صفحه 4 از 246 نخستنخست 123456789101112131454104 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 2459

موضوع: آرشیو شده : تحصیل در نیوزیلند ( سوالات کلی و متداول ) ( تا سال 2012 )

پیش فرض پاسخ : تحصیل در نیوزیلند

سلام دوستان عزیز
    من هم یک سوال از خدمتتون داشتم .من لیسانس مهندسی مواد سرامیک دارم .معدلم هم 17.5 است ایلتس هم میتونم 6.5 بگیرم و 8 سال هم سابقه کار در یک مرکز تحقیقاتی دارم . میخواستم برای فوق لیسانس اقدام کنم .به نظر شما میتونم برای نیوزیلند پذیرش بگیرم ؟ و ممکنه برای فوق هم بورسیه بدهند ؟و اینکه همسرم هم اجازه کار داره ؟رشته همسرم کامپیوتر است
    مرسی از راهنمایتون

Senior Member krig1960 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط bluesky_nz نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز
    من هم یک سوال از خدمتتون داشتم .من لیسانس مهندسی مواد سرامیک دارم .معدلم هم 17.5 است ایلتس هم میتونم 6.5 بگیرم و 8 سال هم سابقه کار در یک مرکز تحقیقاتی دارم . میخواستم برای فوق لیسانس اقدام کنم .به نظر شما میتونم برای نیوزیلند پذیرش بگیرم ؟ و ممکنه برای فوق هم بورسیه بدهند ؟و اینکه همسرم هم اجازه کار داره ؟رشته همسرم کامپیوتر است
    مرسی از راهنمایتون
    سلام دوست گرامی، با توجه به رزومه تان به احتمال زیاد پذیرش که می توانید بگیرید، منتهی در نیوزیلند بورسیه برای دانشجویان فوق لیسانس محدود است (به ویژه بورسهای عمومی که بیشتر مختص دانشجویان دکتراست) و بورسهای موجود هم عمدتاً مختص دانشجویان بومی یا از کشورهای خاص است. البته گرفتن بورس در فوق لیسانس غیرممکن نیست و بستگی به پروژه های در دست اقدام اساتید دارد و شاید بتوانید با جستجو استادی را بیابید که بتواند به شما کمک هزینه تحصیلی بدهد. اگر در همان دو لینکی که در پست قبلی گذاشتم (سایت دانشگاههای اوکلند و کانتربری) جستجو کنید اطلاعات خوبی خواهید رفت.
    اما اگر بخواهید با هزینه شخصی تحصیل کنید، گزینه نیوزیلند را چندان قابل توصیه نمی دانم چون هزینه های تحصیل در مقطع فوق لیسانس مشابه استرالیا و نسبتاً بالاست. در مورد اجازه کار برای همسر دانشجویان فوق لیسانس مطمئن نیستم اما از همان لینکی که مربوط به اداره مهاجرت نیوزیلند است می توانید در این زمینه کسب اطلاع نمایید، ضمن آن که سایت تحصیلات تکمیلی دانشگاهها هم اطلاعاتی در این زمینه ارائه می دهند.
    موفق باشید.
    سلام دوستان، متاسفانه من نمیرسم تاپیکهای اینجا رو چک کنم، ضمن این که خیلی وقته اطلاعاتم به روز نیست، لطفاً سوالاتتون رو به صورت پیام خصوصی برای من نفرستین چون نمیتونم پاسختون رو بدم، با سپاس.

Junior Member

با سلام،

دوستانی که برای گرفتن ویزا سوال دارن حتما به سفارت نیوزلند در تهران یه سری بزنن. خیلی‌ خیلی‌ برخورد خوبی‌ دارن و حتما کارتون درست می‌شه. برای پرداخت هزینهٔ ویزا و برابر اصل کردن مدارک حتما برین سفارت چون حتی از دارالترجمه و صرافی هم ارزونتر تموم می‌شه. مثلا ویزا دانشجویی در دوبی‌ هزینش ۱۵۰ دلاره ولی‌ سفارت تو تهران ۱۳۰ تومن میگیره. هیچ نیازی به دوبی‌ رفتن نیست. خیلی‌ خیلی‌ خلوت هست و بسیار خوش برخورد و مودب هستن. من که خودم سابقهٔ چندتا کشور دیگه رو داشتم واقعا احساس خیلی‌ خوبی‌ بهم دست داد. حتی تونستم با کنسول هم صحبت کنم و راهنماییم کرد. این در حالی که برای ویزا کانادا یا انگلیس و یا حتی استرالیا شما باید ساعتها تو صف وایسین و از پشت میله و هزارتا شیشه و غیر ه یه کارمند جزء رو ملاقات کنین. امیدوارم کشورشون هم همینجوری باشه که احتمالا مشت نمونهٔ خرواره. اگه سؤالی بود من خیلی‌ خوشحال میشم اگه بتونم جوابی‌ بدم.

به امید موفقیت همه

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    کامپیوتر- شیراز

Post پاسخ : تحصیل در نیوزیلند

سلام ، من لیسانس کامپیوتر نرم افزار را دارم با معدل 17.5 ، واسه IELTS هم می تونم 6.5 بیارم ، یک کتاب هم ترجمه کردم که هنوز ترجمه نشده ، واسه فوق می خوام تو رشته MBA پذیرش از دانشگاه اوکلند بگیرم ؟ به نظرتون امکانش هست ؟ لطفا چند تا لینک مفید هم بهم معرفی کنید؟
    راستی شنیدم واسه رشته MBA ، 15 سال سابقه مدیریت می خواد ، درسته ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط 1984 نمایش پست ها
    با سلام،

دوستانی که برای گرفتن ویزا سوال دارن حتما به سفارت نیوزلند در تهران یه سری بزنن. خیلی‌ خیلی‌ برخورد خوبی‌ دارن و حتما کارتون درست می‌شه. برای پرداخت هزینهٔ ویزا و برابر اصل کردن مدارک حتما برین سفارت چون حتی از دارالترجمه و صرافی هم ارزونتر تموم می‌شه. مثلا ویزا دانشجویی در دوبی‌ هزینش ۱۵۰ دلاره ولی‌ سفارت تو تهران ۱۳۰ تومن میگیره. هیچ نیازی به دوبی‌ رفتن نیست. خیلی‌ خیلی‌ خلوت هست و بسیار خوش برخورد و مودب هستن. من که خودم سابقهٔ چندتا کشور دیگه رو داشتم واقعا احساس خیلی‌ خوبی‌ بهم دست داد. حتی تونستم با کنسول هم صحبت کنم و راهنماییم کرد. این در حالی که برای ویزا کانادا یا انگلیس و یا حتی استرالیا شما باید ساعتها تو صف وایسین و از پشت میله و هزارتا شیشه و غیر ه یه کارمند جزء رو ملاقات کنین. امیدوارم کشورشون هم همینجوری باشه که احتمالا مشت نمونهٔ خرواره. اگه سؤالی بود من خیلی‌ خوشحال میشم اگه بتونم جوابی‌ بدم.

به امید موفقیت همه
    سلام دوست گرامی. مطلبی که عنوان کردید برایم جالب است. لطفاً اگر ممکن است ببشتر توضیح دهید که به غیر از پرداخت هزینه، سفارت چه بخشهای دیگری از کارهای ویزا را انجام می دهد، چون قبلاً در وبسایت سفارت نیوزیلند خوانده بودم که این سفارت به هیچ عنوان کارهای مربوط به ویزا را انجام نمی دهد و نمی تواند پاسخگوی سوال متقاضیان باشد و تمام مراحل بایستی از طریق اداره مهاجرت انجام شود. (لینک زیر)
    The New Zealand Embassy, Tehran does not have a visa section and cannot answer your immigration queries or accept visa applications.
    http://www.nzembassy.com/iran/going-new-zealand/visas
    موفق باشید.
    سلام دوستان، متاسفانه من نمیرسم تاپیکهای اینجا رو چک کنم، ضمن این که خیلی وقته اطلاعاتم به روز نیست، لطفاً سوالاتتون رو به صورت پیام خصوصی برای من نفرستین چون نمیتونم پاسختون رو بدم، با سپاس.

نقل قول نوشته اصلی توسط الهه نمایش پست ها
    سلام ، من لیسانس کامپیوتر نرم افزار را دارم با معدل 17.5 ، واسه IELTS هم می تونم 6.5 بیارم ، یک کتاب هم ترجمه کردم که هنوز ترجمه نشده ، واسه فوق می خوام تو رشته MBA پذیرش از دانشگاه اوکلند بگیرم ؟ به نظرتون امکانش هست ؟ لطفا چند تا لینک مفید هم بهم معرفی کنید؟
    راستی شنیدم واسه رشته MBA ، 15 سال سابقه مدیریت می خواد ، درسته ؟
    سلام. شانستان کم نیست. معدل لیسانس شما خوب هست و نمره آیلتس شما هم اگر در مجموع 6.5 باشد (با شرط نمره بالای 6 در چهار بخش اصلی آیلتس) واجد شرایط عمومی هستید. فقط بایستی حداقل 3 سال سابقه مدیریتی هم داشته باشید تا شرایطتان از هر لحاظ تکمیل باشد. البته شاید مسئله داشتن سابقه کار ضرورت جدی در فرآیند پذیرش نداشته باشد، اما بهتر است این اطلاعات را از مسئول پذیرش دانشگاه مورد نظر بگیرید.
    یک نکته دیگر هم این که هر چند مرتبط بودن لیسانس برای پذیرش MBA خیلی مهم نیست اما شاید در شرایطی مجبورتان کنند از لیسانس یک رشته مرتبط درستان را شروع کنید. (مثل رشته های مدیریت، Business، Marketing و...) پس این نکته را هم لحاظ کنید.
    ضمن آن که 15 سال سابقه مدیریتی که فرمودید مربوط به افرادی هست که مدرک دانشگاهی ندارند و برای افراد با تحصیلات دانشگاهی این سابقه به 3 تا 5 سال کاهش پیدا می کند.
    علاوه بر دانشگاه اوکلند، دانشگاههای صنعتی اوکلند، کانتربری، مَسِی، وایکاتو، اوتاگو و ویکتوریا هم در نیوزیلند دوره MBA ارائه می کنند و مدرک آنها مورد تائید وزات علوم هست. (البته مدرک دانشگاه ویکتوریا از نوع Master نیست و همچنین مدارک دانشگاه صنعتی اوکلند در ایران حداکثر تا سقف لیسانس ارزیابی می شود). لینک های مربوطه به ترتیب عبارتند از:
    http://www.business.auckland.ac.nz/S...0/Default.aspx

http://www.aut.ac.nz/study-at-aut/st...administration

http://www.mba.canterbury.ac.nz/

http://mba.massey.ac.nz/

http://wms-soros.mngt.waikato.ac.nz/...cation/default

http://www.otago.ac.nz/courses/qualifications/mba.html

http://www.victoria.ac.nz/vms/study/...a/default.aspx

شرایط پذیرش اکثر این دانشگاهها شبیه هم هست، منتهی شرایط دقیق تر را می توانید از سایتشان دریافت کنید.
    برای دریافت اطلاعات عمومی در مورد نحوه دریافت ویزای تحصیلی هم می توانید از لینک زیر استفاده کنید:
    http://www.immigration.govt.nz/migrant/stream/study

طبق قانون جدید گویا امور ویزای شهروندان ایرانی در شعبه دوبی اداره مهاجرت نیوزیلند، بررسی می شود. آدرس و مشخصات مورد نیاز را می توانید از لینک زیر بگیرید:
    http://www.nzembassy.com/iran/news/i...isa-applicants

برای اطلاع از قوانین خروج از کشور برای ادامه تحصیل نیز می توانید از لینک زیر استفاده کنید:
    http://www.iranscholarship.msrt.ir/r...11-08-11-48-46

برای اطلاع از نحوه ارزشیابی مدارک دانشگاههای نیوزیلند در ایران هم می توانید از لینک زیر استفاده کنید:
    http://www.applyabroad.org/wiki/inde...84%D9%86%D8%AF

ضمناً یک سری اطلاعات کلی و لینک در مورد اطلاع از رنکینگ دانشگاهها، تاثیر مدرک تحصیلی در ویزای اقامت و... در پستهای قبلی گذاشته ام که می توانید از آنها هم استفاده کنید.
    یک نکته مهم نهایی هم این است که برخلاف دوره دکترا که همان طور که در پستهای قبلیم اشاره کردم هزینه تحصیل برای دانشجویان خارجی که در طول تحصیل در نیوزیلند اقامت کنند تقریباً یک سوم ( ومشابه بومی های نیوزیلند) محاسبه می شود، هزینه فوق لیسانس در نیوزیلند برای دانشجویان خارجی قابل توجه و نسبتاً گران است. (با در نظر گرفتن این که در مقطع فوق لیسانس معمولاً از فاند خبری نیست و امکان کار دانشجویی هم محدود و درآمد آن پائین می باشد.) و با احتساب هزینه های زندگی تقریباً سالی 30 تا 35 میلیون تومان بایستی هزینه کرد. (حداقل سالانه 18000 دلار نیوزیلند برای زندگی و 25000 دلار نیوزیلند برای تحصیل با در نظر گرفتن هر دلار نیوزیلند حدود 740 تومان)

اطلاع از قیمت دلار نیوزیلند:
    http://mesghal.com

اطلاع از متوسط هزینه زندگی در نیوزیلند (البته این لینک مربوط به شهر اوکلند است که از نظر هزینه زندگی گرانترین شهر نیوزیلند محسوب می شود و برای سایر شهرها هزینه زندگی مقداری کمتر است.):
    http://www.auckland.ac.nz/uoa/home/f...st-of-living_7

اطلاع از هزینه های تحصیل در مقاطع تحصیلات تکمیلی برای دانشجویان خارجی (مختص دانشگاه اوکلند):
    http://www.auckland.ac.nz/uoa/home/f...-students#s2c3
    در واقع بایستی هزینه هایتان را از اول همراه خودتان ببرید تا دچار مشکل نشوید.
    موفق باشید.
    ویرایش توسط krig1960 : May 13th, 2010 در ساعت 03:17 PM

Junior Member

سلام،
    با تشکر از krig1960 که اطلاعات خیلی خوبی دادن، گفتم بد نیست من هم چون برای این کشور اقدام کردم، تجربیات خودم رو در اختیار دیگران بگذارم:

اول اینو بگم که قبل از اینکه به این کشور فکر کنم از دو دانشگاه در استرالیا پذیرش داشتم ولی بعلت اینکه نتونستم scholarship بگیرم و هزینه ها خیلی بالا بود (30,000 $ در سال) بیخیال اونها شدم. این در حالی بود که اساتیدی که قرار بود باهاشون کار کنم، بمن میگفتن که حتما Apply کنم چون شنانس زیادی برای گرفتن بورس دارم ! بگذریم ...
    زمستان سال پیش نامه پذیرش من از University of Auckland (که بهترین و معتبرترین دانشگاه این کشور محسوب میشه) برای مقطع PhD در رشته Mechanical Eng بدستم رسید. برای PhD هیچ تاریخ مشخصی برای مهلت ارسال مدارک وجود نداره و تازه هرموقع هم که اومدین میتونین درستون رو شروع کنین حتی اگه وسط ترم باشه چون تماما برپایه Research هست و درسی رو نباید پاس کنید.

اینم خلاصه رزومه من:
    B.Sc. 14.66
    M.sc. 17.71
    TOEFL iBT: 104
    GRE: 770/390/3
    4 publications: 3 good conference papers (ASME, IEEE) + 1 journal paper
    some work+teaching experiences

حالا تجربیات من:
    1- سفارت نیوزلند در ایران تقریبا هیچ کاری رو برای شهروندان ایرانی انجام نمیده و بخاطر همین هم هست که سرشون خیلی خلوته و مهربون هم هستن ! شما وقتی تمام مدارک لازم رو جمع کردین باید اونها رو به سفارت این کشور در دوبی پست کنین و یا خودتون دستی تحویل بدین (TNT برای پست 30 تومن گرفت). تنها کاری که در سفارت تهران انجام میشه کپی برابر اصل کردن تمام صفحات شناسنامه (17 تومن)+ پرذاخت Application fee بصورت ریالی و دریافت رسید پرداخت هستش که باید همراه سایر مدارک پست کنید. حتی برای visitor visa هم باید از طریق دوبی اقدام کرد: http://www.immigration.govt.nz/branch/DubaiBranchHome/

2- کسانی که فکر میکنن این کشور سریع و راحت ویزا میده (حداقل برای تحصیل در مقطع دکترا) سخت در اشتباه هستن: شما پس از اینکه مدارکتون رو پست کردین، چند روز بعد به شما email میزنن که مدارک شما رو دریافت کردیم و اونها رو برای برسی بیشتر میفرستیم Wellington (پایتخت این کشور) و بخاطر همین پروسه دادن ویزا برای شما بیشتر طول می کشه ! (این مورد فقط برای PhD هست و برای M.Sc همون دوبی انجام میشه). در واقع اونها هم یک فرایند clearance دارن بنام IPG) Immigration Profiling Grouop) که پرونده تمام کسانی رو که میخوان در این کشور درس بخونن توسط یک Officer برسی میشه. چند روز بعد برام نامه اومد که پرونده شما به IPG رسیده و چون تعداد متقاضیان زیاده و اونها ظاهرا فقط یک نفر رو برای اینکار دارن، باید تو صف باشین تو نوبت شما برسه. رسما نوشتن که این کار ممکن است بین 2-4 ماه طول بکشد! خوشبختانه سریع نوبت ما شد و یک نفر mail زد و گفت که من فلانی هستم و آماده هستم که پرونده شما رو بررسی کنم، لطفا این مدارک هم برای من بفرستید... من قبلا 18 مدرک پست کرده بودم (اضافه تر از آن چیزی که سفارت در دوبی لیست کرده بود) و حالا 13 مدرک دیگه هم باید می فرستادم (بعضا فرم هایی که خودشون attach میکنن و شما باید پر کنید). در یک کلام تمام زندگی شما بررسی می شود: از تاریخ انقضا پاسپورت مادر و پدر و خواهر و برادر گرفته تا آدرس منزل در 10 سال پیش و شماره تلفن ایمیل و فکس اساتید مقطع ارشد.... (نکنه که در حال ساخت سلاحهای کشتار جمعی باشیم). هم اکنون پس از دادن تمامی اطاعات همچنان در انتظار تصمیم Officer هستم ...

3- درسته که هزینه ها نسبت به استالیا پایین تره ولی توجه داشته باشید پرداخت شهریه دانشگاه و تضمین جای سکونت و انجام تست پزشکی (210 تومن) جزو مدارک لازم برای ویزا هست. یعنی هنوز معلوم نیست بتونین برین، باید شهریه یک سال دانشگاه + یک ترم خوابگاه رو بپردازید و رسید پرداخت صادر شده توسط دانشگاه رو جزو مدارک بفزستین. الیته خود دانشگاه گفته اگه نتونید ویزا بگیرید، پول شما برگشت داده خواهد شد....

4- در مورد پذیرش و بورسیه باید بگم که سیستم مثل استرالیا میمونه: گرفتن پذیرش خیلی خیلی راحت و گرفتن بورس خیلی خیلی مشکل. کمک هزینه آموزشی بصورت سیاه و سفید ارایه میشه، بعنی یا شما بورس میگیرید و برای 4 سال نتنها هزینه هاتون پرداخت میشه بلکه با باقیش خوش میگذرونین یا نمیگیرید و باید از جیب خرج کنید. رقابت برای بورس خیلی زیاده (تعداد درخواست کننده زیاد) و تعداد اونها بسیار کم. استاد هم کاره ای نیست و از خودش فاند پژوهشی نداره. تصمیم توسط گروه تحصیلات تکمیلی دانشگاه گرفته میشه و استادی که شما رو میخواد فقط یکی از اون 20-30 نفر و در نتیجه دارای یک حق رای. خودشون میگن معیار Academic Merit هست (بخوانید معدل بالا). حرف اول و آخر رو ریز نمرات شما خصوصا در مقطع کارشناسی می زنن و سایر موارد مثل نمره زبان، مقاله، توصیه نامه... یا اصلا مهم نیست یا اثر خیلی کمی دارن. خود استاد بمن گفت که با این معدل مطلقا شانس نداری و بیخود وقت تو تلف نکن ولی میتونم برات کمی TA , RA جور کنم ساعتی 20$ بدم تا کمی از هزینه هات پوشش داده بشه ....کلا این دانشگاه سالی 10 تا بورس برای دانشجویان خارجی در مقطع دکتری UAIDS بیشتر نداره... اگه معدل بالای 17 دارین (کارشناسی) و نمره زبان حداقل رو میارین میشه رو بورس حساب باز کرد.

در پایان بنطر من تحصیل در این کشور (حتی برای PhD) ارزش اینهمه دردسر رو نداره: کشوری کوچک (جزیره) با 4 میلیون جمعیت و کلا 8 تا دانشگاه ! واقع شده در انتهای دنیا (یبش از 15000 کیلومتر فاصله تا ایران). من خوشبختانه کشورهای دیگری هم اقدام و پذیرش گرفتم که در صورت درست شدن ویزا دیگر به NZ فکر هم نخواهم کرد :-)

سلام. با تشکر از دوست عزیز Ali1584 که سخاوتمندانه اطلاعات ارزشمندی را در اختیار دوستان علاقمند قرار دادند. یک نکته را هم بنده به مطالب ایشان اضافه کنم که به طور کلی امسال در کشور ما تعداد متقاضیان تحصیل در خارج از کشور به طور خیره کننده ای افزایش یافته و همین مسئله به طور همزمان در برخی از کشورهای دیگر که شرایط ما را دارند نیز اتفاق افتاده است در نتیجه امسال رقابت برای دریافت بورس و کمک هزینه تحصیلی بسیار تنگاتنگ و شدید است. از طرفی تاثیرات بحران اقتصادی جهانی را هم نبایستی فراموش کرد، در نتیجه دیده می شود برخی از دوستان با رزومه های Overqualified و ممتاز هم بعضاً از برخی دانشگاههای معمولی نمی توانند کمک هزینه دریافت کنند که البته این مسئله الزاماً بیانگر ضعف رزومه فرد متقاضی نیست. کشور نیوزیلند به خاطر مزایایی که جهت اعطای ویزای اقامت دائم برای فارغ التحصیلان دانشگاههای نیوزیلندی در نظر می گیرد، گزینه جذابی برای متقاضیان محسوب می شود، منتهی بایستی قبل از اقدام مسائلی همچون دوری راه و مشکل رفت و آمد (مسیر پروازی از ایران به نیوزیلند معمولاً سه پروازه به صورت تهران - بانکوک یا دوبی- ملبورن یا سیدنی - اوکلند است.)، بالا بودن هزینه های تحصیل و زندگی و... را در تصمیم گیری لحاظ کرد.
    موفق باشید.

Junior Member

ممنون از لطف شما

چند مورد دیگه هم هست که امیدوارم برای کسانی که تصمیم به ادامه تحصیل در این کشور رو دارند مفید باشه:

1- در مورد کمک هزینه این نکته رو یادم رفت بگم که استاد بمن پیشنهاد داد پس از یک سال اونجا درس خوندن برای بورس Apply کنم. یعنی اینجور نیست که اگه در ابتدای ورود نتونستید بورس بگیرید دیگه تموم شد و رفت، هر سال می تونید اقدام کنید و شانستون رو امتحان کنید. ظاهرا دانشجوی همان دانشگاه بودن و گرفتن توصیه نامه از استاد دانشکده مبنی بر اینکه شما دانشجوی خوبی هستین، شانس شما را بالا می بره. غیر از بورس، هر دانشجو خارجی می تواند هفته ای تا 20 ساعت کار کند.

2- پروسه پذیرش برای دکتری بدین صورت است که شما یک استاد که ضمیه کاریش به شما میخوره رو پیدا می کنید، براش میل میزنید و ضمن ابراز علاقه، CV خودتون رو براش می فرستید. استاد یک ارزیابی اولیه از شما میکنه و حتی ممکنه ریز نمرات شما رو هم بخواد. سپس Ok رو میده و میگه بطور رسمی و بصورت آنلاین اپلای کن. مهمترین قسمت این مرحله نوشتن EOI یا Expression of Interest خوب است. در EOI که در واقع همون Research Proposal است باید نشون بدید کاملا به موضوع مورد علاقه اشراف دارید و در این ضمینه حرف تازه برای گفتن دارید. وقتی EOI چشم استاد رو گرفت، یک نامه از دانشکده می یاد که شما پذیرفته شدید. برای دریافت نامه پذیرش نهایی و رسمی از دانشگاه باید کپی رسمی و ترجمه شده تمامی مواردی رو که موقع پر کردن فرم مدعی آنها بودین (مدرک و ریز نمرات تحصیلی، نمره زبان ....) به آدرس دانشگاه پست کنید.

3- حتما از منشی مسئول بخواهید که نامه رو برای شما با TNT بفرستد نه با پست دولتی NZ، چون هم قابل ردگیری هست هم با توجه به فاصله بسیار طولانی سریع میرسد (حدود یک هفته). مثلا مال من که دریافت نامه طولانی شده بود، از منشی کد رهگیری رو گرفتم دیدم بسته سه روزه رسیده بود تهران، چهار روز تو گمرگ تهران بوده و چهارده روزه که تو دفتر TNT در تهران داره خاک می خوره ! چون نتونسته بودن آدرس خونه رو پیدا کنن و منشی هم شماره تلفنی در ایران به اونها نداده بود....

4- یکی از مدارکی که قبل از دریافت نامه پذیرش باید کپی اش رو برای دانشگاه پست کنید، مدرکی دال بر هویت شما در کشورتون است (Proof of Identity). من برای این کار کپی تایید شده (مهر دادگستری + وزارت امور خارجه) و ترجمه رسمی کارت ملی و شناسنامه رو براشون فرستادم. چند روز بعد منشی تحصیلات تکمیلی میل زد که همه مدارکتون کامله ولی کپی پاسپورتتون نیست، اون روهم بفرستید. من هم که مشکل سربازی داشتم و پاسی دستم نبود براش توضیح دادم الان برام مقدور نیست و بجاش دو تا مدرک دیگه فرستاده ام. گفت برای دانشجو خارجی فقط کپی پاسپورت قابل قبوله و بدون اون نامه پذیرش صادر نخواهد شد ! از من اصرار و از اون انکار تا اینکه رفت و دیگه جوابم رو نداد... منم به استادم یک نامه بطول سه کیلومتر نوشتم و کل قضیه سربازی در ایران، وزارت علوم، گذاشتن وثیقه و اداره گذرنامه رو براش توضیح دادم. اونم رفت گوش منشی رو کشید و گفت نامه پذیرش رو بفرست بره ! اینو گفتم کسانی که مشکل سربازی دارن در جریان باشن ...

5- گفته اند: عیبش را گفتی، حسنش را نیز بگوی. خوبی نیوزلند اینکه مثل استرالیا و کانادا با یک کشور مهاجر پذیر انگلیسی زبان سروکار دارید (روی همین قضیه هیچ وقت به اروپا فکر نکردم). سطح زندگی مردم بالا و وقت و جون آدمها ارزش داره. از نظر درجه حرارت هوا تقریبا همیشه بهار است (زمستان حداقل +13 و تابستان حداکثر 26+) ولی چون جزیره است رطوبتش خیلی بالاست (90-100%). اگر روزی روزگاری به اونجا رسیدین حتما یک سال سابقه کار برای خودتون جور کنید که 55 امتیاز + برای مهاجرت داره ! بعد از 5 سال اقامت هم می تونید شهروند بشید. جالبه بدونین کسانی که پاس نیوزلندی دارن می تونن بطور نامحدود در استرالیا کار و زندگی کنن، یعنی هیچ فرقی با شهروند استرالیایی ندارن. از نظر طبیعت هم بی نظیره؛ عمده قسمت فیلمهای King Kong و AVATAR در این کشور فیلم برداری شده اند. Peter Jackson هم متولد همین کشوره :-)

موفق باشید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Civil Eng

سلام
    من و همسرم میخوایم واسه PHD تو دانشگاههای نیوزلند اپلای کنیم. اگه از دو دانشگاه با فاصله طولانی از هم پذیرش بگیریم آیا امکان ترنسفر به یه دانشگاه دیگه واسه یکی از ما وجود داره؟
    من لیسانس عمران دانشگاه آزاد با معدل 13.96 و فوق لیسانس عمران - خاک و پی از دانشگاه آزاد با معدل 17.45
    9تا مقاله کنفرانسی(7تا خارجی و 2تا داخلی) و 1 ژورنال خارجی و 1 طرح پژوهشی دارم
    هیئت علمی دانشگاه آزاد هستم(هیئت علمی بودن اصلا تاثیر داره؟!) و سابقه 3 ترم تدریس دارم
    همسرم هم رشته اش کامپیوتر هست و سابقه تریس و هیئت علمی بودنش از من بیشتره و رزومه اش مثل من و شاید بهتر هم باشه. هر دو هم 27 سال سن داریم.
    در ضمن ما داریم واسه زبان آماده میشیم و احتمالا نمره خوبی خواهیم گرفت
    احتمال پذیرش ما چقدر هست؟ احتمال بورس گرفتن چطور؟
    اگه یکی از ما بتونه فاند بگیره کفاف هر دو تامونو میده؟
    اگه بورس نگیریم حدودا چقدر باید واسه هزینه دانشگاه و زندگی در سال در نظر داشته باشیم؟
    آیا احتمال بورس گرفتن تو سالهای اول به بعد بیشتر میشه؟
    خیلی ممنون میشم راهنمایی بفرمائید
    ویرایش توسط khodadadi83 : May 29th, 2010 در ساعت 03:46 AM