صفحه 1 از 6 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 57

موضوع: سوالات متداول در مورد بخش RESEARCH INTERESTS رزومه

Post سوالات متداول در مورد بخش RESEARCH INTERESTS رزومه

سلام دوستان،

آيا بايد Research Interest را در رزومه گنجاند؟

با توجه به اين كه در SoP به اندازه كافي بهش پرداختم و دربارش نوشتم آيا باز هم بايد در رزومه بيارمش؟ اگر آره در كجا؟ بعد از تحصيلات يا پايينتر؟

من دارم براي PhD‌ در مديريت اقدام مي كنم. خيلي متشكر مي شم اگر دوستان با تجربه بهم جواب بدن. خيلي ممنون
    -A.

Senior Member

پیش فرض پاسخ : نوشتن علاقه هاي تحقيقاتي در رزومه

من با يکي از استاداي واردم که cv مو واسه بررسي بهش نشون دادم، گفت که حتي بايد زود تر از education بيارم. يعني بلافاصله بعد از معرفي اسم و اينا. و بعدش نوشتن مدرک و دانشگاه...
    هر کدوم از استادام که ديدم راجع به اون قسمت نظر دادن. مقدارش و ... پس حتما مهمه!
    معمولا ديدم که همه توي CV هم اونو مي نويسن.

يكي از استاداي باحال آمريكايي وقتي CV مو بهش نشون دادم كلي راهنمايي كرد در مورد نحوه CV نوشتن كه در مورد Research interest به من گفت كه بلافاصله بعد از Education بايد بنويسي.

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Telecommunication

بودنش که مهمه (البته در تایید میگم) در مورد جاش هم به نظر من بعد از project and experience
    موفق باشید

wow.oops
    Guest

منم با نظر اون استاد آمریکاییه موافقم ;D
    ولی الان که دقت کردم دیدم خودم قبل از education اوردم

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehdi.g
    يكي از استاداي باحال آمريكايي وقتي CV مو بهش نشون دادم كلي راهنمايي كرد در مورد نحوه CV نوشتن كه در مورد Research interest به من گفت كه بلافاصله بعد از Education بايد بنويسي.

Junior Member

سلام دوستان:
    مي شه بگيد قبل از education بنويسم بهتره يا بعدش؟

تا جايي كه من ديدم، Research Interests رو بعد از Education مي نويسن

Junior Member

یک سوال مهم
    من دارم برای چند تا Program مختلف اپلای می کنم که البته همه اش ادامه رشته خودمه ولی خب خیلی با هم متفاوتن.توی همه شون هم یه سرکی کشیدم برای همین رزومه ام توی همه شون خوبه. حالا توی این قسمت Reaserch intrests بهتره همه اینها رو بنویسم یا بسته به اونجایی که دارم اپلای می کنم اون قسمت رو تغییر بدم؟ منظورم اینه که داشتن چند مدل CV کلا اشکالی نداره؟
    بعد هم اگه داریم برای دو تا Program توی یه دانشگاه اپلای می کنیم(بعضی ازدانشگاهها می دونین که میشه) اون وقت چی؟ باید بگیم به همه این چیزا علاقه مندیم یا برای هر Ptogram زمینه های علاقمون رو توی اون بخشها پررنگ کنیم؟
    همین مسئله البته توی SOP هم برام سوال هستش. یعنی آیا برای هر دانشگاه و هر Program باید بر اساس زمینه کاری و تحقیقاتی اون دانشکده و یا حتی استاد یک SOP جدا نوشت؟ اشکالی نداره؟
    ممونم میشم راهنماییم کنین.

to niloofar
    اگه رزومه رو می خواین برای استاد بفرستین بهتره تا اونجا که میشه رزومه رو بر اساس research interest استاد تنظیم کنین.
    اگه خواستین برای دپارتمان بفرستین شاید بهتر باشه که تمام موارد رو ذکر کنین و بر اساس جواب های استادا (که چقدر امیدوارتون کردن) بعضی موارد رو پر رنگ کنین و رو اونها مانور بدین
    در کل نظر من اینه که برای هر program زمینه های علاقه رو پر رنگ کنین.
    در مورد SOP به نظرم همه موارد رو خوب توضیح بدین و اونو بر اساس program تغییر ندین (نظر شخصی من)

ApplyAbroad Superstar Countdown آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical-Georgia Inst. of Technology

سلام

من خودم در مورد دانشگاه های مختلف اینکارو نکردم

اما واسه استاد ها بازمینه های مختلف وقتی رزومه اتچ میکردم بسته به علاقمندی ها و زمینه کار استاده -من زمینه های خودم رو جاش رو تغییر یا بیشتر مانور میدادم

بنظر من رزوومه حالا خیلی فرقی نداره-چون شما نهایتا تو 2-3 فیلد میتونید مانور بدید

اما خیلی مراقب SOP باشید- شدیدا چیز مهمیه در مطرح کردن علاقمندی ها تون و فلسفه وجودش هم همنیه که چرا این رشته -چرا شما ادم خوبی هستید واسه اون رشته و چرا این مقطع و .......که دیگه با سازماندهی خودش بسط داده میشه-
    یعنی حتما تغیرش بدید مانورهاتون رو تو اون دانشگاه خاص و در dept های مختلف
    من دارم فکر میکنم اگه من رو مکاترونیک کار کرده بودم جطوری میتونستم sop بنویسم که داشت علاقه من رو رووی مثلا روش های ماشینکاری پیشرفته توجیه میکرد

صفحه 1 از 6 123456 آخرینآخرین