صفحه 76 از 97 نخستنخست ... 26666768697071727374757677787980818283848586 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 751 تا 760 , از مجموع 964

موضوع: سوالات خاص در نوشتن SOP

Banned

پیش فرض پاسخ : سوالات خاص در نوشتن SOP

نقل قول نوشته اصلی توسط SayeRoshan نمایش پست ها
    سلام من یه سوالی داشتم درباره نحوه بررسی plagiarism توی دانشگاهها موقع بررسی sop
    من دو تا جمله خیلی خوب پیدا کردم منتها از روی یک sop دیگه ...که خیلی به درد بخور هستن متن خاصی نیست این جمله رو به انگلیسی نوشته" حال اجازه بدهید با توجه به تحقیقاتم بیشتر درباره انگیزه هایم توضیح بدهم" منتها چون طرف native بوده این جمله رو بسیار زیبا نوشته و من دوست دارم استفاده کنم
    حالا با توجه به اینکه من اینو از روی اینترنت دانلود کردم آیا ممکنه یه جور تقلب محسوب بشه؟ اصولا تقلب رو در sop چه جوری بررسی می کنن؟ مثل مقاله نرم افزار داره؟ یا فقط متن کلی نباید از جایی کپی شده باشه؟
    و یه سوال هم داشتم درباره توضیح معدل پایین لیسانس فکر میکنید اشاره به معدل کل پایین کل دپارتمان خوب باشه؟ مثلا بگیم من معدلم بالا نیست اما کلا توی دپارتمان ما نمره گرفتن سخت بود و معدل کلی دپارتمان مثلا C هستش؟
    ممنون میشم پاسخ بدین.
    سلام

1- حجم مجاز SoP در خیلی از موارد بیش از یک صفحه نیست...
    قرار نیست یک اثر ادبی تحویل بدید که بخواید چنین جمله طولانی و عملا فاقد محتوایی رو در SoP به کار ببرید...
    توصیه می کنم ساده بنویسید... ولی عمق علائق و اهداف علمی تون رو منتقل کنید... نمونه برداری در حد یکی دو جمله بعید هست مشکل ساز بشه... برای اطمینان جمله مورد رو paraphrase کنید...

2- خیر... این توجیه هست... که برای خارجی ها کاملا نکوهیده به نظر میاد.. روس نقاط قوتتون مانور بدید...

براتون آرزوی موفقیت دارم

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط abadanastro نمایش پست ها
    این که ما زبانمون مثلا در حد 6.5 ایلتس باشه ( رایتینگ ) بهتر نیست در همون حد بنویسیم البته صحیح و خیلی سطح بالا ننویسیم ( از لحاظ ادبیات میگم )
    سوال دیگم اینکه ، بهتره صادق باشیم یا اینکه نه چیزایی بگیم که اونا خوششون بیاد و در این حالت اونها متوجه نمی شوند که ما داریم دروغ میگیم ! ؟
    سلام

هدف از SoP این هست که روند تحقیقاتی و مطالعاتی مورد نظر شما به گروه شناسانده بشه...
    هرچه ساده تر و واضح تر، بهتر...

براتون آرزوی موفقیت دارم

سلام به همگی

دوستان یک سوال...

من الان دانشجوی سال آخر ارشد هستم در خارج از کشور و الان میخوام برای یک مستر دیگه با فاند اقدام کنم. به نظر شما در اس او پی خودم اشاره ای به این که هنوز دانشجوی مستر هستم بکنم یا خیر؟ نکته ی مثبت رزومه ی من هست یا منفی محسوب میشه؟
    نگرانیم از بابت فاند هست بیشتر که نگن این که خودش مستر داره میخونه توی اروپا دیگه چه نیازمندی داره که بهش فاند بدیم )))

ممنون میشم راهنمایی کنید
    ** Don't Surrender, because you can win...I did **

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط aimcatcher نمایش پست ها
    سلام به همگی

دوستان یک سوال...

من الان دانشجوی سال آخر ارشد هستم در خارج از کشور و الان میخوام برای یک مستر دیگه با فاند اقدام کنم. به نظر شما در اس او پی خودم اشاره ای به این که هنوز دانشجوی مستر هستم بکنم یا خیر؟ نکته ی مثبت رزومه ی من هست یا منفی محسوب میشه؟
    نگرانیم از بابت فاند هست بیشتر که نگن این که خودش مستر داره میخونه توی اروپا دیگه چه نیازمندی داره که بهش فاند بدیم )))

ممنون میشم راهنمایی کنید
    سلام

ریزنمراتتون در کنار مقطعی که قصد apply دارید گویای این موضوع هستند...
    نیازی به ذکر اون در SoP نیست...
    خصوصا این که اساسا چنین مطلبی ربطی به محتوای مورد نیاز SoP نداره!

براتون آرزوی موفقیت دارم

Banned

من SOP نوشتم منتهی تعداد کلمات شده 1400 تا بدون احتساب space. وقت فونت 10 تایمز و single space میذارم دقیقا میشه 2 صفحه. به نظرتون فونت 10 تایمز قابل خوندن هست؟

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط Lexus2014 نمایش پست ها
    من SOP نوشتم منتهی تعداد کلمات شده 1400 تا بدون احتساب space. وقت فونت 10 تایمز و single space میذارم دقیقا میشه 2 صفحه. به نظرتون فونت 10 تایمز قابل خوندن هست؟
    سلام

در اکثر مواقع تعداد کلمات روتین، 500 تا 600 کلمه هست... طولانی ترین حد قابل قبولی که من تا به حال دیدم 1000 کلمه بوده... ولی 1400 کلمه به طور قطع غیر قابل قبول هست!!!
    به اعتقاد من حجم SoP شما "حداقل" باید به نصف کاهش پیدا کنه... فونت 10 هم خیلی ریز هست... 11 یا 12 بهتر به نظر میان...

براتون آرزوی موفقیت دارم

یکی از دانشگاه ها گفته در Academic Statement بنویسید که
    please include a list
    of the other graduate programs in (the name of major) to which you are
    applying.

فکر می کنید این رو واسه چی می خوان؟

سلام
    کجای این سایت توزیع فارسی در مورد نوشتن sop موجود هست؟
    تو بخش های مختلف به جزئیات پرداخته شده ولی در مورد نحوه نوشتن هیچ جا چیزی ندیدم و حجم مطالب صفحات مختلف هم زیاده
    لطفا راهنمایی کنین

سلام دوستان
    استادی من رو تشویق کرده که اپلای کنم و اشاره کرده که اسمش رو هم به عنوان Potential advisor اشاره کنم. به نظر شما این مسئله رو قید کنم ؟ و اشاره کنم که به ایشون در ارتباط بودم و یا نه؟ چون تو همین قروم خوندم که بعضی ها گفتن که بهتره اسم استاد اشاره نشه که قدرت انتخاب بالاتر بره برای دپارتمان مربوطه...!!
    و کلا به نظرتون ذکر کردن اسم استادی از اون گروه چه قدر تاثیر داره؟

با تشکر

Junior Member

با سلام خوشحال میشم اگر اطلاعی دارید سوال من رو هم جواب بدهید
    من متن sop ام رو نوشتم و در مراحل اپلای ارسال کردم الان متوجه شدم یه اشتباه خیلی بزرگ کردم. براشون ایمیل زدم و خواستم که تغییر بدهم. گفتند اشکالی نداره. دو موضوع نگرانم کرده ایا دید منفی نسبت به این کار من دارند؟ ممکنه با توجه به این که ریکامند هام اماده نیست خونده باشندش؟ یا کنجکاو بشند کهه بخونند؟ تو رو خدا بگید بیکار نیستند که خوشحال شم!
    اخه من یه بار نمره تافلم رو عوض کردم. الان هم sop نمره GRE ام رو هم میخوام عوض کنم. همه اینا دید بدی ایجاد نمیکنه؟ شما تجربه اش رو دارید؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)