صفحه 8 از 169 نخستنخست 12345678910111213141516171858108 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 71 تا 80 , از مجموع 1686

موضوع: آرشیو شده : نتايج پذيرش استراليا ( تا سال 2012 )

ApplyAbroad Veteran
    vahidR آواتار ها

پیش فرض پاسخ : نتايج پذيرش استراليا

نقل قول نوشته اصلی توسط 30nA
    سلام به همه دوستان عزیز ...

یک موردی برای من پیش اومده که فکر کردم بهتر باشه با همفکری شما در موردش تصمیم بگیرم. راستش بین دو تا Offer گیر گردم و درمورد انتخاب بین این دو تا تردید دارم. یک جدول مقایسه برای این دو تا Offer تهیه کردم که به صورت فایل پیوست در انتهای این پست قرار گرفنه.

از همه دوستان - بخصوص دوستانی که در شاخه مهندسی کامپیوتر و IT قصد ادامه تحصیل دارند - خواهش دارم که نظرات و راهنمایی های خودشون رو در مورد این انتخاب (با توجه به عوامل مختلف از جمله: آینده شغلی در استرالیا و کیفیت و اعتبار تحصیلات) ذکر کنند.

ضمنا" :

1) Ranking ای که توی جدول قید شده، متعلق به Melbourne Institute هست و ranking خود دانشگاهه و نه ranking یک رشته خاص.

2) یادم میاد که Nice_Guy (از بچه های همین forum ) نظرش این بود که دانشگاههای سیدنی و ملبورن در رشته های مرتبط با IT قوی تر هسنتد. (نظر شما چیه ؟)

3) شخصا" Information Technology رو به Computer Science ترجیح میدم (البته اگر دانشگاه محل تحصیل رو در نظر نگیریم)

كرتين دانشگاه بدي نيست. به خصوص در زمينه كامپيوتر دپارتمان خوبي داره مثلا در زمينه computer vision گروه خيلي خيلي فعالي دارن (http://impca.cs.curtin.edu.au/index.php) . خوبيش اينه كه دورشون دو سالست و ميتوني نگران PR هم نباشي. اگه توانايي پرداخت شهريه 1.5 سال دانشگاههايي مثل ملبورن و موناش + يه دوره شش ماهه TAFE رو نداشته باشي (كه فكر كنم چيزي حدود 60 -70تومن ميشه) گزينه خيلي خوبي هم هست ... منم از كرتين پذيرش داشتم ولي به دليل اينكه يكي از اساتيد QUT بهم قول فاند كامل در سال دوم رو داد رفتم اونجا
    فقط يه چيزي ..... اين دوره فوق computer science كرتين تا اونجا كه من ميدونم مستقيما به دكترا راهي نداره. البته اگه بتوني ثابت كني در زمينه كاريشون تجربه داري ( من مجبور شدم يه نامه رسمي گواهي سابقه كار از طرف شركتمون واسشون بفرستم) ميتونن چارت درسيتو طوري بچينن كه بتوني يه minor theses برداري و واسه دكترا آماده بشي ....
    در مورد اون يكي دانشگاه من اطلاعاتي ندارم اما به هر حال با اين گفته alikharej موافقم كه گفت در بازار كار زياد كاري به اسم دانشگاه ندارن و اينو شخصا از چندين نفر كه رفتن شنيدم. در دنياي سرمايه داري شما بايد كار كارفرما رو به بهترين شكل ممكن و با كمترين هزينه و بالاترين بازده راه بندازيد حالا ميخوايد فارغ التحصيل MIT باشيد يا اصلا دانشگاه نرفته باشيد خصوصا در عالم كامپيوتر ...
    در مورد سوال سوم هم من متوجه منظورتون نشدم ! بعضي ها بهش ميگن IT بعضي ها ميگن CS . ميخوام بگم تفاوت ماهوي ندارن با هم ... تازه تو فرهنگ آمريكايي CS بيشتر جا افتاده تا IT ...
    لطفا از فرستادن پیام خصوصی خودداری کنید. اطلاعات من بهیجوجه بروز نیست و متاسفانه فرصت سر زدن به فروم رو هم ندارم .
    ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط vahidR
    در مورد سوال سوم هم من متوجه منظورتون نشدم ! بعضي ها بهش ميگن IT بعضي ها ميگن CS . ميخوام بگم تفاوت ماهوي ندارن با هم ... تازه تو فرهنگ آمريكايي CS بيشتر جا افتاده تا IT ...
    سلام وحید جان
    البته باید بگم شما خودتون کارتون درسته ولی کاملا این جوری هم نیست که فرقی نکنن، در حقیقت Information Technology با Computer Science کمی فرق میکنه..در واقع دو رشته کاملا مجزا هستن ;D که این موضوع در مقطع لیسانس کاملا محسوس هست.

اگه خلاصه بخوام بگم در رشته Information Technology بیشترین تمرکز بر روی use of technology in managing and processing information هستش مثل:
    ...computer software to convert, store, protect, process, transmit,retrieve information

همانطور که خودت بهتر از من میدونی در Computer Science تمرکز بر روی use computers and develop effective solutions for computing problems هست یعنی همون بحث های :
    ...algorithmic problem solving, artificial intelligence, robotics, computer graphics, bioinformatics,data security

که باید اینو اضافه کنم، رشته Information Technology رو میشه یکی از زیر شاخه های Computer Science دونست که شما به وضوح خواهی دید که شاید 40 درصد از واحد های این دو رشته مشابه هستند.

که اگه خواستید می تونم براتون جزئیات رو به تفصيل‌ شزح بدم.. :-X
    The significant problems we face cannot be solved at the same level of thinking we were at when we created them

ApplyAbroad Veteran
    vahidR آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط ali1564
    سلام وحید جان
    البته باید بگم شما خودتون کارتون درسته ولی کاملا این جوری هم نیست که فرقی نکنن، در حقیقت Information Technology با Computer Science کمی فرق میکنه..در واقع دو رشته کاملا مجزا هستن ;D که این موضوع در مقطع لیسانس کاملا محسوس هست.

اگه خلاصه بخوام بگم در رشته Information Technology بیشترین تمرکز بر روی use of technology in managing and processing information هستش مثل:
    ...computer software to convert, store, protect, process, transmit,retrieve information

همانطور که خودت بهتر از من میدونی در Computer Science تمرکز بر روی use computers and develop effective solutions for computing problems هست یعنی همون بحث های :
    ...algorithmic problem solving, artificial intelligence, robotics, computer graphics, bioinformatics,data security

که باید اینو اضافه کنم، رشته Information Technology رو میشه یکی از زیر شاخه های Computer Science دونست که شما به وضوح خواهی دید که شاید 40 درصد از واحد های این دو رشته مشابه هستند.

که اگه خواستید می تونم براتون جزئیات رو به تفصيل‌ شزح بدم.. :-X
    علي جان ...
    منظورم نامگذاري دانشكده اي هست
    مثلا دانشگاه موناش به اون چيزي كه در عرف آمريكا به دانشكده computer science معروفه ميگه IT
    http://infotech.monash.edu.au/resear...res/index.html
    همونطور كه ميبيني از سيستمهاي enterprise و همون مواردي كه واسه آي.تي گفتيد گرفته تا cloud و grid و AI و .... همه رو به اسم IT ميشناسه

يا مثلا كرتين اسم دانشكدش computing science هست ونه CS يا IT
    http://www.computing.edu.au/

خلاصه منظورم اينه كه از اين نظر نبايد آدم اشتباه كنه كه مثلا چون موناش نوشته IT پس اونا رو روباتيك كار نميكنن !!!
    وگر نه از لحاظ تكنيكال حق با شماست
    لطفا از فرستادن پیام خصوصی خودداری کنید. اطلاعات من بهیجوجه بروز نیست و متاسفانه فرصت سر زدن به فروم رو هم ندارم .
    ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط vahidR
    علي جان ...
    منظورم نامگذاري دانشكده اي هست
    مثلا دانشگاه موناش به اون چيزي كه در عرف آمريكا به دانشكده computer science معروفه ميگه IT
    http://infotech.monash.edu.au/resear...res/index.html
    همونطور كه ميبيني از سيستمهاي enterprise و همون مواردي كه واسه آي.تي گفتيد گرفته تا cloud و grid و AI و .... همه رو به اسم IT ميشناسه

يا مثلا كرتين اسم دانشكدش computing science هست ونه CS يا IT
    http://www.computing.edu.au/

خلاصه منظورم اينه كه از اين نظر نبايد آدم اشتباه كنه كه مثلا چون موناش نوشته IT پس اونا رو روباتيك كار نميكنن !!!
    وگر نه از لحاظ تكنيكال حق با شماست
    وحید جون خیلی مخلصیم
    ببخشید دیگه اگه اشتباهی شد دیگه..
    به هر حال من کلا با رشته های Computer science و زیر شاخه هاش واقعا حال می کنم، یعنی زندگی بدون COM واقعا بی معنی :P
    The significant problems we face cannot be solved at the same level of thinking we were at when we created them

نقل قول نوشته اصلی توسط ali1564
    اگه از لحاظ هزینه مشکلی ندارید بدون شک curtin انتخاب بهتری هستش... رنکینگشون رو از آدرس زیر ببینید:

http://www.webometrics.info/rank_by_...asp?country=au

البته باید بگم هزینه زندگی در ملبورن به مراتب بیشتر از سایر شهرها هستش.... موفق باشی
    اولا" ممنونم از همه دوستانی که وقت گذاشتن و راهنمائئ کردند. واقعا" لطف می کنید

و اما :

1) همونطور که از اطلاعات توی جدول هم میشه متوجه شد، من برای Master پذیرش گرفتم.

2) منظور من از طرح سوال در مورد Ranking این بود که بفهمم: آیا توی فیلد IT و کامپیوتر هم Curtin برتر از Swinburne هست یا نه ؟

3) با توجه به اینکه ملبورن در مقایسه با پرث، شهر بزرگتر و پرجمعیت تریه ، نباید شانس پیدا کردن کار (حتی غیر مرتبط) در دوره تحصیل و همینطور پس از پایان دوره تحصیل - به خصوص در حوزه کار Computer و IT - بیشتر بدونیم ؟

4) به نظر میرسه با توجه به اینکه Western Australia مرکز اصلی منابع نفتی و معدنی در استرالیاست، دانشگاههایی هم که در WA قرار دارند (مثل UWA, Curtin, Murdoch)، بیشتر روی صنایع مرتبط با اونها متمرکز باشند تا IT یا چیزهای دیگه. آیا شما چنین طرز تلقی ای رو تائید می کنید ؟ چرا ؟

5) راستش نمی دونم منظور دوستان از اینکه گفتند IT و Computer Science تفاوت چندانی ندارند، دقیقا" چی بوده. ولی من که این دو تا course رو با هم مقایسه می کنم، تفاوت فاحشی رو می بینم. لطفآ یه نگاهی به لینک های زیر بندازید:

جدا" مباحث تئوری و سر و کله زدن با الگوریتم ها برای من یکی که واقعا" کسل کننده و عذاب آوره. واحدهای درسی IT رو خیلی بیشتر ترجیح میدم.

با تمام این تفاسیر دوستان نظرشون باز هم بیشتر روی Curtin می باشد ؟

فروتن باش... پیش از آنکه به دنیا بیایی، کارهای بسیاری انجام شده بود. (J. Brown)

جدا" مباحث تئوری و سر و کله زدن با الگوریتم ها برای من یکی که واقعا" کسل کننده و عذاب آوره. واحدهای درسی IT رو خیلی بیشتر ترجیح میدم.

نظر من فقط در مورد اين جمله اتون اينه كه اگر انقدر در مورد بي علاقگي خودتون مطمئنيد بهتره Sweanburne رو انتخاب كنيد.
    راستي perth خيلي شهر كم جمعيتي هست و night life نداره!!! يعني مردم تا غروب بشه كاسه و كوزشون رو جمع ميكنن ميرن. ميشه شهره مردگان
    Better to light a candle than to curse the darkness<br />همه چيز نيكوست و من ز نيكوييها سرشارم!

Junior Member

سلام دوستم من واسه مستر دانشگاههای uwa ،sydney،unsw اقدام کردم با هزینه شخصی‌ حدود ۳ هفته می‌شه ولی‌ هنوز هیچ جوابی‌ از هیچ کدوم نگرفتم چون دیدم تو فروم که بعضی‌ از بچها خیلی‌ زود جوبشون اومده بوده گفتم که شاید کیس من مشکلی‌ داشته که هنوز جواب ندادن حالا چه رجکت چه قبول ،

یه سوال دیگه به نظرتون اگه تا ۱۰ روز دگه پذیرشم بیاد هیچ شانسی دارم واسه ترم ژولای ویزا بگیرم؟از نظر حسابو اینا و موجودی که از قبل باید تو حساب بوده باشه مشکلی‌ ندارم

If you fail to paln,you plan to fail

ApplyAbroad Veteran
    vahidR آواتار ها

منم با نظر hooman_teh در مورد هر دو جملشون موافقم. البته حتي شهرهاي بزرگترشون هم مثل اينكه بعد از ساعت 5 عصر ديگه به حالت كما فرو ميرن (البته با كمي تفاوت در درجه كما). حداقل تهران خودمون از اين نظر از همشون سر تره (گرچه night life ما به خوردن ساندويچ هايدا سر يخچال يا فوقش نشستن تو پارك ملت محدود ميشه )
    اما در مورد انتخاب دانشگاه .... خوب اگه ميبيني از مباحث Swinburne بيشتر خوشت ديگه چه كاريه بري كرتين ؟؟ همون طور كه گفتم كرتين رو computer vision خيلي خوب كار ميكنه. vision هم يعني رياضي و رياضي و رياضي !!!! اگه رياضي رو دوست داري يكي از ارضاكننده ترين گرايشاست. يه خوبيه ديگه اي هم كه داره اينه كه دورش يه غلاف تمام فلزي (!) هست بنام رياضيات كه خوب باعث ميشه خيليا به سمتش كشيده نشن. در نتيجه متخصصاش كمتره و حقوقشون بالاتر . مثلا در آمريكا ( و نيز به احتمال زياد در استراليا ) حقوق متوسط يه web developer بين 60 هزار تا 80 هزاره در صورتي كه واسه متخصصان خوب پردازش تصوير اين حقوق از 80 تا 100 هزاره ....
    متاسفانه يادم نيست لينك مقايسه دقيق درآمدها رو ولي اين لينك هم بد نيست :

vision : http://www.simplyhired.com/a/salary/...Scientist/l-MA

web developer : http://www.simplyhired.com/a/salary/...developer/l-MA
    ممنون

ApplyAbroad Veteran
    vahidR آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط nima3906m
    سلام دوستم من واسه مستر دانشگاههای uwa ،sydney،unsw اقدام کردم با هزینه شخصی‌ حدود ۳ هفته می‌شه ولی‌ هنوز هیچ جوابی‌ از هیچ کدوم نگرفتم چون دیدم تو فروم که بعضی‌ از بچها خیلی‌ زود جوبشون اومده بوده گفتم که شاید کیس من مشکلی‌ داشته که هنوز جواب ندادن حالا چه رجکت چه قبول ،

یه سوال دیگه به نظرتون اگه تا ۱۰ روز دگه پذیرشم بیاد هیچ شانسی دارم واسه ترم ژولای ویزا بگیرم؟از نظر حسابو اینا و موجودی که از قبل باید تو حساب بوده باشه مشکلی‌ ندارم

از اين دانشگاههايي كه شما گفتيد من واسه UWA اپلاي كرده بودم (مستر - ريسرچ) كه بعد از حدود 24-25 روز جواب رد بهم دادن :-\
    بقيشون حدود دو هفته طول كشيد. فكر كنم UWA كلا دير جواب بده . چون چند نفر ديگه هم با همين شرايط روبرو شده بودن ...
    در مورد ترم جولاي هم فكر نميكنم چون حداقل بايد 6 ماه قبل از شروع كلاسا پرونده رو تو سفارت لاج كني (مگه اينكه بورساي خاص داشته باشي). نگران نباش فوقش ديفر ميكني واسه ترم بعد ...
    ممنون

دقیقا منم همین گفتم دوست عزیز چون computer Science واقعا مباحث تئوریش خیلی بیشتره، و آدم واقعا مخش در بعضی از دروس سوت می کشه.. اما Information Technology و Information Systems واقعا برای من خیلی جذابیت دارن، حالا اصلا فرقی نمی کنه که در Curtin باشه یا swinburn هیچ فرقی نمی کنه برای یه حرفه ای حتی شلوغ ترین شهرها هم کار هست.. 8)

ولی من به جات بودم بازم CURTIN رو انتخاب می کردم.. :P

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)