صفحه 93 از 97 نخستنخست ... 43838485868788899091929394959697 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 921 تا 930 , از مجموع 964

موضوع: سوالات خاص در نوشتن SOP

Member DrABP آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD Student & Reseach Assistant @ Utah State University - Structural Engineering

پیش فرض پاسخ : سوالات خاص در نوشتن SOP

سلام. دوستان موقعی که میخوام در مورد تز ارشدم صحبت کنم، اینطوری جمله رو شروع کنم خوبه؟

Under supervision of Dr. ABCDE, an MSc and PhD graduate of The University of X with years of experience in the field of X, I worked on Blah Blah Blah

استاد راهنمام ارشد و دکتراش رو تو یه دانشگاه خیلی خوب آمریکا خونده که در زمینه کاری که من و ایشون انجام دادیم دانشگاه معروفیه.

حالا نمیدونم ذکر نام اون دانشگاه فایده ای داره یا زائد هست؟ من خودم هدفم بیشتر این بود که بر سطح دانش و تجربه استاد راهنمام تاکید کرده باشم.

ضمنا دانشگاه مورد نظرم محدودیت یک صفحه ای برای sop گذاشته و خیلی جای باز کردن یک موضوع رو ندارم و باید همه چیز رو در خلاصه ترین حالت ممکن بگم.

منتظر نظرتون هستم چون همین امروز و فردا باید اپلای کنم و ددلاین دو سه روز دیگه است.

خیلی ممنون.
    We March to Victory. Or We March to Defeat. But We Go Forward; Only Forward
    ---King Stannis Baratheon---

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط DrABP نمایش پست ها
    سلام. دوستان موقعی که میخوام در مورد تز ارشدم صحبت کنم، اینطوری جمله رو شروع کنم خوبه؟

Under supervision of Dr. ABCDE, an MSc and PhD graduate of The University of X with years of experience in the field of X, I worked on Blah Blah Blah

استاد راهنمام ارشد و دکتراش رو تو یه دانشگاه خیلی خوب آمریکا خونده که در زمینه کاری که من و ایشون انجام دادیم دانشگاه معروفیه.

حالا نمیدونم ذکر نام اون دانشگاه فایده ای داره یا زائد هست؟ من خودم هدفم بیشتر این بود که بر سطح دانش و تجربه استاد راهنمام تاکید کرده باشم.

ضمنا دانشگاه مورد نظرم محدودیت یک صفحه ای برای sop گذاشته و خیلی جای باز کردن یک موضوع رو ندارم و باید همه چیز رو در خلاصه ترین حالت ممکن بگم.

منتظر نظرتون هستم چون همین امروز و فردا باید اپلای کنم و ددلاین دو سه روز دیگه است.

خیلی ممنون.
    سلام. زائد هست و تاکید بی مورده.راجع به خودتون بنویسید نه استادتون. در مورد تز ارشد به این صورت بنویسید:
    ...I started/began my own research project in which . اگر در پروژه دیگری نقش نداشتید own رو حذف کنید.موفق باشید

ApplyAbroad Guardian
    imanprs آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط DrABP نمایش پست ها

خیلی ممنون.
    ذکر کردن نام استاد موردی نداره. از یه جهت هم نشون دهنده‌ی ارزش قائل شدن شما برای زحمات استادتون در تز شماست و معتبر بودنش هم در صورتی که شناخته شده باشه می‌تونه تأثیر مثبت بذاره. ولی توضیح این که استاد از کجا چه مدرکی گرفته اضافه است و کل اون تأثیر مثبت رو می‌تونه معکوس کنه.
    فرآیند گرفتن وقت سفارت آمریکا (۲۰۱۶)

از این که با احترام گذاشتن به خودتون و دیگران،
    سؤالات پاسخ‌ داده شده و قابل طرح در انجمن رو به طور شخصی نمی‌پرسید ممنونم.

ApplyAbroad Veteran
    kasra-dan آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Marketing @ BI

به صورت خاص راجع به پاراگراف آخر SOP برای بیزینس اسکول ها که کمیته محور هستن.

چند تا از دوستان توی بخش های مختلف فروم توضیح دادن که آوردن اسم استادهایی که علاقه داریم باهاشون کار کنیم نشون دهنده ی علاقه و اشتیاق به اون دانشگاه خاص هست که می تونه تاثیر مثبت داشته باشه. از اون طرف عده ای از بچه ها هم می گن از زمینه های مورد علاقتون که هماهنگ با زمینه های تحقیقاتی استادها هست نام ببرید اما اسم بردن از ۲-۳ تا از اساتید سودی نداره و حتی ممکنه باعث محدود شدن شانس پذیرش بشه. دوستان نظری راجع به چنین سناریو ای ندارن؟
    Galaxy Lights, Solar Echoes and Dark Matters Calling Us to Sth Bigger

John Oliver Explains Everything That is Wrong With Standardized Testing

ApplyAbroad Veteran
    kasra-dan آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Marketing @ BI

نقل قول نوشته اصلی توسط kasra-dan نمایش پست ها
    به صورت خاص راجع به پاراگراف آخر SOP برای بیزینس اسکول ها که کمیته محور هستن.

چند تا از دوستان توی بخش های مختلف فروم توضیح دادن که آوردن اسم استادهایی که علاقه داریم باهاشون کار کنیم نشون دهنده ی علاقه و اشتیاق به اون دانشگاه خاص هست که می تونه تاثیر مثبت داشته باشه. از اون طرف عده ای از بچه ها هم می گن از زمینه های مورد علاقتون که هماهنگ با زمینه های تحقیقاتی استادها هست نام ببرید اما اسم بردن از ۲-۳ تا از اساتید سودی نداره و حتی ممکنه باعث محدود شدن شانس پذیرش بشه. دوستان نظری راجع به چنین سناریو ای ندارن؟

نظرات مختلف بچه ها رو در جاهای مختلف فروم مطالعه کردم راجع به این موضوع و جوابی که بابک داده بود بیشتر به دلم نشست. به نظرم یخلی خوبه مقاله های استادها رو مطالعه کرده باشیم و راجع به موضوعات تحقیقاتی و ... اون دپارتمان توضیحات خوبی رو بدیم اما لزومی نداره حتما اسم استادها رو بیاریم.

نقل قول نوشته اصلی توسط Babak نمایش پست ها
    اول اجازه بدهید تاکید کنم که اونچه که می‌گم نظر شخصی منه و قانون کلی‌ای نیست.
    من در کل آوردن اسم استاد رو در SoP زیاد توصیه نمی‌کنم. آوردن اسم استاد در SoP چه فایده‌ای می‌تونه داشته باشه؟ احتمالا تنها فایده‌اش اینه که ممکنه باعث بشه (اگر بشه!) که استاد بخواد Application شما رو نگاه کنه. اگر با استاد قبلا هماهنگ کرده باشید و اون هم تایید کرده باشه، Application شما رو صرف نظر از این که اسمش تو SoP باشه یا نباشه خواهد دید. از طرف دیگه آوردن اسم استاد یا اساتید ممکنه این گمان رو ایجاد کنه که شما فقط مایلید با اون اساتید کار کنید و به نوعی بقیه اساتید رو پس بزنه و باعث بشه که اونا Application شما رو جدی نگیرند.
    به عقیده‌ی من اسم بردن از Research Groupهای دانشگاه خیلی بهتر از اسم بردن از اساتیده. مثلا در SoP بگید که به فلان فیلد کاری علاقمندید و خیلی عالی خواهد بود اگر در research groupهایی مثل x, y, z بتونید کار کنید. مزیت اسم بردن از Research Group ها اینه که اولا Admission Committee قانع می‌شه که شما علاقمندی‌ها و رشته‌اتون رو خوب می‌شناسید و ثانیا در اغلب Research group ها چندین استاد کار می‌کنند که ممکنه یکی‌شون موقعیت خالی برای دانشجوی جدید داشته باشه و شما رو بخواد.
    Galaxy Lights, Solar Echoes and Dark Matters Calling Us to Sth Bigger

John Oliver Explains Everything That is Wrong With Standardized Testing

دوستان در اس او پی من می تونم اسم یه استاد رو بیارم که معروف هست نسبتا و من فقط یه چند تا سوال ساده از ایشون پرسیدم، میتونم اسمش رو در اس او پی بیارم ولی به خودش نگفته باشم چون دست رسی آن چنانی بهش ندارم. می خواستم بدونم که دانشگاه میره از طرف بپرسه یا نه؟ یا این که من حتما باید به استاده بگم؟ ممنون میشم دوستان نظراتشون رو بگن

سلام دوستان
    من یه سوالی دارم
    میشه یک sop رو که حاضر کردم با یه کم تغییر برای پند تا دانشگاه بفرستم؟
    مشکلی پیش میاد؟

نقل قول نوشته اصلی توسط mohamadzade نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من یه سوالی دارم
    میشه یک sop رو که حاضر کردم با یه کم تغییر برای پند تا دانشگاه بفرستم؟
    مشکلی پیش میاد؟
    نه، مشکلی پیش نمیاد، تقریبا همه همین کارو می‌کنن.

Junior Member

سلام دوستان
    روز همگی بخیر

باید بشینم SOP بنویسم و از اونجاییکه GPA ام 3.06 هست و نمره هام زیاد تعریفی نیستن میخوام دلیلی توی SOP بیارم که یکم محبت کنن و تخفیف قائل شن

از جمله مشکلات جدی ای که حین تحصیل (خصوصا تو ارشد) داشتم افسردگی هست که حتی هنوز هم دارم قرص میخورم و گاهی پیش روانکاوم میرم
    ینی در حقیقت از سال ۸۷ تا الان که ۹۶ هست دارم از دارو استفاده میکنم و در این مدت یک سال گروه درمانی رفتم و اغلب هم از روانکاوم مشاوره میگرفتم
    یه نظرتون صلاح هست که این رو قید کنم توی SOP و بگم بخاطر افسردگی و یک رابطه احساسی مخرب (!!) نتونستم بخوبی سر کلاس ها باشم و انگیزه و روحیه کافی نداشتم و ازین حرفا؟
    که البته جدی هست و دروغ نمیخوام سرهم کنم

و مشکل دومم یه مشکل مادرزادی هست. بدین ترتیب که مهره های S1 و S2 کمرم که به گفته پزشکان «به نظر میاد» که بطور مادرزادی به هم جوش خوردن و این باعث شده به دیسک مهره های بالایی فشار بیشتری بیاد و الان یک دیسک پاره و یکی دوتا دیسک مشکل دار دیگه دارم
    بخاطر همین نتونستم ورزش رو ادامه بدم. درحالی که خیلی خیلی به ورزش علاقه داشتم و حتی ۳۰ کیلو هم کاهش وزن داده بودم و واقعا یکی از حسرت های بزرگ زندگیمه

از این میترسم که این دوتا مشکل رو قید کنم و پیش خودشون بگن «تو که با این سختی و مشکلاتی که میگی داری زندگی میکنی چطور میخوای phd هم بخونی تو خارج؟؟»

آیا بگم بهتره یا نگم؟

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Salirezav نمایش پست ها
    سلام دوستان
    روز همگی بخیر

باید بشینم SOP بنویسم و از اونجاییکه GPA ام 3.06 هست و نمره هام زیاد تعریفی نیستن میخوام دلیلی توی SOP بیارم که یکم محبت کنن و تخفیف قائل شن

از جمله مشکلات جدی ای که حین تحصیل (خصوصا تو ارشد) داشتم افسردگی هست که حتی هنوز هم دارم قرص میخورم و گاهی پیش روانکاوم میرم
    ینی در حقیقت از سال ۸۷ تا الان که ۹۶ هست دارم از دارو استفاده میکنم و در این مدت یک سال گروه درمانی رفتم و اغلب هم از روانکاوم مشاوره میگرفتم
    یه نظرتون صلاح هست که این رو قید کنم توی SOP و بگم بخاطر افسردگی و یک رابطه احساسی مخرب (!!) نتونستم بخوبی سر کلاس ها باشم و انگیزه و روحیه کافی نداشتم و ازین حرفا؟
    که البته جدی هست و دروغ نمیخوام سرهم کنم

و مشکل دومم یه مشکل مادرزادی هست. بدین ترتیب که مهره های S1 و S2 کمرم که به گفته پزشکان «به نظر میاد» که بطور مادرزادی به هم جوش خوردن و این باعث شده به دیسک مهره های بالایی فشار بیشتری بیاد و الان یک دیسک پاره و یکی دوتا دیسک مشکل دار دیگه دارم
    بخاطر همین نتونستم ورزش رو ادامه بدم. درحالی که خیلی خیلی به ورزش علاقه داشتم و حتی ۳۰ کیلو هم کاهش وزن داده بودم و واقعا یکی از حسرت های بزرگ زندگیمه

از این میترسم که این دوتا مشکل رو قید کنم و پیش خودشون بگن «تو که با این سختی و مشکلاتی که میگی داری زندگی میکنی چطور میخوای phd هم بخونی تو خارج؟؟»

آیا بگم بهتره یا نگم؟
    وقتی که یک سری نمرات ضعیف و عملکرد بد در گذشته هست، بهترین راهکاری که توصیه میشه اینه که sop جوری تنظیم بشه که این مسئله القا بشه که به علت مشکلات گذشته عملکرد ضعیفی ثبت شده اما شما تسلیم گذشته نشدین و علی رغم اتفاقات گذشته مصمم هستین که فرد موفقی باشین و رزومه قوی بسازین و به همین خاطر تلاش کردین و جی آر ای دادین یا شاید مقاله دادین و...
    من توصیه نمی کنم که در مورد مشکلات حال حاضر صحبتی بشه.بهتر هست که الان قوی و مصمم به نظر برسین.
    خیلی خیلی به ندرت به اینجا میام

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)