صفحه 5 از 45 نخستنخست 123456789101112131415 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 448

موضوع: سوالات متداول در مورد بخش PUBLICATIONS رزومه

پیش فرض پاسخ : مقاله به عنوان یکی از محتویات CV !

اگر لیسانس هستید من فکر میکنم بالا بودن معدل مهم تر از مقاله است. چون مقاله لیسانس جون دار نمیشه مگر اینکه پنج ساله کنید یا بعد از لیسانس هم روی آن کار کنید. در ضمن من مطمئن هستم که نمره امتحان GRE در هز مقطعی از مقاله کنفرانس بالاتره ولی از ژورنال نمیدونم.
    او که از من برید و ترکم کرد<br /> پس چرا پس نداد آن دل را<br />وای بر من که مفت بخشیدم<br />دل آشفته حال غافل را

Junior Member

مرسی از اینکه با حوصله جواب میدین.
    اما منظور من از سوالم این بود که به چی میگن مقاله؟ آیا باید توی یه ژورنال خارجی یا داخلی ثبت و ضبط شده باشه یا اینکه هر کار تحقیقی ای رو شامل میشه؟
    مثلا برا من و امثال من که رشته تحصیلیمون حقوق ه،با توجه به گستردگی علم حقوق و گوناگونی سیستم های حقوقی ،خیلی سخته که یه مقاله بنویسیم.مقاله ای که حرفی برا گفتن داشته باشه.اگرم چیزی بنویسیم به قول دوستمون آبکی در میاد و فایده ای نداره.در واقع من تعجب میکنم که دوستان چه راحت در مورد چاپ مقاله هاشون حرف میزنن.الان تو دانشگاه ما(دانشگاه گیلان) هیچ استادی نداریم که تونسته باشه تو یه ژورنالی مقاله بده اون وقت من...!

Senior Member pouya4 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Gilemard
    مثلا برا من و امثال من که رشته تحصیلیمون حقوق ه،با توجه به گستردگی علم حقوق و گوناگونی سیستم های حقوقی ،خیلی سخته که یه مقاله بنویسیم.
    در عوض اون طرف بگی Law می خونی واست خبردار می زنن، آقا کلاسی داره حقوق، این همه مهندس که اینجا می بینی تو فرم تافل واسه رشته زدن Others :-\
    با سپاس و تقدیر فراوان از خستگی های پدر و مهربانی های مادرم... و یاد و خاطره ی دختر همسایه که شوهر دیپلمه نمی خواست! ادامه تحصیل خودم رو تقدیم می کنم به رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا، که مشوق اصلی من در این راه بود.......

من خودم که در بالا صحبت کردم پاسخ این سوال را میدهم تا شبهه ایجاد نشود. مقالات در شته های مهندسی اگر در مجلات خارجی چاپ شود که با تلاش ممکن است دارای اهمیت زیاد است. اما داخلی خیلی نه. با توجه به توضیح شما به خاطر ساده تر بودن چاپ مقاله در رشته مهندسی نسبت به رشته شما است که ما شاید میتوانیم مقاله راحت تر بنویسیم.

اما یک سوال اساتید شما خودشان چطوری ترفیع میگیرندو رتبه علمی شان بالا میرود. مگر با مقاله نیست. اصلا در رشته های انسانی ملاک چیه؟

پس معدل حتما برای شما خیلی مهم تر خواهد بود. اما باز هم دوستان دیگر باید نظر بدهند تا مطمئن شویم.
    او که از من برید و ترکم کرد<br /> پس چرا پس نداد آن دل را<br />وای بر من که مفت بخشیدم<br />دل آشفته حال غافل را

Junior Member

دوستان دیگه نظری ندارن؟

Member
    رشته و دانشگاه
    university of new brunswick

تو مهندسی میشه مقاله خوب داد به شرطی که 5 ساله کنی اما حقوق اینا خیلی بعید میبینم بشه اگرم بشه قوانین حقوقی اونا با ما خیلی فرق میکنه. منم فکر میکنم رو معدل و GRE اینا کار کنی بهتر باشه.

ApplyAbroad Superstar Countdown آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical-Georgia Inst. of Technology

نقل قول نوشته اصلی توسط Gilemard
    دوستان دیگه نظری ندارن؟
    بنظر من چون حقوق در دانشگاه های اینجا و خارج از کشور با هم فرق داره -شما بهتره یه تاپیک ایجاد کنی مثلا با عنوان کسایی که در این رشته پذیرش گرفتند
    ببینید چه کارهایی کردند-چه چیزهایی رو نیاز داشتند و موضوع مقاله چقدر تاثیر گذار بوده یا نبوده
    اینجا نظرات خیلی general هستش

Junior Member

آره! یه تاپیک مجزّا بهتره.یکی از دوستان اینکارو کرده منتها فعلا کسی پیداش نیست.هیشکی سر نمی زنه
    بهر حال از جواباتون ممنون!

Junior Member

پیش فرض مقاله به عنوان یکی از محتویات CV !

دوستان سلام
    با تشكر از نظرات نوشته شده مي خواستم يه سوال بپرسم. ممنون ميشم جواب بدين.
    من چن وقت پيش يه مقاله دادم به يه كنفرانسي تو چين. تو رشته مخابرات. قبول شد و چاپ كردن تو مجموعه شون. بعد از چند ماه از چند تا ژورنال معتبر مثلاً Nature ايميل اومد و يكم تحويل گرفتن كه اينجا مقاله بفرست و از اين حرفا. سوالم اينه كه اين جور ايميلا هم مي تونه به عنوان يك نكته مثبت تو CV بياد يا نه؟ اينكه يه جاي معتبر مقاله رو تحويل گرفته خوبه كه تو CV بياد يا اصلا خيلي مسخره است كه اينو بنويسم؟ ???
    خلاصه ممنوم ميشم كه اساتيد امر راهنمايي كنن. مرسي.

Junior Member

سلام
    کدوم یکی از این مقالات ارزش بیشتری دارند :
    1- چاپ یک مقاله بصورت technical note در یک جورنال خوب
    2- چاپ کامل مقاله در یک جورنال متوسط

اگه میشه لطف کنید در مورد ارزش (از لحاظ apply )مقالات technical note و تفاوت آنها با full paper برام توضیح دهید

موفق باشید
    HS

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)