزینه های پزیرش بیشتر فکر کنیم
    نقل قول نوشته اصلی توسط arvin-1980 نمایش پست ها
    مرسی دوست عزیز بابت لینکی که گذاشتی. خیلی ممنون.

خیلی نگران شدم. به خودشون هم ایمیل زدم ببینم چی میگن. فقط نمیدونم چرا توی کشوری که اینقدر کم جمعیته باید همچین مشکلی باشه.فقط نمیدونم رفاه اجتماعی رو چی معنا کردن که میگن فنلاند بهترینه.توی تواس عمر بیشتر ساختمونهاشون بین 40 تا 50 سال بود................................. یه سوال از شما بپرسم شما در حال حاضر فنلاند هستین؟
    من الان یک ساله فنلاند هستم و خیلی برام عجیبه این طرز برخورد بعضی دوستان... کاملا با حامد موافقم. سطح رفاه معنیش این نیست که هر کسی هر چیزی خواست دولت یا دانشگاه دو دستی تقدیم می کنه.همه چی اینجا قانون داره و تکلیف هر کس را قانون ، نه پول یا پارتی یا آشنا یا... مشخص می کنه. انشالله اگه تشریف بیارید می بینید. قانون خونه دانشجویی هم برای خودش درسته و اون اینکه دولت داره کلی سوبسید رو این خونه های دانشگاهی می ده و برای همین هم برای اینکه به صرف باشه تعداد کمتری استودیو دارند و بیشتر اپارتمان های مشترک هست تا به صرفه تر بشه هم برای دانشجو هم برای دولت.
    به هر حال شما دو راه دارید یک از طریق اسکان دانشجویی اقدام کنید و اتاق خودتون در آپارتمان با یک نفر دیگه داشته باشید. ( دستشویی و آشپزخونه مشترک ولی اتاق جدا) یا اینکه اگه این گزینه رو نمی خواهید از ابتدا دنبال خونه در بازار آزاد باشید. استودیو هم گیرتون می آید. خیلی راحت هم گیرتون می آید. فقط قیمت بالاتر. شاید تا حدود دو برابر. من تامپره تیستم ولی با حدود قیمتی که اینجا دستمه فکر می کنم با 400-500 در ماه جای کوچیکی رو بتواند پیدا کنید.

این کل ماجرا. ...دیگه اقسوس خوردن نداره که ... توی کشورهایی مثل انگلیس یا کانادا شما اصلا آپشن اول رو ندارید.. یعنی خونه دانشگاه هم قیمت بیرون و حتی گرون تر هم هست...

به هر حال من جای شما بودم. جای افسوس خوردن و آه کشیدن و نگران شدن منطقی یکی از دو گزینه رو انتخاب می کردم ...
    موفق باشید!

Junior Member

پیش فرض پاسخ : اسکان دانشجویی

از ابتدا دنبال خونه در بازار آزاد باشید
    آخه من از ایران چجوری اونجا خونه پیدا کنم؟
    مگر اینکه اول از تاوس بگیرم بعد برم اونجا خونه پیدا کنم که کلی ضرر می کنم
    قبول کنید این یک فاکتور یکم ضعیف عمل شده یعنی دسته مارو کاملا بسته نه راه پیش داریم نه پس

Junior Member

پیش فرض پاسخ : دانشگاه LUT

سلام دوستان گرام

كسي متوجه شد كه bin و bic رو چي بنويسيم ؟؟؟ من همون اعدادي كه دانشگاه برام ميل زده بود رو فرستادم كه گويا اشتباس.
    ممنون

Member

اول اینکه خیلی ممون از توضیحات حامد و آیدا که در فنلاند درس میخونن. به هر حال شما که اونجا هستین بیشتر با محیط آشنایید.

من به توآس ایمیل زدم در مورد استودیو. جواب رو اینجا میزارم تا دیگران استفاده کنند
    Hi,

Unfortunately you cannot rent a studio as the queues are at least a year long. The alternatives for accommodation are given on our website http://www.toas.fi/en/coming-from-abroad. If those are not suitable for your needs you need to think about renting a studio from the private market or from some other organization.

Kind Regards,
    Inka Leino
    Housing officer
    اوکی فقط این رو بگم که من از دولت فنلاند خونه رایگان نخواستم. هزینه اجاره یه استودیو هرچی باشه قبول میکنم ولی مشکل اینه که یه سال دیگه همه استودیوهای توآس پره.
    به تحصیل رایگان اشاره کردین. خودتون یک ساله اونجایید و صددرصد میدونید اکثریت دانشجوها از هند و ایران و پاکستان هستند. و اکثرا باهوش. کشورهای اسکاندیناوی خیلی هم بی جهت و محض رضای خدا امکان تحصیل رایگان آسیایی ها رو فراهم نکرده اند.آنها هم اهداف خود را فراهم میکنند.برای همین سیاستهایشان هست که کشوری که تا چندی پیش مستعمره بوده الان یه کشور فوق العاده پیشرفته در تکنولوژی هست. اوکی این موضوع بحث خاص خودش رو داره.
    آقای حامد و خانم آیدا به اطلاعات مفیدی اشاره کردین که باعث امیدواری هست. خانم آیدا منظورتون از 400 تا 500 یورو هست یا دلار.؟؟؟؟؟ من با 400 یورو میتونم استودیو خارج از محیط دانشجویی پیدا کنم؟ آیا در حومه شهر پیدا کردن خانه راحت تر نیست؟؟؟ من فقط اگه یه اتاق و یه سرویس بهداشتی هم داشته باشم برایم کافی هست. ترجیح میدم در محیط غیردانشجویی زندگی کنم. دلایل خاص خود رو دارم.
    آقای حامد من از چندین ماه پیش از طریق همین سایت و کامنتهای شما یه برداشت کلی از شما و باقی قبولیهای پارسال دارم. سوالی که دارم مربوط به این تاپیک نیست ولی برام مهمه.اشاره کردین تمایل دارین پی اچ دی رو در فنلاند بخونین. فکر میکنید چه مقدار این شانس رو دارید که بورس بشید( ماهی 2000 یورو) . شانس همچین موفقیتی در فنلاند در چه حد هست؟ امکان کار بعد از فارغ التحصیلی هست؟ وضعیت در نروژ چگونه هست؟؟؟ لطف کنید اگر مایل بودین به این سوالات جواب بدین پاسخ رو در یک تاپیک مناسب قرار بدین.
    ممنون

قبول کنید این یک فاکتور یکم ضعیف عمل شده یعنی دسته مارو کاملا بسته نه راه پیش داریم نه پس
    شما برای پیدا کردن خونه آزاد از ایران هم می تونید اقدام کنید. اینترنت پس برای چیه؟ مسلما به راحتی خونه دانشگاه نیست ولی میشه. من خودم توصیه نمی کنم. یعنی برای من همخونه داشتن مشکل نیست و من اگه باشم خونه دانشگاه رو می گیرم که حاضر و آماده هست و ارزون تر. ولی خوب اگه با دلایلی خونه مستقل می خواهید باید جور گشتنش رو هم بکشید... خدا و خرما که نمیشه!!!
    یک راه دیگه هم که خودتون اشاره کردید اینکه از تاوس بگیرید و یکی دو ماه اول رو اونجا باشید و وقتی جای مناسبی پیدا کردید جا به جا بشید. ضرری هم نمی کنید. اون پولی پیشی رو که می گیرند موقع بلند شدن بهتون پس می دند. تنها ضرر در زحمت جا به جایی هست که خوب این هم بهایی هست که شما برای خونه تنها داشتن می پردازید...

نقل قول نوشته اصلی توسط arvin-1980 نمایش پست ها
    اول اینکه خیلی ممون از توضیحات حامد و آیدا که در فنلاند درس میخونن. به هر حال شما که اونجا هستین بیشتر با محیط آشنایید.

من به توآس ایمیل زدم در مورد استودیو. جواب رو اینجا میزارم تا دیگران استفاده کنند
    Hi,

Unfortunately you cannot rent a studio as the queues are at least a year long. The alternatives for accommodation are given on our website http://www.toas.fi/en/coming-from-abroad. If those are not suitable for your needs you need to think about renting a studio from the private market or from some other organization.

Kind Regards,
    Inka Leino
    Housing officer
    اوکی فقط این رو بگم که من از دولت فنلاند خونه رایگان نخواستم. هزینه اجاره یه استودیو هرچی باشه قبول میکنم ولی مشکل اینه که یه سال دیگه همه استودیوهای توآس پره.
    به تحصیل رایگان اشاره کردین. خودتون یک ساله اونجایید و صددرصد میدونید اکثریت دانشجوها از هند و ایران و پاکستان هستند. و اکثرا باهوش. کشورهای اسکاندیناوی خیلی هم بی جهت و محض رضای خدا امکان تحصیل رایگان آسیایی ها رو فراهم نکرده اند.آنها هم اهداف خود را فراهم میکنند.برای همین سیاستهایشان هست که کشوری که تا چندی پیش مستعمره بوده الان یه کشور فوق العاده پیشرفته در تکنولوژی هست. اوکی این موضوع بحث خاص خودش رو داره.
    آقای حامد و خانم آیدا به اطلاعات مفیدی اشاره کردین که باعث امیدواری هست. خانم آیدا منظورتون از 400 تا 500 یورو هست یا دلار.؟؟؟؟؟ من با 400 یورو میتونم استودیو خارج از محیط دانشجویی پیدا کنم؟ آیا در حومه شهر پیدا کردن خانه راحت تر نیست؟؟؟ من فقط اگه یه اتاق و یه سرویس بهداشتی هم داشته باشم برایم کافی هست. ترجیح میدم در محیط غیردانشجویی زندگی کنم. دلایل خاص خود رو دارم.
    آقای حامد من از چندین ماه پیش از طریق همین سایت و کامنتهای شما یه برداشت کلی از شما و باقی قبولیهای پارسال دارم. سوالی که دارم مربوط به این تاپیک نیست ولی برام مهمه.اشاره کردین تمایل دارین پی اچ دی رو در فنلاند بخونین. فکر میکنید چه مقدار این شانس رو دارید که بورس بشید( ماهی 2000 یورو) . شانس همچین موفقیتی در فنلاند در چه حد هست؟ امکان کار بعد از فارغ التحصیلی هست؟ وضعیت در نروژ چگونه هست؟؟؟ لطف کنید اگر مایل بودین به این سوالات جواب بدین پاسخ رو در یک تاپیک مناسب قرار بدین.
    ممنون
    منظورم 400-500 یورو بود. حومه شهر امکان آپارتمان پیدا کردن به نظرم کمتره. فکر می کنم بیشتر خونه مستقل و بزرگ هست.

دوستان عزیز
    من با یه سرچ یک ثانیه ای به این لینک رسیدم
    http://www.tampere.fi/english/housin...rketplace.html
    که توش همون طور که می بینید لیست کلی سایت اجاره خونه هست. باید زحمت بکشید اسم هر کدوم را گوگل کنید و سایتشون رو ببینید. و گوگول کروم استفاده کنید که ترجمه کنه براتون. من برای مثال اولین لینک رو سرچ کردم و بعد از توی سایت قسمت آپارتمان و مرکز شهر رو انتخاب کردم :
    http://www.tampereenvuokra-asunnot.fi/keskusta.html

و اولین مورد توی همین صفحه مثلا استودیو داره... حالا اگه بخواهید باید آپلیکیشن پر کنید یا می تونید ای-میل بزنید ببینید قیمت ها چه طوره.. به هر حال این هم یک مرحله است که اگه خونه شریکی نمی خواهید باید سر فرصت و حوصله دنبال کنید و انتخاب هاب هم زیاده.. من هم راستش جزییاتش رو نمی دونم مثلا اینکه پول پیش لازمه یا نه.. به کسی که ندیدن خونه اجاره میدند یا نه و غیره ... ولی همونطور که می بینید راه جلوتون زیاده ولی همچنان هم می گم دانشگاه ارزون ترین و بی دردسرترین...

به هر حال موفق باشد و یک کم حوصله به اضافه زحمت راه دوری نمی ره!

دوست عزیز این مشکل رو من با دانشگاه مطرح کردم. به ما هم تواس جا نمیدن چون حقوق قراره بگیریم. جواب این رو گفته و دو تا جا رو معرفی کرده (برای تامپره)
    Such a firm as Forenom Oy rents furnished apartments from Tampere and the apartments are more expensive than TOAS apartments. There are apartments in an address www.forenom.fi. The apartment can be rented even if, for one month and that time itself will be easier for the person to look for an apartment from here on Tampere when he is already on the location. There also are rented apartments in the address www.oikotie.fi. The TUT's international office helps in all the other matters concerning foreign workers, except in the acquisition of the apartment in which the receiving institution takes care of the assisting.

ApplyAbroad Veteran
    mic_makarti آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Tampere, Bioinformatics

با سلام،
    امیدوارم لینک زیر مفید باشه

http://www.uta.fi/verkostot/sitr/living/housing.html

دوستان توجه داشته باشند که گرفتن خونه از شرکت هایی بجز مراکز اجاره خوابگاه به دانشجویان مشکلات خاص خودش را دارد.
    به عنوان مثال:
    1- اجاره بالاتر
    2- مبله نبودن
    3- نداشتن امکاناتی مثل اینترنت، لندری و... (البته این مورد بستگی به محل داره)
    4- فاصله زیاد تا دانشگاه و مراکز خرید و غیره
    5- هزینه های اضافه ای که به عهده مستاجر گذاشته میشود. (مثلا جمع آوری زباله و ...)
    و...

پس حتما قبل از اجاره به توضیحاتی که در اجاره نامه میاد توجه ویژه داشته باشید.

موفق باشید.
    ویرایش توسط mic_makarti : May 20th, 2011 در ساعت 02:05 PM

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Communications Engineering, Tampere University of Technology, Finland

نقل قول نوشته اصلی توسط sirhamed نمایش پست ها
    راجع به کنسل کردن درسته،
    اینا همش برای وقتیه که شما بخوای از کل "تواس" خارج بشی‌.
    اگه از بین خونه‌های خودش جاتو عوض کنی‌، چون قرارداد کنسل نمی‌شه هیچ پول اضافه‌ای نمیگیرن.
    فقط آدرست عوض می‌شه.از ماه بعد هم اجاره خونهٔ جدید رو میدی.
    چه نکته جالبی!! ممنون!

فقط من این رو توی سایت TAOS یا راهنماهای TUT ندیدم. شما کاملاً مطمئن هستید ازین؟
    و این نوع جابجایی زیاد اتفاق میفته؟