صفحه 5 از 32 نخستنخست 123456789101112131415 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 313

موضوع: سوالات متداول در مورد بخش EXPERIENCES رزومه

ApplyAbroad Champion
    Some14Myself آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Uni of Tehran - Finance

پیش فرض پاسخ : عنوان كردن سوابق در رزومه و مدارك مربوطه به آن

ممکنه اونا ازتون نخوان و ممکن هم هست بخوان .. حداقل بچه ها با اینکه دانشگاه ازشون مدارک سوابق کاریشون رو بخواد برنخوردن ... مگر رشته هایی که توی requirementهاشون ذکر کردن که مثلآ مینیمم 2 سال سابقه کار ... که اکثرآ برای رشته های مدیریتی اینطوری ه !!

بالاخره باید خودتون رو برای اینکه اونا درخواست کنن و همین جوابا رو به اونا بدین آماده کنید ..
    نمی دونم قبول می کنند یا نه ! ... اما ممکن هم هست که نخوان که معمولآ نمی خوان ..

برای رتبه علمیتون هم بگم که بهتره برای قوی تر شدن packageیی که می فرستین اگه می تونین بفرستین ...
    بد نیست بالاخره ... بخاطر این مشکلات من اگه بودم چیزی از cvم حذف نمی کردم ...

Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی الکترونیک - اصفهان

بنظرتون سابقه کاری تو CV نوشته بشه بهتره یا در رزومه ؟

نظر من اینه که در CV کامل شرح بدم و در رزومه عنوان کنم . نظر دوستان چیه ؟
    شب سردی است و من افسرده - راه دوری است و پایی خسته

Member
    رشته و دانشگاه

من طبق تحقیقی که کردم قبلا فهمیدم CV کاملا مفصله ولی رزومه خلاصه نوشته میشه،مظمون یکیه

حالا با این تفاسیر نظرتون چیه ؟

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Stanford, Mechanical Eng

نقل قول نوشته اصلی توسط iBT
    من طبق تحقیقی که کردم قبلا فهمیدم CV کاملا مفصله ولی رزومه خلاصه نوشته میشه،مظمون یکیه

حالا با این تفاسیر نظرتون چیه ؟
    درسته CV و Resume با هم فرق دارن ولی‌ شما سابقه کار رو باید تو هر دو بیاری. در ضمن لزومی نداره شما هم CV رو بفرستی‌ و هم Resume رو. فقط همونی که دانشگاه از شما خواسته کافیه. معمولا اکثر دانشگاه‌ها CV میخوان.

فرق نوشتن سابقه کار تو CV و Resume اینه که شما تو Resume فقط به صورت مختصر بهش اشاره می‌کنین ولی‌ توی CV مفصل تر اون رو ذکر می‌کنین.
    Don't be afraid that your life will end;
    be afraid that it will never begin

Junior Member

سلام

يكي از دوستان من كه در خارج از كشور در حال تحصيل است، گفته كه اگر سوابق پژوهشي در موضوعات مختلف(البته همه شون در مورد مسايل اقتصادي هستند ولي در زمينه هاي متفاوت) در رزومه بياري براي دانشگاهها نكته منفي است و ا.نها فكر مي كنن كه به هر قسمتي يك سري زدي و تو هيچ قسمت حرفه اي نيستي. حالا مي خوام بدونم به نظر شما هم همينطوره من اگر كارهاي پروژه اي مختلفي كه انجام دادم، حذف كنم. بهتره يا رزومه پر و پيمون باشه. البته من معدلم خوبه. به نظر اونهايي كه پذيرش گرفتن، چيكار بايد كرد؟

Member
    رشته و دانشگاه

معلومه که نباید اینجوری بگید ، چون میشید همه کاره -ی- هیچ کاره مثلا توزمینه کامپیوتر تحقیقاتی کردید ولی رشتتون اقتصاده که این جالب نیست گفتنش مگر اینکه مربوط باشه به رشتتون مثلا برنامه ای نوشتین برای صحولت در کار های مربوط به اقتصاد که این نکته مثبته ، خلاصه اگر میخاهید تو زمینه های مختلفی که کار کردید ذکر کنید حتما مدرکی بیارید که در اون کار حرفه ای هستید نه آشنا

ApplyAbroad Veteran
    vahidR آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط parnian
    سلام

يكي از دوستان من كه در خارج از كشور در حال تحصيل است، گفته كه اگر سوابق پژوهشي در موضوعات مختلف(البته همه شون در مورد مسايل اقتصادي هستند ولي در زمينه هاي متفاوت) در رزومه بياري براي دانشگاهها نكته منفي است و ا.نها فكر مي كنن كه به هر قسمتي يك سري زدي و تو هيچ قسمت حرفه اي نيستي. حالا مي خوام بدونم به نظر شما هم همينطوره من اگر كارهاي پروژه اي مختلفي كه انجام دادم، حذف كنم. بهتره يا رزومه پر و پيمون باشه. البته من معدلم خوبه. به نظر اونهايي كه پذيرش گرفتن، چيكار بايد كرد؟
    كاملا درسته !
    اگه واسه رشته هاي فني در مقاطع بالا اپلاي ميكنيد بايد ثابت كنيد كه يه science geek هستيد. بنابراين اگه جايي هم مديريت پروژه اي داشتيد بهتره عنوان CTO بنويسيد تا CEO ...
    لطفا از فرستادن پیام خصوصی خودداری کنید. اطلاعات من بهیجوجه بروز نیست و متاسفانه فرصت سر زدن به فروم رو هم ندارم .
    ممنون

Junior Member

ممنون از توجه شما، اما فكر كنم سوءتفاهم شد. من براي رشته اقتصاد دارم اپلاي مي كنم. اما منظورم اين بود كه من براي چند تا جاي مختلف پروژه انجام دادم. مهمشون بررسي اقتصادي و بازار و اينجور چيزا است اما مثلا براي جايي كه كار صنعتي ميكنه خوب بررسي اقتصادي واحدهاي صنعتي بوده و براي يك جاي ديگه مثلا برآورد خط فقر. اختلاف شون اين جوريه. اما اين دوست ما مي گفت اونا اصلا متوجه مفهوم پروژه گرفتن از جاهاي مختاف نمي شن و فكر مي كنن كه شما چند جا كار كرديد و نتونستيد ادامه بديد و در اقتصاد هم روي يك زمينه خاص متمركز نيستيد.

Junior Member

با سلام. من می خواستم بدونم سابقه تدریس تو دانشگاه (استاد مدعو) رو می شه به عنوان سابقه شغلی محسوب کرد یا نه؟ سوال دومم این هست که کارگاههای آموزشی که گذروندیم و گواهی گرفتیم رو تو رزومه بیارم؟ و سوم اینکه من می خوام برای کانادا اقدام کنم. اگه 2 سال فاصله بین اتمام تحصیلات و ادامه تحصیل باشه مشکلی ایجاد می کنه؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : سابقه کار همزمان با تحصیل

سلام دوستان
    من به مدت یک سال برای یکی از کارخانه های صنایع دفاع کار میکردم. پروژه های خیلی خوبیم اونجا انجام دادم. آیا میشه این سابقه را به نحوی تو رزومه نوشت؟ (راستش آخه حیفه )

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)