صفحه 44 از 45 نخستنخست ... 343536373839404142434445 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 431 تا 440 , از مجموع 448

موضوع: سوالات متداول در مورد بخش PUBLICATIONS رزومه

پیش فرض پاسخ : سوالات متداول در مورد بخش PUBLICATIONS رزومه

سلام. مقالات در حال review و یا revise رو در رزومه بیاریم یا نیاریم؟
    پوینت مثبت هست؟ چون مقاله ای که داوری نشده باشه معلوم نیست ارزشش چقدر باشه؟ ممکنه مقاله پایینی باشه و ریجکت بشه

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Tesla64 نمایش پست ها
    سلام. مقالات در حال review و یا revise رو در رزومه بیاریم یا نیاریم؟
    پوینت مثبت هست؟ چون مقاله ای که داوری نشده باشه معلوم نیست ارزشش چقدر باشه؟ ممکنه مقاله پایینی باشه و ریجکت بشه

دوست عزیز

من نظر خودمو میدم شما نظر باقی دوستان رو هم بگیرید

به نظر من حتما بیارید توی رزومه تون.
    مقاله ای که نوشته میشه و برای یه ژورنال فرستاده میشه حتما ارزش چاپ شدن از دید نویسنده های اون مقاله که ریسرچر علمی هستند ارزشش رو داشته
    و همین اعتقاد برای باقی ادم های دنیای اکادمیک قابل احترامه
    منظورم اینه شاید دوستان مقاله فرستادن رو با مقاله هایی در نظر بگیرند که توی بعضی از دانشگاه ها ی ایران فرستاده میشه (با تمام احترامی که برای دوستان قایل هستم) !
    این ور اب وقتی یه مقاله از طرف استادی فرستاده میشه (البته این ور هم همه فرشته نیستند و موارد مخالف حرفم وجود داره و تعدادشون هم کم نیست !) حتما بین استادودانشجو بارها رد و بدل شده
    و وقتی برای یه ژورنال فرستاده میشه حتما مقاله در حد و اندازه چاپ شدن توی اون ژورنال هست که فرستاده شده (اینو مقایسه کنید با سناریویی که دوستان توی ایران استاد بهشون کمکی نمیکنه اصلا و دانشجو خودش تنها شروع میکنه به فرستادن مقاله از بالاترین ایمپکت تا....روبه پایین تا وقتی که مقاله یه جایی چاپ شه)
    استادی رو میشناسم (این نمونه رو از نزدیک دیدم ) که مقاله ای رو وقتی میخواد بفرسته با دانشجوش حدودا ۱۳۰ تا ریوایز خورده . یعنی قبل فرستادن به یه ژورنال مقاله بین استاد و دانشجو حدودا ۱۳۰ بار رد و بدل شده ! (حالا کاری با درست و غلط بودن این رفتار و شرایط کار ندارم)

بنابراین خلاصه کنم:

به حالت کلی وقتی مقاله ای برای ژورنالی فرستاده میشه یعنی در حد و اندازه اون ژورنال بوده که فرستاده شده ( حداقل دید این ور ای تقریبا اینه)
    مقاله ای که ریوایز خورده و نحن بررسیه خیلی ارزشمنده و فاصله اش با چاپ شدن خیلی کمه
    شما همینی که این مقاله رو توی رزومه تون میزنید هم کار علمیتون رونشون دادین و هم بالاخره از اسم ژورنالی که جلوی کارتون میزنید ومیگید مقاله اونجا تحت بررسیه استاد مربوطه فضا و لول کارتون دستش میاد
    توی پروفایل بعضی از استاد های خارجی هم اگه نگاه کنید همین کار رو انجام میدن
    توی پایان نامه های دکترای دانشجوهای دانشگاه های معتبر هم اگه ببینید این کار انجام میشه

ولی درنهایت تصمیم با خودتونه و میتونید نکنید این کار رو ولی مطمینن انجامش نکته منفی نداره

موفق باشید

سلام...نمیدونم تاپیک مرتبط به سوالم هست یا نه...ولی این تاپیک فک میکنم مرتبط تره....برای شرایط پذیرش یه سوال داشتم...

من یک مقاله ISI به عنوان اسم سوم اکسپت دارم. چند تا مقاله داخلی هم دارم. یه کنفرانس خارجی هم چاپ کردم ولی قوی نست.

خواستم بدونم با همین یه مقاله ISI میشه پذیرش گرفت از جایی؟

دو تا مقاله ISI به عنوان اسم اول دارم که البته ریوایز خورده و ایمپکتشون هم بالاست.

خواستم نظرتونو بدونم.

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط amir_Pishtaz نمایش پست ها
    سلام...نمیدونم تاپیک مرتبط به سوالم هست یا نه...ولی این تاپیک فک میکنم مرتبط تره....برای شرایط پذیرش یه سوال داشتم...

من یک مقاله ISI به عنوان اسم سوم اکسپت دارم. چند تا مقاله داخلی هم دارم. یه کنفرانس خارجی هم چاپ کردم ولی قوی نست.

خواستم بدونم با همین یه مقاله ISI میشه پذیرش گرفت از جایی؟

دو تا مقاله ISI به عنوان اسم اول دارم که البته ریوایز خورده و ایمپکتشون هم بالاست.

خواستم نظرتونو بدونم.

بله میشه. مقاله های دیگه رو هم تو رزومه بیارید.

Member
    رشته و دانشگاه
    M.SC of Genetic Engineering & Breeding plants at University of Tehran

دوستان من سه سال توی یک مجله علمی تحلیلی خبری بودم که سر دبیرش یکی از اساتید گروهمون بود و هییت تحریریه اش هم اساتید دانشگاه تهران
    و چند تا استاد تربیت مدرس بودند...دو بخش این مجله رو هر ماه من پر میکردم
    تحت عنوان مقاله
    مثلا یک مقاله، پنج صفحه ای میزاشتم..اما نه هرماه..گاهی مقالات رو تحت عنوان یک مطلب ویژه میزاشتیم
    این مجله علمی پژوهشی نبود و نیست
    ولی با رشته من همخونی داره
    سردبیرش که دوست و استاد چند ساله من هست هربار مقالات رو هم جدا با آی دی مجله برام میفرسته
    منتها یک سوال داشتم
    من زمان حضور در این مجله رو تحت عنوان تجربه کاری توی رزومه اوردم
    زدم فلان سالها یکی از اعضای نویسندگانش بودم.
    اما میشه مثلا 5 تا 6 مقاله ای که توی این ژورنال چاپ کردم رو هم جدا بیارم؟؟؟ از یکطرف این مقالات یکجوری مروری هستند...در واقع جمع اوری و ترجمه از سایت و کتاب و مجلات بودند که من تحت عنوان یک موضوع که عکسشم روی مجله میخورد تا 5 صفحه مینوشتم.. رفرنس هم داشت..اما شبیه مطالب روزنامه مینوشتم یعنی چکیده و ... نداره

این مقالات در سطح مقالات پایان نامه ام نیستند. کجای رزومه میشه اوردشون؟؟
    روزهای سخت دوام نمی آورند، اما انسانهای سخت چرا!

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط nadia65 نمایش پست ها
    دوستان من سه سال توی یک مجله علمی تحلیلی خبری بودم که سر دبیرش یکی از اساتید گروهمون بود و هییت تحریریه اش هم اساتید دانشگاه تهران
    و چند تا استاد تربیت مدرس بودند...دو بخش این مجله رو هر ماه من پر میکردم
    تحت عنوان مقاله
    مثلا یک مقاله، پنج صفحه ای میزاشتم..اما نه هرماه..گاهی مقالات رو تحت عنوان یک مطلب ویژه میزاشتیم
    این مجله علمی پژوهشی نبود و نیست
    ولی با رشته من همخونی داره
    سردبیرش که دوست و استاد چند ساله من هست هربار مقالات رو هم جدا با آی دی مجله برام میفرسته
    منتها یک سوال داشتم
    من زمان حضور در این مجله رو تحت عنوان تجربه کاری توی رزومه اوردم
    زدم فلان سالها یکی از اعضای نویسندگانش بودم.
    اما میشه مثلا 5 تا 6 مقاله ای که توی این ژورنال چاپ کردم رو هم جدا بیارم؟؟؟ از یکطرف این مقالات یکجوری مروری هستند...در واقع جمع اوری و ترجمه از سایت و کتاب و مجلات بودند که من تحت عنوان یک موضوع که عکسشم روی مجله میخورد تا 5 صفحه مینوشتم.. رفرنس هم داشت..اما شبیه مطالب روزنامه مینوشتم یعنی چکیده و ... نداره

این مقالات در سطح مقالات پایان نامه ام نیستند. کجای رزومه میشه اوردشون؟؟
    سلام

من فکر می کنم با توجه به مسوولیتی که شما داشتید و سبک مقالاتی که نوشتید به رزومه ایشون نگاه کنید و قسمت هایی که مشابه نوع فعالیت شما بوده رو در رزومه خودتون ذکر کنید چون در واقع کار شما ژرنالیسم علمی بوده و حتما یک قسمت Journalism skills هم در رزومه ایجاد کنید. این لینک هم مفید هست اگر به این سبک فعالیت ها علاقه مند هستید.
    موفق باشید

Member
    رشته و دانشگاه
    M.SC of Genetic Engineering & Breeding plants at University of Tehran

نقل قول نوشته اصلی توسط maxi1 نمایش پست ها
    سلام

من فکر می کنم با توجه به مسوولیتی که شما داشتید و سبک مقالاتی که نوشتید به رزومه ایشون نگاه کنید و قسمت هایی که مشابه نوع فعالیت شما بوده رو در رزومه خودتون ذکر کنید چون در واقع کار شما ژرنالیسم علمی بوده و حتما یک قسمت Journalism skills هم در رزومه ایجاد کنید. این لینک هم مفید هست اگر به این سبک فعالیت ها علاقه مند هستید.
    موفق باشید
    خیلی خیلی از پاسخگویی خوبتون سپاسگزارم..همینجوری رزومه رو تغییر دادم..دقیقا همونکه میخواستم بود
    فقط یک سوال میشه مقالاتی که نوشتم در همین مجله ای که خودم یکی از اعضاشم
    توی یک SECTION جدا از مقالات پایان نامه
    تحت عنوانArticles in a Non-Scientific / Popular Journal بزارم؟؟؟
    میخوام بدونند دست نگارشم خوبه...

از توجهتون بی نهایت سپاسگزارم
    روزهای سخت دوام نمی آورند، اما انسانهای سخت چرا!

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط nadia65 نمایش پست ها
    خیلی خیلی از پاسخگویی خوبتون سپاسگزارم..همینجوری رزومه رو تغییر دادم..دقیقا همونکه میخواستم بود
    فقط یک سوال میشه مقالاتی که نوشتم در همین مجله ای که خودم یکی از اعضاشم
    توی یک SECTION جدا از مقالات پایان نامه
    تحت عنوانArticles in a Non-Scientific / Popular Journal بزارم؟؟؟
    میخوام بدونند دست نگارشم خوبه...

از توجهتون بی نهایت سپاسگزارم
    سلام
    خواهش می کنم. این نظر لطف شما هست.
    ببینید من واقعا ندیدم به این صورت بنویسند. شما میتونید در این زمینه بیشتر جستجو کنید ولی اگر شما مایل هستید ذکر کنید. موفق باشید

Member

دوستان مقاله ای که در حال نگارشه، اگه توی رزومه بیاریم کار درستیه؟!

نقل قول نوشته اصلی توسط lakistanl نمایش پست ها
    دوستان مقاله ای که در حال نگارشه، اگه توی رزومه بیاریم کار درستیه؟!
    سلام

طبق نظرات دوستان با تجربه، خیلی معمول نیست که اینکار را انجام بدید. به جای این کار، به نظر من بهتره یک سکشنی را باز کنید و در اون کارهایی تحقیقاتی که در حال انجام هستید را بهش اشاره کنید (نه اینکه بگید در حال نگارش هستم).

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)