صفحه 3 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 57

موضوع: سوالات متداول در مورد بخش RESEARCH INTERESTS رزومه

Banned
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مواد

پیش فرض پاسخ : نوشتن علاقه هاي تحقيقاتي در رزومه

نقل قول نوشته اصلی توسط aminmoj نمایش پست ها
    چقدر باید در مورد research interest ریز بشیم و جزئی بنویسیم؟ یعنی مثلا در حد سرفصل یکی از گرایشایی که بهش علاقمندیم بنویسیم مثلا "طراحی فضاهای شهری" یا مثلا بهتره که بگیم مثلا "تاثیر فاکتورهای اجتماعی در طراحی پارک های شهری"؟
    دومی. یه خط اضافه تر نوشتم بهتره. به نظر من تا حدودی ریز شدن بد نیست. اما به اندازه ای که خواننده خسته بشه. فقط در حد یه خط اضافه تر که به اون استاد بگی چه پروژه ی خوبی انجام دادی یا داری میدی.

نقل قول نوشته اصلی توسط rf.ariyapour نمایش پست ها
    دوستان یه سوال داشتم.
    ببینید من می خوام واسه master اقدام کنم. من مقاله ای ندارم و تمام کار هام خلاصه میشه در کار های تحقیقاتی و پروژه هایی که در دانشگاه انجام دادم.
    حالا منی که میزنم research interest ام مثلا Image Processing هستش اما تو resume ام چیزی نیومده باشه که نشون بده من در این زمینه کار کردم آیا مشکل سازه.
    آخه اصولا تو Master هستش که Field تحقیقاتی مشخص میشه و طرف کلی کار تو اون زمینه میکنه و اصولا باید Phd رو هم تو همون زمینه ادامه بده.
    من آشنایی و یه سری مطالعاتی مثلا تو زمینه Image processing داشتم اما اصلا چیزی نیستن که بخوام تو resume بیارم تا research interest هام یه ربطی به کارای قبلیم داشته باشه.
    به نظر شما این مساله رو چطور باید حل کنم؟
    ممنون میشم کمکم کنید.
    موفق باشید
    اول از همه باید بگم که نگران نداشتن مقاله توی موضوع کاریت نباش. من میشناسم آدمی که بدون مقاله پدیرش و حتی RA گرفته.
    ولی یه چیزی هست، اگه توی زمینه مورد علاقت تجربه داشته باشی کارو آسون می کنه و استاد تو رو به دیگرانی که فقط به یه موضوع علاقه دارن ترجیح میده.
    وقتی می گم تجربه فقط مقاله نیست،مقاله گل سرسبده:دی ولی اگه مقاله هم نداشتی، مظالعات و پروژه هایی رو که انجام دادی، درسهای مرتبط و اینا رو تو رزومت بنویس.

Banned
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مواد

نقل قول نوشته اصلی توسط rf.ariyapour نمایش پست ها
    دوستان یه سوال داشتم.
    ببینید من می خوام واسه master اقدام کنم. من مقاله ای ندارم و تمام کار هام خلاصه میشه در کار های تحقیقاتی و پروژه هایی که در دانشگاه انجام دادم.
    حالا منی که میزنم research interest ام مثلا Image Processing هستش اما تو resume ام چیزی نیومده باشه که نشون بده من در این زمینه کار کردم آیا مشکل سازه.
    آخه اصولا تو Master هستش که Field تحقیقاتی مشخص میشه و طرف کلی کار تو اون زمینه میکنه و اصولا باید Phd رو هم تو همون زمینه ادامه بده.
    من آشنایی و یه سری مطالعاتی مثلا تو زمینه Image processing داشتم اما اصلا چیزی نیستن که بخوام تو resume بیارم تا research interest هام یه ربطی به کارای قبلیم داشته باشه.
    به نظر شما این مساله رو چطور باید حل کنم؟
    ممنون میشم کمکم کنید.
    موفق باشید
    معنی علایق تحقیقاتی این نیست که حتما انجام داده باشی...کسی چنین انتظاری نداره...اما خوبه که انجام داده باشی..

Junior Member

سلام دوستان،
    در مورد آوردن courses آیا الزامی هست که course های مرتبط رو بنویسیم؟
    من master یه فیلد دیگه کار کردم و الان می خوام واسه Phd یه فیلد دیگه اپلای کنم. نمی دونم course های مرتبط یعنی courseهایی که به رشته ای که دارم اپلای می کنم مرتبطه ؟؟
    اگه الزامی نیست ننویسم چون تعدادش زیاد نیست!
    ممنون از راهنمایی های خوبتون

پیش فرض پاسخ : سوالات متداول در مورد بخش RESEARCH INTERESTS رزومه

تعدادش زیاد هم نباشه بهتره بنویسی.
    اتفاقا شما که داری یه فیلد دیگه اپلای کنی حتما بنویش که نشونی باشه از این که تو اینزمینه جدید بوق نیستی (جسارت نباشه)

Banned
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مواد

اصولا یه قسمتی از رزومه که اختیاری هم هست مربوط به دروس پاس شده است که میشه اونارو در قسمتی که معدل خودتون رو مینویسید اضافه کنید مثلا به عنوان پیوست. معمولا هم دروس مهم رو گزارش میکنن. اما بحث مربوط به علایق تحقیقاتی فرق داره و ربطی به این دروس نداره. شما تو این قسمت مطرح میکنید که دوست دارید در چه زمینه هایی کار کنید در آینده و معمولا هم یه ارتباطی بین کارهای تحقیقاتی که قبلا انجام دادید با این علایق وجود داره. حالا اگه بر جسب اتفاق دروسی رو پاس کرده باشید که مربوط باشه به این علایق و اتفاقا نمره خوبی هم کسب کرده باشید اون وقت بسیار ارزشمند خواهد بود که این دروس رو در اون قسمت اضافه کنید.

آیا اشکالی داره در رزومه بجای عنوان research interests از research experience استفاده بشه؟ من چند تا سی وی دیدم که اینطور نوشته بودن
    ضمن اینکه فکر میکنم تجارب و بکگراند را میشه از علایق جدا کرد. چون ممکنه متقاضی در زمان اپلای علایقش با بکگراند تحقیقی اش یکمی متفاوت شده باشه

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط ir_ma نمایش پست ها
    آیا اشکالی داره در رزومه بجای عنوان research interests از research experience استفاده بشه؟ من چند تا سی وی دیدم که اینطور نوشته بودن
    ضمن اینکه فکر میکنم تجارب و بکگراند را میشه از علایق جدا کرد. چون ممکنه متقاضی در زمان اپلای علایقش با بکگراند تحقیقی اش یکمی متفاوت شده باشه
    این دو قسمت، از هم مستقل هستن و هر دو تو رو تو سی وی به صورت دو قسمت مجزا میارن.

Member homo آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مکانیک، طراحی کاربردی، زیرگرایش بایو

به نظرتون چند تا Research interest توی CV بنویسم؟ یکی از پست های اول می گفت که 2 تا!! من سه تا موضوع اصلی براش تعیین کردم و زیر هر کدوم سه مورد نوشتم. یعنی 9 تا خیلی زیاد؟

Junior Member

من دارم واسه یه مستر متفاوت با لیسانسم CV میدم.قسمت research interest رو زیاد ایده ندارم. حذفش کنم بهتره یا کلی بنویسم؟

مرسی