صفحه 3 از 15 نخستنخست 12345678910111213 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 145

موضوع: سوالات متداول در مورد بخش REFERENCES رزومه

پیش فرض پاسخ : اضافه كردن Recommendation در انتهاي فايل رزومه ( آري / خير )

نقل قول نوشته اصلی توسط Some14Myself
    بله دیگه ... منم که دارم همینو می گم ! ... ;D ... فکر کنم معنی ارسال قبلیه منم این باشه که recomm رو به کسی نمی دن که تازه اون بخواد آخر رزومش هم attach کنه ...
    من هم حرف شما رو تایید کردم حسین جان
    من آن خاكستر سردم كه در من شعله هم عصيان هاست
    من آن پروانه آرامم كه در من فرياد همه طوفان هاست
    من آن مجنون سردم كه در من آتش ليلي است

دوستان ببخشيد ولي من ديدم كه استادها Recommendation كلي ميدن همونايي كه بالاش مينويسن: To Whom it may concern و كمتر استادي پيدا ميشه كه خودش نامه رو پست كنه ( حداقل استادهايي كه من ميخوام ازشون نامه بگيرم) و بعضي از دوستان اين Recommendation كلي رو اسكن ميكنن و ارسال مي كنن براي اساتيد مورد نظرشون. از طرفي اگر من فقط اسم و آدرس استادهاي خودم رو تو رزومه بيارم ميترسم 1 ماه بعد كه بهشون از خارج ايميل بزنن و در مورد من بپرسن يادشون نباشه و بگن نه نيشناسيم يا اصلا" سرشون شلوغ باشه جواب ندن. واسه همين فكر كردم ميشه به آخر رزومه متن اسكن شده Recommendation رو اضافه كنم. حالا به نظرتون با اين تفاسير چه كنم؟
    Better to light a candle than to curse the darkness<br />همه چيز نيكوست و من ز نيكوييها سرشارم!

نقل قول نوشته اصلی توسط hooman_teh
    دوستان ببخشيد ولي من ديدم كه استادها Recommendation كلي ميدن همونايي كه بالاش مينويسن: To Whom it may concern و كمتر استادي پيدا ميشه كه خودش نامه رو پست كنه ( حداقل استادهايي كه من ميخوام ازشون نامه بگيرم) و بعضي از دوستان اين Recommendation كلي رو اسكن ميكنن و ارسال مي كنن براي اساتيد مورد نظرشون. از طرفي اگر من فقط اسم و آدرس استادهاي خودم رو تو رزومه بيارم ميترسم 1 ماه بعد كه بهشون از خارج ايميل بزنن و در مورد من بپرسن يادشون نباشه و بگن نه نيشناسيم يا اصلا" سرشون شلوغ باشه جواب ندن. واسه همين فكر كردم ميشه به آخر رزومه متن اسكن شده Recommendation رو اضافه كنم. حالا به نظرتون با اين تفاسير چه كنم؟
    اگر application form رو آنلاین پر میکنید و recommendation letter ها رو آن لاین submit می کنند که نیازی به پست نیست. در غیر این صورت از استادتون نامه مهر شده رو بگیرین و خودتون پست کنید.
    در کل تا جایی که من میدونم recommendation letter نامه ای confidential محسوب میشه.

همون طور که دوستان گفتند، توصیه نامه یک نامه محرمانه است و به هیچ وجه نباد دانشجو از محتوای آن باخبر بشه ( بماند که در واقع این طور نیست.). ولی در خیلی از آنلاین فرم ها، از شما تعهد می گیرند که از محتوای توصیه نامه اطلاعی ندارید. در نتیجه ضمیمه کردن محتوای توصیه نامه به رزومه یا بیان هر گونه اطلاعی از محتوای اون به دانشگاهی که قصد اپلای کردن دارید خیلی ناجوره و می تونه امتیاز منفی براتون محسوب بشه.

با سلام خدمت همگي.ممنون از راهنماييهاتون خوب شد فهميدم خيلي بد ميشد اگر به انتهاي نامه Recommendation ها رو اضافه ميكردم. فقط 1 سوال من بايد در آخر رزومه Reference ها رو بيارم يا جاش زياد مهم نيست؟ سوال ديگه اينكه من از يكي از اساتيدم Recommendation خواستم گفت من Recommend به كسي نميدم جديدا" ولي ميتوني منو به عنوان Reference بنويسي. به نظرتون با اينكه هيچ Recommendation كتبي از اين استاد ندارم با اين حال اسمش رو بعنوان Reference بنويسم؟ ميترسم بعدا" دانشگاه مقصد Recommendation كتبي بخواد و من نتونم ارائه كنم ممنون ميشم در اين موارد هم راهنمايي بفرماييد.
    Better to light a candle than to curse the darkness<br />همه چيز نيكوست و من ز نيكوييها سرشارم!

با سلام خدمت همگي.ممنون از راهنماييهاتون خوب شد فهميدم خيلي بد ميشد اگر به انتهاي نامه Recommendation ها رو اضافه ميكردم. فقط 1 سوال من بايد در آخر رزومه Reference ها رو بيارم يا جاش زياد مهم نيست؟ سوال ديگه اينكه من از يكي از اساتيدم Recommendation خواستم گفت من Recommend به كسي نميدم جديدا" ولي ميتوني منو به عنوان Reference بنويسي. به نظرتون با اينكه هيچ Recommendation كتبي از اين استاد ندارم با اين حال اسمش رو بعنوان Reference بنويسم؟ ميترسم بعدا" دانشگاه مقصد Recommendation كتبي بخواد و من نتونم ارائه كنم ممنون ميشم در اين موارد هم راهنمايي بفرماييد.
    سلام
    معمولا" references رو در قسمت آخر رزومه میارن.
    اگر این استاد نامه نمیده لزومی نداره اسمش رو بیارید. البته به نظر من

درسته كه Recommend كتبي نميده ولي خيلي استاد معروفيه تو رشته ما و خيلي مقاله داره. بهش گفتم كه كمكم كنه گفت اسم منو بده، اون استاد به من ايميل ميزنه و من ميگم كه شما دانشجوم بوديد و ... بازم نمي ارزه اسمش رو بنويسم آخر رزومم؟

درسته كه Recommend كتبي نميده ولي خيلي استاد معروفيه تو رشته ما و خيلي مقاله داره. بهش گفتم كه كمكم كنه گفت اسم منو بده، اون استاد به من ايميل ميزنه و من ميگم كه شما دانشجوم بوديد و ... بازم نمي ارزه اسمش رو بنويسم آخر رزومم؟
    ok, go ahead then

پیش فرض سوالات متداول در مورد بخش REFERENCES رزومه

سلام ،
    من یه زمانی‌ که CVمو واسه کار آماده می‌کردم تو سایت‌ها می‌خوندم که دادنReference تو CV در تماس اول مرسوم نیست و اگه خودشون خواستن میگن که اسمReferenceهامونو بگیم، حالا واسه CV که برای Apply‌ کردنه دکترا هست هم همینجوره؟ نباید اسم Referenceمونو بگیم و تو قسمت Reference بگیم : Available on Request
    مخصوصا که Reference‌های من خارجی‌ هستن، یه نفر از شرکت خارجی‌ خیلی‌ معتبر و معروف که توش پروژهٔ پایان نامه مو گذروندم (خوب البته طرف داره کار میکنه تو اون شرکت وAcadamic نیست ولی‌ تو همون شرکتRankبالایی داره) و یه نفر دیگه هم که مدیر گروهمون تو یه دانشگه خارجیه.

Dark Knight
    Behrang آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UNR, Mining Engineering & MBA

پیش فرض پاسخ : نوشتن Reference تو CV

نقل قول نوشته اصلی توسط mamal198
    سلام ،
    من یه زمانی‌ که CVمو واسه کار آماده می‌کردم تو سایت‌ها می‌خوندم که دادنReference تو CV در تماس اول مرسوم نیست و اگه خودشون خواستن میگن که اسمReferenceهامونو بگیم، حالا واسه CV که برای Apply‌ کردنه دکترا هست هم همینجوره؟ نباید اسم Referenceمونو بگیم و تو قسمت Reference بگیم : Available on Request
    مخصوصا که Reference‌های من خارجی‌ هستن، یه نفر از شرکت خارجی‌ خیلی‌ معتبر و معروف که توش پروژهٔ پایان نامه مو گذروندم (خوب البته طرف داره کار میکنه تو اون شرکت وAcadamic نیست ولی‌ تو همون شرکتRankبالایی داره) و یه نفر دیگه هم که مدیر گروهمون تو یه دانشگه خارجیه.
    سلام
    من تا حالا یه همچین چیزی ندیدم که شما گفتی. دلیلش چی می تونه باشه که اسامی رفرنسها را ننویسید. ???
    در کل اسم اسامی رفرانسهای فرانسوی ;Dخودتون را در رفرنسCV بنویسید مشکلی نداره.
    What Goes Around...Comes Around

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)