صفحه 5 از 43 نخستنخست 123456789101112131415 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 448

موضوع: سوالات متداول در مورد بخش PUBLICATIONS رزومه

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    ApplyAbroad Superstar Countdown آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical-Georgia Inst. of Technology

پیش فرض پاسخ : مقاله به عنوان یکی از محتویات CV !

مسلما جزء لاینفک نیست و بعضی ها نداشتند

بله- اگه مقاله داشته باشید اونم جورنالی و خارجی.... خب از اصالت و قوی بودن اون خبر میده که هرچه بیشتر بهتر
    درسته شما فکر نمیکنی بچه های لیسانس مقاله ندند اما بدلیل رقابت و ... فکر کنم خیلی هاشون در حال سابمیت کردن یکی دوتا هستند (حداقل بصورت همکار)
    من کسی رو میشناسم که اصلا ISI و مقاله خارجی نداشت ولی داخلی زیاد داشت از یک تاپ 10 هم پذیرش با فاند گرفت

ApplyAbroad Champion
    Pink Floyd آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    این حساب کاربری غیر فعال می باشد.

نقل قول نوشته اصلی توسط Gilemard
    تا اونجایی که من فهمیدم،مقاله داشتن یکی از مهمترین فاکتور های پذیرش و جزء لاینفکّ یه CV یِ خوبه.حالا میخام بدونم این مقاله آیا باید حتما یه چیز خفنی باشه که مثلا تو یه ژورنال خارجی چاپ شده باشه یا نه؟چون من فکر نمی کنم بچه هایی که میخان واسه ارشد Apply کنن(مثل خودم)،با معلومات دوره ی لیسانس و با این سیستم آموزشی که ما توش درس خوندیم، بتونن چنین کارایی بکنن.
    درود
    منم با سیاوش موافقم.
    در ارشد ریاضی محض نه تنها هنوز خود من و خیلی از دوستام هنوز حتا یه مقاله داخلی هم نتوستیم بدیم بلکه دوستای خود من هم که دکترا میخونن هم هنوز موفق به انجام اینکار نشدند.
    در کل بنظر من مقاله دادن و تعداد مقالات خیلی به رشته بستگی داره.
    این حساب کاربری غیر فعال می باشد.

اگر لیسانس هستید من فکر میکنم بالا بودن معدل مهم تر از مقاله است. چون مقاله لیسانس جون دار نمیشه مگر اینکه پنج ساله کنید یا بعد از لیسانس هم روی آن کار کنید. در ضمن من مطمئن هستم که نمره امتحان GRE در هز مقطعی از مقاله کنفرانس بالاتره ولی از ژورنال نمیدونم.
    او که از من برید و ترکم کرد<br /> پس چرا پس نداد آن دل را<br />وای بر من که مفت بخشیدم<br />دل آشفته حال غافل را

Junior Member

مرسی از اینکه با حوصله جواب میدین.
    اما منظور من از سوالم این بود که به چی میگن مقاله؟ آیا باید توی یه ژورنال خارجی یا داخلی ثبت و ضبط شده باشه یا اینکه هر کار تحقیقی ای رو شامل میشه؟
    مثلا برا من و امثال من که رشته تحصیلیمون حقوق ه،با توجه به گستردگی علم حقوق و گوناگونی سیستم های حقوقی ،خیلی سخته که یه مقاله بنویسیم.مقاله ای که حرفی برا گفتن داشته باشه.اگرم چیزی بنویسیم به قول دوستمون آبکی در میاد و فایده ای نداره.در واقع من تعجب میکنم که دوستان چه راحت در مورد چاپ مقاله هاشون حرف میزنن.الان تو دانشگاه ما(دانشگاه گیلان) هیچ استادی نداریم که تونسته باشه تو یه ژورنالی مقاله بده اون وقت من...!

Senior Member pouya4 آواتار ها

مثلا برا من و امثال من که رشته تحصیلیمون حقوق ه،با توجه به گستردگی علم حقوق و گوناگونی سیستم های حقوقی ،خیلی سخته که یه مقاله بنویسیم.
    در عوض اون طرف بگی Law می خونی واست خبردار می زنن، آقا کلاسی داره حقوق، این همه مهندس که اینجا می بینی تو فرم تافل واسه رشته زدن Others :-\
    با سپاس و تقدیر فراوان از خستگی های پدر و مهربانی های مادرم... و یاد و خاطره ی دختر همسایه که شوهر دیپلمه نمی خواست! ادامه تحصیل خودم رو تقدیم می کنم به رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا، که مشوق اصلی من در این راه بود.......

من خودم که در بالا صحبت کردم پاسخ این سوال را میدهم تا شبهه ایجاد نشود. مقالات در شته های مهندسی اگر در مجلات خارجی چاپ شود که با تلاش ممکن است دارای اهمیت زیاد است. اما داخلی خیلی نه. با توجه به توضیح شما به خاطر ساده تر بودن چاپ مقاله در رشته مهندسی نسبت به رشته شما است که ما شاید میتوانیم مقاله راحت تر بنویسیم.

اما یک سوال اساتید شما خودشان چطوری ترفیع میگیرندو رتبه علمی شان بالا میرود. مگر با مقاله نیست. اصلا در رشته های انسانی ملاک چیه؟

پس معدل حتما برای شما خیلی مهم تر خواهد بود. اما باز هم دوستان دیگر باید نظر بدهند تا مطمئن شویم.
    او که از من برید و ترکم کرد<br /> پس چرا پس نداد آن دل را<br />وای بر من که مفت بخشیدم<br />دل آشفته حال غافل را

Junior Member

دوستان دیگه نظری ندارن؟

Member
    رشته و دانشگاه
    university of new brunswick

تو مهندسی میشه مقاله خوب داد به شرطی که 5 ساله کنی اما حقوق اینا خیلی بعید میبینم بشه اگرم بشه قوانین حقوقی اونا با ما خیلی فرق میکنه. منم فکر میکنم رو معدل و GRE اینا کار کنی بهتر باشه.

ApplyAbroad Superstar Countdown آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical-Georgia Inst. of Technology

دوستان دیگه نظری ندارن؟
    بنظر من چون حقوق در دانشگاه های اینجا و خارج از کشور با هم فرق داره -شما بهتره یه تاپیک ایجاد کنی مثلا با عنوان کسایی که در این رشته پذیرش گرفتند
    ببینید چه کارهایی کردند-چه چیزهایی رو نیاز داشتند و موضوع مقاله چقدر تاثیر گذار بوده یا نبوده
    اینجا نظرات خیلی general هستش

Junior Member

آره! یه تاپیک مجزّا بهتره.یکی از دوستان اینکارو کرده منتها فعلا کسی پیداش نیست.هیشکی سر نمی زنه
    بهر حال از جواباتون ممنون!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)